Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Bloodsnake83

Moc krásný film, který v sobě nese hluboká témata. To jak moc rodiče působí na své děti a jak moc mohou ovlivnit jejich život. Každý máme své sny a pokud si je nesplníme je to jen náš problém. Ve filmu je ukázáno jak to může dopadnou pokud vnutíme našim dětem naše sny. Ovšem oni mají své sny a své touhy. Chris Evan si zahrál roli svobodného muže po kterém ženy letí. Díky malé Mary však žije jinak, než by normální svobodný muž žil. Moc pěkný film a za mě plný počet hvězd. Rozhodně si je zaslouží. ()

CHYREN

Zdá se, že aby člověk byl označen za génia, musí se ladně protancovat mezi symboly a čísly a znaménky a vší tou změtí nesmyslů, kterým se klaní duševní žebráci a lidské trosky. Prej o tomhle matematika je. NENÍ. Líbila se mi ta věta "fousatýho profesora": " ..a kolik z toho pochopila?" Často mám dojem (aniž bych nějak - jakkoliv chtěl tvrdit, že mi matematika něco říká z hlediska její znalosti v kvantitě a rozmanitosti), že systém podporuje a vyhovuje mu proces, kdy se lidé chlubí tím, že zvládnou za celý svůj život to, co zvládne počítač za pár milisekund. Tento film ale nebyl o matematice. Ta posloužila jen jako alibi pro hluboký lidský příběh. Trochu neobratně, trochu naivně, trochu topornatě, ale to nic nemění na jeho hloubce a základní otázce: Být šťastný, nebo úspěšný? Ačkoliv mnozí přehnaně optimističtí lidé budou přísahat na svůj ulepený penál ze základky, že to lze skloubit...je to dnes už omyl. Často tragický a nenapravitelný. Protože géniů v dnešní době i statisticky je dost na to, aby to bylo nemožné. Dalším a vyšším stupněm geniality je fenomenalita. Na to, je zase lidí stále příliš málo. Zcela bez rozpaků a s hlavou vzhůru dávám 5 hvězd. Je to výkřik do masy průměrných, kterých je z logiky definice , většina. To oni si žádají výsledky. Každý den. Pro sebe. Géniové je nepotřebují. A fenoménové je řeší tak nějak z čisté radosti a jako vedlejší produkt svého osobního štěstí. To je poselství, které je sice z hlediska evoluce dost marnotratné, za to lidské a přirozenější, než sloužit lůze v otrockém režimu. ()

pblicek

Tenhle typ filmů doslova miluji. A i proto jsem měl očekávání před filmem poměrně vysoko. Kdybychom to měl shrnout krátce, tak vám jednoduše film doporučím, protože za to stojí. I přesto, že se mi zdál občas zdlouhavý, uměle komplikovaný a natahovaný. Film má dobrou atmosféru, náboj a vtip. Výkony herců byly opět slabé jen velmi zřídka, takže super. Dobrých 75%. ()

Archvile

Celkom to šlo, ale originále to moc nie je. Napríklad tá hláška keď učiteľka dá schválne násobiť veľké čísla som už videl minimálne v troch filmoch(napr. v Matilda 1996). Hudba dosť slabá a nesedel mi tam ani Chris Evans v úlohe strýka Franka. ()

Nanaxx

Chris Evans, který je známý především v roli Kapitána Ameriky, dokáže skvěle zahrát i takto dramaticky. Uronila jsem i slzu, protože nejsem bezcitná mrcha.Také chci podotknout, že za výjimečnost se krutě platí. Čím déle píšu, tím je jasnější, že se mi to líbilo. ()

bodo1

Stará hnusná harpya ktorá zavraždila jedno decko a chystala sa skántriť aj druhé, na ktoré mimochodom úplne jebala sedem rokov a až keď zistila, že si môže ukojiť svoju odpornú úchylku, tak zrazu toľká starostlivosť. Naozaj odporná stará kurva, ktorá, keby som to mal ja na povel, tak už by ju žrali krokodýli v Everglades. Naopak, malá to zahrala excelentne a málokedy vidieť takú bezprostrednosť. Nie Som na takéto filmy, ale trošku premočiť oko nie je na škodu. Pekný film s dopredu tušiacim koncom a jednookým kocúrom, ktorý to všetko zachránil. ()

Sheemass

Chris Evans, v tomto filmu nehraje superhrdinu, ale super strejdu, kterého by chtěl snad každý. Malá Mckenna Grace jako talentovaná a nadaná malá dívka, která má více rozumu, než kde jaký puberťák a ví jak toho využít, se poprvé setkává se školním systémem a hned první den se ji velmi ,,povede”. Gifted je film, který už od začátku hraje na city, skvělý strýc, mrtvá matka, nepříjemná a panovačná babička a do toho všeho sedmiletá geniální holčička. Celkově se jedná o příjemný snímek s velmi dobrým obsazením a zajimavým neobvyklým příběhem. ()

pichta

Pekný príbeh o živote a slube. Ukážka dobrej výchovy dieťaťa. Aj romantika, aj dráma, prvky komédie. Celkovo príjemný film. ()

Raziel811

Díky tématu by se dalo říci - novodobá Čistá duše. Bohužel se filmu nedostane takové podpory jako svého času oscarovému snímku. To však nemění nic na situaci, že nový počin Chrise Evanse by měl vidět každý, kdo má zájem o nejpohodovější kousek poslední doby. A ano, Chris Evans opět dokazuje, že role v malých filmech mu jdou, zvláště, když jsou "ze života". ()

Jardatekk

Moc pěkný film citech, lásce a porozumění. Jedna věc ovšem pro mě měla hlubší smysl. Když nemáte peníz, pojištění, dobrou práci můžete dostat soudce ze staré školy a přijít o to Vám nejcennější. Smutné leč pravdivé, že v dnešní době často láska nevítězí. Ale bojovat za ni budeme :) ()

Pavlo

Kvalitne spracovaný film s dobrými hercami a zaujímavou pointou. Byť génius medzi priemernými dá proste zabrať všetkým stranám. ()

kodwin

Jeden z mála famózních kousků, které jsem v poslední době viděl. Vynikající dialogy, herci i režie. Marc Webb z námětu dostal maximum. Nenásilně a velmi citlivě natočeno. Doporučuji! ()

skok01

Skvělé, bravůrní, jedinečné...dílo... Souhlasím s úvodním textem na DVD obalu: "Vtipné a dojemné!" A dodávám jedinečné. Už dlouho jsem nezažil u filmu tak velké množství emocí a v takové intenzitě. Film mě dostal. Kamera, scénář, herecké výkony...vynikající...Mary (M. Grace) - vynikající. Její babička (L. Duncan) - vynikající výkon, i když jsem jí dlouho po filmu nemohl přijít na jméno, předvedla výborný herecký výkon. ()

Vlkopec

Nenápadný, neefektní film, který diváka citově nevydírá, ale přesto vyvolává silné emoce a vede k zamyšlení. Ve scénáři/příběhu by se našly jisté mezery, ale nic vyloženě rušivého. Mckenna Grace (fakt divný jméno!) je úžasná - zdá se, že je to v herectví podobný talent jako její Mary v matematice. (Ne, že by ostatní herci nebyli také dobří.) Za zmínku stojí i jemně naznačené sociální motivy. Pro mě velmi příjemné překvapení. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů