The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (27)

The Punisher (2017)

Od atmosféry po dialogy. Od hudby po znělku. Od hereckého génia Bernthala po úplně celého Punishera. Mám potřebu se rozepsat ke každému dílu, tak to postupně udělám (je mi smutno a závidím těm, kteří měli možnost vidět na jeden zátah). ()

Ve tři ráno (2017) (S01E01)

Takhle se mají točit seriály! A může si to dovolit jenom Netflix, protože ví, že si lidi hned pustí další díl. Kladivo z teaserů mě příjemně zahřálo u srdce. První díl je postavený na odhodlání Franka držet se dál. Zajímavé, i bez toho, aby řekl jediné slovo, vy to v tom ksichtu vidíte. Hrát ho někdo jinej, nevím, nevím. ()

Dva mrtví muži (2017) (S01E02)

Částečně se dostáváme jak Frankovi, tak Microvi pod kůži. Tempo vyprávění mi naprosto vyhovuje a doufám, že se nezmění. ()

Kandahár (2017) (S01E03)

První rande s novým kámošem, flashbacky, válka a její následky. Na tu následkovou linku jsem se těšila v seriálu hodně. Bod navíc za kameru v poslední části flashbacku. Jako bych tou pěstí dostávala já sama a i bez nějakýho zapráskanýho 3D. Celkově se to ve mě sevřelo. ()

Doplnění zásob (2017) (S01E04)

Finálové vrčení broučků bylo super stejně jako závěrečná honička. Něco takhle dobře natočenýho jsem neviděla už hodně dlouho. ()

Gunner (2017) (S01E05)

Další skvělá epizoda, která drží stejné tempo jako předchozí, a já jsem za to ráda. Závěr v lese epic, zase jsem měla pocit, že tam jsem. Karen mě štvala o trochu míň (muj problém s herečkou se táhne už od True Blood). A scéna z hotelu byla taková ek. Kdyby tam nebyla, tak to se mnou udělá víc než tohle. ()

Jidášská koza (2017) (S01E06)

Jo, tak tohle bylo všema deseti. Až mám trochu strach z dalšího dílu. Tohle bude ještě hódně zajímavý... ()

Na mušce (2017) (S01E07)

Linka s Lewisem mě baví stále víc a víc. Frank na jedničku, ale snad si už ujasní, komu kulku jo a komu ne. Hlavní dvojka záporáků to konečně rozjíždí naplno. Takže jestli pojedeme podle klasické netflix šablony, další díl bude masakr. ()

Chladná ocel (2017) (S01E08)

Emoční výcuc zakončený bravurně natočenou akcičkou. Za 200%. ()

Čelem k nepříteli (2017) (S01E09)

Ale oni tam nebyli. To ani ty ne. No, kdo by se v ten okamžik vážné situace nerozesmál? Někdo by řekl, že hodinová vata, protože se těší na finálové zúčtování. Za mě naprosto bezchybný díl, který podtrhly poslední dvě (tak nějak) minuty. Džin je venku z lahve a všichni snad už přestanou brblat, že takhle si to nepředstavovali... ()

Ctnost zlých (2017) (S01E10)

Ju, dokonalost v pohybu. Tenhle specifický styl vyprávění u mě většinou funguje jenom v literatuře, ale teď to bylo poprvé, co i ve hýbajících se obrázcích. Proč? Protože Frank. ()

Nebezpečí nablízku (2017) (S01E11)

Většinou se těším, až půjde triko dolů, ale tentokrát to bylo jiné. Jak si Frank oblíknul tu svojí sexy vestičku, věděla jsem, že jsme na správné cestě. Protože hlava s granátem je dobrej začátek k založení nového sportu. Kdo uteče, než bude zmasakrován, má bod. A hudba v díle byla zatím snad nejluxusnější. ()

Doma (2017) (S01E12)

Já se dostala do jiné dimenze. Zase další díl, kdy Bernthal jenom kouká, ani nic nemusí říct, a já v jeho očích vidím emoce celého světa. ()

Memento mori (2017) (S01E13)

Konec byl emoční výcuc ohledně kolotočového vyřízení účtů. Celé to bylo postaveno na emocionální rovině, což tomu přidalo plusové body. I kdyby ta scéna byla natočená sebevíc blbě, tohle by tam fungovalo tak jako tak, to bylo jasné už dopředu. Konec pěkné tvářičky jsem si vychutnala. Moc se mi líbilo, co řekl Frank na konci. Že došel tam, kam došel. Že to tam zvládnul. Já mu to přeju, ale upřímně, to bychom fakt chtěli? Jestli bude druhá série, chci Jigsawa. ()

Roadhouse Blues (2019) (S02E01)

Začátek vlažnej, jak to máme rádi. Aby druhá polovina mohla být jak to máme ještě raději. Psala jsem, že nic nepřekoná MI Fallout, ale tohle dostaveníčko na hajzlech bylo vymazlený. To v baru už byl standard. Ale dobrej. Hudba stále bezkonkurenční. A je jedno, že normálně by jste si to nepustili. Now what? Teď se prostřílíme! Now what? Teď ujedeme. Snad slečinka bude mít ve scénáři časem trochu víc ;) ()

Bojuj nebo uteč (2019) (S02E02)

Trochu jsem měla strach. Aby Franka nerozebrala holka. Nebudu lhát. Na Jigsawa jsem se moc těšila. Jako jak ho udělají. Byla jsem zklamaná už v traileru, protože jsem si představovala víc. Ale na druhou stranu...tady je prostě narušenej v hlavě, což se odráží do Billyho tváře, protože "He's just a pretty face.", takže to je možná horší. Tak jsem zvědavá, kdy to sundá. A přestože se tady akcí šetří oproti prvnímu dílu a nejlepší část je pohled na zadek Bernthala, je tohle to tempo, které mě na Punisherovi baví (akce až na posledních patnácti minutách). Víc podobných dílů, bejbi... A 383763883 plusových bodů za scénu, která si udělala píseček a bude v dalším díle :) ()

Rozbouřit vodu (2019) (S02E03)

Ještě lepší, než jsem si to představovala ve svých divokých snech! Příští destinace? New York. Chci koktejl s deštníčkem, slečno letuško. ()

Jizva (2019) (S02E04)

Nevím, jak tenhle díl komentovat. Není to klasika předchozích dílů ani klasika první série, kde je akce na posledních patnácti minutách. Oni jenom mluví, mluvi a mluví, aby se mohli rozpadat, rozpadat a rozpadat. Takže jo, svým způsobem vyklidňovačka, ale rozhodila tolik sítí, až to není hezký. Takže je jasný, že zbytek budete chtít vidět. ()

Spodci (2019) (S02E05)

Pobavilo metaforicky filosofování nad skořápkama. Nikdy nevyhraješ. Jinak, Frank nemá zlomenou hnátu, ale pracku ;) ale jsem si jistá, že by to dal i s oběma zlomenejma hnátama. I prackama...(už to má vyléčené přece) ()

Nakazat (2019) (S02E06)

Hezké formování malých vojáčků. Ale ten dvojí metr porovnávání zabíjení ze strany Amy mě vytáčí. Stejně jako v první sérii ze strany Karen. Snad se vzpamatuje co nejdřív. Tentokrát výtahové vražděníčko suché. Asi to je tím, že za ním nestál nás bourák (chodba+výtah=netflix trademark). Jinak, já osobně jsem ráda, že nejsem polda, protože ten vometák nezná základní pravidla. Cvokaři jsou vždy víc kuku než jejich pacienti. Už mě trochu nudí stále stejný výraz "Slečny Drsňák". Jsme skoro v půlce série a ona má neustále výraz "sesypu se, chce se mi z toho brečet, zabte mě". Sice je fajn, hraje to dobře a já to žeru, ale prosím, posun trošku, ok? ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)