Záskok

(divadelný záznam)

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla. (oficiálny text distribútora)

Bumerang

Společně s Dobytí severního pólu nejlepší hra od Cimrmanů. Tolik brilantních fórků na tak malém prostoru se vážně hned tak nevidí. Všichni herci jsou skvělí, ovšem "nadržený" Miloň Čepelka... Tak ten fakt nemá chybu :-)))) ()

Kokutek

Tak tohle mě teda rozsekalo a rozsekává pokaždý, když to vidím. Mistři jedou, všici. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat. Update : Je to čím dál lepší a chcu to vidět naživo. ()

Nonna

Smršť. Viděla jsem nesčetněkrát a ač všechny repliky znám zpaměti a citujeme je s kamarády kdekoliv a kdykoliv na zakázku, neomrzí a tuhle divadelní hru můžu znovu a znovu. Jedno z nejlepších cimrmanovských představení. ()

JuveIt

Jako Cimrmanem nepolíbený a divadelní zpracování úplně neobdivující jsem byl přesvědčen přítelkyní, ať se na to s ní podívám. Nakonec jsem se bavil více než ona. ()

Daniel2003

Vtipy narvané k prasknutí, ale stojí to z 90 procent na Svěrákovu herectví a postavě Vavrocha. I když...pan Čepelka to taky zabíjel každou chvíli. A pan Penc...no ne, prostě je to geniální celý a kdo neznáte Jirku Karáska, jste přišli o hodně. Hra, u které je naprosto odzbrojující to načasování gagů ()

sharka.68

Když jsem Záskok viděla prvně, musela jsem si nacpat pěst do úst. Otcův bratranec se jmenoval Karel Infeld. Záskok patří k mým oblíbeným..ale nejraději mám Posla světla. ()

Bytchaz

"Ale té líííííííííííípy se nevzdáááááááám !!!! Mňmňmňmň..." Pro mě nejgeniálnější, nejvtipnější hra od Cimrmanů vůbec. A navíc perfektní výkon pana Svěráka v "hlavní" roli. Absolutní klasika, 100% ()

Wacky14

viděl jsem jen záznam představení, ale dle mého soudu se jedná o nejvydařenější ze všech cimrmanovských her (což neznamená, ostatní jsou horší, jen tady jsem se řezal stylem start-cíl a to nekecam :-) ...) naprosto exceluje Svěrák jako Prácheňský a Čepelka jako Vogeltanz ... máte-li možnost shlédnout tohle představení, nesmíte o ni přijít ... :-) ()

Rossator

Jára Cimrman-Záskok: Tak tohle je podle mého nejlepší mistrova hra vůbec. Nebýt ní, dal bych do svých top filmů snad jen Cimrmany. Zdeněk Svěrák zde perfektně hraje roli hvězdného herce K.I.Prácheňského, který už méně povedeně stvárňuje postavu Vavrocha. Když se Vavroch chytá opravdu každého stébla a na právě hranou hru navazuje například Mrštíkových Maryšou, v těhle chvílích jsem opravdu nemohl popadnout dech. "A tak končí, aspoň doufáááám, naše komédie..." ()

Pjotrik

"Po prohraném sporu s Ladislavem Stroupežnickým, jehož furianty sehrál ve třech lidech..." V záskoku je toho na zasmání opravdu hodně. Každopádně si vždycky vybavím scénu, kdy doktor šťouchá Vavrocha - "mrrrrtvá rrrruka řřřříkáte, mrrrtvá rrruka?!" Vavroch - "To vy řřřříkáte mrrrtvá rrruka!! Já říkám normálně mrtvá ruka!" V náhravce, kterou jsem viděl je skvěle poznat, že to Svěrák nejspíš vymyslel na místě, protože Bořivoj Penc se tam směje jako sluníčko:))) "Bude se těžko sklízet...v těch závějích!!" 100% ()