Záskok

(divadelný záznam)

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla. (oficiálny text distribútora)

Joski

Smoljakovsko-Cimrmanovské Desatero, ktoré krásne a z prehľadom porušuje excelentne " blbý profík" Svěrák-Prácheňský ... :-))) Nehodnotiteľne humorom nasáklá selanka. Pre mňa zároveň nepochopiteľné, že niektorým ľudom je tento druh humoru cudzí až odporný:-( Publikum sa musí vždy deliť na tých vpravo a hlavne na Vás vlevo:-))) Ale v těch závějích se bude vždy těžko sklízet:-))) ()

peteriko

To, čo všetko ohľadom DJC dokázala vytvoriť dvojica Smoljak - Svěrák je neuveriteľné, ale pre túto hru hru je aj slovo neuveriteľné na veľmi slabej úrovni. Záskok je 90 minútová zábava s neuveriteľným množstvom gagov a hlášok. Niektorým sa zdalo, že seminár bol na slabšej úrovni, ale podľa mňa, bolo herecké desatero či Hamlet bez Hamlet, dosť zábavné. Herecká explózia Zdenka Svěráka v úlohe Karla Infelda Prácheňského, či principála v úlohe Jana Kašpara alebo lékarníka Bořivoje Pence, je tiež na veľmi vysokej úrovni. Zhrnuté číselne: 100% ()

RajAthen

Asi můj neoblíbenější počin Divadla komediálních géniů, kde si blbci při vystoupení sedají s železnou pravidelností dopředu doleva. Nápad s dvojitou zápletkou (herecké sezení a samotná hra) mi přijde geniální, jelikož zaseté pointy vždy v pravý čas sklidí své ovoce. Neohratelné představení, nenapodobitelný humor. ()

Hannibal1913

V úvodu jsem byl lehce zklamán a začal jsem uvažovat i o nižším hodnocení. Ovšem už po čtvrthodince sledování jsem se ujistil, že jsou to ti staří, dobří, geniální a extrémně vtipní cimrmanovci a jinak než pětkou toto hodnotit nelze! Zděnek Svěrák je vážně perfektní umělec, můj klobouk smekám dolů před jeho divadelními výkony. 88% - 14.1.2010 ()

Gisorax

Tak tohle se opravdu povedlo! :) Vynikající seminář před hrou a hra samotná.. Dokonalé! Sice Smoljak moc nestíhá s hlasem, takže v zadních řadách nejdou moc slyšet jeho popletené monology z jiných her, ale snaží se jak může. Navíc scénky se zvědavým ivnalidou, jakožto Janem Kašparem, pro kterého byly některé hry upraveny, mě taky dostávaly do kolen. A jsem moc rád že jsem tuto hru ješte stihnul vidět živě... 5* ()

Petulka88

Další geniální dílo Divadla Járy Cimrmana, které si celé pro sebe ukradl zloduch Vavroch. Klobouk dolů pánové... ,,Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!" ()

pang

"Počkejte,počkejte to já bych doved taky takhle dědit podivejte séé!" COŽÉ!? -- NÉ!!? -- Tenkrát ve chlívě na slámě? -- A víte to jistě?? -- Je to sichr,dědím půl statku" Bezkonkurenčně nejlepší Cimrmanova hra. K tomu není co komentovat ()

Hermanka

Kam se hrabe Bittner, tohle se vůbec na mou duši nedalo srovnat, já bych s ním hrála i zadarmo. A jako divák si připlatila dvojnásob. Karel Infeld Prácheňský ve své životní roli. Mít tak to štěstí a tohle vidět živě. To bych si moc přála. U tohoto kousku mi opravdu chybí větší rozpětí hvězd. Hra nemá šanci se do pěti vměstnat, skoro jí uráží. Vlastně ne skoro. (Přání již splněno, dokonce za cenu jednoho lístku :) ) ()

umbjaz

jednoznačně jedna z nejlepších her od kroužku nadšených badatelů. "Kam se hrabe Bytner, to se nedá srovnat." tak to mi bude v uších znít asi na věky, stejně jako "Jako mladý začínající doktor jsem na statek často navštěvoval, to není váš text, to říká doktor." ()

Pathrose

Diskutabilně nejlepší hra Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Má vše. Pro všechny, kdo nedali 5* tomuto skvostu mám jen jedno:"Bože Bárto ty seš tak hloupej, až je mi tě někdy líto." ()

rejsek9

Ze všech Cimrmanů u mě vítězí Záskok. Nejvíc jsem se nasmál právě u tohohle díla, kde bezchybnými výkony herců se na nás valí jeden vtip za druhým. I přednášku před hrou řadím mezi ty nejlepší a hra to jen ztvrzuje. Cimrman je český fenomén. Vymyslet něco takovéto chtělo velkou špetku geniálního myšlení a pan Svěrák a Smoljak mají moje velké uznání. ...Ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta?! ()

Inozuka

Jestliže Afrika a Švestka byly trochu slabší hry, tak Záskokem duo Svěrák a Smoljak ukázalo, že ještě nepatří do starého železa. Super hlášky a dobrý nápad. Nemůžu si pomoct, ale dost to stojí na Zdeňku Svěrákovi, který je jako Prácheňský neuvěřitelný. "Té lípy se nevzdám!" ()

Appleboy

Snad nejznámější hra Cimrmanů, zejména díky skvělému hereckému výkonu Zdeňka Svěráka v roli Prácheňského/Vavrocha. Semináři k dokonalosti něco chybí, ale hra samotná je nadupaná hláškami od začátku až do konce. Viděl jsem v hlavní roli i Ladislava Smoljaka a neubráním se srovnání. Svěrákovo herectví se od ostatních kolegů z DJC trochu liší, herec hodně útočí na diváka a chvílemi dost přehrává. Naproti tomu Smoljak je civilnější a spíše si vychutnává pointy. Nedokážu posoudit, který z nich je lepší. Asi ani jeden. ()