Záskok

(divadelný záznam)

K mnoha smolným stránkám Cimrmanova života patřila i chudoba. V jeho divadelní kočující společnosti Lipany se projevila mimo jiné velkou fluktuací herců. Pokud šlo o odchod domluvený domluvený s dostatečným předstihem, dala se situace zvládnout. Došlo-li k němu s křikem a prásknutím dveřmi a často jen pár hodin před představením, prožil soubor i jeho principál horké chvíle. Takové zkušenosti stojí v pozadí hry Záskok. Milovníkům díla tohoto zneuznaného Čecha se dostává do rukou svědectví z této oblasti mistrova života, v níž se nejvíc naplnil jeho osud - z divadla. (oficiálny text distribútora)

Anderas

Věru, že jsem od smíchu až brečel a tahle hra prostě nemá chybu, proto ji tak zbožnuju. Vlastně zbožňuju i všechny ostatní hry, tuhle zbožňuju ale nejzbožněji. Jenže uznejte sami, jak to mám dát najevo když hvězdiček máme jenom pět? ()

Zik2

Záskok je patrně to nejlepší, co socialismus přinesl. Snad kromě pražského metra. I když radši bych jezdil tramvají než nemít Záskok. (Kdybychom ho neměli, tak bychom si ho snad museli vymyslet.) ()

Wishkah

Pro mě jednozačně jedna ze tří nejlepších her cimrmanova divadla. Geniálně napsaná hra i seminář bez hluchých míst. Když sem to viděl poprvé, tak mi smíchy málem zvlhl textil. Zdeněk Svěrák je v roli Karla Infelda Prácheňského ultimátní. ()

Itar

Tenhle klenot snad ani nejde hodnotit jinak. Jedna z nejlepších Cimrmanových her s neodolatelným Čepelkou a výstředním Svěrákem v roli Prácheňského. ()

Honzeek95

Tak toto je naprostý TOP, nepamatuji si komedii, u které bych se smál více, než při Záskoku. Svěrák dokonalý, pravděpodobně jeho nejlepší role vůbec! ()

cmenda

Já zvládnu hodně ale Cimrmanovský humor to je na mě moc . Tady jsou jen jen dvě možnosti buď to budete mít ten humor rádi nebo ho ne . ()

Yaan

Dávám čtyři. Opravdu skvělí humor jako vždy, leč ostatní Cimrmanovské hry považuji za zdařilejší (a nějak to přece odlišit musím). ()

Phorbo

Záskok je snad neopakovatelný. Viděl jsem ho od jineho ansambleu a i když se snazili tak to nebylo ono jako od ansamblu pánů smoljaka a svěráka. ()

TeraBum

Moje nejoblíbenější cimrmanovská hra. "To je nějakej renonc, ne? Jak se daří nebožce. Jak by se jí mohlo dařit, vždyť je tuhááá!" ()

Reverger

Skvělý, ba mistrovsky napsaný scénář. Humor a dialogy mají přesně určené své místo a dnes se jen těžko bude na divadelních prknech odehrávat podobný koncert, jaký zde předvedli Cimrmanovští Velikáni. Bavil jsem se až neskutečně dobře. ()

Garch

Ze všech her Divadla Járy Cimrmana stojí Záskok nejvíc na herectví Zdeňka Svěráka. Viděl jsem několik představení a nikdy nebyl alternován, takže nemohu posoudit, jak se s rolí popasuje někdo jiný. ()