Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Sharlay

Jsem jediný na CSFD kdo si myslí, že tenhle boom animovaných a vtipně laděných filmů, kterým procházíme není pro děti? A proč? Protože tam kurva furt někdo umírá a mně se vrací zážitek z dětství kdy jsem viděl Bambiho a tam zabili jeho mámu, což jsem do teď nerozdejchal. ()

otík

Nemo jen potvrdil kvality Pixaru a prokázal, že i opravdu hodně dětská pohádka je přitažlivá pro dospěláka, když má líbezný humor, příjemně lidské hrdiny, kvalitní hlášky a poutavý příběh až do konce. ()

wendelin9

Když slyším název tohoto skvělého animáku vybaví se mi jediné - Dory... Ta podle mě ukradla celý film pro sebe a myslím, že se nenajde nikdo, kdo by ji neměl rád... V mých očích je tahle malá zapomínající rybička chrlící jednu pitomost za druhou nejlepší ryba v celém širém oceánu :)... Prostě úžasný animák s hodnocením 150% ()

phoebe.h2

jeden z mých nejoblíbenějších animáků..zajímavý příběh,nechybí tam dávka humoru,místy je to zase smutné...od začátku se Nema oblíbíte že mu až do konce filmu fandíte ()

SoolenJV

Barvitá jízda všemi zákoutími oceánu v brilantním (jak typické pro Pixar) technickém zpracování. Zajímavý příběh, závěrečné, nezbytné ponaučení organicky vyplývá z děje, vtipné postavy a dobrá hudba. Film pro každého, i pto toho, kdo nerad animáky. ()

Radiq

Koukám, že kdysi jsem tomuhle dal 5 hvězd, ale teď jsem na tom byl na 3D a snižuju až na 3. Asi je to už moje rozežranost, že tenkrát to bylo Něco, ale teď už holt ne. Ten příběh mě už nebral tak, jak kdysi a přišlo mi to, že už to ani neni tak vtipny. Navic to 3D bylo pěkně trapny a v životě už budu chodit jenom na 2D. ()

URBAN

Proč psát komentář k filmu který viděl každý a kdo ne tak ten asi doma nemá televizi ? Jen z principu , ale kdybych chtěl na tomhle filmu něco opravdu pochválit tak to je český dabing který je opravdu mimořádný nic víc dodávat nebudu jak jsem už řekl vždyt to viděl už každý ( 14.5.13/MAC ) ()

panMartin

Přátelství, láska, odhodlání, naděje...to všechno Nemo má. Pixar má talent dělat filmy pro všechny lidi, jakékoliv národnosti, věku i pohlaví. Děj je dost zajímavý a zábava po celou dobu na vysoké úrovni. Přeci jen Toy Story a Příšerky mám o trošičku raději. Nádherně zpracovaný živoucí podmořský svět, příběh. A nesmím opomenout skvělý dabing! ()

Aargh

Extrémně dobrá hodnocení Nemovi paradoxně uškodila. Po jejich přečtení čekáte nějaký nadpozemsky geniální zážitek a dočkáte s "jen" velmi dobrého kousku. U Ice Age jsem se přece jen bavil trochu lépe, o Shrekovi ani nemluvě. ()

fantoci

Jeden z nejlepších animáků a určitě ten nejhezčí. Počítačová animace studia Pixar je prostě lahůdková. Navíc příběh je chytrý a udrží pozornost i jiného než dětského diváka. Nádherný podmořský svět, do kterého se s radostí ponoříte znovu a znovu. A ty skvělé postavičky: želva bourák, kterému je 150 a říká samé dude, sweet, awesome, cool nebo vegetariánský bílý žralok Bruce nebo rybička Dory trpící ztrátou krátkodobé paměti. prostě špičkový film nejen pro celou rodinu. ()

Hafran

Zbytečně přehodnocený animáč. Opravdu vynikající animace a krásné zpracování nemůžou vyvážit vpodstatě nudný a obyčejný příběh. Kdyby to byl příběh hraného filmu, možná by mě bavil, ale jako fandu animovaného filmu mě tohle hodně zklamalo. ()

Doudis19

Animovaný výlet do hlubin moře v podání studia Pixar se stal hitem. A jak by také ne, když příběh šupinatého táty, který se spolu se sklerotickou rybou vydá zachránit uneseného syna, je tak vtipný, milý i napínavý, že strčí do kapsy většinu hrané konkurence.. 100% ()

chelseaman22

Tak tenhle film musel vidět snad naprosto každý! Výborný příběh o otcovské lásce a přátelství dosáhl na tak vysokou úroveň, že baví i dospělé! Skvěle naanimovaný film s výbornou hudbou a nezapomenutelným zážitkem, dávají dohromady film nad 80% ()

filmmovier

Můj nejoblíbenější animovaný film, vytvořený ve studiu Pixar. Nechybí mu obvyklý humor a skvělý příběh. Hlavně Dory a žralok jsou pro mě největšími hvězdami filmu. Zaslouženě obrovský hit. Pěkný komentář má Kulmon. ()

Estrellita

Teď už nejspíš legendární pixarovský počin Finding Nemo zná nejen každé dítě, ale i většina dospělých - a to zcela zaslouženě. O animaci ani nemusím mluvit, ta je dokonalá, příběh trochu přitažený za vlasy, ale proboha, je to POHÁDKA, takže logice zamáváme, nebudeme zbytečně upozorňovat na příliš nápadné "náhody" a jako třešinku na dortu si užijeme poslední záběr, který veškeré moje výtky popírá. Já se u Nema bavila výborně, a proto není důvod nedat mu plný počet hvězdiček. 100% ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)