Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

easaque

+3* tento oblíbený rodinný animák si nejspíš zaslouží své vysoké místo, i když si ho spíš užijí děti než rodiče. Zábavy je tam pro ně ažaž, má dobře napsaný příběh a výbornou animaci. Tak není divu, že na podobném základu vzniklo mnoho filmů z podmořského světa, které jsem ale neviděl. Až Dory však znovu rozvířila stojaté vody a vrátila na hladinu Nema. Sice už nemůže nabídnout nic nečekaného (teda kromě zase o kus lepší animace), ale zábava je to téměř stejná. Takže jsem zvládl zrecenzovat oba filmy naráz a musím na závěr i pochválit český dabing, ale to víte už sami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Fajn film pro děti, ale výšin Shrecka to asi nedosáhne. Disney prostě dělá výborné filmy, ale ty pecky vždycky musí natočit někdo jiný... ()

balba

Velice dobře vypracovaná animovaná komedie pro děti i dospělé.Děj této komedie je opravdu akční.Animované prvky se jim opravdu povedli a voda je jak opravdická.Této animované komedii nemám co vytknout je opravdu super.Velice jsem se u ní bavila :-) ()

Morloth

Dlouho jsem čekal, než se na tento film podívám, nevím proč, ale měl jsem ho zafixovanej jako něco, co se mi asi nebude líbit, ale jakou chybu jsem udělal. Sice jsem se na to musel koukat na Nově a s milirdou reklam, v českém znění, i když se mi i líbilo, ale fakt kulišárna a navíc celkem poučná. Jo tak tohle bych si opravdu klidně zopakoval. ()

lekr

Skvělá jízda od samého začátku až do samého konce....výborná animovaná road movie se skvělými vtipy, kopou báječných hlášek a dechberoucí grafikou....tenhle film se nedá nemilovat!! ()

Agent006

Zřejmě nikdy nepochopim, proč to všichni považují za jeden z nejlepších animáků. Animovanej road trip, akorát hrozně zdlouhavej a nezáživnej. ()

Martin741

Finding Nemo je dalsi nadherny animak v podani Pixaru. Nemam slov, takmer vsetko je dokonale : rezia Andrew Stantona, strih, akcne sceny..... fakt nemam slov, snad len : Nadhera : 94 % ()

Petoss1

Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok, videl som to dávnejšie keď som bol marod a nechodil som do školy, odvtedy si to budem ešte dlho pamätať a podľa mňa lepšie ako Shrek, výborná hudba a zaujímavý príbeh. 88% ()

Sinn

Nádherná animace a strastiplný příběh prošpikovaný nehorázně vtipnými scénkami a hláškami. Český dabing výjimečně zábavnější než originál, Macháček je super. Nejlepší animák. ()

Streeper

Úžasný animák, který mě snad nikdy nepřestane bavit. Dory je nezapomenutelná postava a postarala se o 80% hlášek a vtipnosti z celého filmu. Už se vážně nemůžu dočkat pokračování. ()

C0r0ner

Kdybych měl vypíchnout jeden jediný film od Pixaru, tak vážně netuším, který by to byl. Kdybych měl sestavit TOP 10 Pixarů (kde by byly všechny naprosto rovnocenné), tak by v ní Nemo rozhodně byl. Tradičně originální prostředí, humor, napětí, příběh a neskutečná animace dělají z tohoto animáku jednu z legend svého žánru. 100% ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)