Dobré místo

• USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvorcovia:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (viac)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

venalce

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. ()

fabecc1222

Dobré místo není žádná velká juchanda, u které se budete non-stop válet smíchy, ale spíše klasická odreagovačka, u které se dá vcelku slušně vypnout. Samotný koncept a námět nabízí asi více, než z toho dokázali tvůrci vymáčknout, a postupem času se i ukazuje, že samotní tvůrci vlastně moc nápadů nemají, a začínají se točit dost v kruhu. Příběh je postaven okolo určitého základního stereotypu postav, které se v sitcomech objevují, takže ani v tomto ohledu nečekejte nic světoborného. Každopádně Dobré místo vás určitě nikterak neurazí, a ani si neřeknete, že jeho sledování je ztráta času. A Janet je kudla pecková a roztomilá ženská (stroj / entita) ()

WincKruspe

Michael Schur je velice originální a jde proti podbízení se sexem oproti HIMYM nebo TBBT, bohužel oproti The Office a hlavně Parks and Rec je tohle dílo zajímávé jen 1. sezonu, zbytek má pozvolný, nezábavný sráz. ()

haluska11

kterak nepříjemná a vulgární mileniálka eleanor umřela a chybou v systému se dostala do posmrtného místa pro dobré lidi. objevování morálně čistého světa je pro antihrdinku peklem: nadávky v řeči jí neustále opravuje slovní autokorekt a otravná umělá inteligence Janet jí vůbec neplní přání tak, jak by chtěla. aby se vyhla podezření zdejšího CEO Michaela, rozhodne se napravit své chování s cílem dokonale zapadnout mezi svatoušky. nebeská skvadra vám přiroste k srdci: nerozhodný filozof Chidi, narcistní perfekcionistka Tahani (mňam, tahini) a její tajemný mnišský manžel jsou nesourodý gang, co spraví víc vesmírných nesrovnalostí, než Bořek Stavitel. zajímavý morální systém a poťouchlý humor je jakousi víc wholesome a oddechovou alternativou k Bojackovi Horsemanovi. první tři série jsou al dente, ta poslední už je hodně rozvařená. ()

lukasch

"Peklo je tam, kde podávají pizzu s ananasem, hrajou Limp Bizkit a kde končí všichni filosofové." Výborný a chytrý seriál, který staví na jemném humoru a který předkládá i hodně otázek k zamyšlení. Z jednohubky, kterou jsem zkusil na Netflixu, se rychle stala srdeční záležitost. PS: Je tam jeden pěkný odkaz na Teda Danson a seriál Cheers. :) ()

Adam_Musil

The Good Place je příjemná, neotřelá a především kvalitní oddechovka se zajímavými zvraty na konci jednotlivých sérií. Seriál je nicméně na můj vkus místy příliš utahaný a jeho příběh zbytečně rozčleňovaný do dílčích normovaných epizod, proto, ale i z jiných důvodů je obtížné udělit mu objektivní hodnocení. Některé momenty je navíc třeba brát i s velkou rezervou a vnímat je spíše jako satelity doprovázející příběh. ()

Mo.

Překvapivě promyšlený sitcom, který je podstatně chytřejší, než se po prvních pár epizodách může zdát. ()

Mimomisu

Zabavna jednohubka, ktere jsem mel chut za finale pridat (mam chut spoilerovat a prirovnavat...) jeste hvezdicku navic, ale pockam na druhou serii, jak se s tim poperou. EDIT: Tak to prvotni nadseni se s kazdou serii stupnovalo a i kdyz to na uplne cistych pet neni, tak musim kvitovat, ze tvurce serialu Michael Schur si udrzel tempo a vizi a neprotahoval to do umoru. Naopak, samotny zaver se moc povedl. Urcite jedna z tech chytrejsich komedii se skvelymi postavami, originalnim pristupem a nadhledem. ()

mateas.matt

Prvni dve serie jsou svizne a vtipne, nicmene jak se do toho zacne plest soudkyne a zmena celeho systemu, ztraci to kouzlo i zabavnost. Konec jsem tedy nedokoukal a asi ani nehodlam dokoukavat. ()

krauset

Chidiho studie o tom, zda se po těsném uniknutí smrti staneme lepšími lidmi, je méně zajímavá než otázky, které třetí série nenápadně klade. Jaký je sociální rozměr etického chování, jak na sebe vzájemně působíme, jak velký je vliv prostředí a okolí na naše skutky? Jestliže se může sejít specifická skupinka – a stanou se z ní dobří lidé, znamená to, že má každý lotr spřízněnou duši na konání dobra? Peklo jsou prý ti druzí, tady jsou jiní lidé spíš cestou ke spáse. Recenze na TVZone zde. ()

Hapretor

Ze začátku mě to bavilo, až jsem byl překvapený jak moc ... svěží, inteligentní, zajímavé zvraty ... super herci/čky --- postavy skvělé ... každá sama o sobě unikát ... ke konci však už přeplácané, zbytečně natahové a nudné .. dokoukal jsem jen ze zvědavosti (mít to víc sérií, končím) ... ještě, že to zakončili včas ... ()

Haide

První série naprosto úžasná. Už dlouho jsem se tak nebavila. Postavy jsou krásný průřez naší skvělou společností a každý se v tom najde. Druhá série pořád dost solidní, i když storyline první byl určitě zajímavější. ()

AloeB

Až neslušně dobrý sitcom který zvládne tak říkajíc udržet diváka u koryta. Motiv zkažené osoby na místě kam odcházejí duše dobrých lidí je k nezaplacení. Seriál si dělá legraci z etiky, morálky, dělá reklamu Kantovi a jeho kýčovitě barvený styl si pro svoji osobitost zamiluje každý kdo na Dobré místo patří. Sice mě show trochu dostala do rozpaků, protože paradoxně nejvíce fandím špatné Eleanor, ale tak jak se říká, každý svatý má svou minulost a každý hříšník má pouze budoucnost. Tudíž what the fork postavy tu jsou skvělé, ale tento selfish and self-obsessed kind of shirt je prostě k nezaplacení. ()

Stíba

Ten nápad i zápletka mi od začátku přišly jako zajímavé, každopádně dějově i komediálně se to rozjíždělo trochu pomaleji. Směrem ke konci první série šla ale úroveň celkově nahoru a závěr dal všemu docela zajímavou tečku. Tak uvidíme co dál. ()

B.Wilde

Další dokoukaný seriál na mém seznamu. Šla jsem do toho s tím, že jsem ani nevěděla, co od toho čekat, ale bavila jsem se. Je fakt že první dvě série byly nejlepší, ale i jako celek to hodnotím velmi pozitivně. Kristen Bell je tady skvělá a hodně jsem si oblíbila i postavu Michaela, kterého hrál Ted Danson, super dvojka. Je to něco mezi fantasy a sit-comem, je to popravdě dost netradiční kombinace, tak třeba zase někdy mrknu, až nebudu vědět coby. ()

tranquill

"Je hrozně snadné, žít se lží..." - "Jsme pár tvořený třemi lidmi..." - "Je to, kudla, dokonalý!" - "Můžeš se opít? .. To ne, ale když stojím poblíž silných magnetů, docela to se mnou zamává..." - "Opravdu bych moc rád viděl pavouky ve vašich zadcích..." Super téma a spousta hlášek. Škoda jen, že těmi posledními sériemi to bylo natahované a závěr vyšel tak trochu do ztracena. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019