Dobré místo

• USA The Good Place
TV spot
USA, (2016–2020), 19 h 46 min (Minutáž: 21–54 min)

Tvorcovia:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jameela Jamil, Manny Jacinto, Marc Evan Jackson, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda (viac)

Díky chybě se sebestředná Eleanor Shellstrop po smrti dostane na Dobré místo. Chce tu zůstat, takže se snaží stát se lepším člověkem. (Netflix)

TV spot

dubinak

1. série: Po dlouhé době miloučký, příjemný, osvěžující a odpočinkový seriál, který oplývá velmi šikovně napsaným scénářem z netradičního prostředí a ač jsem měla docela krušné chvíle během tří prvních dílů a bála se, že mě to nechytne, postupem času už jsem to jela skoro každý den a užívala si nenáročné epizody. Humor není nějak moc charakteristický, spíš je to taková úsměvná fantasy. Hlavní přísadou je tady morálka, což pro někoho může být třeba lehce obtěžující, protože tento seriál někdy opravdu působí jako pro dětičky, nicméně mně se to zatím líbí a chci to vidět určitě až do konce, když to bude kvalitou na stejné úrovni, ne-li lepší. 2. série má zase zajímavý koncept jelikož se první řada v podstatě "vynulovala" a tato nabízí úplně nový začátek. Tohle bylo zároveň zdrojem mých obav, protože by mě nebavilo, kdyby se to mělo linout zase úplně stejnými kolejemi. Naštěstí, tvůrci dokázali překvapit a troufám si říct, že druhá série je asi kvalitativně ta nejlepší, nejvtipnější a nejzajímavější. Postavy navíc také nabírají na zajímavosti a určitě jsem si je i ještě víc oblíbila. Řekla bych, že druhá série nabízí víc humoru a určitě byla tou, kteoru jsem měla zkouknutou nejrychleji. 3. série přišla s nápadem, který začíná již vyvolávat pocit dvakrát vařeného čaje ze stejného pytlíku. Příběh je už dost odhadnutelný a scénář v podstatě znovu propíraný s trochu odlišnými elementy. Tahle řada je naneštěstí asi ta nejnudnější a nejrozvleklejší. Světlý moment ale byl, když se na scéně objevila Maya Rudolph v roli vtipné soudkyně. Ta tomu přidává určitě plusové body a milovala jsem veškeré její narážky na seriálové prostředí. Každopádně tenhle seriál ještě nezahazuju, ale chtělo by to se zase trochu sebrat. 4. série možná o chlup lepší, než třetí, každopádně pořád lehce zapomenutelná. Nové postavy mi dojem spíše kazily, i když chápu, že to byl způsob, jak vnést do seriálu zase nový koncept. Suma sumárum je ale Good Place pořád velice zajímavý seriál, který zahřeje u srdíčka a naplní prázdné karanténní chvíle, na které budete rádi vzpomínat. Určitě bych byla ráda, kdybych zase někdy na Netflixu objevila aspoň podobně dobrý seriál. ()

Handle

1. SÉRIE (70 %): Mega originální koncept, který mi však osobně nepřirostl k srdci okamžitě a tak mi první díly tahle podívaná přišla jako pouhá blbina na vypnutí mozku. The Good Place je ovšem chytřejší než by se mohlo na první dobrou zdát a jak šel čas, tak mě stále víc a víc zajímalo, kam se to celé bude posouvat. Scénář je opravdu výborný, vtipný a svěží.Kristen Bell navíc role až nevídaně sedla a i zbytek castu je hodně dobrý (třeba taková D'Arcy Carden v roli Janet mě fakt baví). Závěrečný díl navíc (mile) překvapil a jsem dost zvědavej, jak se tvůrci poperou s další řadou. // 2. SÉRIE (70 %): Díky opravdu skvělému twistu z posledního dílu první série měla 2. řada velmi zábavný rozjezd a první dva díly byly tak pro mě zatím vrcholem seriálu. Pak to šlo lehce dolů (ale nijak závratně), ale v poslední třetině to zase nabralo dost slušné tempo. Potěšilo mě, že scénář je schopen stále překvapovat a pokud zrovna ne, herci to jsou celé schopni i tak utáhnout. Kvalitativně je na tom 2. řada dost podobně jako ta první, takže rozhodně žádná sestupná tendence. // 3. SÉRIE (65 %): Místy opravdu můžete cítit, že tvůrcům prostě dochází dech a docela dost se seriál začíná opakovat. Naštěstí se i přesto několikrát dostavila invence a o žádný větší kvalitativní pád se tak nejedná. Ale první dvě řady jsou určitě lepší. // 4. SÉRIE (60 %): Trochu mě zamrzelo, že v závěrečné řadě už The Good Place nepřinesl absolutně nic nového (možná závěrečný díl je alespoň v rámci možností docela uspokojivý). Párkrát jsem se i vyloženě nudil a jestli se třetí řadě vytýkalo, že je to stále jedno a to samé dokola, tak tady to bohužel platí dvojnásob. Slaboulinké 4 hvězdy ale seriálu nechám už jen za svou osobitost. ()

Joe16210

Tenhle sitcom je tak trhlej, až je to dobrý. Občas se to může zdát se všemi těmi plot twisty až moc podivný, ale jako celek bych všechny 4 série hodnotil pozitivně. Je to sranda, není to dlouhý a některé myšlenky jsou fakt povedený. Rozhodně bych to jako oddechovku doporučil všem, kdo chtějí nenáročnou zábavu. ()

DExUS

Wow, zo zaciatku (cca prve 3 epizody) to znelo ze vsetok vtip minuli tam a ze dalej to uz bude len nudne, ale použité vtipy a stále progresujúci dej mi nedovolil odtrhnúť oči. Výborne som sa zasmial a pobavil. Dúfam že 4tá séria už bude naozaj posledná, pretože síce je možné do tohto scenaru pridavat no mohlo by to len uškodit. ()

Mimomisu

Zabavna jednohubka, ktere jsem mel chut za finale pridat (mam chut spoilerovat a prirovnavat...) jeste hvezdicku navic, ale pockam na druhou serii, jak se s tim poperou. EDIT: Tak to prvotni nadseni se s kazdou serii stupnovalo a i kdyz to na uplne cistych pet neni, tak musim kvitovat, ze tvurce serialu Michael Schur si udrzel tempo a vizi a neprotahoval to do umoru. Naopak, samotny zaver se moc povedl. Urcite jedna z tech chytrejsich komedii se skvelymi postavami, originalnim pristupem a nadhledem. ()

• Názov primárneho susedstva je „Neighborhood 12358W“. Čísla zodpovedajú Fibonacciho postupnosti, v ktorej sa každé číslo vytvorí pridaním dvoch predchádzajúcich čísel. (chesterko)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019