James Stewart, Farley Granger a John Dall vytvořili ústřední postavy v akcí nabitém thrilleru inspirovaném skutečnou událostí: případem Leopold a Loeb. Granger a Dall hrají dva kamarády, kteří uškrtí svého spolužáka jen tak, pro pocit vzrušení. Poté uspořádají honosnou párty pro rodinu a přátele oběti, při níž je tělo mrtvého nacpáno do kmene stromu sloužícího jako švédský stůl. Když vrazi stočí konverzaci na téma dokonalé vraždy, jejich bývalý učitel (Stewart) pojme podezření. V této Hitchcockově fascinující exkurzi do smrti zjistí profesor během jedné noci, jak brutálním způsobem přeměnili jeho studenti své akademické teorie v hrůzostrašnou realitu. (oficiálny text distribútora)

Dr.dogous

Pro některé nadlidi, nadsamce, nebo jak tyto lidi nazvat, je hřích vraždy, tak přitažlivý, že by bylo hříchem nevraždit. Naštěstí někdy i vražda má krátké nohy a jak chceš umlčet své svědomí? Do hlavy a do melounu nevidíš. Když na to nemáš, tak to nedělej. 85% ()

Dupac

Zručně zrežírovaná konverzačka na téma nadřazenosti člověka nad člověkem. Podmanivá oldschoolová atmosféra, ale atak na hvězdičky se tentokrát nekonal. ()

harpsychord

S naprostou jistotou mohu napsat, že tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy odkoukal. Panu Hitchcockovi posílám do filmovýho nebe upřímný poděkování a natěšeně natřásám polštář pro lepší spaní. Všechny linie filmu, z jakéhokoli úhlu pohledu, berou dech, nutí k zamyšlení a občas i sevřou žaludek. Pomyslně smekám. ()

TheReflektor

Zatím nejlepší filmová reakce na druhou světovou válku, jakou jsem měl tu čest zhlédnout. Real-time film natočený snad jen na čtyři nebo pět zaběrů, ve kterém Hitchcock na pozadí intelektuální vraždy filozofuje nad bytím, podvědomím, převahou jednoho člověka nad ostatními. Skvěle zahrané drama jen s několika charaktery, jejichž vzájemné interakce ovšem vytvářejí dusnou atmosféru v jednom malém, vkusně zařízeném americkém bytě. ()

tata22

Vůbec se mně nechce věřit, že to dílo vzniklo v roce 1948, natočeno 1 kamerou a v kuse. Neuvěřitelný kousek filmařského řemesla. Klobouk dolů pánové. Od Alfreda je nasnadě se učit. I když se dá dílu jistě lecos vytknout a i zápletka je trochu britsky strohá a poměrně neuvěřitelná stejně měl člověk pocit, že se to všechno stalo a film jsem shlédnul bez přerušení na první dobrou... Příjemné a milé překvapení. Doporučuji vřele všem milovníkům kvalitních filmů. ()

Brozason

Hitchcock opět nezklamal a přináší výborně zrežírovanou konverzačku z prostředí jednoho bytu. Mistr hrůzy a napětí po celou minutáž filmu udržuje dusnou atmosféru, a to i přes většinu času normální konverzace. Protože když si uvědomím, že 4 metry od normálního dění je mrtvé tělo v bedně, není to moc přijemný pocit, a myslím si že takhle to Hitch zamýšlel. Herecké obsazení je výborné a nejvíce mě zaujal James Stewart, který je po celý film výborný. Scénář je skvělý a téma dokonalé vraždy bylo řádně ujeté, ale zajímavé. Opět excelentní Hitchcock a další jeho film, ze kterého mrazí. /90%/ ()

Bogrant

Herci bravúrni, réžia ešte viac, scenár trochu kolíše, ale na druhú stranu tých 80 minút je tak natlačených napätím, že nejeden by z toho vybuchol od stresu. Krása. ()

baron156

Napětí, herecké výkony, scénář... a ta kamera, dokonalé. Hitchcock ve své nejlepší formě a jeden z jeho nejlepších snímků. ()

CheeseFigure

John Dall ako Brandon Shaw má v sebe potrebnú aroganciu, Farley Granger ako jeho partner v zločine Phillip Morgan má správne nervy v kýbli a James Stewart si pomaly skladá celú skladačku. Celé je to postavené na skvelých dialógoch odohrávajúcich sa v jednej miestnosti. Napriek tomuto ,,obmedzeniu" nám kameraman poskytne pár skvelých záberov. A záverečné rozuzlenie, keď sa Brandon so svojím bývalým učiteľom bavia o motíve, je proste dokonalý. ()

JoudaCZ

Velmi divadelní a zároveň velmi filmové. Divadelní prostředí, divadelní herectví a divadelní dialogy jsou snímány filmově akční kamerou. Děj je postaven na pokusu o dokonalý zločin. Existuje? Možná, ale ne v podání samolibého frajírka. Je za jeho snahou o vyšperkování činu dalšími "kudrlinkami", zvyšujícími riziko jeho odhalení až na samou hranu, touha povýšit vraždu na umělecké dílo, nebo tak zoufale touží po uznání od bývalého učitele, jehož filozofií (špatně pochopenou?) se nechal inspirovat? ()

JUX

Skvele. Je uzasny, jak ty starsi filmy, ve kterych se temer nic nedelo co se tyce fyzicke akce, byli napinave hlavne dialogy. James Stewart perfektni. Kazdy zaber ma cca 10 minut (delka tehdejsi civky), takze cely film se sklada z cca 8-10 zaberu. ()

Kowl3r

ja viem , že Hitchcock, je Hitchocock ale tento kus ma vôbec neoslovil...začalo to až príliš teatrálnym vystupovaním,hercov - proste mi pripadali ako v divadle a jasný záver filmu od začiatku, pointa prezradená a to všetko zabalené do vyumelkovaného prostredia, ďakujem nie... ()

P/\/EL

musim říct, že jsem si o Rope nic předem nečetl, pak koukám, jistě hodně dlouhé záběry, ale nějak mi nedošlo, že to všechno má být jako jeden (záběry tam ale jsou 2, pozor na to, titulky úvodní přes záběr na ulici, pak střecha, žaluzie a skrz to jít dost dobře nešlo..nebo by to nepůsobilo dobře..ikdyž vlastně je jich víc...viditelných...), až za dlouho během nějakého přechodu - černá a tak (vzhledem k tomu, že to je určitě Technicolor, takže to technicky muselo být ještě složitější...než by se mohlo zdát), no, divím se, že to neni známější, nj, vybavují se mi všelijaké nodobobé verze - např. nepřiznaný remake - inspiračka, modernizace - Témeř dokonalý zločin, no, to jsem asi vytahovat vůbec neměl, no, nevím, jak to mohlo být přijato ve své době (aha, neřešil se explicita a brutalita a cynismus, ale potencionální homosexualita, hehe, tam by chtělo dodat, že to je díky těm 2 chlapcům, co skutečně jiného - mladšího..14ti letého zavraždili již ve 20tých letech, hnáni touho spáhat dokonalý zločin a něco mezi nimi bylo... je to tedy inspirováno skutečností, pak byla hra a pak Hitchcock, nj, není náhodou ta skutečnost zase poněkud zajímavější, ehm :), přesto se mi to zdálo na svou dobu poněkud víc než odvážné (ikdyž zase, jistě pár let po válce, Němci, Japonci...ale o to těm chlapcům ve 20tých letech asi nešlo..o nějakou takovou nadřazenost..intelektuální...u Němců..to byla rasová - tedy uplně vše a Japonců asi taky.......)..nevím, záživnější to být nemohlo, leda, že by se zase vyjíždělo na ulici...herci opravdu dobří....ale tak..asi jich to chtělo více, když si vezmete famózních 12 rozhněvaných mužů, tedy né jeden záběr, ale jedna míst (většinu času), tady jsem si zprvu řikál, že má jít asi o 1 místnost, tak takových filmů se dřívo točilo, že většina času se stráví v pár interiérech........ten jeden mladík je na svou, tedy....o co je jejich doba lepší, že, nebo naše....prostě je parádně bezcitný, ale hrůzu film až takovou nenahání....asi by to působilo lacině, kdyby došlo ke konci k odhalení, tady jde o to, že víme všechno hned..aha, zase, čtu si ty zajmavosti a v divadelní hře to tak bylo, ach jo :) :) ......no, to pozadí....jsou to kulisy, mraky jsou tam asi 2, ale je docela pěkně udělaný to postupný stmívání...jak se člověk soustředí na postavy, tak to působí plynule, tady vlastně je to otázka, má to být 80 minut v kuse, nebo pár hodin.....přecijen...80 minut reálnej čas...to by se nám to tak vyhrotit asi nestačilo....né....má to být pár hodin, ale pak tedy ten jeden záběr, aha, čtu, že tedy skutečně 80 minut..hm.........jasně, když si vezmu třeba Ruskou archu, to je šílená záležitost, ale naprosto úchvatná organizace...tam se skáče z éry do éry....no...__PS: na tomhle filmu je mnoho zajímavého (a také ta inspirace, ti skuteční hoši.....), ty drsné dialogy, to hodně předběhlo podle mě svojí dobu, potom ty věci kolem natáčení......no..zlomené nohy kameramana...co všecko si museli asi vytrpět (herci, štáb) pro Hitchcockův art... ()

kriplozoik

Zub času na tomto filmu moc šrámů nezanechal, filmu je přes 60 let a stále je vizuálně i obsahově atraktivní. Snad chápu dobře, že příběh nejdříve vznikl jako divadelní hra a poté byl převeden (nebo spíš toliko 'zaznamenán') na filmový pás. Kamera tedy nijak objevná a všechno musejí utáhnout herci. A to se jim daří. ()

symbiotic

Tak tohle je moje první zklamání v podání Mr. Hitche. Velice nelogický scénář (v té době originálního námětu), snažící se schovat se ve stínu "intelektu" hlavních protagonistů. Škoda, že tak přišli v niveč skvělé herecké výkony a velmi slušné dialogy. ()