Oblíbené trio je zpět. Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May se vrací v novém seriálu The Grand Tour, který je nepřímým pokračováním jejich posledního působení v Top Gearu. Naše trojka se vydává na cestu po celém světě, kde testuje různá auta, plní úkoly a především si užívají život jako "motoristi ve středním věku", kdy každou epizodu uvádí v jejich mobilním stanu. (UncleMorty)

Recenzie používateľa Grimaldi k tomuto seriálu (10)

The Beach (Buggy) Boys - Part 1 (2016) (S01E07)

První speciál první série a jeho první část. Spoustu poprvé, a tak právem bylo mé očekávání na maximu. A dopadlo to vlastně dobře. Putování, spíše bloudění po poušti nebylo nikdy tak zábavnější zvlášť když vezmu v potaz, že jediné, co měli k tvorbě humoru byly kromě písku k dispozici jen jejich buginy. I tak, hlavně díky nabízejícímu se srovnání s Botswanským speciálem, je potřeba si říct, že to už není úplně dobré jako dřív. Nikdo nemládne, a našemu triu to nemám za zlé. Jen je potřeba s tím počítat dopředu a užívat si to takové, jaké to je. ()

The Beach (Buggy) Boys - Part 2 (2016) (S01E08)

Završení speciálu se oproti první část nese v o něco větším stylu. Konečně opouštíme poušť a prozkoumáváme i jiné zákoutí Namibie. Humor se nese stále na stejné vlně, a i když nápady typu luxusní kempování nebo lanovka byly fajn, budu se opakovat. Dřív to bylo ještě lepší, odvážnější, ale sledovat trio zase spolu na výletě je i tak opravdu moc fajn. ()

Feed the world (2018) (S02E11)

Opravdu jsem chtěl, aby se mi tento speciál líbil. Ostatně má pro to ty nejlepší předpoklady. Trio tentokrát navštěvuje chudý africký stát, a plní „důležité“ poslání. Bohužel už první čtvrtina, než se vůbec vydají na cestu je naprosto nudná. Dokonce bych i řekl, že dialogy jsou jedny z nejslabších za celou dobu pořadu. Cesta všechny problémy dost utlumuje, ale i tak si Mosambik bohužel po právu zajistil místo jednoho z nejhorších speciálů za celou historii Top Gearu/Grand Tour. ()

Námořníci (2019) (S04E01)

Změna dopravního prostředku, krásné prostředí jihovýchodní Asie a svatá trojce stále plná síly. Jak je u GT bohužel zvykem, na to nejlepší z dob TG to nemá, ale jako začátek nové a čisté dobrodružné etapy, se tento návrat opravdu povedl. ()

Velký lov (2020) (S04E02)

Při porovnání s dalším speciálem z Afriky, konkrétně z Mosambiku je Madagaskar jasný vítěz. Jinak se ale jedná pouze o další na volnoběh fungující speciál. Stále v sobě držím naději, že to může být v budoucnu lepší. Ale i kdyby ne, tak i takováto jistota nakonec vždy potěší. ()

Lochdown (2021) (S04E03)

Covid postihl celý svět a tak je pochopitelné, že se to na pořadu, kde se cestuje doslova po celé planetě, nějak projeví. Asi bych měl mít radost, že i v pro mnohé tak těžké době jsme pro naše pobavení dostali nový díl. Ale já radost nemám. Bohužel se pro mě jednalo o asi nejslabší speciál vůbec. Miluju poznávat exotické krajiny a to tu chybělo, putování Skotskem v starých amerických autech nudilo a zjevně na sílu tlačené nevtipné snahy o vtip, to zase bolelo. Snad těch posledních pár dílů co mám před sebou a co ještě vyjdou než bude úplný konec,dokáže přijít s tou klasickou zábavou, na kterou jsem za ty už pomalu desítky let zvyklý. ()

Carnage a Trois (2021) (S04E04)

Další lockdowwnový speciál oproti minule přináší spíš poznávání než typický roadtrip. Což je dobře vzhledem ke kvalitám předešlého dílů. Slabší humor tento speciál udržel v mezích průměru, ale věřím, že by křivka kvality mohla mít zase stoupající tendenci. Tak snad se příště neukáže, jak moc se milým. ()

Skandi-film (2022) (S05E01)

Pozvolný návrat do starých kolejí, který sice nedosahuje svou úrovní na předcovidove díly, ale radost s jakou si to trio užívá se bez problémů při sledování přenese i na vás. ()

Eurocrash (2023) (S05E02)

Na tento speciál jsem se dost těšil ale zároveň k němu přistupoval s velkou obavou. Obavou že všechny navštívené státy hodí do jednoho pytle pod pojem Sovětský svaz . A až na takové označení u Velorexu bylo naštěstí vše tak jak má. Vtipný díl, zajímavě zvolená auta a finále u nádherného jezera. Když bude Grand Tour v takových jednoduchých, ale humorných cestách pokračovat, vůbec bych se nezlobil. ()

Dovádění v písku (2024) (S05E03)

Oproti předešlé řadě je zatím tato pátá a dle všeho bohužel i poslední celkově o dost lepší. Důkazem toho je i tento díl, SAND JOB. Krásná auta, ještě krásnější a většině lidí včetně mě téměř neznámé prostředí Mauritánie a hlavně dobrý humor. Ten byl vždy tou nejdůležitější ingrediencí úspěchu TG či teď GT. Kéž by byl poslední díl alespoň stejně tak dobrý jako tento. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse