Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiálny text distribútora)

Fill16

Tento film nese úžasné poselství, které je dnes současné... Lidi prostě žerou všechno - i ve filmu. Nejvíce mě pobavily různé vychytávky typu hologram a vůbec to ovládání na dálku a samozřejmě také scény, kde se Viktor snaží zničit Simone filmem ,,Jsem prase" :-). Všechno je natočené tak působivě až to mrazí. Druhý film s nádechem Truman Show. Mimochodem do Simone bych se asi zbláznil taky. Prostě pět hvězdiček a dál už to prostě není možný řešit... Komentář by byl moc dlouhý. ()

Mr.Hackels

Tak rozhodně bych to nezařadil mezi komedie. Sci-fi s přihmouřenýma očima. Hezký scénář + Al Pacino je výborný. Nějak extra ho neobdivuji, ale tady byl opravdu vynikající. Jak tu někteří psali o předvídatelnosti, tak to mi ani tak nepřišlo. Závěr se mi líbil. Jen mi vadili nelogičnosti. Prostě a jednoduše řečeno, některé scény (když za ní řídí auto a nebo jí promítají na stadionu) byly naivní hodně. Ale jinak se mi to líbilo moc. 75%. ()

dennuska

Simone je oproti ostatním Niccolovým snímkům jen malou rybkou v širém moři. Přesto se však dokáže vrýt divákovi pod kůži. Nemá snad ani cenu zmiňovat, že námět byl skvělý, protože Niccol si vždycky vybírá jenom určitý typ scénáře. Takový, který je trochu vtipný, více taktní a obsahuje provokující myšlenku předloženou s kapkou ironie. Skvělý Al Pacino pak dodává Simone duši. Ano, je to trochu dvojsmysl. Většina ostatních herců včetně božské Winony Ryder mu dělají pouze kulisy. On však z obrazovky téměř nesleze, čímž nechává diváka procitnout do své paradoxní situace. ()

Cor-Angar

Simone je dost zajímavý film, o tom žádná, ale bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že z prvních čtyř režisérových filmů jde o ten nejslabší. Dokážu ocenit dobrý nápad a ani celkový zpracování není špatný, ale poprvé se mi u A. Niccola stalo, že mě film za celou dobu nijak zvlášť nezaujal. Nedívalo se na to špatně, ale něco tomu chybělo, prostě jsem si za celou dobu neřekl "sakra, to je fakt dobrej film". Což je škoda a doufám, že se to v budoucnu u Niccolových filmů nebude stávat často. Navíc mi Simone (Rachel Roberts) byla fakt hodně nesympatická, což taky není ideální, když ji ve filmu musím sledovat dost často. Trochu to možná souvisí s její rolí "blonďaté dokonalosti", ale ta ženská se mi těžce nelíbila a dobrýmu dojmu bohužel nepřidala. Jinak ale herci vyššímu hodnocení pomáhají, od Al Pacina špatný výkon nečekáte (a ani se ho nedočkáte) a na Catherine Keener s mladou Evan Rachel Wood se taky podívám vždycky rád. Škoda Eliase Kotease, který se ve filmu objevil fakt jen na chvilu. Třeba to napodruhé bude lepší (jestli napodruhé bude), ale každopádně radši sáhnu po Gattace nebo Obchodníkovi se smrtí, to jsou výborný filmy. Simone je pro mě zatím "jen" dobrý film. ()

qwentin

Tak nápad to byl určitě super...bohužel jsem si připadal jako na houpačce...jednu chvíli to bylo příjemné a po pár minutách jsem se celkem nudil...od velkého průseru to zachránil, v tomto snímku průměrně hrající Pacino, ale částečně to do něj vrací naprosto převídatelný děj a konec...škoda ()

Michaell

Tři hvězdičky za tři věci - 1.mám rád Andrew Niccola (přes tento film), 2.mám rád Al Pacina (i v tomto filmu), 3.základní motiv není špatný ()

m-Jan

Těžká pozice pro tvůrce ale obstály. A právě film o tomto tématu se může v dnešní době stát buď kultovní a nebo odstrašující. Podle mě obstály a začínám se těšit na další Niccolova dílka. ()

papinak

Al Pacino samozřejmě dobrý, ale jinak hodně zvláštní filmeček. Žádný velký ponaučení mi z něho neplyne, ale sledoval jsem ho se zájmem a nijak výrazně nezklamal. ()

endemit

Byla by to dobrá komedie, kdyby ji svým výkonem doslova "nepotopil" slabý Al Pacino. Ten, kdo ho do této role vybral, musel asi právě mít zatmění mozku. A sám Al Pacino by už ve svém věku taky měl vědět, na co má a jaká role mu bude sedět. A přitom by stačilo tak málo. Když si představím v hlavní roli takového B. Murraye, mohla to být špičková komedie. Takhle z toho je jen studený, nudný a celkem zbytečný film. Ach, jo. ()

babuca

Postaviť film na jednej krásnej babe / bohužial ja som tu nevidel nič iné nadpriemerné / je pre mňa príliš málo na to aby som dal viac ako 3* ()

Paan

Takových snímků, které reflektují filmový průmysl, rozmařilost i zvláštní autoritu některých hvězd a tlak na ně, které hlavně člověka nutí zpochybňovat mediální sdělení i samu identitu jejich nositelů, bych prosil víc. ()

Mat5

Úžasný Al Pacino alias režisér Viktor Taransky a skvelé zobrazenie dopadu na psychiku človeka a spleť lží o vymyslenej hviezde jeho filmov. Genialne zvládnuté! ()

Richardrahl

Tak tady si Niccol trochu utrh, jediný jeho film který se mi opravdu nelíbí. Celý film se nepříjemně táhne a na nějakou klíčovou či zajímavou scénu jsem čekal jak na boží smilovaní.... ()

Lazy87

Odpočinkový film na který se mi dobře dívalo, ale komedie? Spíš mi to přišlo jako narážka na velký filmový průmysl. Alegorie je pěkné slovo, které se k tomu filmu hodí. Taky je pravda, že jsem to měl 2krát chuť vypnout. ()