Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiálny text distribútora)

Diamant

Film veľmi názorne vykresľuje ako vyzerá masmediálna manipulácia, aj s jej tragikomickými následkami. Dajme si pozor, aby sme sa v živote neorientovali na niečo, čo v skutočnosti neexistuje... ()

honajz2

Takhle, ono to není špatné, ten námět se mi líbí docela dost, občas mě to i příjemně pobavilo a má to nejednu chytrou satirickou scénu vůči popkultuře a šílenství fanoušků celebrit. A vlastně si to i celou dobu drželo moji pozornost a zájem, když pominu pár vleklých scén. Jen mě prostě mrzí, že Niccol z toho námětu nedostal víc a hlavně mě mrzí, že nevychytal do očí bijící nelogičností. Kým je Simone muselo vyjít najevo už při natáčení toho druhého filmu, protože kdyby v určitém záběru ostatní herci hráli při natáčení sami a Simone se v něm objevila až když bude celý film natočený, muselo by to prostě někomu být dost divné. A takových chyb je tam ještě celkem dost a celkový zážitek z filmu mi prostě kazí, nemůžu si pomoct. A ani závěr mi dojmy moc nezachránil, ačkoli sám o sobě špatný není. Je to holt škoda, mělo to na víc, ale i tak se mi to spíš líbilo než naopak. Silné 3* ()

Crawler-D

Fascinují téma nabízelo řadu možností, jak film natočit. Bohužel byla zvolena dějově nemastná neslaná verze, ačkoliv netradiční kamera a lehká satira ji dodávají alespoň minimální šmrnc. ()

dubinak

Na tento film jsem jednou pozdě večer přepnula v televizi a nestačila jsem se divit. Opravdu moc mě bavil. Hlavně originalitou a námětem. Krásná herečka Rachel Roberts sehrála svou roli tak, že jsem chvílemi opravdu začala uvažovat o tom, jestli je vůbec skutečná. Po skončení jsem navštívila profil tohoto filmu a zjistila, že je to sci-fi-komedie. Trochu jsem se nad tímhle tvrzením zarazila, protože jsem si byla jistá, že to nebyla komedie, nýbrž čiré drama. ()

C0r0ner

Niccola považuji za jednoho z průkopníků civilních sci-fi, které se zaměřují na osudy jednotlivce. Gattaca je samozřejmě legenda, ale ani příliš známá Simone není vůbec špatný film. Patnáct let po uvedení mi tenhle scénář přijde dokonce v rámci relativně blízké budoucnosti i reálně uskutečnitelný. Je zajímavé sledovat, jak se budoucnost potkává s přítomností. 80% ()

Wormboy

Bolo mi velmi divne,ze takyto film bol zvrzany americkymi divakmi a u nas isiel v podstate na zaklade toho hned na VHS a nie do kin. No po jeho zhliadnuti som hned pochopil preco. Tak krasne vykreslena umelost dnesnej popkultury,kt.uz pomaly definitivne prevalcovala a znicila USA tu este skutocne nebola. Samozrejme, technicke detaily ohladom manipulovania s pocitacom su nedotiahnute a z logickeho hladiska nemozne,ale to by som povazoval za len mensi a okrajovy problem hlavnej linie filmu,ktora je skvela. A Al Pacino opat hviezdi. ()

lakikaki

Film o davovej psychóze, ktorú dokáže vyvolať Hollywood a jeho produkty a o tom, aký dokážu byť ľudia slepí. Myslím, že už kvôli zaujímavému námetu sa S1M0NE oplatí vidieť, ale veľkou škodou je koniec filmu, ktorý pôsobí akoby scenár dopísalo potajomky dieťa pôvodného scenáristu. ()

Matrinx

"Tohle je klasický případ, kdy technik hledá umělce. Někoho se ctí, někoho s vizí, někoho, kdo vidí. Kdo vidí až za iracionální loajálnost, k lidské rase. Někoho kdo vidí, že s rostoucí cenou herců a klesající cenou podvrhu, se váhy přirozeně naklonily ve prospěch podvrhu. Někoho, kdo vidí, že když je dílo autentické nezáleží na tom, kdo v něm hraje. A co je vůbec skutečné ? Většina dnešních herců je digitálně vylepšená. Ale to je tabu. Skutečné je jedině dílo... " Viktor Taransky(Al Pacino). Slyšet to z jeho úst je síla. Musel jsem si tu scénu pustit snad třikrát :D I když je S1M0NE slabší než Obchodník se smrtí s Gattacou, tak jí dávám i tak pět hvězdiček. Někomu by třeba mohla vadit ta programátorská ptákovina s vytvářením Simoni, ale já to nějak překousnul a do konečného hodnocení to nijak neproniklo. Snad i ten další film v pořadí Andrewa Niccola bude stát za to, a snad ještě víc.... ()

Flynn

Takové průměrné pokoukání, které se zuby nehty snaží vytáhnout k vyšším metám můj oblíbenec Al Pacino, bohužel to ani on nevytáhl u mne na více než 3hvězdičky..... Vícekrát zmiňovaná podobnost s Truman Show je zde skutečně cítit.... normální film řekl bych... ()

Pajky3

Niccol mě potěšil svým posledním snímkem (Vyměřený čas) a tak jsem musel dohnat i jedinou jeho práci, kterou jsem zatim neviděl. A opět jsem nebyl zklamán a udržel si svůj vysoký nadstandard. Tohle mě fakt bavilo. Simone opravdu vypadala krásně uměle. I ostatní ženské role byly obsazený dobře, jak žena (Keener), dcera (Wood) tak i herecká hvězda (Ryder). Úplně nejvíc mě nadchla scéna, když se jí snažil zníčit a pustil v kině film (I am Pig), na ní byla úplně krásně vidět reakce kritiků. A i závěr je krásněj hnanej do absurdna. A spousta povedných okamžiků (Pyramidy, Taj-mahal nebo multi pohřeb, přesvědčování herce, že ho Simone doporučila). Prostě tohle stojí za podívání. *** P.S.: Při několikátém shlédnutí jsem se opět skvěle bavil. Opravdu skvělý film, jak je u Nichola zvykem ()

necisty

Hmm... bylo to špatné. Vybral jsem to, protože jsem se chtěl zasmát. Nesmál jsem se, pomalu jsem brečel. Bylo bohužel smutné to, že se pod tak laciný děj podepsaly osobnosti jako Pacino nebo Ryder. Sice se to možná snaží ukázat, jak jsou lidé hloupí a ženou se za něčím co ani neexistuje, ale pak už je to jen předvídatelné a trapné. Fakt zdejší hodnocení nechápu, šeredně mě to zklamalo :(. Hvězdičku dávám jen a pouze za moc krásné herečky. ()

dr.fish

Zajímavá vize důvodu vzniku virtuálního filmového hrdiny. Nějaký režisér se naštval, když si s ním herci vytírali zadek, a dosadil počítačového hrdinu do hlavní role. Úspěch byl tak masívní, že smetl nejen režiséra, ale všechno kolem něho. Vlak se rozjel, ale jak z něho vyskočit? Zde určitě nejde o příběh, jeho duhy a neduhy, ale o zamyšlení nad tím, co s námi dělá šoubyznys, čemu se vlastně klaníme, co je to za lidi, které obdivujeme. O čem je celý tenhle svět plný virtuálních hrdinů z reklamy? Vezmeme-li to kolem a kolem, každý z nás máme nějaké idoly, o nichž zhola nic nevíme, ale jsme si docela jisti, že jsme přesně pochopili, co chtějí svou tvorbou říci. Kdepak, každý žije v bublině, jen někteří to nepřiznají. O tomhle je film Simone- směje se nám, jak jsme blbí. A já mu tleskám, čtyři hvězdičky za film a jednu navrch za koncert Al Pacina! ()

campix

Poslední snímek Andrewa Niccola, který mi chyběl do mé sbírky a musím říci, že ani na počtvrté určitě nezklamal. Ba naopak Simone mě opravdu bavila a to hlavně díky opět Niccolovsky dobrému námětu, který sice pár nelogických kiksů, ale ani to mi nijak nevadí. Al Pacino je prostě vynikající, jeho angažování je pro mě signále výborného filmu. Takže tedy Niccol i na počtvrté potěšil a nemůžu se dočkat jeho dalších filmů. ()

AdaMM

a to chabý scénář a skutečně nechutně umělou hlavní hrdinku tahá na tři hvězdičky výborný Al Pacino, který skutečně pobaví... škoda, že dobrý nápad dostal takovou hloupou podobu: některé detaily jsou i pro pohádku trochu moc... (a 5"4' disketa? v roce 2002? ten použitý počítačovo / hologramový systém bych vůbec chtěl vidět...) nicméně na ukrácení dlouhé chvíle nebo jako memento pro výchovu dvanáctiletých sourozenců se to asi dá doporučit. ()

otík

Chytrá, inteligentní a zábavná komedie s tradičně spolehlivým Al Pacinem v roli režiséra neúspěšných filmů, který místo hvězdného herce obsadí do hlavní role počítačový program S1mOne. Tím si však zkomplikuje život, neboť vydávat program za skutečného člověka přináší mnohé problémy. ()

Aquarius

Vizuálne pekný, herecky a scenáristicky dosť kostrbatý film, ktorý zrazil na nohy príšerný dabing na Markíze. Ach, ako mi raz pokazil celkový dojem La Dolce Vita ten príšerný dabing! Ale to sem nepatrí. Al Pacino v jednej zo svojich najhorších kre(atur)ácií. Kyslá pachuť na jazyku z nevyužitého dobrého nápadu dobrého režiséra. ()

Radiq

Celkem zajímavej nápad. Herečka je to fakt moooc hezká. Těšil jsem se, až to skončí. Místy to bylo přehnané (ty technologie na vytvoření virtuální postavy) - řekněme, že jsem to bral jako sci-fi. Nevím, co k tomu dál napsat. Nějak nadšenej z toho nejsu. ()