Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Carlossss

Ode dneška, abych působil víc superúchylně, asi začnu používat formulku: Překvapivý jako Poslední samuraj. Protože pro mě určitě milým překvapením byl a postupem času zjišťuju, že ten Tom Cruise je vlastně docela fajn herec a kdyby nebyl v soukromí takový oslí péro, tak bych s ním snad i zašel na pivo. Edward Zwick, pro mě úplně neznámý režisér, zvládl ukočírovat obrovskou mašinérii velkofilmu s bravurou a ti, kdož viděli, jak se perfektní akční scény střídají s krásnými, dlouhými záběry na krajinu mi musí dát za pravdu. Krapet patosu na závěr na dojmu nepřidá, ale ani neurazí, natož aby filmu ublížil... Jestliže máte rádi pohádky o samurajích, jste čestní a nežerete placentu své manželky, určitě budete Posledního samuraje zbožňovat. ()

SonG

Čekal jsem akční nářez, a překvápko! Film je kupodivu více o vyrovnanosti člověka, kde boj je až na druhém místě. Sekvence věnované tréninku jsou velice působivé, a Tom Cruise je ve velice dobré formě. ()

berusche

Jestli jste někdy chtěli vidět Toma Cruise v roli alkoholika, máte možnost :) Nn, ale tenhle počin mě překvapil právě díky Tomovi samému. Původně jsem očekávala, že to nebude takhle emocinální pointa o cti a morálně správných rozhodnutí, ale byla. Nemluvě o tom, že scenář je vydařený, hudba monumentální a herecké výkony více než zajímavé. K tomu všemu dostanete, kup jeden-obdržíš zdarma, pocit, že umřít pro takové hodnoty je správné rozhodnutí. ()

MartinNDL

Nezbývá mi nic jiného, než bý zklamaný. Když jsem zjistil, že v Posledním samuraji bude hrát Tom Cruise, tušil jsem, že film bude přesně takový jaký je. Celý se točí jenom kolem jeho postavy, je neuvěřitelně americký v tom nejhorším slova smyslu, čímž mám na mysli především to, že přetejká patosem jako hrnec s kaší. Neříkám, že Cruise hraje špatně, ostatně to netvrdím takřka nikdy, ale jeho postava a vlastně i všechno ostatní je jednoduše špatně napsáno. Kamera je dobrá, kostýmy krásné, výprava slušná a i režie není nejhorší, ale pokud někdo natáčí východně laděný lyricko-epický snímek a použije pro něj sériově vyráběný hollywoodský scénář, musí nutně selhat. Je to škoda, protože tahle parta lidí měla podle všeho na víc. ()

Meridius

Společeně s Gladiatorem můj nejoblíbenější film tohoto žánru. Záběry na překrásnou krajinu střídají záběry z bojů a mezi tím vším Tom Cruise jako samuraj -> výborný velkofilm podkreslený skvělou hudbou Hanse Zimmera, který zde IMHO odvedl ještě lepší práci než u Gladiatora. ()

HappySmile

Strhující příběh plný bitev, na které bylo radost pohledět, protože byly jednoduše dokonalé. Ken Watanabe byl tradičně skvělý a musím uznat, že i Tom Cruise je dobrý herec. Rozhodně doporučuju všem, co mají rádi japonské filmy. ()

lekr

Další z historických velkofilmů který se snaží jak může vtáhnout nás nadchnout ale na sto pro mu to nevyšlo.Příběh není úpně špatný nicméně akce není vůbec tolik kolik bylo v televizním programu hvězdiček. Vyjma závěrečné bitvy a počátečního boje film spíše zachycuje tenhdejší život jako dokument na hodně dobré úrovni kterým provází Tom Cruise v historickém kostýmu. ()

SallyZen

Tento film zaujal především příběhem a životem samurajů, kteří jsou obětaví pro svoje zvyky, rodiny aj. Sice není úplně přesný, ale na to se nebudu zlobit. Jsem vůbec rád, že se něco podobného aspoň natočilo. Cruise dokáže hrát snad všechno a Watanabe byl velice dobře zvolený pro samuraje. Hudba byla parádní, kostýmy téže. Děkuji Zwickovi za tento úžasný Velkofilm a především za to, že to byl tenhle film, co mě přivedl celkově k filmové branži. 100% ()

Rajesh_K.

Posledního samuraje považuji za jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Příběh (včetně úžasných bojových scén) je plný emocí a krásy "dávné" kultury. Slovo ČEST má zde svou pravou podstatu a svůj význam. Můj oblíbenec Tom Cruise je zde naprosto perfektní a v nejlepší formě :-). Nádherné exteriéry, pěkná kamera..působivá hudba. Byl jsem z toho filmu hodně nadšený. ..(100%)! ()

Lexonka97

10/10 Tady opravdu není o čem! Celý film si mě získal. Tady jsem si opravdu užil každou postavu. Cruise asi ani nemá cenu zmiňovat, jelikož toto byla opravdu jeho životní role. A například i Ken Watanabe jako samurajský vůdce Katsumoto byl fascinující. Japonsko je úchvatně nasvícené a člověk cítí tu atmosféru. Scénář parádní, kamera parádní a Hans Zimmer znovu předvedl jeho umělecké nadání. Doporučuji naprosto všem a lituji, že jsem toto dílo nezhlédl už dříve. ()

shyster

Už mě nic tak dlouho nepřekvapilo, tak jako tohle. Dlouho jsem odkládal tenhle film a to jen kvůli svým předsudkům. Edward Zwick ale natočil velice dobrý válečný film, když si dokázal pohrát se vším tím klišé. Proto přerod Toma Cruise byl opravdu uvěřitelný a i závěrečný patos na mě zafungoval. ()

Petoss1

Film ktorý seká všetky nepravdivé mýty o samurajoch ako diabolsky naostrená katana. Veľmi nebezpečne dobrý film z tak tajomného života samurajov. 88% ()

Tsukikage

Jako veliký milovník japonské historie tento film mám velice rád. Zvláště pak chválím konečný střed moderních zbraní a samurajského meče. Jsem opravdu rád, že hlavní hrdina prohrál, kdyby se tak nestalo stala by se z krásného filmu úplná blbost sice s obrovským happy endem, ale na úkor historie. Ve filmu jsem nezaznamenal snad žádný větší přehmat, a tak ještě určitě za skvělou dějovou posloupnost, kde hrdina z nejhoršího nakonec najde to prave skrze čest, musím dát *****. ()

Streeper

Tohle pro mě bylo hodně velké překvapení. Filmu jsem se vyhýbala poměrně dlouho jak čert kříži, ani nevím proč. Možná jsem si jen nedokázala Toma Cruise představit jako samuraje nebo jsem se obávala, že se mi to nebude líbit, naopak jsem až šokovaná, jak moc se mi film libel. Toma jsem ztěží v roli Nathana poznávala, jiného herce bych si jen těžko v té roli dokázala představit. Nádherný soundtrack z rukou Zimmera, dojemné a bojové scény, které podrásají nervy a chytí za srdce. ()

BarryLyndon

Proč to ještě na Moviezone nemá VIM? Ten film miluju víc a víc.   Soustredeny Cruise, Sanada a Watanabe v životních rolích. Pro feudální Japonsko mám slabost a Zwick na malém prostoru dokázal zreprodukovst kulturu možná mnohem lépe než některé slavné knížky. 10/10 ()

Crawler-D

Edwar Zwick umí. A dává to znát, když přiměl i Toma Cruise k hereckému výkonu. Téma předestírá velmi citlivě (a vznikají tak naprosto úchvatné a dojemné scény kvůli kterým se chce člověk hned stát samurajem) a i s určitými nepřesnostmi vás udrží po celých 144 minut. ()

Amroth666

Takhle má přesně dlouhoočekávaný velkofilm vypadat. Neskutečná a krásná příroda obohacena neskutečně příjemnými lidmi. Shledání Nathana Algrena s druhou stranou konfliktu mi hrozně připomínalo tolik krásný film a také velice dojemný Tanec s vlky. Tento dojemný příběh je po všech stránkách naprosto dokonalý. Každý záběr na přírodu mně hrozně uspokojoval. Našel jsem si ve filmu několik hlavních převratů. Vybírám jen ty zcela nejzásadnější. Zajmutí Nathana Algrena a následované trpění(poté užívání života), První Japonská slova Nathana Algrena a konečně válka proti bývalým spojencům. ____ Samurajské hodnoty zůstanou. ____ Tyhle Japonské bitvy mají mnohem větší kouzlo než třeba 2. světová válka v podání Spielbergových předností ass... Zachraňte vojína Ryana a pod. A to nejlepší z filmu nakonec. Co myslíte, že teď pochválím? Je to nepřekonatelně božský soundtrack Hanse Zimmera, který doteď považuju za vybroušený, jeden nejlepších od Zimmera vůbec a jeden z úplně nejlepších na světě. Dá se to poslouchat hodiny a hodiny a nikdy mně to neomrzí. Alespoň vidíte, že samurajové nejsou mrtví! ____ CZ dabing. ____ Říká se, že Japonsko bylo stvořeno mečem. Dávní bohové prý ponořili korálovou čepel do oceánu, a když ji vytáhli, do moře ukáply čtyři zcela dokonalé kapky, ze kterých se staly Japonské ostrovy. Já tvrdím, že Japonsko stvořila hrstka statečných mužů. Bojovníků, kteří ... ____ OST 5/5 ____ http://www.youtube.com/watch?v=LWEMqu0iHvo&feature=related ____ ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)