Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Kulik.Z

Velkolepé drama s vynikající Zimmerovou hudbou (opět nezklamal), místy až dojemná finální bitva - "Konverzace mi bude chybět." a "Všechny květy jsou dokonalé." 92% ()

Doudis19

Krásná leč utahaná a příliš "uplakaná" óda na čest a zásady. Dnes kdy jsou tyto vlastnosti pouze slabostmi, působí Poslední Samuraj až nesnesitelně naivně a ani hvězda Toma Cruise nezachrání vše. ()

chelseaman22

Ve všech ohledech skvělé! Bravurní mix hobita Cruize a japonské mentality zasazené do epochální doby. Osobně vůbec nevyhledávám snímky tohoto typu, kde krev přebíjí děj. Naneštěstí Herr Director Zwick se spojil se sousedem Cimrem (věrní toť fanoušci HSV) a toto duo neárijských prototypů odvedlo tak výbornou práci, že i já, zatvrzelý odpůrce snímků s relativně dlouhou stopáží přemýšlím, že ripeto by nebylo od věci. Pozoruhodné (opět) je, že Tom vypadá alespoň na metr osmdesát (za to nejspíš vděčíme dodatku ve smlouvě). 90% Celosvětový výdělek k 24. 11. 2012: $456,758,981..........128. nejvýdělečnější snímek historie ()

SniperG1

Jednoznačně nejlepší film v kterém si Cruise zahrál ! Krásná krajina, silný příběh, výborná kamera a jeden z nejlepších soundtracků od Hanse Zimmera!! Jedním slovem - NÁDHERA... 100% ()

Script

Čirou náhodou projíždím profily filmů Toma Cruise, který jsem ještě neviděl a narazím na tohle. Z výsledku jsem nadšený. Postavy, s kterými se setkáváte vám vůbec nejsou protivné. Všechny si tak nějak oblíbíte. Nádherně ve filmu ukázali jak je překrásná krajina v Japonsku a to nemluvím o tom jak se hezky vyvíjel děj filmu. Po všech stránkách je tento snímek dokonalý a hudba Hanse Zimmera k tomu všemu jako bonus. Jen málo filmů najdete takhle vydařený jako tento. ()

st.verka

Přiznám se, že Toma Cruise zrovna nemusím, ale domnívám se, že mu tahle role docela slušela. Nejzajímavější bylo sledovat postupnou proměnu myšlení a postojů jeho postavy. Nádherná výprava, poutavé scenérie. Po shlédnutí filmu mi bylo až líto, že časy samurajů jsou už minulostí. ()

Jizni Tlapa

Ohromující výprava. Skvělá kamera a naprosto odzbraňující hudba činí z Posledního samuraje netradiční podívanou protkanou samurajskými kodexy a "manýry"! Nejsem skalní fanda T.Cruise! Toto je ale jeden z mála filmů, kde si budu pamatovat hlavně jeho, neboť stejně jako v Top gunu, byl výjimečný! ()

Qitek

Hyper nadhodnocená záležitost, Vymodlený patos. Naprosto přesně vypočítaná, kopírující Tanec s Vlky neosobní "big budget" kalkulace, která dostává "slepé diváky" tam, kam chce . Jenom vyměňte Kevina Costnera za Cruisea, Indiány za samuraje a máte ... Patos, který je v tomto filmu přímo ukázkovým, leč je třeba krásně ukočírován i nutno dodat moc pěkně nasnímán, je prostě ubíjející. A vůbec nejhorším článkem tohoto filmu je? Ano, ten "charismatický výkon" Toma Cruise. Topornost, ležérnost a prostě bez jakéhokoliv zájmu a špetky čehokoli, co by vybočovalo z osobnosti Toma Cruise. Průměrnější už to bejt nemohlo. ()

Mirokukii

Jak po citové, tak i po akční stránce velice hezky odvyprávěný příběh. Krásné scenérie. Výborný soundtrack. Jediné výtky jsou k hlavní postavě (Američan vyčítající si masakr indiánů, no věřím, že i tací byli) ztvárněnou Tomem Cruise. Neschopný svým neherectvím naklonit si mé sympatie v jakékoliv roli. ()

Sfinkter

Velkofilm, u kterého je mi jedno jak moc tlačí na divákovy emoce, protože vše je prostřeno na podnose těch nejlepších filmových prostředků - od herectví a příběh po skvělé efekty. ()

Lachtaan

Neskonale perfektní historická podívaná, která mi dráždila emoce od samotného začátku až do konce. Herecký bůh Tom Cruise a nesmírný sympaťák Ken Watanabe vytvořili jedno z nejvěrohodnějších pout, se kterým jsem se kdy na filmovém nebi setkal. Stavět druhou alternativní desítku oblíbených snímků, dost bych uvažoval nad tím tam přidat právě tento skvost. ()

DragonnCZ

Naprosto mistrovské dílo se vším všudy, jednak krásně kombinující japonskou kulturu s vážným a naprosto bezchybným příběhem, doplněno o napínavé dialogy a také akční a válečné scény, které byli úchvatně nasnímané a ono samotná režie opravdu měla své grády! Zasazení a prostředí japonské kultury mě mimořádně ohromilo a naplnilo mě emocemi, podobně jako emoční hudba Hanse Zimmera. Co k tomu více dodat? Nádherný film, který bezpochyby dokážu doporučit každému kdo má rád akční filmy. Kdo neviděl ať napraví! Bez váhání a úctou uděluji 10 bodů z 10! ()

lennyd

Veterán občanské války, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), přivydělávající si jako reklamní postavička prodejce pušek dostává nabídku, která se jen tak neodmítá. Vycvičit vojsko japonského císaře tak, aby mohlo konkurovat útokům samurajského vůdce Katsumota. Bohužel nedostává moc času na připravu, a hned první útok samurajů nepřipravené vojsko doslova smete. Sám Nathan je těžce zraněn, a také zajat a převezen do vesnice samurajů. Po zimě strávené rozhovory s Katsumotem a tréninkem poznává, kdo je v právu, a v rozhodujících bojích ví, na kterou stranu se přidat.... Velkofilm Edwarda Zwicka (několikrát nominovaný na Oskara) doplněný skvělým hereckým výkonem jak Toma Cruiseho tak i Kena Watanabe, dokonalou hudbou Hanse Zimmera nemůže zklamat. Ani na chvilku se nudit nebudete, film sice nikam nespěchá, ale chvilky "klidu" jsou hnedle vystřídány pěknou bitvou "starých" tradic proti novým moderním zbraním. Při scéně bitvy "hrstka samurajů na koních proti dělům a první verzi rotačního kulometu" mi dost běhal mráz po zádech... Výborný film... ()

danoo

Neviem ako si to mám vysveltiť, ale zrejme POMOva pytagorovská autorita spôsobila, že takner všetky zvyšné komentáre rozvýjajú a variujú jeho vysoké hodnotenie. Asi je môj pohľad príliš kritický, alebo to bude tým, že nemám o Cruisovi a Zwickovi vysokú mienku, ale pravda je, že Posledný samuraj je zlou zlátaninou snímkov ako Tanec s vlkmi, Gladiátor, Statočné srdce a dokonca som tam našiel aj niečo z Posledného mohykána. Na tom by nebolo nič zlé, ibaže každý z horeuvedených filmov je minimálne o triedu lepší. Úprimne, občas som mal aj " štvorhviezdičkové pocity ", no druhá polka filmu ma z nich vyliečila. ()

Redswif

Proč ve všech filmech kde hraje Cruise to je Cruise o to okolo. Tenhle film měl být o samurajských hodnotách a jejich boji protě imperialismu apod. né o to mjak se z Cruise stane pravý samuraj v cuku letu. Aspon že zpracování šlo. ()

Raven0

Samurajské filmy mám rád. Většinou je to zajímavá řežba plná cti a hrdinství. Ale tady se jaksi něco nepovedlo. I když začátek je pěkný a přesun děje do samurajské vesničky taky neškodí. Ale závěr mi přišel naprosto trapný a zkazil celkový dojem z filmu. Ten poslední výjezd do boje proti kulometu mě opravdu dostal. Všichni padají jako mouchy a hle! Jediný kdo přežije je ten hrdiný američan! Nesmrtelný Tom. Od něj, od jediného se střely odráží! Je to totiž velký američan a američany jak známo ochraňuje sám bůh. Skoro k pláči. ()

xerno

Největší ocenění připadá výběru terénu, hercům, scénáři, kameře atd... Velice povedený film, ale je tam moc války, kdyby těch záběrů bylo méně, bylo by u mě určitě víc, než hezkých 94%... ()

July

Moc krásně udělaný film s pěknou hudbou a dobrými herci, který ovšem musí tak trochu zaskočit každého pacifistu. Důvody k bitvě se mi zdály poněkud malicherné... a pak to pole poseté mrtvolami... to je ovšem spíše záležitost historie než filmařů (ačkoliv tady si toho tvůrci filmu přimysleli hodně). Exteriéry byly nádherné - jen by mě zajímalo, proč se při příjezdu samurajů vždycky objeví mlha? :-) ()

majxik

Rozhodně podařený velkofilm plný dokonalých bojových scén v prostředí japonska a jeho kultury. Jako každý velkofilm hraje na emoce způobem který není přímí, ale přesto je tam. A to vše podtrhnuto velmi pěknou hudbou. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)