Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Monoxid

Inu, kdyby se to místo v 'Japonsku' odehrávalo v nějaké imaginární zemi, nic by tím nezkazili... a všichni bychom si mohli říct: A pokud neumřeli, tak tam žijí dodnes! ()

ywo666

Dobrý film. Zwick proste vie točiť kvalitné filmy. Akcia solídna. Hlavne šermiarske súboje celkom vydarené. Emotívny koniec má tiež svoju silu. To všetko zahalené do hávu starého Japonska. Páčili sa mi scénérie. Páčili sa mi jednotlivé postavy. A Ken Watanabe bol vo svojej úlohe špičkový. Takže celkový dojem dobrý. Naporiek tomu je vo filme pár vecí, ktoré ma srali. Napríklad niekoľko detailov okolo postavy Cruisa. A nájdeme tu pár chýb, ktoré nedávali zmysel. Viz Tom najprv zabije tucet samurajov, aby sa neskôr ukázalo, že na nich nemá. Trochu to doladiť a idem na päť hviezd. Takto 80-85% a za 4*. ()

Gar-mogoth

J_Naprosto dokonalý film je vzácný. Člověk ho může hledat celý život, a přece to nebude ztráta času. V rámci velkofilmů (byť je až moc jednoduché zařadit Posledního Samuraje zrovna do téhle škatulky) ho už ale hledat vůbec nemusí. ()

terunka003

Samurajské, americké, velkolepé, japonské, čestné, přátelské, statečné. Já věřím tomu, že když tohle šlo do kin tak lidi padali na zadek a tleskali ve stoje. Já to moc nežeru. Američani si převzalijaponskou kulturu a vmísili do ní jednoho americkýho cápka co vybíjel indiány a najednou se jde statečně prát po boku padlého čestného samuraje. Americká velkodramatičnost mě trošku irituje. Na tenhle film se pěkně kouká, je to příjemný a moc není třeba přemýšlet. Ale víc bych tomu nedávala. ..jsem si teď vzpomněla jak kulky z kulometů pokosily všechny kromě hlavní postavy..vtipný.. ()

Madadajo

Nádherný snímek zasazený do japonksé historie vyrazí dechuž svým koloritem. Ale hlavním plus je příběh, který se nese lyricky barvitou kamerou z japonských luk a hájí. Tom Cruise vyniká svou obětavostí a jeho honorář je rozhodně zasloužený (na rozdíl od jiných hvězd v Hollywoodu). Právě jeho postava nese snímek do výšin a smutný konec jej zabodne až do vašeho srdce jako nevymazatelnou vzpomínku plnou citů. ()

dANo

Príbeh, vizuálna stránka a bojové scény sú vážne dobré... ale ten sentimentálny záver, kedy Tom Cruise morálne apeluje na japonského cisára (nechcem prezrádzať, ale nakoniec ho aj presvedčí) si jednoducho zobral svoju daň - jednu *. ()

Timak

nutno vidět vícekrát. Napoprvé mi to přišlo jakýsi holywoodský mišmaš, který akorát stál hodně peněz a hodně očekával, že vydělá. Ale po shlédnutí vícekrát, sem si uvědomil že je to natočeno velice hezky a ikdyž je to trochu přitažené za vlasy, tak nám přesto krásně ukazuje, co je to čest, přátelství, zrada... Moc pěkné ()

Honzua

"There was once a battle at a place called Thermopylae, where three hundred brave Greeks held off a Persian army of a million men... a million, you understand this number?" - "I understand this number" - "What happened to the warriors at Thermopylae?" - "Dead to the last man." ()

Master19

Film je to pěkný, bohužel mu láme vaz amerikanizující překrucování světa - to vše kvůli spokojenému "náročnému" hollywoodskému divákovi. Ale Tom Cruise docela dobrý, za tu poslední bojovou scénu by se nemusel stydět ani Rambo. ()

Aven

Nádherná příroda doplněná výbornou hudbou, kamerou a neuvěřitelně vypiplanými bojovými scénami. Když k tomu přidám famózního Kena Watanabe a překvapivě dobrého Cruise, pak tu máme blockbuster jako hrom. Škoda snad jen toho konce. ()

Midori_Mike

Moje srdcová záležitost. Myšlenka filmu je neskutečně pěkně podaná a hlavně je sama o sobě velice silná. Doufám že se z Japonska tohle myšlení nikdy nevytratí, pokud už se tak bohužel nestalo... ale těžko říct. Pak je tu samozřejmě geinální OST Hanse Zimmera, kterého se dodnes nemůžu nabažit. Prostě tenhle film má všechno... všechno co od filmu chci a možná ještě něco navíc ()

Krustyburg

Což o to, to Japonsko je nadmíru hezký - panoramata, kultura. I když ta panoramata jsou prý z Nového Zélandu.. :) Ve filmu je hezká hudba. Ale jinak je to patos. Hodně slabý 3*. ()

Mytologie

Příběh o střetu východu a západu, různých stylů myšení, přistupů k životu a boji. Tom Cruise jako veterán působil místy směšně a nakonec stejně umřel. Ve filmu oceňuju zobrazení způsobu života samurajů, japonských zvyků, filozofie a přírody. Byla to jen pohádka zabalená jako velkofilm. ()

Krysa SPK

Nádherný příběh o muži, který ztratil svou čest, ale svými skutky ji znovu nabyl. Po několikátém zhlédnutí nalézám v tomto filmu malé (ale ve finále velké) filosofické rozhřešení i nad svými životními klopýtnutími (kdo sem tam neklopýtne, když překážka číhá v podstatě za každým rohem, že:)). Pro dnešního diváka jsou pojmy jako hrdinství nebo čest prázdnými slovy, ale zkusme někdy zapomenout na svět, kde žijeme a vraťme se sem tam do dob statečných bojovníků a udatných skutků. Díky Zwickově filmu by nám to mělo jít o něco snáz. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)