Profesionální zabiják se chystá na svou poslední zakázku. Nejprve ale musí nějak překonat svou náklonost ke své chladné kolegyni. Uvědomuje si, že zaplést se s kolegyní je nejen nevhodné, ale i nebezpečné. Pod nepříjemně temnou, až surrealistickou noční oblohou velkoměsta se setkává s tulačkou, která pátrá po svém bývalém příteli. A zaujme zabijáka svými nekonvenčními způsoby, kterými se na sebe snaží upoutat pozornost. (oficiálny text distribútora)

1mArc0

Wong sa nemení, cibrí svoj štýl, máme cigarety, zbrane, strieľanie. Taká gangsterka, ktorá má význam, Wong znova dokazuje ako sa má vystavať film. Mimochodom čiernobiely Wong je úžasný, tu zistíte v čom spočíva jeho rukopis. Vizuálne bohatý, bez použitia efektov. Komorná atmosféra, dobre vystavaný film, dobrá hudba, výborná kamera. Kľudne /90 %/ ()

moviefan4

Tak toto bolo naozaj niečo. Od začiatku ma film vtiahol do svojho úžasného deja a nepustil ma ani na chvílku. Super spracovaný dej, perfektné herecké výkony, dobre zvolená hudba. Najúžasnejšie veci vo filme pre mňa boli scénar a kamera. Scénar bol napísaný s umením a talentom, každý dialóg sa počúval úžasne. A kamera bola niečo neopísatelné! Tak dokonalú kameru som už vo filme dlho nevidel. V tomto prípade kamera dodávala viac na úžasnom zážitku, neskutočne krásne natočený každý jeden záber. Film zaručene odporúčam. Nič nestratíte a je podla mňa isté že vás film bude baviť. Za mňa plný počet hviez a velká spokojnosť. ()

kundichlup

Padlí andělé v podání Kar-wai Wonga vzlétají v lehce tarantinovské esenci stylizované do výtvarně exponovaných pasáží. Jak moc je (ne)bezpečná blízkost? Dynamická kamera absentuje stabilizátor obrazu. Filmová hudba troufale komentuje dění, zatímco rozpité snímky ilustrují vnitřní neklid všech zúčastněných. Jsou aktivními insidery svého duševního chaosu nebo “jen” přihlížejí? Nejsilněji se ozývá monolog toho, co nemluví. ()

Auguscotty

Wong Kar-wai má obrovské sebavedomie čo sa týka režírovania. Veľmi mu to závidím. Každá jedna sekunda srší atmosférou, každá skladba sa dokonale hodí k scéne. Už od začiatku som sa na Kar-waiov štýl naladil, film ma okamžite zaujal a na 96 minút som z neho nespustil oči. Celý život žijem na dedine, no film pôsobil ako spomienka na niečo, čo som prežil v minulom živote. Film presiahol očakávania na plnej čiare. Neskutočný audiovizuálny zážitok od začiatku do konca. ()

rozum i cit odpad!

Film o několika ztracených lidech, kteří v podstatě nežijí, jen přežívají (snad až na onoho němého kluka). Bohužel snímek na mne působí jako drogové halucinace režiséra, místy na hranici (leckdy i za ní) nechutnosti a vulgární obscénnosti, což mi vadilo asi nejvíce (mnohem víc než samotná kamera). Smrt otce a závěrečná jízda na motorce, dva pěkné okamžiky, na nichž by se dal postavit dobrý film, kdyby byl tento (možná ne přitažlivý, ale do jisté míry zajímavý) námět zpracován jinak. Škoda. Možná půl hvězdičky za ně a takto už určitě víckrát ne. ()

arkim

Toto dielo sa nedá chápať a ani si o pochopenie neprosí. Naopak, cieľom tohto kúsku je pobaviť(!!) a vyvolať zvláštny druh katarzie. Spôsob akým bola zosúladená hudba so zábermi, výber osudov hrdinov, ich ľahké a pritom celkom k veci monológy. je jasné, že sa ani s jedným hrdinom divák nestožní. ale tento film je o výnimočných hrdinoch, origináloch, nad ktorými sa len pousmejem a sympatizujem. chutilo mi veľmi. na pondelkový večer pred správami. ()

VashCZ

Drama, krimi, romantický... romantik nejsem, ale tohle romantické oproti jiným romantickým bylo. Hlavně je to ale Hongkongský Hrabal míchnutý Max Paynem. 70% Chudák mafián, zdálo se mi to, že v tu chvíli se už moc tlačí na pilu, ježto se blíží konec. ()

M.Pazzina

Film, který jde spíše po pocitech, dojmech a náladách hlavních hrdinů v zajetí neonů a surealistických obrazů z Hongu a Kongu. Skvěle se tam pracuje s vnitřním hlasem, plány, šesti snímkovým snímáním. Závěrečná scéna je jen třešničkou na dortu. ()

sarulefilm

Ze začátku se mi to líbilo, ale moc jsem se nechytala. Ale asi po půl hodině jakobych najednou nasedla na vlnu a nechala se jí unést. A bylo to perfektní! Zkrátka jsem si jenom užívala filmový zážitek. Některé scény jsou skvostné, třeba: Ty jsi Blondie? Takeshi Kaneshiro úplně zbožňuju, tak jsem ráda, že získal víc prostoru. Myslím, že je to film na který je nutné se podívat víckrát a už se těším na příští zhlédnutí. Zas to ale není film úplně pro každého musíte mít trochu rádi Hongkongské filmy. ()

Sopholojong

Samoucelna, videoklipova samohonka s radoby tarantinovsko-woovskou poetikou, hodiaca sa presne na canneske, alebo ine "batozkarske" festivaly. Do toho moja averzia voci POV snimaniu a asi tisic zaberov s neonmi vsade naokolo. Kar-wai Wong musi byt v sukromi strasne do seba zahladeny narcista. Ale tu sikmoooku "cucoriedku" masturbujucu na posteli, by som si dal hned po ranajkach na kuchynskom stole pekne odzadu. ()

andy60

Jen s vypětím všech sil jsem vydržel až do konce. Zdejší fajnšmekři tomu říkají vrcholné dílo, já to považuji za utrpení. Možná je chyba ve mě, ale sledovat 90 minut několik vyšinutých jedinců, v mých očích rozhodně není ojedinělým filmovým zážitkem. ()