Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

AlexUnited

Po dlhšej dobe som si pozrel znovu dnes už legendárny Kruh a rozmýšľal som, prečo som mu vlastne spočiatku nedal za 5*. Spomenul som si: Ktosi mi vravel, že sa budem pri ňom strašne báť a nebolo to celkom tak. Čakal som totiž infarktové ľakacie scény, tie tu však prakticky nenájdeme. Viac než horror funguje totiž Kruh ako hustá atmosferická detektívka, ale vážení tá atmosféra, tá naozaj stojí za to. ()

pmusic

Protože jsem hroznej "bojánek" a pokaždý, když se na nějakej ten horor dokopu koukat, bojím se pak v noci jít doma i na záchod, tenhle film jsem pár let odkládala. Způsobeno to bylo hlavně doporučními mých známých, kteří již projekci měli za sebou. Nakonec jsem se odhodlala včera za denního světla a dobře jsem udělala. Kdybych na Kruh koukala sama doma za tmy, asi bych ho ani nedokoukala. Bafacích a lekacích scén zde tolik není, ale jde o budování atmosféry a hudbu, ta byla prostě dokonalá. Dávám pěkných 80%. ()

applestar

Horor mého mládí. Dlouho mě Samara pronásledovala! :D No co k tomu dodat, takový film Vám uvízne v paměti na dlouhou dobu. A jelikož mi trvalo asi dva roky než jsem Samaru dostal z hlavy, ručí to za super práci režiséra a kvalitu snímku. Proto bez váhání a trošku respektu z té černovlasé holčičky dávám 4 *. ()

Brano

Najlepší duchársky horor aký som doposiaľ videl. Výborný námet s mrazivou atmosférou plnou napätia a strachu. Takisto sa mi páčili herecké výkony a najmä krásnej Naomi Watts. Najviac čo by som vyzdvihol bola zvuková stránka, ktorá len umocnila skvelú hororovú atmosféru. Zimmer nesklamal ako vždy a tento film by nebol ani z polovice taký dobrý, keby nebolo jeho. Jeden z mála filmov, ktorý mi naháňal strach. Na druhej strane mi v niektorých momentoch prišiel trocha deravý scenár. Scéna kedy Rachel spadne do studne a jej priateľ na ňu zakričí “Si tam? ” pobavila. Rozhodoval som sa medzi 4/5*, ale musím sa prikloniť k lepšiemu, pretože je veľmi málo kvalitných filmov tohto žánru a tento radím medzi absolútnu špičku. ()

Guran

Tak tohle je jden z nejlebších hororů které jsem kdy viděl. Konečně horor s pořádným příběhem a hereckým obsazením, které už nemohlo být lepší a nakonec film povyšují náramné efekty, které dodávají větší strach. Jasná 10! ()

lusa

Na Kruh som onoho času zobrala spolubývajúcu z internátu, inak zarytú odporkyňu hororov. Tá 90% času v kine strávila s riflovou bundou na hlave, nechala si len gombíkovú dierku na na jednom oku a aj to si stále zakrývala rukou. Ešte týždeň potom sa odmietala sprchovať, lebo som jej povedala, že z odtoku vylezie Samara.. Kruh je skrátka horor na posratie aj pre otrlejšie povahy. 5* ()

SAINTS

Kruh vynika komplikovanov štrukturou a nečakanym vyvojom pribehu.Sledovanie tohto snimku si vyžaduje velku sustredenost aby vam nič podstatneho neuniklo.Atmosfera filmu je ponura a zvladnuta priam exelentne a film obsahuje aj niekolko serrealisticko ladenych scen .Samotny dej vas bude držat v napäti od začiatku až do skvelo zvladnuteho konca.Kruh je velmi vydareny thriller/horror.80%. ()

hackstolle

Kdysi jsem se na Kruh podival a pamatuji si, ze jsem z neho mel lehky vitr. Ted, asi po vice jak deseti letech, uz jsem nejspis mentalne jinde a v podstate jsem to presel s usmevem. 75% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 71%, Audience Score - 48% :) | FDb.cz - 79,3% | UUUUUFFFFF! ... Po zhlédnutí Kruhu můžeme zodpovědně říct, že jsme se takhle ještě nikdy nebáli! Opravdu, když uběhlo pětačtyřicet minut filmu, zjistili jsme, že zbývá ještě cca hodina toho úmorného napětí, strachu, běsu!..... Závěr nás už skoro zklamal, ale Gore si poradil i s tímto a totálně nám vytřel zrak. Opravdu jeden z nejlepších hororů všech dob! A ponaučení na závěr? Nikdy si nepůjčujte VHSky bez přebalu ;) 95% ()

George8

Na Kruh jsem se díval, když jsem byl mladší a když vylezla Samara z televize, měl jsem panickou hrůzu... kvalitní, propracovaný film.. ()

hrumsrt

"Chtěla, aby jí někdo vnímal." Jestliže jsou horory, které stojí za to vidět, tak tahle americká adaptace japonského kultu mezi nimi být prostě musí. Příběhově naprostá dokonalost, která zastíní a vykoupí všechny ostatní nedostatky. Naomi Watts ve svojí nejcharakterističtější roli je jen dokonalou třešničkou. Přestože to příběhem ani tím provedením není vlastně tolik strašidelné a dost možná se to i hororům vymyká, tak tou svojí mysteriózností a tím, o jak moc kultovní film nakonec jde, to funguje jako jeden z nejklasičtějších a nejnapínavějších hororů vůbec. Geniální Samara, co by vrchol celé tematické atmosféry a specifické barevné konscelace. 90% ()

Arigato

Metaforický, scénicky velmi efektní estetický horor se sofistikovaným budováním napětí s naprosto úžasnou Naomi Watts. Když už předpokládáte dokonalý hollywoodský konec, Kruh se překvapivě odtrhává od typických konvencí a tlak opět narůstá. ()

Joe16210

Dnes už kultovní horor Kruh, který není žádným krvákem, spíš mysteriózně-psychologickou lekačkou. Ale tahle kombinace záhad a téměř zapomenutých případů z minulosti se mi prostě líbí. Čas od času se rád podívám znovu, což se nedá říct o všech hororech. Rozhodně můžu Kruh doporučit. ()

adamix

Svojho času bol toto môj najobľúbenejší horor. Temná a depresívna atmosféra, originálna urban legend, nadprirodzená bytosť vyliezajúca z obrazovky, prvky detektívnej linky s odkrývajúcimi sa desivými dôkazmi o pôvode vražednej kazety a krásna Naomi Watts v hlavnej úlohe. Dodnes je Verbinskiho remake japonskej klasiky braný za jeden z najpôsobivejších hororov a rovnako dobrej a kvalitnej konkurencie má Kruh málo. Aj ten otvorený koniec mi tam pekne sedí a to patrím medzi málo ľudí, ktorému nevadí ani poslabšie (ale stále dobré) pokračovanie. ()

kubas369

6/10. Řemeslně dobře zvládnutá detektivka s kupou mysteriózních hovadin. Sorry, já to nepochopil! To jako to děcko bylo od začátku něčím posedlí? A to se bere jako samozřejmost a nebudeme to vůbec řešit? Tak ok no. Asi normálně běhá po světě tucty holek, který přivedou rodiče k šílenství, uřknou koně a psychicky deptají celý ostrov. Potom matka konečně pochopí, co si přitáhli domů za démona, či co a výchovně to hodí do studny, jenže démon se ojebat nenechá a přenese otisk svoji duše na VHS, nebo co to na ty pásce vlastně je, aby mohl šikanovat dál celý svět. Prostě tohle celý působy jako prostředek většího příběhu a nebo mi něco uniká. Je to dobře udělaný ale tohle mě fakt nebavilo, chybí mi tady kontext. Za to daleko víc oceňují Scary Movie 3. ()

Hyperbolic

Gore Verbinski v první polovině nultých let naprosto exceloval, spolu s Piráty z Karibiku zvládl i americký remake notorického japonského snímku, o kterém snad musel slyšet každý před 20 lety, a kdo ne, slyšel právě o tomto filmu. Kazeta-televize-telefon-7 dní-Samara. Jednoduchá městská legenda, ke které se však přidalo režijní umění spolu s výbornými hereckými výkony. Celý film je protkán absolutní bezmocí (znásobenou odpočtem dnů), jakousi nehmatatelnou bezútěšností, kde v každé scéně (krom vtipkování na úplném začátku) necítíte žádnou radost, jen smutek, zlobu a cosi zlověstného. Hodně to má asi co dělat se studenými barvami a scenérií, kde je právě samota jedním z ústředních motivů (osamocený ostrov, na něm maják, osamocený otec Samary i protagonisté). Za mě Kruh dělá jedním z nejstrašidelnějších hororů velký absence strašidelných věcí, krom pár letmých střihů na oběti Samary (výborné masky), hlasitých zvuků a finálního lezení z televize, zde jde opravdu o atmosféru. Zdivočelý kůň na trajektu na mě zapůsobil hodně a tato scéna mě vždy znepokojovala. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu

04.01.2015

Kolem nové adaptace slavného komiksu se motá již několik let spousta tvůrců a problémy nekončí. Režijní stoličku opustil s projektem dlouho spjatý F. Javier Gutiérrez, místo toho se připravuje na… (viac)

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (viac)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)