Eurovision Song Contest 2016

(relácia)
  • Švédsko Eurovision Song Contest 2016
Hudobný / Súťažný
Švédsko, 2016, 2x120 + 215 min

Přímý přenos hudební soutěže, ve které bude Česká republika usilovat o první finálovou účast ve své historii. Již 61. ročník tradiční pěvecké soutěže se tentokrát uskuteční po třetí v historii ve švédském hlavním městě Stockholmu. Letošního ročníku se účastní celkem 42 zemí včetně Austrálie, která na Eurovision Song Contest bude vystupovat podruhé. Ve finále se střetne hned 26 zemí. 20 zemí postoupilo ze semifinálových kol konaných 10. a 12. května a doplnilo šestici zemí s jistou finálovou účastí. Těmi jsou Francie, Itálie, Německo, Velká Británie, Španělsko a hostitelská země Švédsko. (Česká televize)

loki5

No je to v podstatě stejné jako všechny tyhle pěvecké soutěže. A hlavně je to hrozná nuda. Dá se tu hodnotit jen účinkující a ti jsu tristní. Po vystoupení asi poloviny interpretů už si nepamatujete toho prvního a ani jeden song, který by čímkoliv vyčníval. V podstatě nejste schopni rozeznat jestli je interpret z Azerbajdžánu nebo z Italie. Vše stejně jako u jiných pěveckých soutěží stojí a padá na tom že dobrých zpěváků je mrtě ale dobře složené hudby je pomálu. A navíc se tady prostě hraje na jistotu a výsledek podle toho vypadá 40% ()

Zeck

Poslední Eurovize, kterou jsem byl ochoten sledovat celou byla z roku 2008, kde mě pobavili pouze a jedině diskvalifikovaní Irové, kteří nemohli soutěžit, protože za ně zpívala loutka, která ještě k tomu místo zpěvu doslova srala do mikrofonu. Vystoupení ale perfektně reflektovalo to, co se dělo v celé soutěži. Šíleně stupidní loutky v načančané estrádě s absencí jakékoliv hudby předstírající zpěv pro kretény u obrazovek, kde o bodech rozhodovala politika, nikoliv kvalita vystoupení. Vážně mě nudilo jak polovina sovětských prdelí a Balkánu přidělovala plné počty bodů pro naprosto tragické Rusko jenom proto, že k němu vzhlíží. To si zřejmě budu muset vytrpět i letos, ovšem kvalita se od estrádní sračky posouvá zpět k hudbě, alespoň mám ten pocit. Pokud se mi totiž z druhého semifinále líbilo 6 z 19 songů, tak se asi stal zázrak, protože tohle se v Eurovizi moc nevidělo, 6 z 19 songů, neskutečný! A já nejsem podělanej demagogický pozér, který si zapne pět minut a následně za mohutného machrování předstírá, že to lejno, které ještě včera smrdělo, dnes smrdí taky. A já rád čuchám již nesmrdící lejna a když ne, rád se divám na polonahé sexy Arménky, případně mladého talentovaného Lotyše, který pokud by nebyl Lotyš, ale Američan, tenhle song neposlouchám v Eurovizi, ale každý den v rádiu, které ale neposlouchám, takže bych ho stejně neslyšel. Je nutné taky zmínit naší účast, kdy nás konečně nereprezentují buranští idioti ve stylu Kabát, kteří se svojí primitivní hudbou pro primitivní posluchače mohou letět skutečně jen v Česku, kde se ještě dnes považuje za pop normalizační prorežimní mrtvola Míša David a polomrtvej Gott, ale vkusnou Gunčíkovou, která sice není úplně můj šálek stolice, ale zpěvačka je to náramná, proto taky postoupila do finále, protože jsme tam poprvé v historii neposlali úplné retardy ale zpěvačku, které ještě k tomu hudbu složili cizinci. Jak prostý návod na úspěch, neposílat tam naší pop scénu, ale skutečné zpěváky. Plnej počet a ne, příslušníci tohoto národa, kde se na vrcholu populární hudby hřeje Srajčo a jeho Kryštof, Chinaski nebo Divokej Blil, skutečně nemají právo se jakkoliv vysmívat účastníkům Eurovize. K smíchu jsme pouze my a ta naše parodie na profi zpěváky a hudební scénu. 90% ()

castor

Letošní prvotní úspěch Gabriely Gunčíkové je bez diskuse. Ale ani nevím, proč jsem na to vůbec koukal. Možná kvůli Justinu Timberlakeovi, po všech stránkách úspěšném chlapíkovi, který vypadá, že to má v hlavě srovnané. Eurovize se striktně prohlašuje za soutěž nepolitickou, opak je samozřejmě pravdou. Není to o tom, že na prvním místě je zpěv. Spojování národů? Ale kdeže. Bělorusové vždycky pošlou své hlasy hrdě Rusku. Vizuálně ovšem velkolepá show. ()

MikeCool

TV-pořad. Politická šaškárna v přímém přenosu! Celá "show" se nesla v barvitém, přečančaném kýči, připomínající styl amerických umělých TV show. Do budoucna bych nejspíše změnil název celého tohoto hudebního pořadu. Poněvadž mi přišlo dosti trapné, aby tak neevropský stát jako je Austrálie, navíc v čele velkohubé a nehezké Korejky, drtil všechny evropské státy v politicky laděném bodování jednotlivých zemí. "A nyní tu máme naší moderátorku z Běloruska. A komu pak poputuje dvanáctka? .....no správně, samozřejmě, že soudruhům Rusákům!" Půlku hvězdy jsem dal za ten krásný pocit, když vím, že se Putinovi musí protáčet panenky, když vyhrála Ukrajina s politicky laděnou písničkou. Druhá půlka hvězdy putuje krásně zpívající Italce a samozřejmě aj Gabče! | 30% (1*) | ()

BMW12

Na Eurovision se dívám každý rok, loni v Rakousku to bylo opravdu povedené. Letos se to konalo ve Švédsku a byla to také skvělá show. Moderátoři skvělí, jak Mats, tak i Petra, která si často ze sebe dělala srandu. Oceňuji i výkon Libora Boučka jako komentátora na ČT. Hudební vystoupení se mi líbila, byl to ročník, kde se mi líbilo nejvíce interpretů. Nejlepší show měl Rus Sergey Lazerev, který i podle hlasování diváků vyhrál. Ovšem celou tuto show zkazilo politické vítězství Ukrajinky a za to strhávám jednu hvězdu. Tato show má být o hudbě a né o politice. Ukrajinka měla ze všech nejhorší píseň, jednoznačně to bylo nejhorší vystoupení večera! A druhou hvězdu strhávám za to, jak v 1. semifinále tam nechali vystupovat skupinu na podporu imigrantům. ()

Handle

Eurovision Song Contest jsem vnímal již dříve, ale pořádně jsem sledoval až letos. O soutěži (především co se týče bodování) si myslím své, ale co... Celkově zábavné tři večery a jako bonus ČR poprvé ve finále - fakt jsem to Gabriele přál! :) Řekl bych však, že i spoustu dalších songů byli letos poměrně na slušné úrovni (třeba Ukrajina, Austrálie, Arménie, Bulharsko, Nizozemsko). ()

ChArLeNe

Prvý-krát, čo som sledovala Eurovíziu. Niektoré pesničky sú na jedno kopyto alebo sú preceňované, no keď pomedzi idú aj dobré pesničky, tak mi to tak nevadí (pre mňa víťazná Gabča (nie preto, že sused, ale fakt sa mi najviac páčila), potom zaujímavé kúsky Holandsko, Maďarsko, Estónsko, Cyprus, Grécko, diskvalifikované Rumunsko). Tiež dobré skeče (BAAB). Čo sa týka víťaza, tak pesnička sa mi celkom páči len mi vadí ten politický podtext, ktorý nebol podľa pravidiel, a nemyslím si, že pesnička bola na výhru, na druhú stranu som rada, že nevyhralo preceňované Rusko (ktoré svoje predstavenie a hudbu okopírovalo od minuloročného víťaza) či Austrália (ktorá v európskej súťaži nemá čo robiť!). Porota z krajín úplne neprofesionálna, ale aj bez poroty by víťaz nebol lepši (Rusko). ()

Pink.Panther

Loni travesti šou, letos zas brutální festival politické písně. Z té vítězky, brát to vážně, by byl člověk hned tatar. Komunismus se nakonec možná prosadí uplně jinde než jsme si původně mysleli. ()

Marek1991 odpad!

Eurovízia dosahuje nové dno. Ukrajinci sa vyhrážali, že ak vyhrá favorizovaný Rus, tak na ďalší rok sa súťaže, ktorá by mala byť v Rusku, nezúčastnia. No a zrazu tu máme víťazku z Ukrajiny spievajúcu o historickej udalosti, ktorá len tak náhodou, lebo všetko je len náhoda, ironizujem, má negatívny dopad aj na Rusko a jeho sovietsku minulosť a ide tu o menšinu krymských Tatárov. Hospodársky zdevastovaná Ukrajina pod vplyvom tzv. Západu akože očistená od takmer všetkého ruského bude na budúci rok hostiť toto podujatie, kde sa podľa mňa nielen môžeme obávať o bezpečnosť Rusov, ak sa tam nejakí objavia, ale aj o to, či to vôbec zvládnu bez mnohých incidentov. Veď len nedávno sa zle preslávili ich chuligáni na medzinárodnom futbalovom zápase. Eurovízia je spolitizovaná už roky, akurát hodnotenie urobili teraz menej nudným, no obsahovo odpad, ktorý je namierený proti Rusku. Účasť Austrálie z toho robí mimo európsku súťaž ešte viac, robí z toho účasťou všelijakých menšín a preferovaním anglicky spievaného tuctového štandardizovaného často bezobsažného popu iba občas takú travesty šou, inokedy festival politickej piesne, inokedy súťaž hrozných piesní, ktoré na ktoré si po krátkej dobe väčšina ľudí ani nespomenie. Za veľa hovorí, že pred štartom súťaže bola pesnička našej Kristíny Horehronie, s ktorou nepostúpila ani do finále a bola dosť vo folkovom štýle v slovenčine zaradená medzi 15 najlepších piesní Eurovízie v histórii. Tento rok mala nádherný klip predstaviteľka Chorvátska, spevácky výkon zas mala na vysokej úrovni Češka, no táto súťaž kde pred dvomi rokmi vypískali pri rusko-ukrajinskej kríze diváci nevinné dve ruské speváčky je plná nevkusu, stádovitosti, politickej korektnosti, pohľadov hlavného prúdu, neférovosti a mnohého zlého, čo znehodnocuje všetko dobré, čo by mohlo na takomto zjednotenom podujatí mnohých krajín byť. Odkaz, ktorý v tom chcú mnohí vidieť je pošpinený. Myslím, že momentálne tu je ten najhorší víťaz, aký tu kedy bol a Ukrajina to od čias Ruslany dotiahla na dno. Momentálne ich najlepšia speváčka je asi Ani Lorak, no tá keďže nie je protirusky naladená nebude asi tak skoro reprezentovať svoju krajinu. Svetová a európska hudba je úplne o inom než táto súťaž a podľa mňa ju už ani väčšina ľudí neberie vážne, podobných megašou na rôzne témy je vo svete už veľa a nedivil by som sa, keby ju zrušili, či by ju zmenili totálnou reformou. ()

ledzepfan

Nejnevkusnější kýč ve službách plošného vymývání mozků- aneb. vrchol žabích sraček jinak zvaných jako Zábavní Průmysl... Tohle si ani nezaslouží hodnotit... ()

slunicko2

Pěkná show pro toho, kdo má rád mainstream a hodně blýskavého pozlátka. 1) Je třeba vědět, co lze od soutěže podobného typu očekávat. Určitě ne spravedlivé ohodnocení soutěžících, progresivní hudbu či silný umělecký výkon. Vystupující musí zaujmout během tří minut a jsou limitováni počtem účinkujících i požadavkem, aby semifinálové a finálové vystoupení byla totožná._____ 2) Líbili se mi, jak jinak, pěkní kluci - Lotyš Justs, Litevec Donny Montell, Estonec Juri Pootsmann (jen jeho pohlednice), Švéd Frans a trochu i Rus Sergej Lazarev či Bělorus Ivan._____ 3) Vystoupení Gabriely Gunčíkové nesplňovalo hned tři požadavky: a) ani v nejmenším to nebyla show, prostě jen stála a zpívala, b) píseň sama o sobě nebyla nic moc, chyběla ji chytlavá melodie a konečně c) píseň neumožnila Gabriele předvést to nejlepší, co umí, tj. rockový feeling a báječný hlas. Není divu, že dosáhla vlažného hodnocení u porotců a nulového umístění u diváků._____ 4) Eurovizní soutěž je úspěšný byznis a výstižně demonstruje současný stav Evropské unie. Hlasování je nespravedlivé a protože to i pořadatelé dobře vědí, jsou tu různé kompenzace, např. přímý postup šesti zemí do finále nebo dělení hlasování na odbornou porotu a diváky. Výsledek je takový klausovský kočkopes, kdy vlk zůstává hladový a koza zoufale naříká. ()

Sabrewulf odpad!

To přišel někdo s rotačákem a všechny existující múzy postřílel? Kde byl nějaký skutečný hit, co se zařeže pod kůži? Co to je za debilní dobu, ve které se pustí do finále takové rozplizlé srajdy, které dokáže složit každý druhý kokot? Co to je za dobu, ve které ten každý druhý kokot skládá? ()

Splasher

Chvíli jsem sledoval i českou verzi s Boučkem, ale rychle jsem se vrátil k Nortonovi na BBC, který při udělené 0 pro Gunčíkovou pronesl upřímné Oh, thats harsh. A symbolicky u 9 pozvedl číši a připil na památku Sira Wogana. ()

KASUGI odpad!

26 zemí = 26 národů a jako kdyby to skládal jeden člověk. To mají nějakou Eurovision šablonu, která jim nakazuje jak a co skládat? Hraje nová píseň a už nevíte, o čem byla ta předchozí. Takové panoptikum IMPOTENTNÍCH nezáživných melodií, to se jen tak nevidí (neslyší). To je tak těžké složit jasnou a uchopitelnou melodii? ()

Kejt.lin

za báječnou vizuální stránku pořadu, za zpracování medailonků, za prostředí a prostor, za celkový průběh grand finále, za spádnost a za méně opravdu dobrých zpěváků - bohužel. ()

gazogazo

Pamatujete jak jsme poslali kabát? Soutěž která třeba od tohodle dilu nepůjde mimo tuto pustinu. Sem rád že s e to přenáší. Účinkující mrdky (casemcestujicimu brumbalovi by se líbily, ale to nejsem ja) , ale hodnotím formu, ne obsah. Jsme v Evropě a tahle soutěž dokázala nahodit pár karier. Tak proč to zatracovat. Homous vedle lesby na pódiu, ale efekty a atmosféra kult! Těch lidi co na to za tu cenu jdou? Třeba tolikrát. ? Celoevropska(Australia už je velkej úlet) popová věc? Lepší než spousta zounarů a ewicek mrdek varných! ()

vodnicka

Ta skeč byla naprosto výborná!! "I give you BAAB" atd. :D:D Petra Mede jako vždy skvělá, Mans překvapil. Začátek velmi pokulhával, ale už od Freddieho se to dostávalo do těch správných kolejí. A konečně postup!! ++ hodnotit budu až po zhlédnutí finále. /// Nakonec dvě hvězdy: za moderátory, skeče a povedené druhé semifinále. Na rozdíl od zbývajících přenosů měl šťávu. ()