Príbeh komédie Zdeňka Trošku, ktorý bol inšpirovaný nespočetným množstvom „kamenných" vtipov, nás zavedie do pokojného juhočeského mestečka. Žije tu svojím nemenným rytmom celý rad typicky českých postavičiek i „prototypových" rodín. Tak napríklad Novákovci. Otec Pepa je kapitánom mestskej polície, jeho žena Vilma je učiteľka, dcéra Julie študuje zdravotnú školu a deväťročný Pepíček svojským spôsobom komentuje všetko, čo sa v okolí udeje. Doslova údiv na jeho tvári vyvolá situácia, keď príde do Kameňákova šľachtický pár z Anglicka, ktorému v reštitúcii navrátili tamojší zámok. V malom meste sa nič neutají a tak hneď všetci vedia, že lord sem prišiel hľadať poklad po svojom otcovi. Taká správa postaví celý Kameňákov na nohy a trom miestnym mafiánom doslova nedá spať. A až potom sa začnú diať veci... (TV JOJ)

Johnner odpad!

No, kliknul jsem na Kameňáka s tím, že mu dám jednu hvězdičku za ten nápad vybudovat film s vtipů, což mi přišlo docela zajímavé. Překvapivě jsem zjistil, že jsem dříve, pravděpodobně ve chvatu situace, kdy jsem rychle hodnotil 200 filmů jen proto, abych mohl napsat oslavnou ódu na film Hvězdný prach, Troškově počinu nadělil odpad. Nebudu měnit své hodnocení, to je proti mým zásadám. Ono totiž to nadějné očekávání šlo do kytek s prvními minutami filmu. Podle mě má Troška v sobě ukryt slušný talent, obalený bohužel nezkrotnou chutí po komerci a orientaci na přirozené buranství našeho krásného národa. Zasmál jsem se jen u vtipu s Novým Zélandem, i když je blbost, že by Češi měli raketu, která by dohekala až tam. Nebo to bylo myšleno jako metafora? Film Kameňák se totiž dá přenést na Nový Zéland snadno. A jako zbraň hromadného ničení mozků je velmi účinný. ()

matracak42 odpad!

Totální, přiblblá filmová záležitost. Hloupé vtipy a přesný odraz chování a vnímání humoru některých nebo možná většiny občanů České republiky, kteří se rádi koupou ve sračkách přízemních situací. Pan Troška se možná pořádně zdrogoval a pak začal tento svůj projekt zhmotňovat. Já nenávídím samotnou existenci tohoto totálně kreténckého filmu - NEKOUKEJTE NA TO ! ()

martin5514

To není film, to je estráda. Má to nespornou výhodu: Ať přijdete k obrazovce v jakékoliv minutě filmu, vždycky se dějově chytnete a o nic nepřijdete. Ideální, jako relativně vtipná vložka nějakého mírně zvrhlého večírku, kde by tento film mohl běžet ve smyčce a jako periferní obraz (něco jako klipy MTV ve fitness studiích) :). Dáte si se sklenkou svých pět minut, zasmějete se (více či méně) a odcházíte na bar sbalit tu peroxidovou blondýnu, se kterou film náruživě zkritizujete či vyzvednete do nebe (dle blond indexu oné dívky). Nechci ze sebe dělat artového kritika, který Kameňák hází na smetiště filmového průmyslu a který si libuje jen v silných snímcích Federica Felliniho. Své diváky najde. Já osobně jsem si několik minut řádně vychutnal v odpočívárně mezi první a druhou saunou, a tam svůj účel stoprocentně splnil. Zasloužených 20%. ()

Jarosh66 odpad!

Nevím čím to je, ale já se u "kameňáků" od pana Trošky nikdy nezasmál...Je ta chyba u mě ? Jinak herecké výkony radši nebudu komentovat. ()

Incogn1to odpad!

Jsou filmy, u kterých bych se propadl hambou kdyby mě někdo viděl jak se na ně dívám (a nedej bože se bavím!)... Jeden z nich je Kameňák. ()

Karja

Tak tento film se panu Troškovi myslím moc nepovedl. Je celý prošpikovaný vtipy, od začátku až do konce. Tedy pokud se těm hláškám dá vůbec říkat vtip… Kdo má takové žertíčky rád, snad si na své přijde. Mě osobně se ani nelíbily výkony Vydry či Paulové. Že by jim ty vtipy taky nepřipadaly tak zábavné? Očividně ne. Nezaujal mě žádný z dílů Kameňáku. Jednou mi to bohatě stačilo. Hvězdičku dávám alespoň za to, že někdo mohl mít odvahu natočit film ze samých vtípků. ()

zurivymlok odpad!

Vrcholně trapné dílo. Občas i docela nechutné. Zvláště nemocniční vtipy jsou už pro mě za hranicí dobrého vkusu. Režisérska katastrofa po které jsem nemyslel, že je možné vytvořit ještě horší dílo. Mýlil jsem se. Další dva díly snad už ani nemá cenu komentovat. A herci si tam nejspíše přišli jen tak zablbnout, protože jestli je toto jejich standard, pak by měli uvažovat o změně kariéry. Upřímně bych se styděl pod něco takového se podepsat byť jako kadeřník upravující hercům vlasy. A Troška to ještě vychvaloval, jak kdyby stvořil dílo století. Hnus. ()

Rafa

Plusy: Kameňak nieje vyložene zlá komédia, skôr dosť jednoduchá a jednotvárna. Mínusy: Film je prakticky bez myšlienky, zložený z občasne vtipných, ale ohratých kameňakov. Mohol by ho natočiť ktokoľvek ()

Agent24

Zase to není taková hrůza jak se tady píše. Určitě jsem se u toho bavil víc jak u kdelajaké komedie. Příjemně to uteklo a nevadilo mi to. ()

CrewTeaIT odpad!

Bohužel jsem měl "tu čest" být na tomto výtvoru v kině... aniž bych věděl na co vlastně jdu. Sice jsem viděl pouze cca 30 minut, ale příval absolutně oposlouchaných vtipů, rádoby skečů a podobného balastu mi nedává jinou možnost než hodnotit na 0%. Tudy cesta opravdu nevede. PS: Ty další pokračování je pěkná ostuda jak p. Trošky, tak i jeho diváků - oslava podprůměrnosti a bezduchých estrády milujících diváků. ()

rozum i cit odpad!

Film složený pouze z anekdot natočit lze (výborným příkladem je seriál Uctivá poklona, pane Kohn). Ovšem to by ty vtipy musely být alespoň trochu inteligentní a ne jen laciné a vulgární. Své cílové publikum si však mezi diváky TeleTele a podobných pořadů jistě našly. Nechci tu ale urážet pana Trošku jako někteří, mám právo hodnotit pouze tvorbu, nikoli člověka. Některé pohádky od něj nejsou špatné a nemohu mu též upřít snahu (i odvahu) natáčet adaptace historických románů, a to v době, kdy jsou ,,in" jen rádoby psychologické slátaniny a filmy z doby komunismu. Přiznejme si tedy, že tato série vznikla s cílem výdělku a zřejmě svůj účel splnila, BOHUŽEL. ()

Nečák odpad!

Pana Trošku jsem měl rád odmalička, především díky Létajícímu ševci, nebo (pro naší rodinu) kultovní trilogii Slunce, seno..., i když už tady nabrala jeho kariéra při posledním dílu z celé trilogie dosti sračkoidní směr, ovšem ještě celkem v mezích. Ale za to, co předvedl v jeho "Kameňácích", by se měl přeci jen alespoň nějak neveřejně omluvit všem trochu inteligentním bytostem. Nebo ne, ať se neomlouvá, jen ať PROBOHA už nic tak odporného netočí! Ono to vlastně asi už ani nejde, protože Kameňák není na samém filmovém dně, Kameňák je ještě asi tak 50 metrů pod ním... ()

Tomulka odpad!

Na to se nedá koukat. Ten nápad zfilmovat vtipy nebyl špatný akorát se to nemělo tak přehnat. Vydra a Paulová by se nad sebou měli zamyslet, zda hrát v takovémto počinu. ()

Xtrodinary

Nech si o tomto hodnoteni mysli kto chce co chce, ale mne sa tento film proste pacil ! Pomaly prichadzam na to, ze hodnotenie na CSFD nie je take objektivne ako by sa zdalo. Mnoho filmov ktore su naozaj fajn a vtipne maju podla mna dost divne nizke hodnotenie. Napriklad aj Scarry Movie. Kamenak, film ktory je zbierka stoviek ovela starsich vtipov ako je film. Ked sme to pozerali ako s kamaratmi tak aj s rodicmi sme sa schuti nasmiali. ()

Chlo0opek

No co, Kameňák musíme brát tak, že je to sběr vtípků. Tak tomu prostě je. Žádný velký příběh zde hledat nemůžeme. A člověk se zasměje. Tak proč nedat 3*? ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)

Mannovo Impérium vrací úder

Mannovo Impérium vrací úder

15.10.2007

Michael Mann je tvůrce báječných filmů, ať už je režíruje (Miami Vice) nebo produkuje (Království). Jenže ty báječné filmy nevydělávají. Jistě, nakonec se jakž-takž zaplatí, ale rozhodně to nejsou… (viac)

O starších, ale nejen pro ně

O starších, ale nejen pro ně

16.06.2006

Je vždy příjemné, když filmy neoplývající obří reklamou, za nimiž nestojí balík akcií nadnárodní filmové společnosti ani megahvězdy protřelých jmen, jejichž rozpočet byl spíše nižšího kalibru a… (viac)