Kameňák

• Česko Kameňák
Česko, (2019–2020), 14 h 56 min (Minutáž: 55–63 min)

Réžia:

Ján Novák

Václav Vydra nejml., Pavel Kikinčuk, Martin Dejdar, Alice Bendová, Michal Novotný, Oldřich Navrátil, Veronika Žilková, Zuzana Slavíková, Jana Paulová (viac)

Stovky vtipov, hviezdne herecké obsadenie a prostredie, ktoré diváci skrátka milujú! Na obrazovky televízie Markíza prichádza nový komediálny seriál Kameňák, ktorý vznikol v česko-slovenskej koprodukcii, a voľne nadväzuje na úspešnú filmovú sériu. Diváci sa opäť môžu tešiť na stovky vtipov a na hviezdne herecké obsadenie – Václav Vydra, Pavel Kikinčuk, Veronika Žilková, Martin Dejdar, Alice Bendová, Jana Paulová, Oldřich Navrátil a mnohí ďalší sa postarajú o večery plné zábavy a dobrej nálady! Obyvatelia Kameňákova sa tentoraz pokúsia uspieť v celorepublikovej súťaži Pozitívne mesto roka, čo so sebou prinesie množstvo humorných situácií. (TV Markíza)

LilinkaW odpad!

Ano, přiznávám, že jsem viděla jen jeden díl a raději bych se šla dívat jak schne barva na plotě, než abych ztrácela čas tímto odpadem. Přemýšlím, zda jsem někdy viděla horší herecké výkony nebo tak prázdný scénář. To vážně mi má připadat vtipné, že si první policista zapomněl při návštěvě toalety sundat kalhoty a ten druhý dvakrát uklouzne při nástupu do auta? ()

carl.oesch

No, zázrak to není, ale nehraje si to na umění a neřeší to všechny problémy světa jako řada skutečných pozérských sraček. Dokonce bych řekl, že je to podstatně zábavnější (a mnohem lépe ocastingované) než Troškovy filmy, které byly skutečně trapné a nekoukatelné (tedy - viděl jsem z každého ze dvou prvních dílů tak dvacet minut). Tohle je mnohem lepší a musím dát hvězdu navíc za roztomilou slovenskou sekretářku z radnice a musím uznat, že Bendová pořád vypadá "dost" dobře...městečko je přiměřeně fotogenické a když to porovnám s Bezdružicemi, je to o dva levely výš. Rozhodně to je zábavnější, než existenciální nekonečné seriály typu Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice. ()

WolfHigh odpad!

Kameňák jedna ok, kameňák dvě dá se i když trapnost místama byla, kameňák 3 beru jako zakončení triologie, ostatní už je jen absolutní odpad! Tento seriál ani neměl vzniknout! Nevím,proč někdo jako pan Novák vůbec existuje a jak mohl vystudovat filmovou školu? Nechápu ani proč si televize vydržuje někoho,kdo nikdy nevytvořil nic,co by bylo zajímavý, vtipný natož dobrý? A založit seriál se zoufalýma vyhaslíma hercema,kteří svým způsobem ani nejsou herci nebo jsou to špatný herci a nikdy v ničem kvalitním nehráli jako je Noha, Vydra,Novotný, Žilková,Krejčí a v neposlední řadě Krampol, které v dobrém filmu nikdy neuvidíte a celé to stojí na trapným opakovaným 30let starým humoru,který nebyl vtipný ani tenkrát, mi přijde absurdní! Nemá to hlavu,ani patu, je to o lidech,kteří hrajou dementy a říkají trapný hlášky o Chucku Norisovi. S otevřenou pusou jsem sledoval zbytečnou hodinu,která byla tak zoufalá, že jsem si říkal jedno slovo... Proč? Proč to vzniklo? Proč za tohle někdo platí? A proč někdo chce být tváří takového humusu? Odpověď je prachy. Zajímal by mě rozpočet na tento seriál a kdo tomuhle odpadu dal zelenou? Pokud se najde někdo,kdo tohle hodnotí dobře jako trol pan honajz a dokáže se na tuhle absurdní pí*ovinu koukat, tak se nedivím, že česká kinematografie je v takové prdeli! Pane Novák, jděte prosím do prdele a už nikdy nic nevytvářejte, nejde vám to a jste úplně zbytečný člověk,který nic neumí! ()

Godhaj

,,Vy jste mi to tam blbě napsal, pane starosto!“ Kameňákový seriál trpí mnoha a mnoha problémy. Příběh defacto neexistuje. Sice se často hovoří o jakési soutěži o město roku a milionové výhře, ale to je jen zástěrka pro naprosto nepochopitelně debilní nápady. Zbytek tvoří koláž vtipů, které jsou všechno, jen ne vtipné. Extrému dosáhl Dejdar, jehož postava policisty pronáší pouze vtipy o Chucku Norissovi, což je k nevydržení. Na druhou stranu musím pochválit herce, na kterých bylo vidět, že se opravdu snaží a užívají si to. Nejlepší byla rozhodně Žilková, která do toho dala hrozně energie. Oblíbil jsem si také asistentku Kamilu zahranou slečnou Bugalovou, která má krásný hlas i přednes. Dokonce i hudební motivy se jakž takž povedly a dobře korespondují s blbostí tohoto seriálu. Jinak je to ale stejně naprosté dno zábavy, které se dá zvládnout jen s velkou dávkou sebezapření. ()

NinadeL

Lidem z Kameňáků muselo přijít líto, že Bezdružice přišly se seriálem dřív. A tak vzniklo (ne)chtěné guiltko. Čekala jsem, že to bude mnohem horší. Základní koncept se už samozřejmě dávno vyčerpal, ale pořád je to lepší, než původní estrády plné vtipů a anekdot jako bývala Zlatá mříž. Dnes je snaha se s Kameňákem alespoň přiblížit určitému druhu situační komedie. Svým způsobem to lépe drží tvar a není to takový průser jako kino filmy, které zestárly. V seriálu zůstala jen současná obyčejná klasika, maloměsto, škola, nemocnice, hospoda, policajti a popeláři, nejsou tu dozvuky devadesátek, politika, židovské vtipy, ani zdegenerovaná šlechta. ()

• V seriálu se měl objevit i Jiří Pomeje, ale kvůli zdravotním komplikacím z toho sešlo. (Duoscop)
  • „Když mi zavolala, že by se ráda vrátila, byl jsem v šoku. Hodně mě tím překvapila, ale taky potěšila. Scénář už byl v tu chvíli takřka hotový, měli jsme rozepsané dějové linky a vše bylo vymyšlené, ale kvůli Janě jsme to celé předělali a věřím, že to bylo kuprospěchu věci,“ řekl v rozhovoru producent Pavel Pásek o návratu Jany Paulové. [Zdroj: ahaonline.cz] (Duoscop)