Wind River

• Veľká Británia Wind River (viac)

Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť... (Bontonfilm SK)

Yoshimitsu

Díval jsem se na to stylem, jako kdybych jedním dechem četl knihu. Výborně napsaný scénář, který byl přímočarý a hned vás do sebe pohltí. Parádní Jeremy jako lovec, který loví zvířecí predátory poté je to hlavní vykonavatel smrti a loví lidské predátory do toho mrazivé, dramatické prostředí zasněžené krajiny. Příběh mě dokonale dostal a chytl za srdce. Indiáni se tam taky hodili vše do sebe zapadalo. Doporučuji a dávám 100% ()

Bobik9

Viděl bych to tak na hranici 80%. Je to rozhodně dobrý film. Asi bych mu neaplaudoval 80 minut jako v Cannes, ale rozhodně je to skvěle provedená práce. Příběh je zajímavý a trochu štiplavý. Hudbu dělal Nick Cave, takže do nejhorší zimy, sněhu a deprese se moc hodí. Taylor Sheridan je asi talent, takže doufám, že bude točit více. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen jsou naprosto parádní, především Jeremy je fakt frajer a sedí mi tam skvěle. Mrzí me, že tam nebyl více Jon Bernthal. Nicméně výborný film, který rozhodně doporučím, ale nevím jestli bych ho potřeboval vidět znovu. ()

Pavlínka9

Sheridan mě totálně ohromil svým Sicariem. A Wind River a její cca 15ti minutová scéna, kdy jsem byla v neskutečným šoku a ochromená skvělou situací - pustila jsem si to ještě 3x, abych obdivovala, jakým způsobem Sheridan dokáže poukazovat na detaily a atmosféru neobvyklého a málo prozkoumaného prostředí. Ten film si opravdu hodně hraje s detaily a je to hodně "kontaktní" a empatické s diváky a já jsem ještě teď - 3 hodiny po shlédnutí neskutečně ohromena. Ten film má něco do sebe a jsem ráda, že můžeme vidět, jak by se dali problémy a životní situace řešit, když jste totální hajzl a "na každou svini se vaří voda". Tohle budu chtít vidět ještě jednou a ještě jedna věc - ten sníh, ta jemnost a příroda co je všude kolem - to vás tak vtáhne, že na to budete koukat s otevřenou pusou. ()

noriaki

Přiznám se, že prvních dvacet minut jsem netušil, co na tom všichni chválí. Viděl jsem slušné drama, ovšem nic z čeho bych si sedl na zadek. Film si mě získával postupně a povedlo se mu to dávno před závěrečným vyčerpávajícím finále. Dostala mě ta přímočará syrovost a minimalismus. Wind River hraje s divákem fér hru. Co řekne, to taky splní. Ovšem na takovou intenzitu jsem připravený nebyl. Část dojmu dělá skvělá kamera, část tísnivá hudba a o zbytek se postarali herci. Jeremy Renner zopakoval svůj výborný výkon z Hurt Locker a ukázal, že má na víc než na nejslabšího z Avengers. Doufám že si střílením šípů vydělal dost na dva životy dopředu a začne si vybírat náročnější projekty. Překvapila mě i Elizabeth Olsen. V několika scénách napjala uvěřitelnost až do krajnosti, přesto se s rolí poprala se ctí. Pokud chtěl ovšem Taylor Sheridan opakovat trik s Emily Blunt ze Sicaria, tak se mu to vůbec nepovedlo. ()

Honzua

Chtělo to trochu méně patosu a zbytečných prvoplánových scén jako řezaní do ruky, které se postavy nepokusí ani trochu řešit. Sheridanův scénář v osobních a rodinných ohledech kulhal minimálně na jednu nohu. Myslím si, že lidi v takovýhle sračkách nemají čas na sebedojímání. Neustále explicitní ozřejmování skutečnosti, že jsou všichni v prdeli, akorát rušilo, přitom Sheridan mohl občas postavy nechat jen mlčky být a nevyjadřovat tu bezútěšnost slovy. Taky hlášky typu I am a hunter nebo Get off my porch and get to it byly dost cheesy. Představu, jaké by to bylo, kdyby je říkal Arnie, už bohužel nedostanu z hlavy; ale jinak to bylo skvělý. Závěr byl těžkotonážní (v kině byste se v ten moment krve nedořezali) a vynahradil první polovinu, kterou částečně, uznávám, Sheridan budoval k trojímu perfektnímu konci. Každý z nich ještě lepší než ten před ním; a taky reminiscence na Peckinpahovy Strašáky a Bouřlivé srdce s Valem Kilmerem. -Edit: Druhá projekce překvapivě silnější. Má to pořád své scénaristické mouchy, ale ždíme to nakonec emoce poctivě a nemilosrdně. Ten Signs He Is Into You aneb jak nejpřirozeněji rozehrát romantickou linku s kanoucími slzami z toho, že jste rádi stále naživu. ()

hroubek

Jeden z nejlepších kino zážitků tohoto roku. Taylor Sheridan po třetí za sebou scenáristicky boduje a ke všemu po prvé boduje jako režisér. A já jsem z toho dost nadšený, protože Sheridan umí a zná. A co je na tom nejlepší, umí to i výborně prodat. Scénárista Sheridan je mnohem lepší, než režisér Sheridan, ale to je dáno zkušenostmi. Věřím, že s dalším svým režisérským kouskem, nám vytře zrak a my své čelisti budeme hledat na podlaze kinosálů. Sheridan jako režisér si je dost vědom svých schopností a limitů, a místo toho, aby ho to limitovalo, to využil jako svou největší sílu. Nesnaží se z filmu dělat něco co není. A tahle upřímnost mě hodně sedla. Wind River je ve své podstatě velmi jednoduchým a přímočarým chlapským filmem, plný nehostinné přírody, drsných chlapů a velmi ošklivých věcí. Důležité je nebrat slova jako jednoduchým a přímočarým, jako zápor filmu. Jelikož film rozhodně není hloupý, a to co předvede rozhodně stojí za pozornost. Sheridan výborně pracuje s atmosférou filmu a krásně dokáže vytěžit prostředí zasněženého Wyomingu, že z toho nepříjemně mrazí v zádech a navíc má parádní herecké obsazení. Jeremy Renner je zde velmi dobrý a já ho v této poloze můžu všemi deseti. Elizabeth Olsen má velmi dobrou roli a krásně splňuje ženský prvek v tomto filmu(podobně jako Emily Blunt v Sicariu). Potěšil mě Graham Green, jenž svou roli zvládl velmi dobře. A v neposlední řadě mě velkou radost udělal Jon Bernthal, který je perfektní a rozhodně má jednu z nejpůsobivějších scén z celého filmu. Wind River má kolem dvou hodin a nestalo se, abych se chvilku nudil. A můžou za to skvělé scény jako je úvod, scéna s vlkem, karavan, flashback nebo celá závěrečná dvacetiminutovka, která je skvěle natočená. Jediné co mě na Wind Riveru zklamalo bylo to, jak snadno se případ vyřešil a nevyužití prostředí indiánské rezervace. Jsou to drobné výtky, jenž nemění nic na tom, že Wind River je jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku. Wind River je parádní thriller, který si nejlépe užijete v kině s pořádně ohuleným zvukem. PS: Viděno na předpremiéře v kině Aero, na 12. narozeninách MovieZone, kde bylo plné kino a na konci se tleskalo. Takovouto atmosféru v kině jsem hodně dlouho nezažil. Super zážitek. ()

horapollon

Ako si vysvetliť to prehnané nadšenie z tohto v podstate priemerného filmu? V poslednej dobe sa asi natočilo toľko podpriemerných vecí, že aj toto je medzi nimi priam ako zjavenie. ()

VasaX

Wind river je dobrý film. Souhlasím se zdejšími názory, že Sheridanova scenáristická ruka je lepší než jeho režisérská taktovka. Wind River je fajn příběh o Corym a Jane a jejich ne zase tak záhadnému případu v ledovém pustém Wyomingu. Ale líbí se mi, jak je to přímé, jasné, zároveň film divákovi rozkryje i druhou stranu příběhu, a to ve správné chvíli (ta scéna/soubor scén ohledně sekuriťáků je za mě úplně super). Herecké výkony jsou velmi na úrovní a snad jediná věc, co může být problémem, je zvláštní přeskakující tempo filmu, které se chová trochu jako rozbitá přehazovačka/přesmykovač na kole. Krom toho - paráda. ()

bizz_mjc

Mrazivé, silné. Hutná atmosféra, jednoduchý příběh. Skvělé postavy, střet nekolika životů v jednom mnohočetném světě na jednom bezvýchodném místě, které každého sžírá jiným způsobem. Sníh a ticho. A parádní, velmi decentní hudba. Jistým způsobem WR připomene i Manchester by the Sea, že by za plný počet? ()

Trustme

Lovec Cory Lambert si vlastnoručně upravuje výkonnost munice, neboť zvěř v jeho kraji je houževnatá. Netuší, že tentokrát bude lov na úplně jinou škodnou. Veskrze jednoduchá osnova příběhu, ale s učebnicovou ukázkou vyvolat v divákovi napětí, emoce, úzkost, smutek. Film, který si asi nikdo nebude chtít pustit znovu, už proto, že jeho síla je v prvním zhlédnutí a atmosféra, která z toho jde na pár hodin člověka naladí depresivně. Film je natočen realisticky a každý výstřel, úder je cítit. Westernové chlapáctví, drsný kraj, co dělá z lidí zvěř, přesná režie, herecký koncert, kde věříte každé postavě, že je tím kým je. A osobně mám slabost pro tenhle žánr, když je takhle mrazivý. ()

Eleanor05

Syrové, napínavé, s dobrými kladnými hrdiny a s mrazivou, depresivní atmosférou. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen hráli nejlépe, jak jsem je doposud viděla hrát. Kromě zbytečně dlouhého závěru, neměl film slabé místo a takhle by měla vypadat moderní akční detektivka. Syrová, uvěřitelná, napínavá, přiměřeně akční, bez sentimentu a zbytečných klišé, kde se kladní hrdinové nechovají jako hlupáci a je prakticky nemožné jim nefandit. ()

Timak

Já byl naprosto spokojený. Mělo to všechno. Mojí pozornost to teda upoutalo od začátku až do konce. Způsob vyprávění je přesně takový, který se mi líbí. Herecké obsazení bylo taky dobré a konec se mi také moc líbil. Hudbu zde nevidím jako chybu nebo snad špatný prvek - ba naopak. Nemusí všechno být nutně depresivní - podle mě ten film byl o naději - že bude líp. Jednou. Snad ... ()

Sany33

Jednu vec sa tomuto filmu nedá odoprieť. Je to dávka reality ktorou pôsobí na diváka a súčasne sa na pozadí filmu odohráva dosť napínavý detektívny príbeh. Herecké výkony či už Rennera alebo Olsenovej sú na postačujúcej úrovni aby sa vymanili z priemerného sveta béčkových thrillerov. Príbeh sa odohráva vo Wyomingu kde sú najväčšie Indiánske rezervácie v celej Severnej Amerike a riešenie vraždy je teda dosť komplikované, lebo v rezerváciách platia trocha odlišné pravidlá ako vo zvyšku sveta. Krásna príroda a pre mňa uveriteľný dej je najväčším plusom a samozrejme riťka v Olsenovej v tangách to tiež celkom zavážilo. 71% ()

VanTom

Samotný případ umrznuté a znásilněné dívky / dcery se ve výsledku ukázal jako nikterak komplikovaný, jenže tady šlo především o působivé nahlédnutí do drsného, sněhem zavátého, zapomenutého kraje a podobně ledových srdcí jeho (původních) obyvatel. Což se režisérovi a scénáristovi v jedné osobě zatraceně vydařilo. Kromě nádherné kamery mu v tom vydatně sekundovaly úsporné, "plnovýznamové" dialogy jistých herců v rolích sice zkoušených, avšak silných a rozhodných postav. ()

Tomatáš

Velmi zajímavé drama z prostředí nekončících rasových problémů současné americké společnosti, která se bohužel za posledních 300 let neponaučila a stále se opíjí mocí a svým přesvědčením o vlastní nadřazenosti a předurčenosti. Autentičnosti a špičkové atmosféře napomáhá nejen skvělá výprava a herecké výkony, ale také fakt, že se film zakládá na skutečných událostech.. ()

mkubalikova

Režisér Taylor Sheridan natočil film tak, jak si scénárista Taylor Sheridan přál, aby byly natočeny jeho scénáře. Pomalu, nekomplikovaně, ale o to efektněji s důrazem na postavy a atmosféru. Takovou, co zaleze za nehty stejně jako mráz, ve kterém chudák holka uběhla 6 mil, než jí ruply plíce. ⛄ 90% ()

JoseBenes

Jedná se o další film ze žánru "všichni jsou v prdeli", tentokrát ve Wyomingu. Wind River pro sebe na předávání Oscarů určitě uzme nějakou sošku a i přes relativně triviální zápletku nemám problém dát pět hvězd. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů