Wind River

• Veľká Británia Wind River (viac)

Stopár Cory Lambert (Jeremy Renner) objaví uprostred zasneženej pustej krajiny Wyomingu telo mŕtveho indiánskeho dievčaťa. Vyšetrovanie preberá mladá agentka FBI Jane Bannerová (Elizabeth Olsen), ktorá do odľahlej indiánskej rezervácie Wind River prichádza z Las Vegas, úplne nepripravená na drsné podnebie, ktoré tam panuje. Na pomoc pri vyšetrovaní osloví stopára Coryho a spoločne sa snažia vyriešiť záhadnú smrť... (Bontonfilm SK)

Script

Dokonalý, napínavý, brutální krimi / thriller. Nejvíce mě štve jak na tomto dokonalém filmu mohou Češi zkurvit dabing. V angličtině film zní mnohem lépe. Indiáni v dnešní době moc svobody nemají a jsou donuceni žít v přírodních rezervacích, kde jsou vskutku nepříznivé podmínky a denně tam dojde ke znásilnění jedné osoby. Filmu nechybí brutalita. Té je tam tak akorát, aby vás to emocionálně dostalo, nebo aby vás to znechutilo v mém případě. Sympatické postavy taky nechybí a doslova vás budou zžírat pocity jak to asi skončí. Za mě si film získal plný počet. ()

kjakob

Dlouho jsem čekal na podobný film, který by z na první pohled obyčejného, civilního příběhu udělal takový zážitek. Wind River boduje v detailech, jako jsou výborní herci, atmosférická hudba a celá výprava, roztěkaná kamera a scénář mírně rozkročený mezi krimi thriller a tragický příběh, jak se vyrovnat se smrtí svých nejbližších. Jeremy Renner si za svou roli zaslouží nejméně nominaci na zlatou sošku. ()

Xardascz

Mrazivý triller, kde protagonisté pátrají nejen po vrahovi, ale i po kořenech vnitřní bolesti. Velmi atmosférické, sugestivní a hlavně skvěle napsané. ()

Copacabana

Ľadové! Konečne ma niečo schladilo v tých 33 stupňoch... a bolo to lepšie ako zmrzka😉.Niekto tu spomínal, že Wind river mu pripomína Revenanta, mne zase Fargo. A Fargo milujem. Ohromili ma zábery na snežné skútre, ako si razia cestu zamrznutou tajgou, taktiež fŕkance krvi na bielučičkom snehu vždy zafungujú a prinesú želaný efekt...A k tomu Jeremy Renner bol vynikajúci, priam neodolateľný. ()

UhLee

(9/10). Mrazivý thriller, který vám postupně servíruje po malých dávkách různé porce přírody, příběhů a otázek. Přistupujete na jeho hru, která vás na konci dostane totálně do kolen a vy nebudete vědět, která bije. ()

andrii

Po bílých místech p(r)otažených krví lidské tmy. Po těch, co nalomí, zaplní smrt Sněhurky. Až mrazivo povolí. Obleva bolavé kry odplaví. Nitru "v rakvi"  uleví.. ()

Tosi

Musím hned zkraje napsat, že Sheridanův scénaristický a nově i režijní styl mi dokonale sedí. Wind River není vyjimkou a svoji krásu ukazuje v jasném kontrastu vraždy a úchvatně zasněžené krajiny. K filmové dokonalosti tohoto mrazivého thrilleru přispěl Jeremy Renner svým nejlepším výkonem od The Hurt Locker. ()

Jizni Tlapa

Renner sem padne jak prdel na hrnec a to samé se dá vlastně říct i ó ostatním obsazení. V kompilaci s mrazivou divočinou a super přechodů z absolutního klidu do akce to dělá výjimečný biják! Na pět tomu ale chybí dotazenejši dialog a rozkrytí charakteristik alespoň hlavních aktérů.... ()

Dado

Jediným vážnejším problémom snímky Wind River je to, že je dejovo až príliš prostá. Ambiciózny film s hlbokým námetom potrebuje veľký príbeh a scény, ktoré sa istým spôsobom zapíšu do pamätí ľudí ako nezabudnuteľné. Toto tu proste chýba a mrazivá atmosféra či herecké umenie Jeremyho Rennera to úplne nahradiť nedokážu. Režisérsky však rozhodne ide o poctivú prácu a Sheridan dokázal pri využití rozvláčneho tempa skvele balansovať na tenkej hrane, pád z ktorej by ľahko dokázal premeniť ťaživé napätie na nezáživnú nudu. To je veľmi vzácna schopnosť a divák ju nepochybne dokáže oceniť, pokiaľ sa samozrejme nejedná o povýšeneckého všeznalca odchovaného na kečupe nahrádzajúcom krv v lacných akčných brakoch. (80%) ()

Lachtaan

Bylo to kruté, konec precizní, herci špičkoví. Avšak ve všech možných doposud napsaných recenzích mi byla slibována velmi originální a detailně vyhlazená temná kriminálka z chladných lesů Wyomingu, kterou jsem bohužel nedostal. Budu vzpomínat rád, ale rozhodně ne jako na jednu z nejlepších kriminálek. Takový post prozatím patří zcela jiným snímkům. ()

filmmovier

Jako dobrý, ale nic, z čeho bych si sednul na prdel, prostě kvalitní detektivní drama s pomalým tempem, spoustou dialogů, skvostnou atmosférou, naprosto dokonalou hudbou, skvělými hereckými výkony všech zúčastněných, skvělým scénářem, zajímavým finále i dobře napsanými postavami, sem tam nějaké mrazení, emoční ždímačka a problém menšin a máme film, který se určitě ukáže na nějakých zahraničních... Oscarech. Navrch nádherné prostředí a originální námět (což já vždycky cením), takže za mě rozhodně spokojenost. Nedostatky tam jsou, čekal jsem to lepší, ale ten film je fakt dobrej, takže je to nakonec úplně jedno. Wind River je záležitost, kterou mohu s klidným srdcem doporučit a mnoha lidem bych jí snad i vnutil. 75%. ()

viperDavid

Tak tohle jsem nečekal, zvlášť ne od tak pěkný prdelky jako je Elizabeth Olsen a od seschlého uhrového mrňouska jako je Jeremy Renner. Ale světe div se, dost se to povedlo. Indiánky to mají asi dost těžké. Ani pekelná voda jim nepomůže. Nicméně klobouk dolů před perfektní kamerou i režií. Tleskám. ()

Johnny.ARN

Má to hodinu štyridsať a z toho hodinu dvadsať sa tam deje úplne hovno. Akurát je tam zima, sneh a Renner, čo z ulomenej vetvičky vie prečítať, kto kedy a za akých okolností tu vetvičku ulomil. Uzimená nuda, čo ma až do finále vôbec nebavila. A vlastne ani to finále nebolo boh vie čo. Jedine tá prestrelka ma vytrhla z letargie. Nesadlo mi to v žiadnom smere, žiaľ. 2 z 5 ()

terunka003

Vážné, dramatické, osobní, o ztrátě, o pomstě, vzpomínky, stopařské, sněhové. Po dlouhé době snímek, který stál za to, aby byl viděn. Film více než detektivní vyšetřování řeší spíše emoční stránky dvou rodin, které přišly o to nejdůležitější. Wind river bolí, pláče, a taky se chce hrozně moc pomstít, najít pravdu a klid. Mrazivé prostředí plné sněhu, zimy a drsných podmínek k žití. Jeremy je fantastický, Olsenka mile překvapila. Film není úplně dokonalý, ale je skvěle natočený, spousta scén, které nepotřebují komentář. Silný film. Budu o něm dlouho přemýšlet. ..napětí by se při sledování filmu dalo krájet.. ()

elanius

(152/2017) / Najmrazivejší thriller posledných rokov. Všetky zložky filmu, či už samotné prostredie, hudba, téma, postavy, príbeh, všetko je podriadené atmosfére ktorá funguje na 100%. Páčilo sa mi ako rozumne je nadávkované napätie a po každej zdanlivo kľudnejšej pasáži prichádza emocionálna trefa do čierneho. Už sa tu toho v komentoch popísalo dosť, ale musím len zopakovať, že Jeremy Renner bol top voľba. Tento film mi sadol presne, ale pozor, príjemne sa na to nepozerá. (9/10) ()

oveckaoa

Film je často přirovnáván k Sněhulákovi, ale na rozdíl od něj je tohle aspoň kvalitní thriller a ne jen sračka co si na něco hraje. Akorát nechápu jaký smysl mělo dávat do toho hudbu ve stylu, že někdo jde třeba sněhem a do toho jakoby někdo říkal nějaké slova buď tam neměly dávat hudbu vůbec nebo tam dat třeba nějaký song celý takhle to vypadá divně. P.s. myšlenka roku vraždím jelikož žiji na místě kde se nedá co dělat je na oskara to je motiv jak prase. ()

venison

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film! ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů