Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

matezzz

Tolik krve a tak málo soucitu, to se jen tak nevidí. Jedničku a dvojku beru jako celek a podle toho taky hodnotím. Je jasné, že některé scény se ve filmu jen "zbytečně vyskytují" (některé rozhovory jsou až příliš natahované, ale na to jsme asi u Tarantina zvyklí). Když se přes to přeneseme, a jsem si jistý, že některým naopak ty dlouhé rozhovory vyhovují, dostaneme parádní jízdu! Tarantino opět zabodoval. Kdo chce být krutý řezník n.1, ať si dojde pro ještě krutější výcvik za Pai-Meiem :-) ()

Triple H

Tarantinovo poctárstvo v plnej sile. Užásne pútavý miš-maš totálneho braku a ukážkového umenia. Opäť do posledného sadnúce obsadenie (ázijskí herci boli vybraní šikovne). Je zázrak, že si Tarantino tento svoj sen mohol zrealizovať PRESNE tak ako chcel. Toho dôkazom je, že si svoj film mohol bez problémov rozseknúť na dve úplne sebestačné časti, ktoré sú každá iná, ale obe k sebe krásne pasujú. ()

maxxxim odpad!

Film, ktorý ma unavil nepochopiteľnými úkazmi typu Aram Khatchaturian na katane, alebo priesvitný dedko rýchly ako hmla. Životné moudra ako vytrhnúť človeku orecha z hrude, alebo zavrieť oko prstom by som čakal, teda nečakal ani v tom najhoršom animovanom filme z najsevernejšieho ostrova Japonska. Film, ktorý zhĺtne 111 minút, ak si nedáte pozor. Mne sa to našťastie nestalo, pretože som rozpoznal nebezpečenstvo hneď v úvode a zbytok filmu som prepínal a prepínal a prepínal a prepínal. ()

hans500

Hmm, na Tarantina docela zklamání (po výtečných "Gaunerech", "Pulp Fiction" a "Jackie Brown"), vizuální stránka výborná, režie jako vždy nápaditá, vynikající hudba, ale na Quentina až překvapivě slabý scénář, takže nakonec pouze za 3* a jsem celkem zvědavý co přinese Vol. 2. ()

chelseaman22

Je to skvělé ze dvou důvodů, a to: z důvodu jedna a z důvodu dva. Uma umí číst věk z ruky, Ema přes letištní kontrolu v pohodě přenese katanu, Iva kouše jazyky jak pominutá. Nebýt to od Quentina, tak je to blevajz. Avšak ani Quentinův um nezabránil k poněkud slabšímu průměru. Lze vidět silnou podobnost s akčním "hitem" Kobra 11. Jeden hrdina (který vždy přežije), spousta mrtvých a prostoduchý děj, jež je vykompenzován spoustou fiktivní krve (ano, "běžný" člověk vážně nemá dvacet litrů této červené tekutiny plné hemoglobinu). V konečném důsledku se člověk může radovat pouze z hudby, která je vážně fabulózní! 63% Výdělek celosvětově k 6.10.2012: $180,949,045 ()

LeoH

Postmoderna stranou, Killbillem se Tarantino prostě trefil do mé klukovské duše bažící po přímočarém, rozmáchlém dobrodružství. A zároveň u něj prakticky neustále řvu blahem nad tím, jak je labužnicky „vymazlený“, v jedničce hlavně výtvarně, kamerově a střihačsky (všechny ty formální přemety z barvy do ČB a zpět, z hraného filmu do mangy a zpět, vystřídání deseti vizuálních stylů v hlavní bitce večera apod. by mohly i iritovat, kdyby nebyly tak bravurně zvládnuté a nedávaly tak často smysl v kontextu toho, co se právě děje a říká), >>> ()

Estrellita

Průměrná akční zábava... Ale musím uznat, že ta "krev" tryskající ze všech částí těla stylem "sprcha" mě pokaždé rozesmála, za což jsem tomuto filmu opravdu vděčná. ()

Motinski

Kill Bill je veľmi štýlová záležitosť. Nablískaná, uletená a takmer každá scéna pôsobi že všetko je presne na svojom mieste. Veľa krát sa mi ale zdalo že to je len na efekt, bez nejakého deja ktorý by vyslovene chytil aby som s nedočkavosťou pozeral ďalej. Kill Bill je krásny na pohľad, no prázdny vo vnútri. Aspoň pre mňa. Druhá časť sa mi páčilo o niečo viac. ()

Tinne

Svižné tempo, skvělá hudba a litry krve, které však na mne působily jako zjemňující aviváž vizuální krutosti. Animovaná sekvence byla překvapující a skvělá. Už se těším na 2. díl a hlavně na Billa. ()

senor

Když já nevím. Řemeslně skvělé, ale...Mám pocit, že Quentin zašel v té své popkulturnosti až moc daleko. Jako celek s druhým dílem je to strašně nesourodé a snad sem nenašel člověka, kterému by se oba díly líbily stejně. Jako pocta (vykrádačka?!) starým filmům z půjčovny které nikdo nezná dobré, jako samostatný film ne. ()

Sokkk_y

Co bych k tomu napsal? Snad jen to, že Tarantino je profík svého řemesla, stejně jako "nevěsta" Uma Thurman a Lucy Liu - mé dvě oblíbenkyně. Báječná hudba (vypadá to na originální) dodává vražedným scénám takový ten správný šmrnc a do žil spouští adrenalin vyvolaný napětím a očekáváním. Po dějové stránce je film téměř dokonalý avšak stoprocentně surreálný. Právě kvůli surrealitě a opakujícímu se (později až skoro trapnému) efektu stříkání krve dávám pouze čtyři hvězdy. ()

PeterNet

Asijský western a Americký kung-fu film v jednom. Tohle je úplně jiný svět, Tarantinovský svět. Svět který nemůže pochopit každý, kdyby jo, musel by si Quentin pořídit novou skříň na zlaté sošky. Naprosto neuvěřitelné a strhující dílo o pomstě a o spravedlnosti. Neohrožená žena, která se mstí za vraždu své dcerky a svého manžela. Žena, která vykoná spravedlnost "po Tarantinovsku". Pro mě je toto největší dílo mistra Quentina. Uma Thurman je jako vždy skvělá, nádherná a naprosto dokonalá. I kreslená část filmu je skvělá. Já nevím, mám v tom zmatek, i když už je to nějakých 5 let co jsem tento film viděl poprvé (od té doby jsem si to tak 6x zopakoval), tak stále nejsem plně schopen si všechny myšlenky utříbit tak, aby do sebe zapadaly. Vím jedno - ocitl jsem se v jiném světě a vrátil se zpět na zemi. Nebylo to dobré. Bylo to dokonalé. Dokonalé. Perfektní. Neuvěřitelné. ... ()

Sfinkter

Uma je při svých saltech a nelítostných proslovech naprosto k sežrání, stejně jako tucty odsekaných údů. Navíc jsem se konečně dočkal kontrastní nádhery v podobě krvavé skvrny na panenském sněhu. Pozn: děkujeme Ondřeji Neffovi za zapůjčení helmy :) ()

Wall-E

Uma Thurman AS Bruce Lee v sukni...litry a litry umělé krve stříkají až ke stropu.A v kině ještě víš:-)Scéna,kdy nevěsta porazí zástupy bojovníků,hravě trumfne Nea VS agenti Smithové.Perfektní Tarantinova jízda,která se nezastaví před ničím.Skvělá hudba,obsazení,scénář...Quentin Tarantino for president! ()

SG_ever

Nevím proč, ale tohle mě ze všech Tarantinových filmů zaujalo zdaleka nejméně. Skoro mi připadá, že se tam ztrácí ta ukrutná ironie a humor známý z jiných jeho filmů a vše se hrozivě přibližuje ke klasickému akčnímu béčku s pár dobrými nápady, hláškami a scénami. (70%) ()

karlik4801

Jen a jen další skvost Quentina Tarantina, nejgeniálnějšího režiséra, který kdy žil. Bohužel jsem Kill Bill neviděl jeho pravý styl, ale i tak jsem postřehl, že je to Tarantinovka. Klasika byla vidět v nemocnici a jedna z nejlepších scén je ten poořádný a našlapaný japonský masakr mečem Hattoriho Hanza. ()

Dado

Gauneri sú vynikajúci, Nehanební bastardi ešte lepší a najmä vďaka týmto dvom filmom si Tarantino vydobyl miesto v mojej TOP10 režisérov. No Kill Bill, podobne ako toľko ospevovaný kult Pulp Fiction, mu túto pozíciu neupevnil. Z filmu dokážem vyzdvihnúť predovšetkým jeho zvukovú stránku, vynikajúce tempo a skvelú animovanú pasáž, no samotné akčné scény, ktoré mi svojou absurdnosťou a krvavosťou pripadali skôr ako nie príliš vydarená paródia na podobné filmové pasáže, mi podobne samotný príbeh absolútne nesadli. Ale pokračovaniu dám každopádne v blízkej dobe šancu už len vzhľadom na pozitívne hodnotenia tých, ktorých podobne ako mňa nadšenie z prvej časti akosi obišlo. (60%) ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)