Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

dessa

Tarantino ještě před natáčením říkal, že by rád natočil tento film jako poctu starým kung-fu filmům. A jako takový ho beru, a proto musím dát pět hvězd. Vynikající akční řežba, opět fantastická práce s hudbou... Trochu proti srsti mi byla pouze anime sekvence, tenhle sektor filmového průmyslu mě úplně minul... ()

Pafnuc

Nudný a zároveň přepíčený feministický blábol. Tarantino strašně moc chtěl šukat totálně prkennou Umu, no tak ještě že se mu to aspoň za dalších deset let povedlo. Ale sledovat kvůli tomu tenhle film netřeba. ()

Ceberus

Kromě skvělého hereckého výkonu krásné Umy Thurmanové už mně osobně film nabídl jen prapodivně natočený příběh - ale to je prostě Tarantino. Byl bych spokojenější, kdyby tam bylo méně krve a více propracovaná hlavní postava než jen "je odhodlaná všechny zabít". Film je sice zajímavý, ale je zajímavý tím, jak je Tarantinovsky divný, a to pro mě není mnoho. ()

elshish odpad!

Né že bych byl vlezprdelka tady kolegovi Richie666, ale musím s ním prostě souhlasit. Nic trapnějšího jsem opravdu neviděl. Když si vybavím scénu: "pohni prstem" atd.., tak nevím jestli jsem se měl smát nebo brečet a nebo vzít imaginární samurajský meč a rosčtvrtit tento dvd film. Dal bych půl hvězdičky za muzičku, ale to nejde.. ()

Grogan odpad!

Pořádně velká kravina o ničem s příšernou Umou v hlavní roli. Scéna, kdy Uma vymlátila tou svou katanou celý bar, mě upřímně rozesmála. ()

Alexandre

Pro mě úžasná podívaná a skvělý zážitek z jednoho z Tarantinových děl. Film vyniká jak ve skvělém obsazení, tak i v hudbě a samozřejmě v napjatém ději plném zvratů. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na který se vždycky rád kouknu. A samozřejmě nemůžu zapomenout na skvělou Umu Thurman, bez které by to nebylo takové, jaké to je. ()

Moly

V porovnání se svým vlastním pokračováním, Kill Billem 2, kterého jsem paradoxně viděla jako prvního, a to dokonce hned dvakrát, než jsem konečně měla tu možnost doplnit si celkový zážitek úvodem příběhu, je Kill Bill (1) přehlídkou Quentina Tarantina opájejícího se (až se mi chce dodat - ukájejícího se) nad svými neomezenými možnostmi, obrazovou imaginací a často až titěrnými detaily. Dvojka je úspornější, epičtější, vítězí v ní obsah. Jednička je opak. Ačkoliv pojem jako "komorní" se pro Tarantina příliš nehodí, trochu mne až svádí ho použít pro intimitu, která na mne sálá především z boje s O-Ren či například střetu s Šílenou 88, kdy můžeme sledovat pouze siluety bojovníků. Možná to trochu kazí ta všudypřítomná krev, která sama o sobě špatná není, ale kazí trochu onen osobní dojem. Na druhou stranu, když vidíte, jak Lucy Liu usekne svému odpůrci hlavu a z ní vytryskne rudý gejzír, má to něco do sebe. Abych to shrnula a už tu dále neskákala mezi těmi nekonečnými body filmu a zbytečně neporovnávala - jednička je pastva pro oko. Forma vládne nad obsahem, střídání výtvarného projevu vás prostě baví a O-Ren si, narozdíl od tvrďáckých záporáků Ell a Buddyho, vyslouží vaše sympatie. A ač až ve dvojce do sebe všecho zapadne, nemůžu si pomoct - jednička se mi líbila víc. Snad jen ten obvyklý Tarantinovský zvrhlý humor mi tu trochu chybí. ()

Kvasekus

Film, který asi neni nejslabší od Quentina, ale mě se líbil snad vůbec nejmíň. Mam rád filmy jako Gaunery, Jackie nebo Pulp Fiction.Tady divák dostává hektolitry krve a musí statečně uhybávat končetinám...Ale i tak je tam dost velká dávka ironie. Proto chápu pětihvězdy, ale i zároveň pár odpadů, kterejm se Bill nevyhnul. Pro mě to jsou ještě o prsa 4 puntíky a to hlavně díky hudbě, která se mi fakt líbila a chapter 3, ta mě hodně bavila. ()

haWranka

Rozhodně jsem se bavila víc, než bych byla čekala. Poutavý příběh, hlavní hrdinka zlatíčko a hlavně krásná hudba. Jenomže všechno to, co bylo v první hodině originální, všechny ty souboje a hektolitry krve, to všechno bylo v druhý půlce otravný a lezlo mi to krkem. Rozhodně zajímavý film, ale znovu ho vidět nemusím. (To ovšem neznamená, že nechci vidět pokračování.) ()

sonoluca

Kecy, kecy, kecy a nuda k posrání, ňák tomu Quentinovi nemůžu přijít na chuť - animovaná pasáž je na celém filmu zdaleka to nejlepší ()

Claude Speed

Jak to jen popsat... Krvavé, akční, emotivní, neuvěřitelně chytlavé a zajímavé. Jeden z vrcholů Tarantinovy tvorby. Film je neuvěřitelně skvěle podaný, zkrátka nemám skoro nic k vytknutí. Skvělá kamera, střih, dokonalá hudba, krásná Uma Thurman, charismatický Carradine, sexy Lucy Liu nebo naostřený Sonny Chiba... Všichni herci zvládli své postavy na jedničku s hvězdičkou. Příběhové kapitoly do sebe perfektně zapadají (nutná znalost i druhého dílu), a vzniká oravdu téměř ve všech směrech vymakaný film. Čím jsem byl naprosto uchvácen byla hudba, dokonale se hodící ke každé situaci ve filmu. Samozřejmě i takto vybroušený klenot má svoje zápory. Největším nedostatkem Vol. 1 je bezpochyby motivace postav. Z toho logicky vyplývá, že jednička nemůže existovat bez dvojky, a dvojka nemůže existovat bez jedničky, jak už to zde napsal jeden můj dobrý přítel ;). Jinými slovy, nebýt Vol. 2, tak filmu dávám 3-4 hvězdičky. Trvalo mi to sice nějaký čas, ale nakonec si Kill Bill našel cestičku do mojí TOP 10. 98%. ()

MEW2

"Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav" napsal uzivatel Cival a ja nemohu nez souhlasit. jen bych dodal jednu vec - je to sakra dobre natoceny. ()

danny_21

Starý dobrý Quentin se vrátil s mimořádným majstrštichem, poctou starým dobrým samurajským filmům. Hektolitry krve, létající končetiny, výborně natočené bojové scény, vybraná mluva, stylová hudba a překvapivá anime vložka - já jsem byl nadšený, tenhle Quentin mě opět bavil : "Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena " - 95 % ()

10Domik10

Kill Bill je obrovské pohľadenie po duši, atmosféra filmu v podaní Tarantinovskej réžii je skvelá, tak isto ako po pomste bažiaca, no zároveň nesmierne kľudná Uma Thurman, ktorá dodáva filmu osobitý charakter. Nehovoriac o dialógoch, ktoré sú však vo filmoch Quentina Tarantina neprekonateľné. Film je svojou výnimočnosťou predurčený na to, aby bol u divákov tak obľúbený. ()

Brinkley

Když už masakr, tak jedině tento! Stylový, důmyslně esteticky řešený a nechybí v něm nadsázka. Nejsem fanatická fanynka Quentina Tarantina, ale tentokrát jsem se skvěle bavila (že by nový žánr krvák pro ženský??) . Navíc ze všech Tarantinovských soundtracků je ten od Kill Bill 1,2 vůbec nejlepší! ()

Pathrose

Strašně moc se mi líbilo jakým stylem je Kill Bill zpracovaný. Tarantino je prostě bourák a tohle umí. Asi to není pro každého, ale pro mě je to další Tarantinovo velmi povedené dílo. Za hudbu jsem přidal tu pátou hvězdu. ()

florik

Může být lepší způsob vytvoření pořádné masochistické řežby, než s běsnící Umou Thurman v pořádné Tarantinovce? Myslím, že ne. Japonské prostředí mě maximálně zaujalo, pořádně osekané končetiny prostě nemůžou nudit. Teda aspoň mě nenudily. Kill Bill je asi nejlepší "bojovka", kterou jsem viděl a taky se skvělým soundtrackem. Skvělá odreagovačka. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)