Krásna Varvara

• Česko Krásná Varvara (viac)

Jedného dňa sa cár Jeremej chytil do pasce temného vládcu podzemia menom Čudo Judo. Aby sa vykúpil, prisľúbil mu, že mu dá to, čo vo svojej krajine ešte nepozná. Netušil však, že sa mu práve narodil syn Andrej. Aby ho zachránil, dal ho vymeniť za syna rybára, ktorý sa narodil v rovnakom čase... (STV)

Rozjimatel

2,5  Evidentne cielené na najmenšie publikum, tak tie 3 hviezdy s prižmúrenými očami dám, aj keď mi to dnes príde ako riadna blbosť (svojho času veľmi obľúbené). ()

poet

Pre mna tiež na podobnej (nechapem tie nízke hodnotenia) úrovni ako ospevovaný Mrazik. V tejto rozprávke je proste všetko (Babuška, Báťuška, Čudo-judo, Oslík čo má rad mrkvičku, hovoriace medvedíky čo maju radi medík a kopa ďalších vecí:). Proste pestrá koláž nápadov hudby osobitého folklóru a sympatických postavičiek. Proste rozprávka s posolstvom ktorá vie chytiť za srdce možno skôr tu staršiu generáciu odchovanú na inej tvorbe. ()

pipapa

Nenapodobitelná ruská pohádková klasika! Přepychový slovenský dabing ze slovenské TV Markíza! Na českém dvd-vydání od North Video pouze české titulky, což může být pro děti dosti zatěžující a nezajímavé. ()

Psycho.R odpad!

Pro mě bylo vždycky utrpení koukat na jakoukoli ruskou pohádku. Tzn, že se nechci nikoho dotknout, je to fakt jen osobní nenávist :-D ()

Lewaso

Jeden ze tří ruských pohádkových příběhů, které mi krátily socialisticky šedé dětství. A tak mi nevadilo, že herci se v nich opakovali v obdobných rolích. Ovšem ty holubice s lidskou hlavou mi pěkně postrašily dušičku... ()

Danulinda

Bohužel příliš slabý scénář, jak už je tomu u ruských nekreslených pohádek zvykem (světlou výjimkou je Mrazík). Škoda, protože atmosféra je, jako již tradičně u starších děl, velmi příjemná. ()

Gig

Král je na mě příliš zparodován a je trochu "jednoduchý". Ale stejná skvadra, Kosťa tentokrát jako vodník, vlastně ne, rusové mají Čudu Judu. Krásná Varvara je opravdu krasavice, radost pohledět. Jak jsem se zamiloval do jejích kukadel a je mi sympatičtější a hlavně živější než unylá Nastěnka. Jen škoda přeškoda, že tyto pohádky nebyly nadabovány ve stejnou dobu co Mrazík. Zasloužili by si to. ()

tuberatanka

Trošičku šibnutá rozprávka stvárnená psychedelicko-divadelným spôsobom, bizarné kostýmčeky, prepackané pestrofarebné kulisy a lysohlávky rastúce v temnom lese. Kameraman si občas celkom ulietava na záberoch s kvetinami a rastlinstvom. Takže takto vyzerali tie roky 60te v Sovietskom zväze - furt lepšie ako nič. ()

Nefarie

Práve v dnešnej dobe oceňujem, že sa točili takéto rozprávky. Nemusim sa báť, že na mňa vyskočia umelé prsia alebo prafektovaný úsmev. Zato báťuškov a ňaniek je tam požehnane. Princ Andrejuška síce vyzerá ako utkaný z blond marcipánu,( čo sa mi na ňom preboha páčilo?) z jeho náprotivku so super znamienkom krásy by kanibali boli živý asi mesiac a Varvaruška by sa na tom vrkoči mohla aj hojdať. Ale takto to má byť a ako dieťa som to žrala aj s Čudom Judom, podzemným kráľovstvom a atmosférou filmov majstra Roua :). ()