Bruce Willis představuje záhadného cizince, který zabloudí do malého texaského města, ochromeného bojem dvou chicagských gangsterských bossů a zkorumpovanou policií. Tajemný John Smith se tak ocitá ve smrtelně nebezpečné hře mezi třemi ohni, a když se posléze na scéně objeví i krásná Felina, nemilosrdné válce už nelze zabránit. (oficiálny text distribútora)

honza.kuzel

Neviděl jsem ani jeden z původních filmů, ale i tahle novější verze mě přišla poměrně utahaná z prvoplanova a teatrální. Město bylo až příliš opuštěné a Smithova cesta kromě jedné nakládačky až moc jednoduchá a naivní. ()

Harding164

Přiznám se, že nevím, proč tenhle film existuje. Jestli si Hill myslel, že je lepší než Leone, tak se teda skutečně splet. Film se od své předlohy dostatečně neodlišuje, a mnoho scén fungovalo v originále o dost líp.  Například přestřelky jsou v téhle verzi naprosto otřesné. Film se navíc nemůže rozhodnout čím vlastně chce být. Celé je to zabarvené do noiru, ale tohle udělat pořádně by vyžadovalo kompletně překopat celý scénář s čímž se Hill skutečně neobtěžoval. Výsledek je takový velmi zvláštní western kde maj místo koní a revolverů, auta a samopaly. Jediná dobrá věc na celém filmu je samotný Bruce Willis, který sice hraje dobře, ale sám to zachránit nedokáže. ()