Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

figliar

Tvorca Cranku sa v tomto filme rozhodne nezaprel. Bláznivá, akciou a hudbou nabitá psycho jazda, v ktorej Nicolas Cage a Selma Blair si celú dobu diktujú vlastné tempo (strašne mi to pripomínalo aplikáciu z Kingsmana). Škoda že Taylor nedostal väčší rozpočet, pretože trocha viac krvi a nejaký zvrat by filmu určite prospel. ()

Torpid

Převrátit sebeobětující se rodičovskou lásku do opačného extrému je tak nosný nápad, že by klidně utáhnul i dvouhodinovou stopáž. Cage se pro role šílenců narodil, vlastně jsem mu fandil. Americký spratek z předměstí nikdy nebyl můj hrdina. Tak trochu originální a jiná - vybíjená. ()

Johny M.

Nic Cage je pořád skvělej psychouš a Tyler špatnej režisér; takhle parádní námět takhle zku*vit. Film bez konce, v nejlepších momentech prokládanej flashbackama, doplněnej hudebním motivem z Věci... tohle mohl bejt kult, ale je to spíš pěkná mr*ka... ()

Kingjiri

Od režiséra Crank bych teda v zhledem k námětu čekal mnohem větší divočinu. Skutečně zábavný bylo samotný finále, který ještě oživil závěrečnej twist. Jenže k němu i přes střídmou stopáž vedla dost dlouhá cesta, kterou tvořily při nejlepšim průměrný scény prokládaný čistou nudou (flashbacky). Osobně mi scházel větší gore, svižnější tempo vyprávění i napětí. Bohužel ani v rámci komediální nebo lehce satirický roviny se potenciál námětu nepodařilo ani zdaleka vyčerpat. Dvě silnější hvězdy, ale když už nic jinýho, tak si Nicholas Cage do svý filmografie nepřidává další biják pochybnejch kvalit. ()

Cinematrix

Rodič chce zabít své dítě. Inu, dobrá. Ovšem to neni horor, ale mnohdy skutečnost. Ale co až ho zabije? Pak už je to nuda. Uspokojený rodič se jen tak plouží ulicemi, jiné děti, které nejsou jeho, ač také na zabití, už zabít potřebu nemá, takže atmosféra globální vyvražďovačky tu vůbec nefunuje... Scénář je v tomto značně nedotažený. Sice se to snaží o černý humor, ale to by ho tu nesměl kazit Nicolas Cage, kerý byl obdařen vším možným, jen né smyslem pro humor, takže poslední dobou všude zúročuje jen svůj pláč, ach jo... Víceméně film na nic a ani nijakou originální myšlenku to nemělo, přesto že se to tak zprvu tvářilo. ()

HappyDeath

Upřímně děsně váhám nad hodnocením. Nečekal jaem od toho nic (až na to, že miluju hororove komedie) , takže jsem se nezklamal. Hudba byla opravdu perfektní, trochu mi to drhlo, než jsem se naladil na vlnu a když už jsem tam byl, tak byl konec. A ten byl proveden stejně šíleným zpusobem, jako byl film samotný. ()

hospoda96

Parádní námět, ale špatné provedení dvě hvězdy jen za pár scén na konci a za maniakálně přehrávajícího Cage. (PS: konec má nakročeno k pokračování v které nevěřím, že vznikne) ()

bearmeedek

Začátek ještě nevypadal tak špatně. Když se ještě nevědělo, jestli to bude černá komedie nebo horror. Pak přijde to druhé, ale čím víc se posouváme ke konci, tím víc je to blbé. Nechal jsem se nachytat minimálně průměrným hodnocením. Některým lidem by měli zakázat dívat se na filmy, aby nemohli hodnotit. ()

Psycho.R

Vítej zlatý hattricku. Třetí film s Nikčou Klecí za tři dny. A všechny mají jedno společné, jde o různé žánry, ale každý spadá do průměru. Což je smutné hlavně u tohoto, který čerpá z dobrého námětu, který však není příliš využit. A je to velká škoda. První půlku sledujeme seznámení s postavami dětí a jejich matky. Zvlášť tu holku bych vynechal, protože se chová jak kráva a zaslouží si každou ránu sekáčkem na maso, popřípadě jiným nástrojem. Jakmile se dostaneme za půlku, začne být film zajímavější, protože se konečně dočkáme toho, co bylo v traileru a funguje to dobře, hlavně duo rodičů, kterým dal scénář prostor pro vzájemné sblížení a různé proměny. A chemie mezi nimi opravdu funguje, už jen svojí bizarností. Konec pak těží svůj potenciál maximálně. A je mi opravdu líto, že takový nebyl celý film. Lance Henriksen si tu není až děsivě podobný, ale dá se poznat díky své roli. Víc takových filmů, ale s přidanou hodnotou. ()

rublik05 odpad!

Logiku postrádající a ve všech ohledech prapodivný horor, který má jedinou výhodu v tom, že Nicolas Cage i Selma Blaire v roli šílených rodičů působí relativně přirozeně a uvěřitelně, přestože mi pořád nejde do hlavy, kam až to Nicolas Cage se svou hereckou kariérou dopracoval. Film má výhodu v tom, že má docela svižné tempo, mimo pomalejší začátek se v něm prakticky pořád něco děje, není nouze o plno všemožných ujetých nápadů, které bohužel kazí naprosto příšerná kamera a nepřehledný stři. Atmosféra není ani drsná, ani napínavá, místy je spíše parodující, i když to byl svým způsobem asi účel, nicméně humoru je zde asi tolik, co napětí, takže se divák vlastně ani moc nepobaví. Příběh je díky mizernému zpracování hrozně dementní, závěr až úsměvně trapný, tak hloupý scénář se jen tak nevidí. Nehorázná pitomost a absolutně zbytečná záležitost. 0/10. ()

dannyd14

Škoda toho "nedokončeného" záveru, ale inak ma film náramne bavil, aj keď za tento extrém by mali všetci, čo sa na tom podieľali skončiť v horúcom pekle. ()

ANTYCHRYST

Nezáživne...Nějak na mě rodiče zabijejici děti nefunguje.. Nicolas a Salma v hlavních rolích?? Proč... tohle mohl odehrát kdokoliv..bez méně zvučneho jména... atmosféra..téměř nulová..ani jako komedie ani jako horror......vidět toho taky moc není.... 40% zklamání a nuda..kdyby alespoň v té porodnici jak ziraji na ta mimca..:) :) ()

Zombiepod

Z tohto mohol byť fakt dobrý film, no značne sa na tom podpísal rozpočet a scenár. Nápad, ktorý dáva na frak zombie hororom je super, no lepšie by to fungovalo ako väčší, masívnejší masaker. Natiahnuť v podstate pár minútový príbeh, ktorý by sa uplatnil aj ako internetový kraťas, do 80tich minút musela byť fuška, preto je to preplnené zbytočnými, nudnými vsuvkami, navyše je to aj neporiadne zostrihané. Svoju pointu to však má, a ukazuje ju neokukaným, zábavným spôsobom, navyše vidieť Cagea v nejakej dobrej roli tiež trochu poteší. ()