Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

Trevor odpad!

Vo filme sa zbytočne tlačí na rasistickú pílu, zatieni to celý film...našťastie aj v dnešnej dobe sa v rôznych sociálne znevýhodnených komunitách vyskytuje obrovské množstvo inteligentných žien, ktoré svojimi schopnosťami predčia bielych mužov a v pohode nám pomôžu vyriešiť klimatické zmeny, problém s celosvetovou chudobou, sociálnym zabezpečením a vojnovými konfliktami. ()

jezurka42

Every time we have a chance to get ahead, they move the finish line. Známá je věta, že za každým úspěšným mužem stojí silná žena. A tak za každým Alem Harrisonem, Johnem Glennem či dokonce samotným Neilem Armstrongem najdeme krásné, odvážné, inteligentní, vtipné (a často v nepohodlných podpadkách běžíčí) ženy jakými bezporu Katherine, Dorothy a Mary byly, jsou a navždy budou. Historie byla utvářena za pochodu, tvarovala se na nerovnostech, rozdíly byla mohutně rozdělována. Až teprve, když měla přijít ta první volba, ten nejdůležitější krok v historii lidstva, podali si dva naprosto odlišní lidé ruce, aby najednou zjistili, že odlišnosti fyzické nejsou důležité jestliže v duši a srdci jednáme a bojujeme za stejnou věc. Otevři oči, pohledni nahoru. Zjistíš, že rozdílnost se ztrácí čím dále seš od planety Země. Člověk si připadá titerným, dokud nepochopí věc jednoduchou - titernost se promění ve spojitost a pospolitost. ()

easaque

+3* námět tohoto filmu mě zaujal už při premiéře, ale proč na to chodit do kina, když to bude za chvíli na DVD, že? ;-) I když se jedná vlastně o průměrný mainstreamový počin, tak příběh podle skutečných událostí dělá z něho zajímavý a hlavně poučný zážitek. Kdo by v dnešní době taky řekl, že ještě před půl stoletím byla v Americe tak silná diskriminace, a to nejen kvůli barvě pleti, ale i proti ženskému pokolení? A i když se nejedná o komedii, tak jsem se dobře bavil, protože těch absurdit, tam bylo až až. Možná bych dal i 4 hvězdy, ale nesedl mi vůbec casting hereckých protagonistů. Rozhodně však film stojí za vidění. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Celkom som sa tešil, hoci filmy z prostredia kozmonautiky nepatria medzi tie čo by som vyhľadával. Ale toto predsa len malo oveľa širší záber ako len mánia ohľadom dobývania vesmíru. Ani som len netušil, že v tejto segregačnej dobe pracovali v NASA takéto šikovné Afroameričanky, ktoré sa v podstate podieľali na prvých veľkých krokoch amerického vesmírneho programu. Toto pozadie okolo toho ma teda bavilo na celom filme najviac, rovnako aj herecké obsadenie parádne (okrem trojice afroamerických herečiek v hlavných úlohách zaujal aj Jim Parsons). Akurát tá mánia okolo dobývania vesmíru ma absolútne nebavila... ()

M.i.k.e

slzy mi nekapaly,ale jinak mě tenhle Černobílý svět o letech do vesmíru celkem potěšil.Sice to působí (kor v dnešní politicky korektní době) skoro až neuvěřitelně vykonstruovaně a člověk by za tím nehledal skutečný příběh (tam kde chytří bílí muži selhali musely přijít černé ženy a všechno zachránit),ale koukat se na to dá docela v pohodě.Nakonec vlastně ani nevím jestli je to plnohodnotné drama,protože ačkoliv to určitě bylo v té době mnohem těžší,narozdíl právě třeba od Help je tady rasová segregace spíš okrajovou záležitostí,která nám má připomínat,že to ústřední trojice neměla tak jednoduché...70% ()

Martin741

Reziser Theodore melfi /Miluj sveho souseda 2014/ natocil velmi dobry, pohodovy, oddychovy film o rasizme, o NASA, o kozme, pricom vsetko sa vhodne prelina a a doplna. Je tu rasizmus /ale skodaze len biely, mohli dat aj cierny rasizmus, aj ten jestvuje/, dostatok info o kozme ale aj o NASA. Herecka Taraji P. henson mne sympaticka nebola, zvysne dve baby uz boli an tom o cosi lepsie. Kevina Costnera /Postman 1997, tanec s Vlky/ som si vsimol tiez, hral dobre, Jim Parsons mi bol vyslovene odporny, fakt toho herca neznsam z duse. Kirsten Dunst bola an urovni, zvysok nepoznama musim zistit kto to vlastne je. Mena ako mahershala Ali a Glen Powell sa daju ovela lepsie vyslovit nez povedzme Adewale Akuninonuninoye Agbaje /ci jaxa vola, sak ani nevim/ alebo taky Cijejetel Unprofor. Stacilo by len rasove predsudky riesit, tie gender hovna tu prepasovat fakt nemuseli : 76 % ()

Streeper

Film o ženách, které navzdory své rase a době to dotáhli daleko a díky svým schopnostem pomohli dostat člověka do vesmíru. Divím se, že Hollywoodu trvalo, tak dlouho než natočili příběh těchto pozoruhodných žen Dorothy Vaughn, Mary Jackson a Katherine Johnson, které si svůj film zasloužili. Velmi mě překvapil výkon Taraji P. Henson, která si dle mého názoru zasloužila získat nominaci na Oscara na rozdíl od Octavie Spencer, je to skvělá herečka, ale ve filmu se objeví opravdu málo a bohužel tam nemá ani jednu "silnou scénu". Jinak film krásně běží, místy je to vtipné, pak dojemné. Kevin Costner tomu skvěle sekunduje a film doprovází povedená hudba. ()

Rocky88

I když film ždíme i nemožné z tématu silných černých žen, ve většině případů to nejde přes hranu, což je jednoznačné pozitivum, které se u podobně laděných snímků nevidí. Vzhledem k mé oblíbené tématice filmu jsem tedy jednoznačně potěšen a rád na film mrknu jednou znovu. Jediná vada na kráse byla přílišná pozitiva filmu, kdy se vše povedlo a kompletně se opomnělo na smrtelné nehody, který celý projekt letu USA člověka do vesmíru provázel. Kvůli tomu konec i pro neznalého diváka nemůže být napínavý. ()

C0r0ner

Další naprosto dementní nominace (ano, hádáte správně, je to proto, že je to o negrech), která prošumí a během chvíle o ní nikdo nebude vědět. Což o to, příběh je to hezký a často i vtipný, ale nabízet to jako nejlepší film roku je absolutně mimo, zvlášť když je dopředu jasné, jak to celé skončí. 70% ()

campix

Skoro to vypadá, že Hidden Figures jsou natočena na objednávku letošních Oscarů. Příběh tří černošských žen pracujících pro NASA v dobách, kdy to rozhodně neměly na růžích ustlané, a ještě podle skutečných událostí. Tohle se snad trefilo do všech myslitelných kategorií, který by letos akademici chtěli ocenit. Celkově se jedná o hodně příjemnou filmovou záležitost. Svojí náladou mi to trošku připomíná nesporně kvalitnější Černobílý svět. Drama, vtip i dojemné momenty jsou zde dávkovány přiměřeně a Hidden Figures tak zbytečně netlačí na pilu. Z letošních filmů protěžovaných na ''černé Oscary'' podle mě nejpřijatelnější film. ()

Wormboy

Od zaciatku do konca "feel-good movie" zachytavajuci komplikovanost 60.rokov minuleho storocia v USA nielen z hladiska vesmirnych pretekov, no najma rasovo-spolocenskych tem, ktore su pre nasho divaka uplne vzdialene a zrejme preto aj tu su nemiestne bagatgelizovane. Prave boj farieb, ale aj pohlavi, lahkost vysporiadavania sa s nimi a celkovo prijemny pocit mi velmi pripominal knihu Prah vecnosti (poslednu cast genialnej Folletovej trilogie Storocie). Pre mna ziadny (viac krat nezmyselne proklamovany) oscarovy kalkul, ale vyborna filmarcina s este lepsim obsahom. Velmi silne 4*, ale povedzme si pravdu...len preto, ze som cierny. ()

necisty

Moc hezký film. Možná mi přišlo, že zbytečně kladli velký důraz na tři hlavní postavy než na samotný okamžik prvního Američana ve vesmíru a mě to trošku kazilo dojem, protože si nemyslím, že byly opravdu tolik nezbytné. Ale vím kulové a možná by ten film jinak neměl smysl. ()

pakobylka

----- "Tady v NASA čůráme stejnou barvu !" ----- Snímek v podstatě sleduje dvě zásadní dějové osnovy, které se vzájemně prolínají: Počátky dobývání vesmíru a praktické dopady segregace - obé v USA ... přičemž pro středoevropana musí být projevy rasismu v TÉHLE podobě - podepřené zákony (!) - vpravdě (a v praxi) nepředstavitelné ... v osvícených šedesátých letech minulého století, která ovšem zaznamenala i tvrdé, byť naštěstí "studené" soupeření mezi USA a Sovětským svazem (na horké si žádná z velmocí tehdejšího bipolárního světa naštěstí netroufla). A na jeho pozadí se prvenství v ovládnutí kosmu stalo otázkou národní prestiže ... třebaže ona kýžená meta byla (a stále je) poměrně striktně omezena dobovými technologickými možnostmi "jen" na nejbližší okolí Modré planety - tak nějak co by kamenem dohodil ... v porovnání s nepředstavitelnými rozměry vesmírného prostoru. Vyprávění dokáže s lehounkým, pečlivě vyváženým nadhledem citlivě pracovat se všemi tématy, které nastínilo, přitom je dostatečně současné i retro, aby vás zaujalo ... a jen tak mimochodem: Opírá se o realitu ... 4,5* ()

Juto

,,Skryté čísla" je životopisný film, ale nie veľmi vzrušujúci. Scenár pôsobí rovnako prepracovane ako štart rakety, pričom každá scéna a riadok sú starostlivo vypočítané. 6,5/10 ()

BoXBe

Hidden Figures nic neriskují. Po zkušenostech s Černobílým světem a řadě obdobných žánrových filmů je zřejmé, že diváci si chtějí hloupost lidí, kteří kastují jiné lidi podle barvy pleti, pořád připomínat, a to nejlépe ve vtipných nebo absurdních, ale ne zas tolik urážejících situacích. Kevin Costner hraje levou zadní a herecké obsazení včetně Janelle Monaé nedává prostor k pochybnostem, obsazení je prostě sympatické. NASA a kosmický výzkum jako téma je jako na objednávku. A muzika je soudobá, a aniž bych zas tolik toto popové prostředí poslouchal, počínaje Runnin od Pharella Williamse, přes klasicky fungující soundtrack Hanse Zimmera, to šlape celý film. Sázka na jistotu, žádné odvážné inovátorství není na pořadu dne, už jsme to všechno stokrát viděli jinde a někdy s menším někdy s větším patosem a kýčem, ale vůbec to nevadí, ingredience jsou přimíchané s přesností miligramů, klidně si to dám desetkrát znovu, protože mě to prostě baví :) 2021: Good Mood film jako máloco v posledních dekádách. V lecčems schematické, ale pořád sympatické a zábavné. ()

laik_60

Neviem čo znamená "prvoplánovo". Ale Rasizmus vo centre Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a hneď trojmo, tak to bolo pre m-a trocha "silné kafe". Po celý čas sledovania tohto zaujímavého filmu som rozmýšľal na počinom tých troch dám tmavej pleti, čo ich viedlo k tomu aby tam ostali ? Ten kávovar "for color" alebo záchody pre farebných až kdesi na konci areálu .. to bolo ponižujúce a hnusné. Do toho vmiešaná arogancia bielych a odutá namyslenosť chlapov ... no skrátka ... dobre zahraté. A tým čiernym dámam (bolo to natočené podľa skutočných udalostí) patrí obdiv. U mňa je s filmom spokojnosť. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord