Príbeh Katherine G. Johnsonovej (Taraji P. Hensonová), Dorothy Vaughanovej (Octavia Spencerová) a Mary Jacksonovej (Janelle Monáeová), troch geniálnych Afroameričaniek, ktoré pracovali v NASA a svojimi matematickými výpočtami pomohli vyslať astronauta Johna Glenna na obežnú dráhu. Výrazne tak pomohli zamiešať poradím americko-sovietskeho súboja v dobývaní vesmíru. Trojica vizionárok nedbala na rasové či rodové predsudky, viedla boj za rovnaké práva a príležitosti a stala sa veľkou inšpiráciou pre ďalšie generácie. Misiu Apollo pozná každý. Okamžite sa nám vybaví zoznam odvážnych astronautov, ktorí vykonali prvé obrovské kroky pre ľudstvo vo vesmíre - John Glenn, Alan Shepard a Neil Armstrong. Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová sú však mená, ktoré sa nevyučujú v školách a väčšina ľudí o nich dokonca nikdy nepočula - hoci ich odvážne a nenahraditeľné úlohy takzvaných "ľudských počítačov" v NASA významne pomohli k vyslaniu prvého amerického kozmonauta na obežnú dráhu. (TV JOJ)

pblicek

občas mi to přišlo až příliš velké tlačení na pilu o snahu asi vyvolat nějaké emoce, ale nevím no, nějak to prostě nefungovalo. Jinak vážně dobrý námět, škoda, že se ho chopili možná ti nesprávní lidé... Co já vím kde se stala chyba, já tomu nerozumím. Mě se to prostě jen moc nelíbilo. ()

shinlove

Zajímalo by mě, kolik procent je pravda a kolik doplněný patos. Každopádně doba rasismu v USA na nejvyšší úrovni mě nepřestává fascinovat. Na toto téma jsem viděl několik filmů a je to fakt síla. Důkaz, že každý může být chytrý tím správným způsobem, pokud dostane příležitost. Film mě fascinoval tempem, kterým plynul bez jakýchkoli překážek, s občasnými vtipnými situacemi až do závěrečných titulků. Nemám v podstatě nic, co bych dokázal vytknout. 4* ()

Jurcekk

Táto agitka sa mi páčila viac ako Mudbound.... Našinec si viac oddýchne, keď tu nikoho nevraždia... A že je to agitka potvrdí xxmartinxx ... ()

Chlo0opek

Ačkoliv hlavní představitelky nějak moc extra sympatické nebyly, film zajímavý byl. Zajímavé by bylo i porovnání, jak to probíhalo v "konkurenčním týmu" SSSR... ()

vanila

Vesmír v číslach, dnes to berieme akože normálka ale je to mega historický posun :) pre mňa hlavne zsujímavý príbeh takze 3+ .. a octavia ako vždy topka ()

Tomulka

Neřeším všechno zlo, co ve filmu bylo (a nejspíš nejen ve filmu). Také věřím, že v té době to bylo ještě horší. Američani mají s rasizmem problém do dnešních dnů. Nic méně filmově se snímek povedl. Film mne vtáhl do děje připoutal k postavám. Fandím hrdinkám a jsem emocionálně spjat s jejich životy ve filmu i mimo něj. To, že hrdinky opravdu existují a že nejspíše zažili přesně stejné či podobné věci jen umocňuje emoce. Nejvíce jsem se klaněl před Dorothy ta nejen, že se prosadila i přes ty všechny útrapy, ale postarala se i o ostatní kolegyně. Nenechala je v tom za cenu povýšení!!! A drsná byla argumentace Mary u soudu to bylo fakt něco! To že režisér a scénárista dokázali společně s herci vytvořit dosti věrohodně tento film je dobře! ()

TheKleofa

Bála jsem se nudné konverzačky ždímající zas a stále dokola naprázdno téma rasové segregace a dostala jsem takovou pretty woman, jen s trochu snědšími herci herci. A bavila mě úplně stejně, jako ta originální. ()

collector

Smutné ako sa ľudia dokážu oddeliť kvôli takej veci ako je farba ich pleti. Tento film je síce o 3 neskutočne inteligentných ženách no ukazuje aj pohľad ľudí na separáciu rás v dobe v akej sa film odohráva. Inak pre mňa skvelo spracovaná snímka ako po hereckej tak aj po dejovej stránke. Som veľmi rád, že som sa náhodou k tomuto filmu dostal. ()

JimmyMadison

Nevím jestli jsem se díval na film v tom správném rozpoložení, nebo byl fakt tak dobrej, ale bavil mě celou dobu. Nestydím se hodnotit plným počtem už jenom za hlavní hrdinky, pokud byly z poloviny tak silné a chytré jak je ztvárnili ve filmu, tak klobouk dolů za jejich nadupanost.... Film navíc odhaluje tehdejší dění v NASA kolem 60 roku a to jak to celkově neměli černoši v Americe snadné. Moc povedený film. ()

Bogrant

Esteticky vyhraná dráma, ktorá mierne kolaboruje medzi rasizmom, zložitými výpočtami a úsmevnými momentmi. A ktorá sa určite lepšie strávi a nie je tak náročná. Možno práve preto neuspela u akademikov, ale je to príjemná zmena, ktorá je pútavá, má pravdivý príbeh, svižnú hudbu a vtipné odbehovanie na záchod. Všetky tri dámy sú vynikajúce a znova dobrá úloha pre Costnera. Potešujúci film. ()

Vlkopec

Jsou filmy, které jsou hlubší a víc strhující, ale tenhle je moc dobrý a pro mne svým způsobem objevný. Asi to nebylo tip ťop podle skutečnosti, ale užil jsem si ho, a tak malinko přitlačuju na hvězdičky. ()

90125

Hidden figures je pohodová oddychovka, s kopou pozitívnej energie o tom, že všetci čúrame rovnakú farbu. O búraní bielych mýtov, že čierni sú zaostalí a hlúpi. Podľa tohoto filmu sa občas dokonca zdá, že sú aj chytrejší ako white men, he. Nie, nemám vôbec nič proti takýmto naratívom, práve naopak. Production design pôsobí autenticky a ja hlavne veľmi oceňujem, že som vo filme nevidel ani raz viať americkú vlajku (aspoň sa nepamätám). Len škoda, že všetko v tomto filme je tak rozprávkovo, cukríkovo, nekonfliktné. Skutočný svet je predsa celkom iný. A len veľmi málo som veril tomu, že všetky tie figurky vo filme tým čislam ozaj aj rozumejú. Naviac som sa dodatočne dočítal, že skutočná Katherine vôbec nemusela behať na toaletu do druhej budovy a ani žiadna iná rasistická segregácia v NASA onehdy nebola. To všetko si Hollywood len vymyslel. Pre svoju potrebu. 70 % ()

Peddro

Film skvělý, ukazuje ne úplně známou historii amerického kosmického programu na pozadí studené války. Jen opět chyba dabingu, kdy podplukovníka Johnsona oslovují ,,plukovníku". Stejná chyba se dělala v jinak geniálním seriálu MASH. Plukovník US Army má stříbrného orla, podplukovník má stříbrný list. Navíc Gagarin dostal ocenění od Chruščova, nikoliv Brežněva.... ()

Sa.sa

Zajímavý film o vesmírných letech v plenkách, o rasové segregaci v USA a poměrech v té době... Jo nebýt 3 černošek tak by let do vesmíru byl pro Amíky bez šance 😀😀😀 ()

NikiVai

Jak já jsem ráda, když se mezi těmi všemi supehrdinskými filmy objeví film o skutečných hrdinech. O skutečných lidech, kteří vedli nebo vedou slušný život a v něm se snaží něco dokázat. Když se jim to podaří jako našim třem hrdinkám, tak s tichou pokorou smekám klobouk a přeju si, aby v našem světě bylo takových lidí co nejvíc. Tohle je typ filmu, který pokaždé ocením, obzvlášť s tak skvělým hereckým obsazením. Pět hvězd je u mě jasných. ()

quokam

Bohuzel, stale aktualni film. Je mrazive, jak vety, ktere dnes povazujene za absurdni, se tehdy zcela vazne zkoumaly soudni cestou. A je jeste mrazivejsi, jak se mnohe postoje opakuji v diskuzich o lgt msnzelstvi nebo o "genderove ideologii." Nic proti Vam nemame, ale curat si chodte jinam. Mimochodem, nemel Costner spise nicit napis toalety pro bile nez pro barevne, ktera v budove byt nemela? 5/10. ()

Kacaba4

Film je krásnou ukázkou toho, že velké příběhy se týkají nás všech. Na pozadí závodu o dobití vesmíru bojují tři mladé černošky o prosazení se v Americe za segregace, navíc v technickém prostředí plném předsudků, v NASA. Hlavní postavy mi byly moc sympatické, kostýmy jsou super, prostředí hodně autentické. Pamatuji si hlavně moment, kdy jedna z hrdinek druhé řekne, ať si už přestane stěžovat a něco s tím, co se jí nelíbí, udělá. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord