Akú cenu musí zaplatiť detektív vyšetrujúci prípad vraždy prominentného sudcu, ktorý spáchala jeho dcéra? Trojdielny psychologický seriál, v ktorom divák síce pozná vraha už od začiatku, ale až do konca je v napätí, pretože postupne odkrýva okolnosti a dôvody, ktoré ovplyvnia životy hneď niekoľkých postáv. Dvadsaťročná Lily pribehne v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, kde mu oznámi, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zahladí stopy a telo zakope. Keď Kowalského zostatky nájdu, je vyšetrovanie pridelené kriminalistickému tímu, ktorý vedie práve Richard. V priebehu vyšetrovania zisťuje, že postupne získavané dôkazy, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. (RTVS)

sofiapetra

Téhle minisérii já fandím, shlédla jsem ji naráz a bez dechu (no to jsem trochu přehnala:), ale když si tak projíždím komentáře ostatních, nutí mě to trochu přitlačit na pilu). Rozhodně 4 hvězdy za atmosféru; na české poměry nebývale tíživá. A Ondřej Vetchý byl skvělý a uvěřitelný - pomáhat a chránit své děti je jedna z mála genetických jistot. A to mu tvůrci přichystali jednu z nejzapeklitějších situaci vůbec. Co se týče scénáře - považuji ho za zajímavý a nadprůměrný, leč připouštím, že závěr příliš satisfakce nepřinesl. A nechat ho do jisté míry otevřený, byla možná nakonec spíš bezradnost než účel. Ale vycházelo to z děje, překombinované mi to nepřipadalo. ()

BoredSeal

Strašně špatný. Měli zajímavý námět, kameramana a někoho, kdo dokáže slušně emulovat pochmurnou hudbu z Twin Peaks. Výsledkem je vlekoucí se minisérie, kde jsou podivné postavy (a dost nepravděpodobné vztahy mezi nimi), není komu fandit, část vedlejších příběhů prostě vyšumí do ztracena nebo se vyřeší nějak zkratkovitě. Není absolutně komu fandit, všichni jsou nesympatičtí kreténi a už tak v půlce seriálu začnete mít pocit, že se nedočkáte žádné satisfakce nebo že přijde impotentní konec. A taky že jo. Herecké výkony nuda, vévodí jim tradičně příšerný Vetchý, který umí hrát spíš beze slov, ale když má předstírat nějaké emoce mluvou, je to sebevražda katanou. Tahle země by možná měla začít dělat něco jako zkušební divácké projekce, aby se ty nadějnější projekty daly nějak opravit, tady by to ale chtělo hodně práce. ()

rakovnik

Od začátku známe vraha, ale drama, které se rozpoutá v následujících dnech, překonalo má očekávání. Po odhalení všech souvislostí jsem teprve pořádně pochopil, co zamýšleli tvůrci strohým, ale výmluvným názvem. Bylo nutno sledovat hodně pozorně děj, protože nám jej tvůrci pořádně zamotali. Závěr byla těžká psychóza. Vynikající Vetchý ale zvládl skvěle roli otce - vyšetřovatele. Jen hru na "Nevinnost" nám podal už před pár lety Hřebejk. ()

M.i.k.e

Peter Bebjak je rozhodně schopný režisér, který má na kontě jedny z nejlepších českých seriálů od revoluce. Jenže zatímco v Devadesátkách a Případech prvního oddělení měl k dispozici reálné události, tady je nemá a je to na kvalitě dost znát. První dva díly jsou ještě celkem v pořádku a zvládají udržet divákovu pozornost a očekávání. Je tu hodně postav a i když od začátku víme co se stalo, nevíme jak o nakonec do sebe všechno zapadne a jestli v tom náhodou není ještě něco víc než by se mohlo zdát. Jenže pak přijde poslední díl, který dá logice na prdel a odhalí spoustu děr, včetně té, že Ondřej Vetchý úplně nezvládá emocionálně náročnější/drsnější role. Není sice tak zmatený jako ve Vražedných stínech, ale i tak sem mu prostě něvěřil ani polovin toho co sem viděl.Chválím snahu o psychologický rozměr, který nebývá v českých filmech a seriálech úplně běžný, ale tentokrát to bohužel nevyšlo...40% ()

Lischai

Prvních 40 minut je naprosto výborné krimi drama o policajtovi, co chce krýt svoji dceru, a vy s ním máte srdce v krku a prožíváte každý drobný důkaz, co zapomněl správně zahladit. Ale pak se nějak přehodí rychlost do bizár propletené mafiánské detektivky, kde každý sleduje každého a všechno je jinak, než se zdá. Už to nemá to správné skandinávské kouzlo, je to jenom číl dál víc zašmodrchané a psychologicky ne příliš věrohodné. ()

zette

Napad dobry, postupne vsak me ocekavani vyprchavalo a verim tomu, ze za mesic si max. vzpomenu, ze se to tocilo v Ostrave, hral tam Vetchy a snad, ze mel zlobivou dceru:-). Postavy vesmes nesympaticke, atmosfera dobra, libily se mi i herecke vykony, za vsechny Ondrej Maly. Skoda, ze jsem nevidel vsechny dily najednou... Nejedna se o zadny propadak, ale momentalne se da u nas narazit i na lepsi kriminalky. ()

LadyPupu

Děti jsou v podstatě to jediné, co v dnešním šíleném a nebezpečném světě dává smysl, a právě ony (ač třeba už samy dospělé) dokáží donutit rodiče k nečekaným rozhodnutím a mnohdy i k nesmyslným činům. Tak, jako to zde předvádí Ondřej Vetchý... Otázkou je, zda je opravdu všechno tak, jak to na první pohled vypadá... ()

Mrkvič

Ondrovy Vetchému je tak snadné uvěřit, že by pro své dítě byl schopen všeho. A díky tomu je i honě silný závěr z pohledu rodinných vztahů. I ostatní vztahy jsou zajímavé a dobře zahrané. Jinak jako kriminálka Spravedlnost předvádí slušný standard a snad až v závěru přišlo pár lehce neuvěřitelných kotrmelců. ()

Helmutek

Rozhodně je to zajímavý, ale podle mě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. První díl byl skvělej, jen v těch dalších dvou mi více méně přišlo, že už jen dobíhalo to, co se v prvním rozběhlo (samozřejmě až na některý zajímavý zvraty související s Lily - hlavní rámec ale zůstal stejnej) a že rovinu, kam jsem doufal, že by se to mohlo vyhnat, to nakonec zdaleka minulo. Atmosféra je krásně tíživá a dusivá, to ne že ne, bavila mě i ta nevyhnutelná pozvolná cesta k totální zkáze - jen mi dělá problém uvěřit, že by elitní detektiv (i v rámci pochopitelnýho krytí svý dcery) byl schopnej na údajnou vraždu při sebeobraně reagovat takhle, jen kvůli tomu, že oběť byla prominentnim soudcem a že by za to Lily "ugrilovali": Každýmu (a detektivovi majícímu s takovejhlema případama letitý zkušenosti) přece musí bejt jasný, že všechny stopy člověk nezahladí, někde nějakou tu chybku udělá a že je lepší od začátku hrát to na sebeobranu, který ze začátku Richard neměl důvod nevěřit, a kdy by to Lily při troše štěstí mohla uhrát úplně beztrestně, a bez tý trochy štěstí třeba s nižšim trestem, ale s klidnym životem bez neustálýho ohlížení se přes rameno a s vyhlídkou neustálýho strachu, jestli do toho někdo nezačne rejt, a to minimálně než uplyne promlčecí lhůta (právně), resp. celoživotně (morálně). A všechno je to nepochopitelnější tim spíš, že nešlo o jednoho člověka, ale o dva, tzn. o exponenciálně vyšší riziko chyby, něž kdyby šlo o solitéra majícího jako výhodu insider informace z vyšetřování. Chápu ale, že jak se do toho člověk jednou dostane, už nemusí bejt schopnej říct dost a jít s pravdou ven; stejně jako nepopírám, že je to nepředstavitelná a extrémní situace, ve který sto lidí může jednat sto způsoby a kde racionalita často nemusí hrát roli, a kterou člověk hodnotit stejně vlastně nemůže. Jen bych v tom případě čekal preciznější dovyprávění, nebo aspoň dokonalou formu bez logickejch lapsů (scéna s kartou na dveřích novináře Radka - tam chyběl ne jeden, ale deset kroků, který by tuhle scénu vysvětlily; motiv vraždy - to jako mělo bejt fakt jen tim přistiženim táty při nevěře? - a několik dalších). Kažodpádně herci dobrý (Maximová! i Vetchý, ale i Finger s Malým a Plouharem), nápad skvělej a námět víc než zajímavej, a ta spousta nahlodávajících momentů rozhodně stojí za zamyšlení: Jak to, že vlastně ctihodnej občan, táta od rodiny a policajt, je schopnej tak rychle přeskočit na "druhou kolej"? Kdo vlastně přesně je Lily, a jak to, že je něčeho takovýho vůbec schopná? Proč Richard v době, kdy měl bejt vedenej ještě "jenom" otcovskym ochranitelskym pudem při zahlazování stop po průseru svý dcery, proč už v tomhle momentě ukrad peníze ze soudcova šuplíku (což vlastně tak trochu nabourává teorii o tom, že je to jenom gůdgáj, kterej se dostal do jím nezaviněnýho soukolí)? Jak moc velká svině je parťák Tomáš, kterej za informace prodává informace z vyšetřování do médií? Nebo senzacechtivej novinář Radek neznající mezí (podobně jako Gyllenahaalův Slídil), kterej ale vlastně jen naplňuje poptávku veřejnosti? () (menej) (viac)

Lachtaan

Další skvělé krimidrama od České televize, jež disponuje tou největší výhodou v tom, že jde na věci dost odlišně oproti všem svým sesterským detektivkám, které se u nás točí jako na běžeckém páse. Celou dobu jsem byl dějem až skoro unešený, avšak konec mi přišel poněkud nedotažený a zdál se mi useknutý tak, jako by produkci došel materiál. ()

noriaki

Spravedlnost má tři výrazné plusy. Námět, Vetchého a malý počet dílů. Třetí kvalita je kupodivu ta nejdůležitější, protože jen díky ní se dají snést všechny chyby a slabiny seriálu. V první řadě scénář, který je plný nesmyslů a sice efektních, ale za vlasy přitažených scén. Postavy občas jednají nelogicky, občas sebevražedně. Pokud to mělo ukázat drtivý tlak pod kterým se nacházejí, tak režisér selhal. Takhle na pohled působí jako vyjukaní amatéři. Další výraznou slabinou je zvuk. A nemyslím tím jenom že všichni chachaři mluví jako rodáci ze Žižkova, i když ani to atmosféře rozhodně neprospívá. Mix zvuku je příšerný, herci huhlají a i okolní ruchy zní nepřirozeně. Alespoň hudba je slušná. Víc než na lepší průměr to není, ale jak říkám, jenom tři díly a ten Vetchý je fakt výborný. ()

lucascus

To využití ostravských exteriérů minisérii dodalo na pochmurnosti a jakési noirovosti. Vetchý zde byl absolutně bez emocí, tleskám pak výkonu Martina Fingra a Jana Plouhara ve vedlejší roli. Bohužel téměř bezchybnou sérku zkazil poslední díl, ne úplně scénaristicky vychytaný. ()

Krustyburg

Pěkná krimi, Vetchý exceluje a námět taky super, ale proč má otevřený konec? Je to u tohoto žánru vůbec dovoleno? A co na to Jan Tleskač? Srážím za to tak 1-2 hvězdy. ()

MI-380

V poslední části se vše pěkně zamotává jen proto, aby se už tahle na umění si hrající dějová slátanina s jedním hercem (Martinem Fingerem) a několika hysteriky nikdy nerozmotala? Rozvleklé první dvě části už bohužel nezachrání ani ta trocha napětí a střílení v části třetí a ani to speciální kouzlo určené Ostravákům: celkem 55% (aktuálně 668 hodnotících s průměrem 78%). ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)