Mike letí do Kalifornie a v Hawkinsu se všechno zastaví kvůli mrtvole. Nancy hledá stopy a otřesený Eddie prozradí partě, co viděl. (Netflix)

Sany33

Príbeh: El je natešená lebo sa má po dlhom čase stretnúť s Mikom a celé to skočí fiaskom. Zatiaľ sa v Hawkinse rieši vražda miestnej študentky a všetky stopy ukazujú k tomu, že sa zlo opäť vrátilo do mesta. Nancy je tomu celému na stope a odnesie si to jej kolega z práce. Eddie, ktorý je hlavný podozrivý z vraždy nájde útechu v našej parte z Hellfire Club. Prevedenie: Atmosféra začína hustnúť a pribúdajú mŕtvolky. Eddie je prekvapivo veľmi dobre umiestnená postava. Celé to naberá pekný, temný detektívny feel ale jedna vec to ťahá ku dnu. Ak sa vo filme niečo okrajovo spomenie, môžete si byť na 100% istý že to bude najdôležitejšie informácia, akú ste mohli dostať. Tým sa príbeh stáva predvídateľný a naivný ale ja si ho aj napriek tomu celkom dobre užívam. 90% ()

stitch7

/// Vencův kurz. Linka kolem El bohužel strašně tlačí na pilu, aby z ní udělala co největší chudinku, které se směje snad celé město a nikdo se jí nezastane. Je jasné k čemu to povede. No a postavičky si i nadále i navzdory tomu všemu, čemu společně prošly, budou lhát. El na to má věk, u Jonnathana a Nancy mi to přijde fakt trapné. A ta telefonní budka, ve které mohl ten hovor zvednout snad každý? Přimhouřil bych oči, kdyby byla třeba nepoužívaná, jenže po necelé minutě hovoru do ní začala bušit ta ženská. Aha, ale to by Joyce nemohla udělat tu megachytrou dedukci! ()

kenkaku

Tak jestli to dobře chápu, původní sestava (i bubáci) jsou zcela navíc, protože tu máme nového bubáka a nové postavy, kterým dává zabrat. Proč tedy s nimi ale ztrácíme čas? Dojem z linky “Hopper” naprosto groteskní. Včetně vysvětlení jak ho Rusové našli… nebyl komplex náhodou plně obsazený US armádou? Linka “El” naprosto zbytečná a nesmyslně šponovaná do extrému… tedy pokud se neplánuje to vykrádání Carrie. Za mě tedy scenáristicky naprostá zoufalost. ()

Tochal

Dtto recenze k prvnímu dílu: Těžko snesitelná nuda – odvyprávět tak málo na tak širokém prostoru je výrazem scénáristické lenosti. A dětští herci nezestárli vůbec dobře. Už ve třetí sérii to bylo na hraně, teď jsou ale vyloženě staří. ()

LachtanShows

Démon Venca je mou novou nejoblíbenější postavou, co mě ale štve jako zarytého kritika, co si neodpustí viděné seroše/filmy pořádně analyzovat, je neustálá potřeba stavět do záležitostí ze školního prostředí šikanu. Nechci, aby tím kdysi úhlavní postava celých Divnějších věcí skončila jako opravdu divná věc někde v pozadí. ()

warrenur

Sklzlo to do parodickej linie, co zamrzelo. Dufal som, ze to bude vo vaznejsom duchu. Nebyt trablov, ktore ma 11ka od "rovesniciek" a hormonov, neviem, coho by sa dalo chytit. Nuz a ten zaver, pripodobnit entitu k D&D bossovi uz bolo take ocakavane. Nakoniec, presne toto sme tu uz mali v predoslej serii. Sklamanie. ()

peetrejr

Druhá časť štvrtej série bola na úrovni tej prvej. Čo znamená, že bola taktiež úžasná! Príbeh sa nám pomaly rozbieha, síce miestami sa to aj dosť naťahuje. Objavujeme že život v Kalifornii nie je ako lízať med a taktiež bližšie spoznávame záporáka. Oficiálne som sa zamiloval do Eddieho, pretože ten človek má fakt štýl! Nedokážem si neužiť každú, každučkú minútu kedy je Eddie na obrazovke. Totálne to oživilo seriál. Konečne nová postava, ktorá porazilo Robin. Je mi to ľúto ale Eddie si to proste zaslúži. Nesiem zabudnúť moje nadšenie z toho, že sa mám do príbehu vrátil novinár Murray, ktorý konečne dostal viacej priestoru. A to taktiež vyzerá že budeme častejšie vídať Suzie. Náš milý Lucas sa stáva populárnym... (toto mi nejak nešmakuje). Keď nám srdcervúce odišiel Billy, tak aby nebolo málo idiotov tak nám tu pridali kapitán basketbalového týmu. A tak, môžem zatiaľ skonštatovať, že štvrtá séria sa dokáže vyrovnať s tou prvou. ()

Kesiak

Po prvej časti prišlo to, čo sa dalo tušiť. Seriál sa ozaj zmenil na dominantný explicitný horor. Škoda. Radšej som mal náznakový typ strašenia, mysteriózny. Ale čo už, väčšine divákov sa to asi páči a tvorcovia to s predstihom aj naznačovali. ()

fixaman

V prvním díle jsme se dočkali cross-overu s Nightmare on Elm Street a teď se do toho pomalu ale jistě přidává i Carrie. Tvůrci mají prostě horory v lásce a je to sakra znát. Tohle je fakt boží jízda! ()

tomik99

Nové postavy jsou rozhodně fajn a člověk si je rychle oblíbí už za dvě epizody. Tvůrci tady odvedli skvělou práci. Celé vyšetřování bylo malinko nudnější, protože my zatím nemáme moc co odhalovat, jelikož víme, kdo je viníkem. Ale chápu, že se to stále rozjíždí... ()

MERKATtv

Nielenže tu je úplne stereotypné hororové monštrum ale oni sa rozhodli že tam ešte šupnu len tak šikanátorov pre Eleven. Prečo ju šikanujú? Aký majú dôvod? To vám seriál nevysvetlí radšej vám dá kompiláciu ako nejaký čávovia hrajú golf. Je to strašne predvídateľné a fakt ma prekvapuje že toto je od čávov ktorý spravili minulé tri úžasné série. Ale ľudia to milujú takže tak... ()