Stranger Things - Season 4 (2022) (séria)

Kapitola první: Klub Hellfire (S04E01)

(epizóda)
  • USA Chapter One: The Hellfire Club

El na nové škole šikanují a ona se nemá jak bránit. Joyce otevírá tajemný balíček. V Hawkinsu zamíchá hubatá hráčka pořadím účastníků noční herní seance. (Netflix)

Luicy

Trochu pomalý a nudný rozjezd, který byl na můj vkus zbytečně moc dlouhej. Spíše se jednalo o připomenutí mladých hrdinů, kteří nám trochu povyrostli, a o představení jejich problémů v životě středoškoláka dle ohrané šablonky, která se nachází ve většině podobných filmů. Za mě sice trochu nůďo, ale věřím, že v dalších dílech se dostaneme už k pořádnému ději. Atmosféra a hudba osmdesátek se mi jinak moc líbí a scénka s DnD mě pohladila po duši. Za mě lepší 3* ()

William_

Už jsme si zvykli, že ty začátky sérií u ST jsou v duchu příjemné 80´s hudby a pohodových rozhovorů, avšak už na konci této epizody se troška toho goru najde. Votvírák za mě parádní a zdejší pisálkové by asi chtěli děj celé série prozradit hned v 1 epizodě, nebo nechápu ty recenze... ()

Martrix

Po tak dlouhé pauze, ale hlavně tak dlouhé době od událostí třetí řady je pochopitelné, že tvůrci chtěli diváka seznámit s tím, kam se postavy posunuly a jak žijí. Což byla dobrou hodinu ne zrovna nuda, ale ...všichni jsme byli natěšení na hororovou jízdu. Jenže Duffeři si jedou svoje. Postavy mají rádi, nejsou to pro ně jen figurky. Tento seriál není o monstrech, ale o lidech, kteří čelí mostrům. Takže doporučuji trpělivost. Na konci epizody dostanete, nač jsme tak dlouho čekali. Nové postavy jsou taky fajn...i když některých si člověk moc dlouho neužije. Winona Ryder je v padesáti letech pořád šťabajzna, ostatní "děcka" sice vyrostla, ale už jsou s námi takovou dobu, že není těžké vnímat je jako staré známé. Ty školní trable, kterými si procházejí se dají přežít, ale snad už toho bude míň, občas je to otravné. Jako rozjezdová epizoda fajn. ()

BoXBe

Nadprůměrný, ani ne tak seriálový, jako filmový zážitek s vydařeným hororovým finále. Jinak fakt ladí hudba s atmosférou a s tím, jak šlape ten scénář, super a herci to taky ustojí i v méně uvěřitelných momentech. Víc než dobrý. Dost dobrý a hustý :) ()

BROKEN_

Tři roky čekání stálo za to! Ten pocit radosti z toho, že vidíte svoje oblíbené postavy, slyšíte tu skvělou hudbu, a celkový styl seriálu stojí za to. Technická stránka je lepší každou sérii a jde vidět, že Netflix do seriálu ty peníze opravdu narval. A já to celému seriálu neskutečně přeji. Jsem zase zamilovaný a strašně se těším na zbytek řady a co si bratři Dufferovi vymysleli tentokrát. Btw poslední hororová scéna, která evokuje Elm Street neměla chybu. Nový záporák vypadá fantasticky! :-) ()

LUKICKK

Tak a je to tady, první epizoda této velmi očekávané série, a jo kurva, je to moc dobrý a najetý jak blázen. Dospívání a emoce dětí tady úplně překypuje a je to dobře. Scény z DnD a basketballu, které se prolínaly se mi moc líbily. Všechny postavy dostaly svoje slušné intro do téhle série a je to teď dobře rozjetý. Jako úvodní díl to funguje tak jak má a já nemám co vytknout. Hlavní záporák série na konci.... typičo to bude drsný. ()

rasttea

Je to opět dobrý mindfuck, jen s tím rozdílem, že u prvních tří sérií jsem si musela čistit čakry po třech po sobě sjetých dílech (na jeden zátah jsem nebyla schopná víc dát). Po prvním díle nové série to vypadá, že si čakry budu čistit po každém díle :-)  Od poslední vyšlé série uběhla strašně dlouhá doba, herci mezitím vyrostli. Konexe a dějové linky se mi postupně vybavují. Těším se na Toma Wlaschihu - ten je vždy potěšením na obrazovce, i na place, a i na Dacre Montgomeryho,  i když jeho intenzivní postavu skvěle vynahrazuje od prvního dílu Joseph Quinn. No.... jsem zvědavá, ale nejspíš se na to budu dívat jako na herecký studijní materiál. ()

Remivsremi

Děti stále rostou jak z vody, tvůrci přidávají na technické stránce, peníze jsou zde zásadně vidět a příběhově, i když poněkud pozvolně, se dostáváme do dusivé, hororové roviny. Je to maličko zahalené v mlze, ale vzhledem k stopáži epizod, věřím, že se nedočkáme zkratkovitosti ale promyšleného budování. Nebo se mýlím? ()

Sany33

Príbeh: Opäť sa po nijakej dobe vraciame do Hawkinsu aby sme sa pozreli ako sa darí starým známi ale aj novým tváram. Chalani a baby trocha vyrástli a ocitáme sa na strednej škole, ktorá je plná kráľov plesu a roztlieskavačiek a samozrejme lepšiemu prístupu drog aj keď našich hrdinov zaujíma iba Dungeons & Dragons. El je na druhej strane dosť neobľúbená a nemá sa proti šikane ako brániť. Z Willa sa pekne po Netflixovsku stáva gay. Steve a Robin najlepšia dvojica má zatiaľ prekvapivo málo priestoru. Nancy a Jonathan sú odlúčený a tak ich láska naberá strmí spád do priepasti. Prevedenie: Prvá polovica pilotu štvrtej série je vlastne intro, ktoré nám ukazuje kam sa jednotlivé charaktery vo svojich životoch posunuli. Nie, že by nás to nijako moc zaujímalo ale aspoň sa dá hrať neskôr celkom dobre na city. Druhá polovica je už to na čo divák tejto série čaká a to je vynikajúca atmosféra 80s a prekvapivo úchvatný Evil Zombie AKA hlavný záporák. 85% ()

stitch7

/// Po druhém zhlédnutí musím uznat, že to s postavami pracuje moc hezky. A vzhledem k tomu, že už vím, co čekat, mě ani neštvali nováčci. Timing vtipných momentů je pořád skvělý. Takže slibný rozjezd! ()

kery-

To čekání stálo za to. Nečekal jsem průser, ale ani to, že by mě to dokázalo nějak více překvapit. Skvělá hudba, vizuál, postavy, všechny změny i výplň mimo upside down. Co se týče samotného UD, to zde docela přitvrzuje a hororově předbíhá všechny ty dnešní R sračky. Jak jsem těch 13h v kuse moc neviděl, tak teď docela nevím. ()

LachtanShows

Jeden ze projektů, co z Netflixu udělal giganta seriálového světa, se konečně vrátil a zaslouženě trhá streamovací rekordy. Mráz po zádech mi začal běhat už při rekapitulaci předchozího dění a co mě fakt odzbrojilo, bylo dostavení se té neuvěřitelné nostalgie z dob, kdy jsem ST zkusil v roce 2016 zcela náhodou. ()