Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Hitman2019

Třetí série je tu a s ní i nový nepřítel, a kdo jiný by to měl být než KGB. U prvních 3 dílů jsem se musel přemlouvat abych pokračoval ve sledování seriálu, protože změna obrovská: děj se točí téměř jen kolem vztahů puberťáků a ostatních na něco jiného potom už nezbývá čas. Naštěstí čtvrtým dílem se vše obrátilo opět a hlavně jsem se nesmírně potěšil když se vrátila postava Murray Bauman (Brett Gelman). Série je nabitá skvělými efekty, barvami, a podstatně vetším rozpočtem než měly první dvě. Velké překvapení bylo když v posledním díle Dustin se Suzie začaly zpívat píseň Never Ending Story, a ještě větším překvapením je, že ji zpívali sami herci i verzi kde se Max s Lucasem posmívají Dustinovi (https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/stranger-things-season-3-finale-neverending-story-song-explained-1222689). Za mě si i tato série zaslouží vysoké hodnocení, přestože první tři díly byly velmi slabé, dávám proto 8/10 ()

Jimclark

Stále výborný seriál, téměř všechno je vynikající, herci a chemie mezi nimi, vizuál, atmosféra, zábavnost... Ale co měla propána znamenat ta linka s rusákama? Vždyť je to úplná blbost, jak by mohli mít gigantickou tajnou podzemní základnu někde v USA? A samozřejmě jsme nebyli ušetřeni ani toho typického klišé ze starých bondovek, totiž že všichni ruští vojáci jsou tu buď hloupí, nebo zlí, nebo oboje. Smutné ovšem je, že se nepíše rok 1984 jako ve filmu, ale 2020. Tohle si mohli autoři odpustit úplně, nebo to vymyslet trochu inteligentněji. ()

tomini

Pokud vaší oblíbenou postavou byl Jim Hopper, tak budete dost možná zklamaní. V předchozích sériích jednal logicky a jeho chování odpovídalo vzhledu i pracovní pozici. Přes všechno čím si prošel a to, že musí snášet teenagerku (Jedenáctku), se mi nechce uvěřit, že by se z něho měla stát hysterická koule emocí, která co nevidět praskne. Až v poslední třetině série vidíme záblesky starého Hoppera, kterého známe z S1 a S2. Ostatní postavy prošly také podobnou změnou postrádající jakékoliv logické odůvodnění. Jde zejména o Steva Harringtona, kterému upadly koule a cestou na zem zapnuly friťák, jenž mu asi usmažil mozek. Po celou sérii je mu připomínáno jak nevyhrál žádný souboj, přestože (mimo jiné) v S1 baseballovou pálkou natrhl p**el Demogorgonovi. A celkově je ubráno na vážnosti. Cringe vtipů přibývá, uvěřitelnosti ubývá a zmínky o backstory postav jsou nahrazeny romantickými vztahy. V tomto musím se slečinkou Hopperem souhlasit - Mike se místy opravdu chová jako nevychovaný spratek. Bojím se, co nám S4 přinese za nadílku. Zřejmě Rusko bude hrát nadále důležitou roli v pozici antagonisty. Alespoň je fajn, že se tvůrci (a Netflix) nebojí zapojit reálné frakce/země do děje a ještě k tomu na místo „špatňáků“. Už mě přestávaly bavit všechny ty vymyšlené nezávislé organizace, které se zjeví z ničeho nic. Bohužel tohle moc na uvěřitelnosti nepřidalo a S3 poukazuje na to, že se seriál vydá spíše komickým směrem s vážným podtextem - úplný opak S1 a S2, které byly vážnější s komickým podtextem. ()

Nellaron

Teším sa za každú novu sériu Stranger Things, ale tu mi prišiel záver trochu pritiahnutý za vlasy. V prvej sérii dokázali tvorcovia z neviditeľného bubáka vyboxovať hororový koniec. V tehto tretej sérii za pomoci efektov stvorili akurát malý ohňostroj. ()

MatyRock

Výborné pokračování Divných Věcí, které kloubí většinu dobrých aspektů z minula a zároveň přináší spoustu nového. Opět navýšený rozpočet je znatelný a hlavní monstrum je díky tomu děsivé, nechutné a cool zároveň. Škoda že se ubralo hororových prvků, ale na oplátku se přidalo více humoru a všechno se zrychlilo. Třetí řada mnohem víc připomíná akční tříáčkové filmy, kde se ale nezapomíná na postavy, jenž jsou tím hlavním motorem celé série. Nové postavy mají hloubku a již známí hrdinové charakterově rostou a vyvíjejí se. Herecky je i třetí série opravdu nabitá, všichni hrají výborně v čele s nejvýraznější osobou této série Dacrem Montgomerym. Na poctu 80. létům a filmům z této doby se také nezapomíná + globálnější příběh byl zase plný záhad. 9/10 ()

Hansolo35

Třetí sérii mám nejradši. Postavy si ze sebe umí udělat srandu, jiskří to mezi nimi, má to neskutečný drajv. Zaporák je taky pěkná obluda a jeho alter ego v naší dimenzi (Billy) je dobrý slizounek. Stranger Things je fenomén a třetí řadu žeru. ()

Giorgione odpad!

Terrible Things. Tak se to bohužel stalo i tomuto seriálu, že sjel až na úplné dno, a to už po pouhých dvou prvních sériích. Už potřetí se všichni tváří hrozně překvapeně, jak přichází zlo z jiného světa, jako by jim to už nemohlo být po dvou sériích dávno jasný. Záporák ztratil respekt už u druhé série, natož aby bylo možné jej brát vážně ještě tady. V sérii, kterou už nejde brát vážně vůbec a v ničem. Obchodní centrum, pod kterým se schovávají rusové? Really? Co ty scény na záchodě? Proč mám pocit, že tvůrci mrhají mým časem a je jim to jedno? Proč mám pocit, že jeden díl je jedna lekce sebemrskačství, která trvá tři hodiny? Proč mám pocit, že tvůrci už prostě nemají co říct? Proč mi postavy nejsou sympatický? Spousta nepříjemných a nanejvýš znepokojivých otázek, která nemají člověka při sledování seriálu vůbec napadnout. +Sestra Sinclaira je více než protivná a horrorová atmosféra je definitivně out. Hooper se tu zhostil role parodie na policistu, která nápadně připomíná jednu písničku. Bratři Dufferovi by se měli vrátit k prvkům, díky kterým z toho zase budou ty původní Stranger Things, a nebo radši úplně skončit. ()

Wasabi89

3 hvezdy dolu za tu trapnou cernoskou segru. Nejslabsi clanek cele serie!! Je tam nechutne protlacena a navic ji daji vetsi prostor? Jakoze coze? Jinak slabsi serie.. bez ty cernosky segry bych dal 4* :) ()

Saralinos

Tvůrci se asi snažili trochu odlehčit tuto sérii, dát prostor vtipům a postavám a dopadlo to.... dobře. Pořád to funguje sice hororová atmosféra chybí, ale jinak vše dobré zůstává. Postavy stále perfektní a doufám, že čtvrtá série se vrátí trochu víc do těch původních kolejí a přinese něco nového. Pořád dobrý entertainment. Stojí to za to. ()

pepe6

Nejhorší sezóna. Nelogický děj (Rusáci pod supermarketem, opravdu?), nesmypatické chování postav a obecně to protě dost ztratilo atmosféru. Bohužel ta snaha natahovat další sérii je zde vidět. ()

Tom10000

3.série přinesla plno zvratů, mnoho hororu, ale i komedie. Především však nového nepřítele, s nímž se už nedá bojovat bez obětí na životech (mimo Boba, jistě). Snad jen Robin, zmrzlinářka v obchoďáku, kde pracuje se Stevem, a její pomoc dokáže něčemu napomoci. Monstrum se tvoří z rozpadlých mrtvol lidí, jimž bere vůli a později i život. Jen Jane je jeho cílem. Konkrétně její smrt. Ta má však po boku své kamarády. A kluka Mika, do nějž se již plně zamilovala. A ač ve vztahu nastávají malé problémy, vydrží. Díky nim také přežije. Nebo ne? SPOILERY: Hopper i Billy, Maxin bratr, umírají. Wl přijde skoro o všechny své schopnosti, i když dočasně. Rusové jsou hlavní (a podle mne až moc kýčovitou) příčinou všech problémů. Dustin má dívku, Suzie. 100 procent, těším se na pokračování. ()

lukas.7

Tretie pokračovanie - osobne mam s toho veľmi dobre pocity a čim ďalej pozerám seriál tím viac graduje čo je veľmi veľké pozitívum temna strana mysteriózne scény , atmosféra , výkony hercov , všetko je na super úrovni ... v Seriáli je veľa vecí čo jednoducho diváka baví a vťahuje no záverečná epizóda ma úplne dostala dramatickosť , akcia , scifi ,  ... veľmi ma pobavila záverečná scéna v priebehu sledovania - / The NeverEnding Story - smile / to bolo geniálne ... Som zvedaví ako bude pokračovať 4 séria na konci bol zase naznak takže je sa určite na co tešiť čim viac pozerám tento seriál tím viac sa teším na ďalšie pokračovanie a  čo je tím pádom veľmi dobra vizitka a dobre zvládnuté od hercov a producentov a všetkých ľudí ktorý sa na seriáli podieľali  ,, Hodnotenie za mňa určite veľmi pozitívne  - 9,5/10 ()

CampaHD

Najviac tejto sérii chýba štart. V podstate je to do 4 dielu hrozne bez zubé a také zoznamovacie . To že hlavná zostava starne je logické ale stráca to čaro ktoré mala prvá séria. Ku koncu už to ide no je tu viacero dier. Rozhovor na zachodoch az po návrat do buducnosti fakt pobavil. 65% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)