Film rozpráva príbeh šiestich členov posádky vesmírnej stanice, ktorí sú svedkami zlomovej udalosti v dejinách ľudstva: objavenia mimozemského života. Keď sa však nevinná biologická vzorka začne správať inteligentnejšie, než by ktokoľvek čakal, životy členov posádky aj ľudí na Zemi sú v ohrození... (Itafilm)

Kelly2502

SPOILERS AHEAD!!! Ako tu už niekto predomnou písal, životu chýba život. Celý film je veľmi neosobný, postavy, hoci ich hrajú A-čkový herci sú ľahko zabudnuteľné a ničím výnimočné. Jake len doktor, Reynolds hrá sám seba a veľa toho nestihne. Jediný, kto ma ako tak zaujímal a komu som fandil bo Sho pretože pri ňom som sa aspoň niečo dozvedel. Narodila sa mu dcéra a teší sa domov, to je fajn. Zvyšné postavy boli len akési formy na zabíjanie čo je škoda, pretože Calvin mi prišiel svojím vzhľadom dosť cool. Mínusom je aj nelogičnosť niektorých scén, predovšetkým záveru. Jednak bol predvídateľný a navyše nezmyslený. Ako je možné, že keď sa ženská vystrelí smerom k zemi a jediné čo musí urobiť je posunuť páčkou, neskončí v atmosfére, ale odhodí ju to do vesmíru? Áno, boli boli tam kúsky lode, ktoré ju oťukali aj tak to ale nedáva zmysel. Viac cool by to bolo, keby na zemi pristáli obe lode. Ďalšia vec je, že Vietnamci videli celé vnútro modulu obrastené niečím čo nepoznali a ešte im aj Gyllenhaal kričal aby to neotvárali a oni sa do toho s radosťou nahrnuli. Neviem, príde mi to trochu odveci, Veľkým plusom je pre mňa tempo a atmosféra. Film v podstate nemá hluché miesta, keď som sa prvýkrát pozrel na čas aby som zistil, kde už som, bola už takmer hodina za mnou. Je to napínavé a vizuálne pekne prevedené...ako však väčšina filmov v dnešnej dobe aj tento sa zadrháva práve na príbehu a postavách, nie na technickom prevedení. 3 hviezdy, 70% ()

Circumscriptor

Je poznať, že sa tvorcovia inšpirovali Votrelcom, ale je to celé v akomsi temnom a mysterióznom pozadí. Vo filme sú asi všetky poznatky z väčšiny vesmírnych sci-fi, ako už predom spomínaného Votrelca, tak aj cez Gravitáciu. Na podobných filmoch ma len rozčuľuje podobný záver bez čo i len náznaku satisfakcie a zadosťučenenia ako tu, ktorý som naposledy zažil asi až pri filme Prichádza Satan (samozrejme nie až v takom extrémnom vyvrcholení). Záverečné "Spirit in the sky" však dáva tomu záveru úplne iný rozmer a divák z toho všetkého nemá až taký pocit beznádeje. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. To takhle vezmete nápad spojit Vetřelce a Gravitaci... No a výsledkem je nuda, která nemá epický nádech Gravitace ani strašidelnost Vetřelce. Úvod je střihnutý výukovými videi NASA. Konec podtrhuje chybějící pointu filmu a poukazuje na další copypaste. ()

Forsberg11

Úplne v pohode znesiteľná variácia na Votrelca s desivo mocnou a inteligentnou príšerou. Najviac potešilo prvých 40 minút a niektoré orginálne mordy. Škoda, že v poslednej polhodine dej výrazne stráca na atraktivite a tempo sa vytráca. Na plnohodnotné 4* to však stačí s prehľadom. 75 %!! ()

sedm.1

Do tohoto snímku jsem vkládal skutečně veliké a upřímné naděje, a to ať už kvůli režisérovi, tak díky nadstandartnímu obsazení, tak i žánru sci-fi hororu, který mě jednoduše přitahuje jak mouchu psí hovno. A samozřejmě to dopadlo, jak to už bývá, přesně tak, jak jsem vůbec nechtěl. Tedy nudně a nevýrazně. Už samotný úvod se vleče jako pořádně vypreparovaný sopl, všichni herci se ve svých postavách tváří otráveně a s výrazem očekávajícím, kdy už se začne něco dít. A když se pak konečně po dlouhých minutách mimozemská forma života konečně rozhodla žít a užívat si, naivně jsem si myslel, že film už dostane koule a pořádný grády a že se začne odehrávat strhující souboj mezi členy posádky a šmejdem z vesmíru, ovšem v tu chvíli jsem snad nemohl být už ani dále od pravdy. Herci se totiž tvářili i nadále ospale a nepřítomně, „soupeření“ o Mezinárodní vesmírnou stanici přešlapovalo na místě, ten utekl tam, ta tam, tamten onam a to úplně jinam, aby se za chvíli zase vydali nesmyslně zpět, a to se opakovalo pořád dokola, postavy při tom pak umíraly naprosto předvídatelně, hloupě, zbytečně a především neefektně, což se ale ostatně týká i celého filmu, kdy v rámci daného žánru je zde té efektnosti vážně minimum, čímž tedy nechci odsuzovat pokus o komornější podobu sci-fi hororu, ale tak to tedy mělo být pojato celé ještě mnohem více dramatičtěji a emočně vypjatěji, ale ani to se nepovedlo, Život tak není ani napínaví, ani emočně působivý, ani nikterak vyhrocený. Bohužel jsem marně hledal i atmosféru, styl, či výraznější vizuál, vše se ztrácí jen pod hromadou zbytečných žvástů, duchaplných úvah nad Životem brouka a nezáživných naháněček, které nebyly ani dynamické, ani akční, a ani napínavé. Life tak šel zkrátka naprosto mimo mě, a já to považuji za fakt jen nudnou a otravnou sci-fi blamáž, kterou nezachrání ani krkolomně rádobyzábavná pointa. Hodně velké ZKLAMÁNÍ!! ()

kenkaku

Ano, bylo to slibné a dobře natočené. Po trikové stránce naprosto, naprosto dokonalé. Na čem to selhává je logika a chování postav. Film totiž obsahuje několik "WTF" momentů, kdy prostě postavy nejednají logicky a nebo dokonce v rozporu s tím co je dějem nastaveno (tak sakra potřebuje ta potvora k životu kyslík nebo ne?). Na to jakou má "forma života" sílu je celkem bezmocná a náchylná na to se nechat někde chytit. Celkově jsem se na film těšil, ale po tom co jsem viděl pochybuji, že mu dám šanci ještě jednou... ()

Sdoom

Těžká vykrádačka Aliena i Gravity. Film sice zábavný, ale originality moc nepobral. Proto nemůžu jít výš než na solidní 3 hvězdy. (HD, orig.) ()

The Viper

Hodně nedoceněným filmem je Život a já volám po druhém Životu, protože má určitě potenciál stát se Vetřelcem 21.století. Napětí by se dalo krájet a to tu dlouho nebylo, jsem nadšen ! ()

Dromed

Kvalitní horor, luxusní sci-fi. Mnohem lepší než nový vetřelec a napětím, zpracováním či atmosférou připomíná spíše toho původního. Život mi tu přijde trochu podhodnocený, proto dávám plnou palbu. ()

coscarelli

Klasicky biblicky pribeh o par nesympatickych ludoch a jednom nesympatickom (ne)tvorovi na vesmirnej lodi. Plusom je, ze Daniel poslal gravitaciu do prdele, pribeh rutil smerom dropredu raketovou rychlostou, nechal pospominat a v zavere so mnou vymrdal ale pekne. Dakujem. Ale, digitalna lesna vila a ani jej eskapady ma nevydesili, ...ohranost a otrepanost boli ocakavane. Nic vic- nic min. ()

JADIM

Očakával som veľký mimozemský Sci-Fi zážitok, ktorý mi tento žáner ukáže z úplne iného uhlu. Dostal som však iba film so zaujímavou myšlienkou, avšak dej sa podľa mňa uberal nesprávnym smerom. Vzišlo z toho iba také obšmietanie sa okolo príšerky s malým množstvom zaujímavých momentov, ktoré sa v jednom momente vyčerpali a už to bolo iba preťahovanie do konca. 4/10 (Videné 11.11.2019, CZ dabing) ()

xLIGHTx

Podarilo sa. Najvýraznejšie pôsobila, aspoň podľa mňa, R. Ferguson. J. Gyllenhaal tiež dobre zafungoval. Keďže takýto typ filmu tu nejaký čas nebol, tak je to príjemne osviežujúce (Prometheus je predsa určitá, osobitná kategória). Záver, ten tomu nasadil korunu. ()

666Carnage

Jó sci-fi/horory to je moje. Miluju, když je to někde na nehostinné planetě nebo v nějaké vesmírné stanici. Máte na výběr, buď Vás sejme potvora a nebo vesmír. Film má 100 minut což hezky odsýpá a neustále se něco děje. Obsazení tohohle filmu je v pohodě, všichni ty herce moc dobře známe. Je to taková super jednohubka před květnovým Vetřelcem: Covenant. Můžu Vám říct, že atmosféra, která nastala během smrti Deadpoola (Ryan Reynolds) byla naprosto fascinující a opravdu syrová a hutná. Muzika tomu přidávala na síle. Já jsem s filmem velice spokojený. Za prvé, je to můj šálek kávy a za druhý, mám rád hlavní představitele tohohle filmu. Potvůrka se mi velice líbila. To jak fungovala, přemýšlela a zabíjela bylo moc pěkný. Jo sice se internetem šíří, jak je to vykrádačka vetřelce, gravitace a věci atd. Ale, já říkám no a co? Všechny tyhle filmy jsou pecky, tak proč ne. A za další? Co dneska není vykrádačka a nebo remake a bla bla bla. Chtěl jsem dát filmu 7/10 ale dávám 8/10 za ten super konec. Já su spokojený. 80% ()

KoRner

Perfektný napínak od začiatku až do konca. Dobrí herci, nepredvídateľné poradie zabíjania, bezútešné prostredie a mrazivá hudba. No čo ešte môžem od hororového sci-fi očakávať?! Nezaslúžený prepadák, ktorý staval hlavne na popularite posledných vesmírnych filmov ako Gravitácia, či Interstellar. A ako jeden z mála nemám námietky k správaniu sa posádky. Ich inteligencia neabsentuje, avšak netreba čakať správanie mariňákov, ktorí by na situáciu reagovali ináč. ()

Kienast

Solidní sci-fi jednohubka se zajímavou potvorou, skvělými herci (kteří ovšem nemají co hrát) a fajn závěrem. Může mi někdo říct, co Espinosa slíbil Gyllenhaalovi a Reynoldsovi, že mu v tom hráli? ()

iXtr3m3

Príbeh o tom ako Votrelec stretol Gravitáciu a stvorili spolu nový Život. Skvelé obsadenie, skvelé spracovanie, uveriteľné mechaniky a záver, po ktorom by som si prial vidieť pokračovanie... Veľmi silné štyri hviezdy a kvôli niektorým scénam ako napr. tá s Rorym a kvôli dokonalému technickému spracovaniu stále uvažujem nad plným hodnotením. ()

PF 2017

PF 2017