Ako básnici čakajú na zázrak

• Česko Jak básníci čekají na zázrak (viac)

Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka. (Continental film)

alchac

Ono tedy je svým zvrhlým způsobem skutečně zábavné sledovat jak česká komediální tvorba se stále zvyšující rychlostí kameňákovatí, ale prožité utrpení při čumění na další básnický počin i tento „benefit“ hravě přebilo. Že senilnějící Malý s Pecháčkem definitivně ztratili ambice natočit alespoň průměrně kvalitní komedii, bylo jasné už u prvního porevolučního básnění, ovšem míra celkové scénáristické nemohoucnosti a zejména tuposti dialogů tohoto dílka vskutku v celé sérii obdoby nemá. A to přitom třeba dvojka byla naprosto geniální! ()

panMartin

Snad to už fakt bylo naposledy, ne? Otravné, směšné, nudné. Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2 nebo Bony a klid. Všichni herci vypadají, že výsledek jim je úplně volný, hrají asi tak na půl plynu jen za peníze... nechápu že tolik známých herců se upsalo k tomuto projektu. Nic se tam vlastně neděje. ()

VaHo

Dvouapůlhodinová reklama na lékárny Dr. Max, Mazdu a jedno protonové centrum. Docela jsem se bál, aby to nebyly další Babovřesky, ale tak zlé to naštěstí nebylo. Jenže, to je asi jedna z mála pochval, jinak je to totiž nuda. V porovnání s prvními „básníky“ je to utahaná a nezábavná záležitost. Motto filmu by mohlo být „Je nám padesát, ale ještě na to máme!“. Nic proti, ale z povahy věci, tohle není zrovna něco, co by mi mělo co říct. Postavy dětských herců jsou otravně přemoudřelé, Pavel Kříž jede na neutrál a do toho se objevují vedlejší postavy a postavičky, u kterých můžu hádat, koho ze známých (a polozapomenutých) herců a zpěváků poznám. Scény s Josefem Somrem byly nejvtipnější z celého filmu. Nejzajímavější zase byla úvodní a závěrečná animační vložka Adolfa Borna. Ano, párkrát jsem pousmál, a dokonce i zasmál. Ne, není to zlé a k nepřežití. Jen je to prostě k uspání. ()

HonzaBez

Kdyby byl film jen o postupném sbližování Štěpána s paní Rybářovou (Linda Rybová), případně doplněné o tu epizodu s oslavou 80 narozenin pana profesora (Josef Somr), pak bych asi přidal jedno hvězdičku navíc. Žel to kazí některé rádoby vtipné scény s dědky (Abrhám, Hrušínský, Lábus) nebo vrchní sestrou (Eva Holubová), které mi přišly spíše trapné. A ani ty scény, kde jsou všichni pánové pohromadě (Štěpán, Kendy a Karas), mi moc nesedly. Ale naštěstí je zde krásná a Linda Rybová, jejíž přítomnost na scéně dokáže film opravdu rozsvítit. A samozřejmě vtipné jsou i děti obou hlavních protagonistů, které to celé vlastně spískají... ()

Jizni Tlapa

Tahle partička poďobanců-dnes už šedivých lišáků, je u mě srdeční záležitostí. Doufal jsem v další Pecháčkův scénaristický koncert. Ten se bohužel dostavil, jen v podobě několika málo seků a ty, přiznejme si, nebyly nic extra. Hlavní trojka je pořád svěží a příjemně se na ně kouká. To samé však nelze říci o věčně utrápené L. Rybové, která byla vůbec tou nejhorší volbou... Jarda Uhlíř je pořád jednička... ()

LadyPupu

Možná tak z hlediska nostalgie by to fungovat mohlo, ale na mě to nezabralo. Otravné, směšné, nudné. Jednu hvězdu dávám za Mistra Somra, neboť scény s ním patřily k jediným pozitivním chvílím, které mi Básníci poskytli. Sedmé pokračování už ne, prosím. ()

Sfinkter

Další nostalgické zastavení, které je zkrátka dobře natočené. Herci stárnou před očima a některé scény by se daly vypustit, ale vem to čert - tito Básníci navodí atmosféru jako vždy a pobaví většinu lidí. Básnička o kačce a kočce je geniální a Nela Boudová sehrála tuto scénu neuvěřitelně vtipně. ()

Ryuuhei

Zazvonil zvonec a básníkům je naštěstí konec! Pokud někoho nenapadne tuhle už tak zbytečně natahovanou filmovou sérii natahovat dál. Nesouvislé, místy otravné a vesměs dost trapné. Jediné, co za něco stálo, byla úhlavní romance - i když jela v tupých kolejích, jako vše ostatní. Naštěstí, na vyhulené básničky se dostalo jen v rámci nostalgické vložky. Jednou vidět stačilo. 35% ()

bubun odpad!

Že je Jeníčková mizerná herečka, s léty čím dál víc vysušenější, to je známá věc, tady ale - zřejmě následkem botoxu - nemůže ani pořádně otevřít hubu, takže jí není rozumět. Rybová zas otevírá dveře svého bytu zásadně v negližé, a když jí tam Kříž mění vložku v zámku, tak si ani nevezme župan. Postupy jak v pornu z devadesátejch let. ()

noriaki

Jak básníci čekají na chytrý scénář. A nebo alespoň slušný. I lehce podprůměrný by mi stačil. Ale bohužel. Buď se Ladislav Pecháček zbláznil, nebo v tohle vypotil v hlubokém tvůrčím bloku, na poslední chvíli a s pocitem zoufalství. Chytré pomrkávání a jemná satira, známá z prvních tří dílů je dávno pryč, ty jsem už oplakal. Humor tu nahrazuje recitování (herectví to není) vyčpělých frází, které zní buď osudově hlubokomyslně, nebo naprosto banálně. Bez kauzality k probíhající situaci, nebo osobě co je vyslovuje. Vtipné to není a zajímavé taky ne. A protože film má nesoudné dvě hodiny, celá ta bída se ještě prohlubuje. Jednu hvězdičku dám za hezké slečny a paní, které se okolo Štěpána bůhvíproč ještě točí. A tu druhou dám za úctu k sérii. Jen už proboha netočte další díly. ()

Master19

Ano, toto jsou ti "básníci", které máme rádi. A rozhodně to není tím, že tu defiluje zástup herců předchozích dílů. Je to prostě Štěpánek, který už začíná tušit. Já mám to neskonalé štěstí, že jsem o zhruba 10 let mladší, takže můžu inhalovat zkušenosti, které mě brzy čekají. Ano, náznaky tu jsou, ale není čas... Hezké, citlivé, pěkné. ()

Pedross800

"MNĚ BYSTE PÁR VERŠŮ NENAPSAL?....NAPSAL, ALE RADŠI BYCH, ABYSTE BYLA DOSAŽITELNÁ" Jooooo a to já bych Lindičce taky nějaký ten veršík sesmolil, safra letí to letí, kde jsou ty časy co jsem z ní byl paf :-) Výborný to bylo!!! Jsem nadšen, jsem dojat, rozhodně nejlepší porevoluční "básníci". Hláškuje se od začátku s takovou intenzitou a kadencí, až v záchvatech smíchu člověk nestíhá vše pobrat. K tomu přiměřená a vkusná dávka nostalgie, hlavně oslava narozenin profesora Somra je kouzelná. Pro ty, kdo s básníky stárnou je tohle povinnost vidět, v mnoha situacích, strastech i radostech se každý musí najít a to je to nej vysvědčení pro tuhle básnickou etúdu. ()

Autogram

Básnici už nielen trochu, ale riadne zostarli, no zostalo v nich všetko ako zamlada. Film si odpustil politiku, pridal rodinnej romantiky, všetkého je tak akurát, len tých odhalených pŕs bolo možno o niečo viac. Mám na túto sériu slabosť a v tomto modernejšom vydaní sa od pôvodnej myšlienky neodchýlili. Jednoduchý príbeh prekladaný pár básničkami a bonmotmi a ešte so spústou ľahkej aj ťažšej nostalgie. Abrhám toho veľa nenahovorí, ale keď otvorí ústa, tak je to vždy perla. –––– ... Jenom my dva s tatínkem jsme jak Spejbl s Hurvínkem. –––– Tak natoč kriminálku. – Jak naši oblíbení herci dumají nad nalíčenou mrtvolou? No promiň... –––– Zdravý organismus vydrží každé léčení. –––– Zazdít se to dá vždycky. ()

PollyJean

Poslední díl je snad už doopravdy poslední. Je totiž jen sledem více či méně povedených historek slepených leitmotivem hledání další partnerky, kterou už převelice zaměstnaný doktor vlastně ani nehledá, hledá ji spíš jeho syn, který se zjevně rozhodl, že potřebuje kvalitní stravu a večeře od otce už mu nestačí. Pavel Kříž už tu existuje jen velice líně, Linda Rybová je sympatická, děti naštěstí velmi uměřené, vedlejší linii tří důchodců (mělo to snad být jakési zrcadlení?) jsem nepochopila. Motiv loučení s profesorem je na jednu stranu jistě dojemný, ale provedení je dost podivné a s tou "dívkou" to myslím hodně zabili. Pomrkávání skrze postavy z předešlých dílů je tentokrát až otravné (co jsem nepochopila je původně nesnesitelný Nádeníček, který se během tří porevolučních dílů zvolna infiltruje skoro mezi Štěpánovy nejlepší kamarády. k tomu jen taková okrajová poznámka: v žádném z dílů nezazněl jediný odkaz na paní Nádeníčkovou, která tak jako jediná ŠŠ láska zůstává zakletá v minulosti.). Doufejme, že nikoho nenapadne rozjet další sérii s hledáním lásek Šafránka juniora. ()

Hollohlaway

Ne úplně dobrovolně jsem tedy také zašel. A musím říct, je to hrozně poslepovaná koláž na téma retro. Product placement z toho trčí opravdu dost krkolomně a některé scény mi silně připomínaly Kameňák. Prostě sled scének , hláškující postavičky...scénář místy dost drhne. Linda Rybová mě snad jediná zaujala, opravdu je roztomilá a i hraje. Musím ale přiznat, odešel jsem před koncem. Ranní brzké vstávání do práce mě donutilo zamyslet se nad tím , jestli chci vidět konec. A víte co? Nechtěl jsem. ()

Sheffield

...a co dělá má milá, když se stmívá, sedává u okna, ven se dívá. Možná hledá konec série, než se to celý rozbije, tak už to prostě bývá. ()

Raccoon.city

V roku 2010 povedal Dušan Klein že odchádza do filmárskeho dôchodku.Po 6 rokoch sa nechal presvedčiť k natočeniu šiestych básnikov a ako sa hovorí menej je niekedy viac a platí to aj pre túto časť. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)