Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

Kaleidoskop

Z traileru a z ukázek mi to přišlo jako fajn nevšední a moderní pohádka, na kterou se rád podívám. Ovšem nemohl jsem se mýlit více. Od cca druhé poloviny se totiž děj překlápí do horrorové atmosféry a dětskému publiku předkládá téma smrti a pohřbívání. A pozor! Já mám rád i hororové pohádky. Panna a netvor od Herze je podle mě jedna z nejlepších českých pohádek, ale tady se to celé spojuje s různými prazvláštními legendami a postavami, což mě osobně nikterak nezaujalo. Jsem tedy z tohoto debutu lehce zklamán a doufám, že další autorův film již bude trochu lepší. ()

Annaroz odpad!

Je to pohádka o tom, jak si jeden herec chtěl za každou cenu zahrát prince. A protože svou fyziognomií prince nepřipomínal ani na sto honů a žádného režiséra ani ve snu nenapadlo tohoto exota do takové role obsadit, napsal si scénář, do své vysněné role se coby režisér pasoval a pro ukojení vlastního ega natočil sám pro sebe jakýsi paskvil, protože není jasné pro koho jiného by byl. Malé děti se bojí, starší děti jsou znechuceny ošklivým, plešatým princem, pro dospívající totální úlet a dospělí se nestačí divit, co se to zase v našem českém filmařském rybníčku urodilo za blbost... ()

RavenSpector

Za mě hezkých 70%. Pohádka spíše pro dospělé, temná, místy vtipná, ovšem ne pro děti. V sále jsme se smáli jen my dospělí. Děcko ani jedno. Ovšem - ty dvě čarodějnice byly jednoduše otřesné a bylo jich příliš. Občas byla pohádka trochu zmatená. Nesmyslné úkoly a chybějící moment návratu prince na hrad. Každopádně, pan Budař má talent a doufám, že to není jeho poslední režijní počin. Přes originální nápady, parádní kameru a střih až po hudební složku, včetně závěrečné písničky. Moc hezká ()

Jandecka

70 % Spojit dohromady pohádku, romantickou slaďárnu, parodické prvky a psychologický horor ve stylu Karla Jaromíra Erbena, to je opravdu odvážný a nevídaný experiment. Ačkoliv jsou tam nudné chvíle, jako třeba promluvy možná střízlivého hrobaře Polívky navlečeného v Krakonošových hadrech, je to určitě unikátní dílo, které stojí za to vidět. Jednou. ()

Slepejsek

Mohla to být osvěžující pohádka, vyšel z toho oTroškovaný* Bergman pro děti... Pro děti? Vlastně doteď přemýšlím, jak to bylo s tou princovou zkouškou smrti... * ŠUČ = šišlavými upištěnými čarodějnicemi ()

maticka90

Režie, scénář, produkce, hlavní role, hudba, zpěv multitalentovaný Jan Budař. Mně se paradoxně děj nejvíc líbil, když byl relativně obyčejný - vyprávění hrobníka, dialogy s prince s Vetchým, tanec komediantů. Neřekla bych, že film obsahuje hororové prvky, ale spíš psycho prvky (věštba dubu, řev čarodějnic). Čarodějnice mi vadily celkově jako takové. Šišlání, pitvoření. Jejich role měly s hraním pramálo společného. Oproti velkým hercům jako Vetchý, Budař, Javorský, Polívka to působí až nepatřičně. Zápletka (setkání se smrtí) byla hluboká, ale opět dost psychedelická. Já se podívám možná někdy ještě ráda, ale malým dětem bych film úplně nedoporučila. ()

quokam

Jeden velkej chaos, pejsek, kocicka a dort. O cem to bylo? Vlastne nevim,o vsem a o nicem. Film neskutecnyn zpusobem zabijeji ty dve carodejnice, zjeveni z tech nejhorsich mur po sledivani Troskovych pohadek. Jejich spojeni se Zlatovlaskou a Popelkou tam bylo setsakramentsky navic. Film klesal k deseti procentum. Na druhou stranu, ty carodejnice tam nebyly po celou tu dobu a kdyz tam nebyly, stoupalo to nekam k sedesati. No tak si dejme prumer. Jo, a Vetchemu opet nebylo obcas rozumet. A jo, Vladimir Javrsky je pan herec. Scenickou zkratu s hrobarem scenaristovi odpustme, ocividne nevedel, jak dal, tak poslal osvedceneho Deux machinu ve podani, ale jo dobreho, Bolka Poivky. Khek to hraje na naivku, ale i na prirozenost. Ten az Kemrovsky hlas byl zamer? Nejakej nezkusenej imitator? Ale tezko odpustit davani do protikladu "mamankovskou" viru v Boha a v "prirozenej" dub, to vyznelo az urazlive. Celkovej dojem tedy 3,5/10. Upd 10.01.24, muj maly bezvyznamny oscar za rok 2023, udilim cenu za nejlepší masky. ()

ssarka

velké + myslíš, že to patří k ubytování?..... ženská není tvoje matka...hlas napodobující Jiřího Kemra...Bolek a ti jeho dva týpci.... malé - Kubařová a ty její usměvy, nevěřila jsem jí ani větu....ta zbytečná psychedelická intermezza....je to jasná pohádka pro dospělé, ale spíš než kvůli umrlcovi - nebudte naivní, Vaše otrlá dítka tohle nemůže rozhodit - je to kvůli celkové myšlence, která jde dost hluboko....Honzíku pust se teď do oblíbené pohádky Spravedlivý Bohumil od Němcové, at se rodiče pobaví :D ()

Tealc_EU odpad!

Myslel jsem si že nic horšího než "Když draka bolí hlava" už neuvidím 🤔 Ale tohle je dost podobné. Staré šišlající princezny, kterým je rozumět tak každé desáté slovo, u šišlajicích babochlapů zanechaná zbroj která se najednou zase objeví...no děs. Každopádně pokud jste dětsky psycholog pak doporučuji rozdavat tento film před ZŠ v dojezdové vzdálenosti od své ordinace. Jako zajištění potencionálních klientů je to super 🙂 ()

draxxi

To jsou šoky... V prvni rade jsem cekal pohadkovou komedii. To se nekonalo. Zacatek slibny, pak cast s carodejnicemi plna prehravani co az bolelo, a nakonec psychodelicke hledani smyslu zivota. To vse hvezdne obsazene, i kdyz ne vzdy hvezdne zahrane. A pres vsechna ta prekvapeni me to zaujalo az do finale. Davam 3 hvezdy, ale pozor. Pan Javorsky je proste vyjimecnej herec a urcite i clovek. Tomu davam ***** 25/3/2023 64% ()

Noah07

Ze začátku jsem si říkal...konečně hezká a vtipná pohádka...až k tomu dubu. Nedokoukáno.  Možná se k tomu někdy vrátím, ale jedině s 2‰ v žíle. ()

vinducha

Očekával jsem fakticky o trochu větší řachandu. Jako člověk úplně nespokojený není . Protože je to pěkně barevné , odsejpá to jako závodní stravování , hlavní role jsou taky v pohodě , ale něco málo tomu chybí . Chtělo to trochu větší jízdu , takhle mi to přišlo zbytečně uhlazené. ()

Janabib odpad!

Něco naprosto otřesného. Určitě bych to nehodnotila jako pohádku. Jít na to s dětmi do kina, za půl hodiny odcházíme s brekem. Asi nejhorší film za posledních pár let. Ztráta času. ()

robbez

Poměrně temná spirituálně existenciální "pohádka" o smrti. Nejvíc odpuzující byly ty dvě čarodějnice, kterým prakticky nebylo rozumět. ()

Sedmilhář

Pro mě pohádka/film, který v české produkci nevznikl snad nikdy. Od pohádky "Čert ví proč" jasný top. Výběr herců, dialogy, cesta hrdiny, kterou Ludvík následuje. Je to chytré a vtipné. Mrzí mě, že jsem to nestihl v kině, ale až na Netflixu. ()