Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

TondaCer

Jako by Jan Budař sém netušil, co vlastně točí. Chvílemi pohádka, chvílemi filosofické drama s hororovými prvky o smrti. Vzniká z toho značně nekonzistetní zážitek, který neuspokojí ani děti, ani dospělé. Přitom potenciál měli obě linky, jenže obě působí nedotaženě a v kombinaci spolu nefungují. Příběh je navíc značně nepromyšlený a plný nelogičností. Nefunguje ani vyvrcholení a střet ze srtí, který vůbec nedává smysl, je naprosto zmatený a zabalený v hrozivém vizuálu. Abych jen nekritizoval, kamera je moc fajn a herecké výkony taky, kromě pasáže s dvěma čarodějkama, kde se moc tlačí na pilu. Budaře mám rád a doufám, že ho neúspěch neodradí od dalšího filmu. 40% ()

soukyd33

Tomu říkám pohádka jak z hororu. Poznámka: Teda ty dvě baby bych nikde potkat nechtěl. 😄 To jsou dialogy. 😄 Duch byl děsivý, až nečekaný. Smrt je děsivá, a vcelku depresivní postava. Atmosféra je také děsivá. Hudba zajímavá. Poznámka: Pohádka končí příliš useknutě. 🤔 Čekal bych jiný konec. Hvězdiček 4 ()

mia.com

Manzelovi se to libilo vic, ale ja jsem nejaka nerozhodna. Prvni cast byla fakt bizarne vtipna, hodne jsem se nasmala. Ale pak to sklouzlo do vazneho dramatu o smrti a kapku se to tahlo. I kdyz umelecky to vypadalo pekne. ()

Tongo

Tak jako první řeknu že to není vůbec špatná pohádka která se mi dost líbila ale mám k ní pár věcí , chci říct že to jako asi úplně není pohádka pro děti spíš pro dospělé protože chvilkami mi to přišlo pro děti dost nepochopitelné a taky na konci příběhu (Setkání se smrtí ) mi to přišlo i dost strašidelný na pohádku ,ale jinak jsem si spoustu vtipů a scén užil proto dávám 3 hvězdy . ()

NikiVai

Bylo mi jasné, že Princ Mamánek nebude pohádka pro děti, to mi z anotace docvaklo, ale nedocvaklo mi, že nepůjde o humornou záležitost. Začátek dobrý, ale od momentu setkání s hrobařem a smrtí mě to jaksi přestalo bavit. Já chtěla odpočinkový film a ne filozofovat. Ovšem velmi chválím herecké výkony pana Budaře i Vetchého. ()

Veruska.Kuru odpad!

Toho rozhodně není pohádka pro děti.. Je to horor, já bych to dětem nepustila ani omylem. A prezentováno jako pohádka leda pro dospělé. Jinak ne. Tohle je hnus. Něco jako pohádka Anička s ovci hlavou.. Už od mala dětem vnucovat smrt, strašidla apod.. Fuj.. Ne tohle není pěkne.. Max začátek tam jsem se zasmála, jinak ne. ()

Basniknoci

Jsem velmi potěšena, poněvadž pohádka splnila mé očekávání. Trumfla naprosto letošní vánoční pohádky.  Námět dobrý,  zpracování též. Budař je prostě svůj, co k tomu dodat? Kubařová opět za hodnou (už by to chtělo změnu.)  Největší dojem na mě udělalo to prostředí smrti. Nebylo to nic klasického typu: černé prázdno, tupá místnost... Hezké prostředí i hlas smrti v podání S. Štašové skvělý.  Nemohu jinak, pohádka se mi líbila, zpracování i námět,  ale na pět hvězdiček to nestačí. Výkon a obsazení by chtělo ještě zvážit. ()

AdelleR

Tak tohle bylo hodně zlý. Předně je asi třeba říct, že to není pohádka, jak se to prezentuje, spíš něco jako pohádka pro dospělé, jazykově i strukturově to cílí na úplně jiné publikum - a chybělo mi, že se o tom nikde nemluví jako o hororu, hororové prvky to v sobě má a vlastně to na nich pak celou dobu jede. Což o to, takhle by to šlo, netradičně to i začalo a párkrát jsem se zasmála, jenže když se v tomhle duchu nesl zbytek filmu, začalo se to v tom strašně plácat. Příběh podivný, návaznost spoustě scén unikala, některé tam byly prostě „jen tak" bez vysvětlení nebo dohry. Vtipné scény nefungovaly. Někdy po půlce mě to ztratilo, dokoukala jsem to, jen abych nehodnotila nedokoukaný film. Ale ani konec tady zrovna nefungoval. Za mě bohužel zklamání. ()

Berta

Než to nazývat pohádkou pro děti by bylo výstižné nazvat to hororem pro dospělé, i když bych dodala s poselstvím. Kdo četl knihy Paula Coelha, konkrétně třeba Poutník nebo Alchymista, tomu nedá problém pochopit poselství filmu. Docela bych přijala vše až na to že některé záběry byly zbytečné např. Bolek Polívka se svým  francouzským sdělením v tu chvíli tam byl podle mne navíc.Čarodějnice byly až moc úžasné a chtěly by snad do budoucna svůj vlastní projekt ale zde působily dost nepřiměřeně střídmosti děje, No a jak už jsem několikrát zmiňovala jinde. Budař je ve filmu jen občas a tudíž mi nerušil celý dojem naopak do toho zapadal ale proč musí být všude Ondřej Vetchý a Bolek Polívka. Ondřej Vetchý je úžasný herec ale je všude a začíná být pořád stejný je jak uniforma. Stačí vidět obsazení a nemusíme už koukat na děj protože Vetchého projev je už tak načtený a stejný,  Dokážu si představit i jiné dobré herce, kteří by  to zahráli též, nebyli by okoukaní a konečně by dostat prostor.  Uržitě se k filmu jednou vrátím a budu znovu hledat a číst ukrytá poselství. ()

KraLuban

Nevím, co přesně si o tomhle filmu myslet. Na jednu stranu na něj určitě nezapomenu, na druhou to je fakt velmi zvláštní počin. Není to pohádka, není to drama, není to komedie...a setkání se smrtí je fakt psychedelické. ()

R.E.M.

Velmi těžké rozhodování mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Asi to budu střídat a čas od času hodnocení měnit. Případná hvězda, přesněji zasloužená půlhvězdička je za Veroniku Khek Kubařovou, Ondřeje Vetchého a skvělého Vladimíra Javorského.  Všechny nápady, snaha o originalitu, děj, vykreslení a režisérské pojetí postav dohromady neladily. Dát pěkně hororovou postavu p. Javorského vedle  přiblblého, infantilního a domněle vtipného šišlání čarodějnic a „komediálního" přehrávání? Co to mělo být? Horor? Drama? Pohádka? Psychologický film? Takže... Za trhanec a nesourodou slátaninu dávám jednu hvězdu dolů, druhou dolů za trapně šišlající čarodějníce, mínus třetí * za prince (Jan Budař se na prince opravdu nehodí, dnes, ani dříve),  čtvrtou hvězdu a pak pátou trhám za nelogický, kostrbatý děj a závěr, šestou za nekompatibilní pár vč. nulové chemie mezi hlavní dvojicí, nepovedenou kopii p. Kemra (proč toto?)... Hm. Šestou? Sedmou?  Evidentně mi došly hvězdičky k trhání, a to mi ještě, mimo jiné, chybí  připomenout nepříjemný pocit vlezlé slizkosti, který se na mě snášel z obrazovky v závěrečných scénách s princem. Až jsem se u "pohádky" odporem otřásla. ()

lu1

Film se mi moc líbil vizuálně a tím moje pozitivní dojmy končí. Téma setkání se smrtí mělo nejspíš potenciál filozofického přesahu, ale bohužel výsledek byl pro mě velmi rozpačitý až s nádechem ochotnického divadelního pojetí. Honzu Budaře mám jako herce hodně ráda, stejně tak Javorského, Vetchého, Hubu i Polívku a jejich herectví si cením, ale tento dort, který pekl pejsek s kočičkou, bohužel nezachránili. Ty dvě pitvořivé čarodějnice si snad někdo vypůjčil z nějaké hodně špatné Troškovy pohádky, a ne vážně mi nepřišly vtipné, narozdíl od Veroniky KK, která z nich dle svých slov učůrávala smíchy.  Škoda, těšila jsem se na  lahodný pokrm pro smysly i duši a dostala jsem eintopf od Babici. ()

slovacke

Velmi příjemné překvapení. Naposledy snad u Nabarveného ptáčete jsem z nějakého filmu cítil tak silnou potřebu tvůrce jej natočit právě tak, jak natočený je, bez uhýbání obecným požadavkům a normám. Zajímavý filmařský jazyk s několika výtečnými hereckými výkony (Budař, Khek Kubařová, Vetchý, Javorský). Snad jen na čarodějnicích spočinuli tvůrci trochu více než by bylo zdrávo. Ale zábavné dámy byly, to je bez debat. A snažit se exaktně vysvětlit, proč se děje to či ono a zda je to logické a nevím jaké, je stejně nesmyslná snaha, jako se pokoušet o detailní rozebrání pointy dobrého vtipu. Buď se to divákovi spojí v něco silného - jako se to stalo mně - nebo jej to nechá chladným "na cizím pohřbu". ()

gizi

Za mě velké překvapení - při hodnocení zde 52% jsem se prostě na budařovinu musel podívat a vůbec nelituji. Film má nápaditý scénář, dobré herce, krásné exteriéry, výbornou doprovodnou hudbu. Je to humorné i vážné. 75-80%. ()

ghoston

Jan Budař, jako jeden z mála pochopil o čem mají být pohádky. Byla tam drobná zaškobrtnutí ve scénáři, ale ta byla dalece přehlušena silou příběhu. ()

grangerova

Jak řekla moje maminka v první scéně s čarodějnicemi, je to ošklivé a nudné. A jak bylo opakovaně zmiňováno v recenzích a komentářích, není jasné, kdo tady má být vlastně cílovka. Pro děti je to plné dospělého a drsného humoru a přiznejme si, z některých scén si můžou odnést nějaké to traumíčko. Pro dospělé je zase vyloženě zbytečný typický český pohádkový formát s obligátním zámkem, moudrým králem a barrandovskými kostýmy, které už jsme stokrát viděli (a pořád jsou stejně špatné). Ty dvě odporné troškovské ježibaby nemůžou cílit snad na nikoho, podobné upitvořené kreatury patří do propadliště pohádkových dějin. Co se týče mnohokrát vyzdvihovaného Budařova multiautorství, nechtě mi to připomnělo nechvalně kultovní The Room - tam si Wiseau taky dělal všechno sám a víme, jak to dopadlo. Přitom Mamánek má svá pozitiva - snahu o poměrně působivé podobenství s již zmiňovanými hororovými prvky evokujícími Jakubiskův rukopis, Javorský vyloženě potěšil, ale na 105 minut a údajný Budařův opus magnum je to pořád zoufale málo. ()

Xmarc

Film, který má jistě řadu nedostatků, ale je natolik pohádkově alternativní a neotřelý, že mi poskytl dostatečnou porci zábavy a překvapení k 4* hodnocení. ()