Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života... Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný? (Bontonfilm SK)

0kozel

Když jsem viděl zdejší hodnocení, myslel jsem že to bude další pohádka, které se poslední dobou natáčí a jsou všechny stejné, neoriginální a mění se jen názvy. Ale tady se tvůrci vidali jinou cestou. Pohádka má vtip, myšlenku a navíc je to trochu temné (což dřívější pohádky bývaly). A tomu, že to děti nepochopí se musím smát. ()

Dejv7 odpad!

Dokážu pochopit všechno, hodně jsem toho viděl......ale tohle je opravdu hodně silná káva...... Bože kam jsme to dospěli...... Panoš v pohádce vydává zvuky jako při sexu a následném vyvrcholení a ježibaby připomínající uprchlé pacoše z nějakého ústavu.  Tohle není pohádka, to je hnus!!! ()

BrMikes

Toto byl film u kterého jsem ani nedoufal, že se vůbec dostane do kin. Ale dostal. A tak jsem na něj šel. Zanechal na mě silný dojem, převážně pozitivní. A teď když jsem ho viděl znovu to můžu říct. Je to podle mě dobrý film. Tato Budařova meditace na téma smrti, zaobalena do pohádkového hávu je velmi atypickým počinem, který má jedinou smůlu v tom, že se v reklamní kampani dělal mnohem odlehčenějším, než ve skutečnosti je. Ale ono to vlastně vůbec není na škodu. Zajímavé myšlenky velmi zajímavě technicky zpracované s přesně takovou dávkou humoru, jakou potřebují a hlavně s výborným castingem. To vše si Budař ohlídal i velmi povedenou hudbou. Samozřejmě, ty Troškovsky otravné postavy si mohl odpustit. A pár věcí se taky dalo udělat líp. Ale to jsou jen drobné skvrny na tomto zamyšleném opusu magnum jednoho svérázného multitalenta. Suma sumárum hluboká a hororová, ale přesto dostatečně pohádková věc. ()

fafejt001

Taková divná pohádka až horor . Ty dvě čarodějnice v hospodě byly šílené.  Královna se také moc nevydařila . Král celkem jo. A Polívka se tam hodil . Jinak si Jan Budař splnil svůj sen a už, doufám , nebude točit žádnou pohádku  hororovou . Akorát ta píseň v tom podivném lese byla vydařená.  Asi od Verdiho . Ta byla  perfekto.  Jinak fakticky dost divná pohádka. ()

Grázl83

Souhlasím s názory mnohých, že to není klasická pohádka a vubec není primárně pro dětské publikum. Mě to ale bavilo. Místy vtipné, kvalitni obsazeni i natočené to bylo pěkně a dost originálně. Ke konci trochu divné, takze jenom lepší 3* ()

Veeria

Filmové zpracování knižní předlohy se vydařilo. Příjemné herecké obsazení. Pohádka je nevšední a netradiční, promlouvá svým jedinečným způsobem. Tajemným, místy až strašidelným. Ale vyvolává emoce. I ve tmě je světlo. Odvaha vydat se do neznáma. Jednu hvězdičku věnuji speciálně panu Budařovi - za odvahu vydat se svojí cestou a energii, kterou otiskl do své práce. Děkuji. :) ,,Ať jsou šťastny všechny bytosti" (z nádherné písně k pohádce - Na pobřeží). ()

DAJAAAA odpad!

Nevím proč jsem si myslel o této pohádce, že bude výjimkou mezi těmi pohádkovými hnusy,co se dnes točí.Omyl byl pravdou. Takový vyblitek a ještě k tomu na obrazovce veřejnoprávní televize bych opravdu nečekal. Autor a zároveň hlavní hrdina "Budař" to nemá v hlavě v pořádku. ()

TesterX

Jeste intro s Polivkou jako vypravecem naznacuje zavan vtipneho pohadkoveho nametu, ktery se rozpadne v momente, kdy se princ probudi v lese. Pak uz to je slepenec podivnych vyjevu, co absolutne nedava zadny smysl a z pohadky se stava artova uchylarna plna podivnych postav a rozmluv. Detsky divak zaplace, dospely se pobleje. Budar je magor a zaslouzi do konce zivota mucit Troskovymi Babovřesky. ()

JHappy odpad!

To se opravdu nepovedlo, divné, hororové prvky, nepřehledné, bez konce. Moc horších pohádek jsem neviděl. Režie, scénář, hlavní role, producent, hudba Jan Budař= asi je to jen pro Jana Budaře který to dílo chápe. ()

mouzi

Podle hodnocení tady jsem od toho neočekával kdoví co, ale chtěl jsem tomu dát šanci. A ejhle, ono se to vyplatilo, i když mě děsně sraly ty dvě můry v hospodě. Jan Budař se neskutečně vytáhl, spousta režisérů pohádek si z něj může vzít příklad. Pohádka to byla věru temná a strašidelná, hlášek a životních mouder je tu požehnaně, herecké obsazení perfektní. A když sedím u filmu jak přikovaný, nemůžu jít pod 4*. ()

Logout

Jedna hvězda za kameru, jedná za Vetchého, dvě za Javorského a pátá za vše ostatní. Z pohádek moderní doby si pamatuju sotva dvě či tři, zbytek mi splývá do nekonečné nudy. Tuto určitě nezapomenu, spousta komentujících říká, že pro děti je nevhodná, inu je mi 40 a líbilo se mi to. ()

Ironhead

Kdo čeká sluníčkovou pohádku plnou pitvoření, ten ať rovnou přepne. I když dvě poměrně protivně pitvořící se čarodějnice/hospodské se objeví bohužel i tady. Mě to bavilo dost, především kamera Jana Malíře je skvělá, ale ani herecké obsazení není vůbec špatné. Jen se možná sympatický ale i už značně proplešlý Honza Budař nemusel obsazovat i do hlavní role a mohl zůstat "jen" u režie, scénáře a hudby. Hororové prvky u pohádek miluji, viz. jedny z mých nejoblíbenějších Pana a netvor, Čarodějův učeň, O princezně Jasněnce a... *btw... scény z "říše Smrti" laděné celé pouze do šedo-zlaté jsou perfektní... a souhlasím, že věšet se kvůli ženský je pitomost (skvělý duch v podání Vladimíra Javorského ;) ()

daleba

Za odvahu a nádhernou hudbu musím dát hvězdičku navíc! Tím, že je tady hodnocení takový, jaký je, jsem čekal další debilní pohádku, a ono prd. To muselo bejt v kinech nasranejch rodičů... Chachá! Já jsem Honzu Budaře nikdy moc nemusel, ale tímhle mě dostal... Bavili mě herci v čele s panem Javorským, Veronika je krásná, Ondra Vetchý boží a nakonec i to s tím hlasem pana Kemra bylo skvělý! A nic bych za to nedal, že ty dvě megaotravný čarodějnice tam takhle byly megaotravný schválně a Honza si díky nim takhle s náma vytřel prdel. Bravo! ()

tchempi

V zásadě chápu, proč má královna kvočna vzhled Oldmanova Draculy, proč Vetchého rytíř před spaním chlastá a ve spaní heká, proč chodí šenkýřka chcát v lese, proč se oběšenec bojí smrti, proč se z botoxu lačných princezen staly zrůdičky. Všechno jsou to zajímavé postřehy. Jen nechápu, komu je Budař sděluje. Inteligentní dospělý tohle všechno ví a pro děti tato „pohádka“ rozhodně vhodná není. Navíc je rozvláčná a některé pasáže vyloženě nudí nebo prudí. ()

JeffScylla

Upřímně myslím že "očekávání" by se neměla promítat přímo do hodnocení. Je to jen na škodu. Já od toho neočekával nic a podle mého názoru... Klobouk dolů před Honzou Budařem. Řemeslně je to zpracované velice dobře, výprava na jedničku není to ani přeplácané ani odfláknuté, příběh není rozhodně hloupý a i obsazení je na jedničku. I nápad s Kemrem, byť zprostředkovaně imitátorem se mi velmi líbil. Velká škoda že se nestihlo natáčet s Libuškou a Abrhámem. Na druhou stranu možná tak bylo více času na vypilování příběhu. Každopádně když dílo nebudu cpát násilím do nějaké určité škatulky do které se nevejde rozhodně si **** zaslouží. ()