Oči mé matky

• Česko Očima mé matky (festivalový názov) (viac)

Bývalá portugalská chiruržka učí na odlehlém statku svou dceru Franciscu anatomii, aby se nenechala vyvést z míry smrtí. Jednoho odpoledne však tajemný návštěvník děsivým způsobem naruší idylu Franciscina rodinného života. Nejenže mladé dívce způsobí hluboké trauma, ale také probudí k životu její zcela jedinečné povahové rysy. Přestože Francisca lpí na svém stále mlčenlivějším otci, dívčina osamělost a narušená povaha se po letech propojí a její touha po kontaktu s okolním světem získá výrazně temnější podobu. (Cinemax)

Kienast

Syrová černobílá sonda do zvrácené rodinky. Chtěl jsem dát lepší hodnocení... opravdu! ... ale chyběl tomu "nějáký" závěr. ()

MatejNosal

Tak celkom zaujímavé psycho. Brutalita tu nebola moc ukazaná skôr načrtnútá, ale hlavne išlo o tie "zvuky"a zábery ktoré to všetko mixovali do intenzívneho temného psycho zážitku, ktorý tak rýchlo z hlavy normálneho človeka nevyprší. Lenže ja nie som normálny takže zajtra už asi nebudem vedieť o čom to bolo. PS: Niektoré scény mi pripomenuli Linchovu Eraserhead (mľaskavé kŕmenie...).(70%) ()

Klajnik odpad!

Pro mě zcela nefunkční. Abych byl znepokojen, musel by scénář prokreslovat více. Psychologicky je to však slabé a vždy, když se mohlo odehrát něco zajímavého, nastane jen střih a scéna skončí dřív. Zbytečný film. ()

Rockerman

Po "nabalíčkování" otce jsem byl zvědav, jakým směrem se tato zvrácená úchylnost bude ubírat. I pak to bylo zajímavé a posunolo se to k "založení rodiny". Ten samotný závěr a rozuzlení jinak velmi divného a v mých očích tedy skvělého filmu, mě zklamal. Výborně, ve zkratce natočený film o čirém zlu o brutálním násilí, aniž by slabší nátury musely odvrácet oči. ()

Rathalos

Uuufffff,tak tento film ma atmosferu,ktora vas prevalcuje,depresivna,smutna,pochmurna,tazka,neodporucam pozerat,ked mate zlu naladu,farma na samote,psychicky narusena zena a zvratenosti,to vsetko v cierno-bielom prevedeni s kratsou stopazou,horor ako sa patri,musim dat pat hviezdiciek...:-) ()

AngelG

Já prostě takovéhle divné projekty můžu. The eyes of my mother není bůh ví co, málokoho to asi bude bavit. Nemá to vlastně pořádný děj, moc se tam toho nenamluví, moc se tam toho neděje a když se něco děje, tak to nedává moc smysl. Ale je to tak zvláštní, že mě to prostě svým způsobem fascinovalo. Navíc ten soundtrack a obsazení opravdu dodávali na zajímavosti, stejně tak jako to, že to bylo celou dobu černobílé. :) ()

Dantte..

Film který chce diváka vyvést z míry a 75 % času se mu to úspěšně daří. Škoda závěrečné čtvrthodiny, která spěje k předvídatelnému konci. 60 % ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Proč černobílé? Protože je to sračka, tak tomu dáme alespoň "uměleckou", nicneříkající hodnotu. Úplně stupidní "příběh"! Kladem je délka 70 minut. ()

Scraffy

Strašná škoda, že tento film sa nedostane k správnym ľuďom. Tie hodnotenia mohli byť oveľa lepšie. Je to veľmi pekne a citlivo natočený film, ktorý by som síce nenazval hororom, ale skôr tou drámou, ale aj tak má čo ponúknuť aj pre priaznivcov hororového žánru. Hlavná predstaviteľka Kika Magalhaes je tu skutočne strašidelne roztomilá. Všetko čo urobí (a možno aj neurobí) jej verím a každú jednu vec od nej hltám. Scenár je napísaný veľmi dobre a nenájde sa v ňom ani len miesta, kde poľavuje. Navyše nepotrebuje prešvihnutú dlhú minutáž na to, aby bol dobrý. Tým, že je kratší je možno ešte aj lepší. Čiernobiele prevedenie sa k tomu nesmierne hodí. Som takmer spokojný. ()

Emperor1

Smutný příběh o dívce, která hledala někoho, koho by mohla mít ráda. I kdyby nechtěl. Nechci tvrdit, že je to špatný film, myšlenku to má, černobílé provedení je působivé, postavy jsou správně ujeté, mráz po zádech chvílemi běhá, ale třeba i díky podivnému a nijak nevysvětlenému chování otce dívky, nejasnosti, zda dívka utrpěla silné trauma či byla šílená už předtím (po tatínkovi, zřejmě), nebo pro mě neuspokojivému zakončení příběhu, tomu nemůžu dát více. Možná jen nad tím zbytečně moc přemýšlím, hledám, kde nic k nalezení není ... přesto, i kdybych snímek přijal takový, jaký je, není to rozhodně nic, co by mi vyrazilo dech ... ()

hony23

Zajímavý pokus o artový horor. Hlavní hrdince nelze upřít nejrůznější deviace včetně sadismu, děj ale příliš nenadchne a i ta délka o hodině a čtvrt je chvílemi nekonečná. ()

JenomDominik

Dost zajímavý film. Ten zvláštní pocit, který ve vás vyvolává... a když si představíte, že by se něco takového mohlo stát. Pro mě je to umělecké dílo. (80%) ()

johnny_vasku

Uf, to bylo něco, černobílá sonda na samotu u lesa, upgradovaná o nějakou tu brutální vraždu a uvěznění nebohých šílenců ve stodole za barákem, kde se z nich stanou vaši nejlepší přátelé! Pokud vám ale takováto úroveň socializace nestačí, je tu ještě možnost pomazlit se s ostatky rodičů v různých stádiích rozkladu. Stále tomu něco chybí? Zajeďte si do města pro nějaký ten kus rychlého lidského občerstvení, čtyři z pěti kanibalů doporučují mladé šťavnaté lesby, jejichž maso bude chutnat nejlépe, pokud je nejdříve vzrušíte, vzápětí vystrašíte a ihned po zabití rozporcujete ještě za mírného škubání v kuchyni na stole. Jste navíc žena, na kterou zrovna jdou mateřské pudy, ale chcete je vyřešit nějakým alternativním způsobem? Jestli stojíte o nějaký ten tip a s předchozími tezemi více než souhlasíte, neváhejte a film si pusťte. ()