Oči mé matky

• Česko Očima mé matky (festivalový názov) (viac)

Bývalá portugalská chiruržka učí na odlehlém statku svou dceru Franciscu anatomii, aby se nenechala vyvést z míry smrtí. Jednoho odpoledne však tajemný návštěvník děsivým způsobem naruší idylu Franciscina rodinného života. Nejenže mladé dívce způsobí hluboké trauma, ale také probudí k životu její zcela jedinečné povahové rysy. Přestože Francisca lpí na svém stále mlčenlivějším otci, dívčina osamělost a narušená povaha se po letech propojí a její touha po kontaktu s okolním světem získá výrazně temnější podobu. (Cinemax)

zipS

Jedna sa skor o psychotriler nez o horor. Pomaly plynuca vec, pri ktorej clovek dokaze zaspat, ale vdaka dobre davkovanemu jemnemu napatiu Vas to udrzi pri ocnej aj mozgovej aktivite.. kedy chcete vediet co sa stane na konci. No a ten koniec ma teda pekne nasral. Takto rychlo a bez dalsieho vysvetlenia ukoncit nieco co tak pekne plynulo.. wrr. Na druhu stranu je aspon nad cim premyslat :) ()

thorax65

Horor brnkající na jinou strunu než je obvyklé ve zdejším kraji. Čekal jsem od něj poměrně hodně, mé přání však nebylo naplněno. Černobílá umocňuje prožitek to jo. Ale potemnělý příběh teče jak krvavá omáčka přímo do finále, nedbaje spousty nabízejících se odboček, které mohly vyprávění opepřit. Jinak nic pro děcka - pilka, porcovačka atd. 60/100 ()

90125

Riadna úchylárna. A pekne zvrátená. Ale čiernobiela kameramansko-strihačsko-vizuálna ambícia filmu je veľmi pôsobivá. Zábery sú starostlivo, do posledného detailu pripravované, rovnako tak ostatné výrazové prostriedky. Žiaden klasický horor. Žiadna krv, alebo iná doslovnosť. Žiadne zvukové efekty, ani hudba. Súčasne ale príbeh neponúka vôbec žiadne napätie, len znepokojenie, možno až znechutenie s veľkou porciou cynizmu. Neponúka ani potrebnú nápaditosť a pri takejto dejovej a dialógovej úspornosti sa aj tých 75 minút zdá byť priveľa. Je to skrátka len taká malá úchylárna. O osamelej očnej chirurgičke. 54 % ()

Miroslav.Zac

Umělecké horory moc nemusím, protože mě často vnitřně neuspokojí natolik, abych jejich shlédnutí nepovažoval za promarněný čas, v tomto případě si ale nestěžuju, protože příběh o vyšinuté ženě, která se svérázným způsobem snaží žít v minulosti, popírat rány osudu nebo se s nimi porvat po svém, mě "příjemně uspokojil." ()

kristovanoho

Co to zase? Jediným pozitivem na téhle tupé a nudné píčovině shledávám to, že je to velice krátká tupá a nudná píčovina. Za to 1*,jinak ale čistokrevný odpad. ()

LennyCowler

Souhlasím s J -A- S -M, že umělecká hloubka tu není a zdlouhavé záběry na stromy atd. už nikoho nemůžou dostat, také že je to zvrácený film, ale to je vše. Jinak je to asi tak stejně zábavné jakože je "PSYCHOR" hororový expert. Přesně ten typ filmu co se na něj podíváte jednou, snažíte se ho vydržet až do konce( a to není nijak dlouhý) a poté je vám jasné, že už si ho nikdy nepustíte. Dvě hvězdy dávám spíš za hudbu, to jediné bylo opravdu fajn. ()

BStone

Působivé černobílé zpracování, typově skvěle vybraní herci, pár opravdu vynikajících scén. Jako celek zajímavý, atmosférický, avšak podprůměrný horor o dívce, která trpí samotou a zažívá slušně morbidní osud 45% ()

lineker

Zjednodušeně by šlo říci, že je to film o holčičce na které se brutálně projevilo jedno děsivé trauma z dětství a tak nám místo skvělého mikrochirurga vyroste jeden necrochirurg. Ale již samotným technickým pojetím filmu bych si nedovolil to pouze zlehčovat. Pesce se možná snažil a jakýsi art horor, nevím do jaké míry se mu to nepovedlo, nicméně výsledný produkt něco do sebe měl. Když už nic jiného, tak ta pachuť nepříjemnosti kterou jsem při každém dalším záběru cítil, mne ještě několik dní provázela. ()

C.A.T.

Nevím, proč jsem tomu dala 3*. Nevím proč jsem na to koukala a dokoukala. Nevím, co se se mnou vlastně u sledování dělo. Tohle je hodně divný a zvrácený snímek. Ale zanechalo to ve mě tolik dojmů, že na to asi nikdy nezapomenu. ()

Wolv3rine

Uff, tak tohle je něco, co už nikdy nechci vidět. Ale nechci to vidět v tom pozitivním slova smyslu. Je to naprosto odpornej film, ve kterém se zhmotnily snad moje nejděsivější noční můry. Strašně tomu napomáhá stylizace a kamera, plno záběrů je jak od zvrácenýho malíře trpícího hodně vážnou poruchou osobnosti. Na zeď bych si to teda nedal, ale odtrhnout od toho oči sem prostě nemohl, i když se mi na to nedívalo zrovna dvakrát dobře, a dostavovaly se pocity nechci říct nevolnosti (nejsem žádný máslo :D), ale spíš nějaké formy zhnusení a hrůzy z možného dalšího vývoje tam cítit byly. A nebyly k tomu potřeba ani hektolitry krve a vnitřnosti omotaný okolo krku. Což se mi pravděpodobně u žádnýho jinýho filmu ještě nestalo. A trochu doufám, že už se ani nestane. Za mě perfektně odvedený atmosférický a totálně vyčerpávající dílo, který ještě hodně dlouho nedostanu z hlavy, což je věc, která se u mě jen tak nevidí, ale tvůrci očividně odvedli dokonalou práci. Takže za pět! ()