The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

BlondJames

Tohle mi prostě sedlo se vším všudy, nechápu, co by si lidé mohli ve filmu víc přát, takže za mě určitě 4* protože já ten konec pochopila ;) ()

zissou

J.J. by asi měl o tu svoji sérii líp pečovat (jako zkušený scénárista mohl minimálně trochu pohlídat scénář). Pořád je to ucházející sci-fi - 50-60%(a je to lepší než Life), ale čekal jsem od toho mnohem víc. ()

Dexter666

Také fanúšikovské guilty plesure, ktoré asi pôvodne ani nemalo byť Cloverfieldovské, ale tak nejak to v Netflixe upatlali. Smutné, že je to plné všetkých spaceship/space station klišé, ktoré existujú, mne je to o čosi sympatickejšie ako drbnutý nezničiteľný mimozemšťan v Life bojujúci proti drbnutým samovražedným astronautom. Nasilu vtláčanie do cloverfieldovského vesmíru z toho robí totálny guláš, ktorý nesedí s pôvodným dejom a dá sa ospravedlniť len nejakým vševysvetľujúcim mulitverzom, čo je ale dosť úbohé. ()

Lukys

Po předchozích originálních filmech značný úpadek kvality. Tady to má pouze originální námět s potenciálem, který je nudně ne-li až odfláknutě zpracovaný. Jakákoliv práce s atmosférou je pryč a vše se děje tak nějak náhodou bez přidané hodnoty, která by jakkoliv zapůsobila. Zároveň se tak scénář zbytečně stává přihlouplým až absurdním. Často je spousta scén nevysvětlena a jednotlivé zvraty jen posouvají děj tam, kam scénáristé potřebují. Scénář tak stojí jen na tom, že se neustále něco děje, tak aby se divák zabavil a kopíruje už obranou šablonu survival thrilleru, kterou všichni známe. Nemluvě o dvou dějových linkách, z nichž jedna se ke konci ukáže lehce zbytečná. A i postavy překvapivě zklamaly. Na rozdíl od předešlých dílů se o většině postavách dozvíte minimum, nikdo se nijak nerozvíjí a vyloženě soucítíte pouze s dvěma postavami. Škoda...a velká! ()

Krisslybear

Jedná vec sa tomu dá uznať, prepojiť jedno univerzum troma rozličnými časovými osami je v celku príjemné, ale to je asi tak všetko. Pracovať s horizontom udalosti a paradoxmi, veď to je snáď najambicióznejšie možnosť akú človek môže mať, tie veci čo dokáže vytvoriť, toto bolo slabé na to aký obrovský potenciál to mohlo mať. The Cloverfield Paradox sa tak žiaľ stáva najslabšou časťou "Cloverfield Trilógie". Skvelý soundtrack, slabý scenár, škoda. Daniel Bruhl mi ale do tohto vesmírne zasadeného scifička perfektne sadol, čo je asi prvý krát od Rivals čo niekam pasuje, iróniou ostáva, že akurát film nesplnil požiadavky. ()

v.indruchova

Dobrá myšlenka, která se jaksi zvrhla. Začátek dobrý, ale ten konec. Takové nemastné neslané. Scenář je podivný, jako kdyby nevěděl, co vlastně chce říct. Kýčovitý scénář, přesahuje světlé stránky. Pozitvní je scéna, která naráží prolnutí realit, montauk. ()

brasek

The Cloverfield Paradox ako záver trilógie "Cloverfield" má očakávaný koniec, ale ten je lacný ako celý Netflix. Dejová zápletka nie je zlá, lenže príbeh je dosť prostý, nijako nevýrazný a s pár hlúpymi scénami. Celkový dojem vesmírneho sci-fi béčka kazí neschopnosť Netflixu vyrozprávať príbeh súvisle. ()

Brodequin

Dávám na vyrovnání 4*, i když bych dal jinak 3. Zdejší hodnocení nechápu a některé hodnotitele už vůbec. Úplně v pohodě scifi na páteční večer. Viděl jsem mnohem větší kraviny, které lidi vynášeli do nebes. Nenudil jsem se a bylo to napínavé. Vizuálně taky dobré a herci taky. Lidé dávající takovým filmům odpady tu nemají vůbec co dělat a mít právo hodnotit. ()

e_Fox

Uprostřed filmu jsem si říkala, že by z toho měl být spíše seriál, že by z toho bylo spoustu dobrých zápletek a dějových linií, dalo by se podívat třeba do několika těch dimenzí, jak se ty postavy prolnou, nebo co předcházelo tomu, než se zamotala postava z jiné dimenze do kabelů atd. Pak ale přišel konec a ten to všechno zabil.. škoda převeliká. ()

hrdygay

najslabsi cloverfield, aj tak ma film bavil, miestami mi pripominal interstellar, viac zaujimavy dej sa odohraval na zemi, skoda, ze toho bolo malo 7/10 ()

WugWugs

Začalo to teda lepšie, ako napokon dopadlo. Normálne sci-fi béčko, ktoré v druhej polovici dopláca na sentiment, lebo je lacný, na rozdiel od trikov a scén, v ktorých sa deje niečo v okolí, mimo cerebrálnych pocitov postavy. U mňa však stále zábavnejšie ako rádoby chytrá konverzačná dvojka, ktorá síce chcela byť clever, ale na konci ukázala len field s kombajnom a clover zostala zase v inej dimenzii. 2.5 ()

GemBirD

Zaciatok celkom fajn, ale potom je to tak hlupucke, az mi bolo vsetkych zucastnench luto. Neuveritelne citatelne postavy, WTF momenty z ktorych Vam bude do smiechu, klise srsi z kazdeho druheho zaberu. Pramount predanim vysielacich prav netflixu spravil obchod roka. ()

xwerm

Nechápem to slabé hodnotenie. bol to celkom dobrý filmík, ktorý ušiel ako voda. V čase minulom by to hodnotenie na tejto stránke určite bolo okolo 70 %, lenže v čase avengers a podobných filmov to proste náročný divák vidí úplne inak. 7/10 ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)