The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

CharlieSs

Achjaj, tohle byl docela zajímavý film dějově a takhle, ale na druhou stranu to bylo strašně zamotaný a nesoustředěný. A o tom konci ani nemluvím, konec ubral tak 1,5*. ()

AngelG

K tomuhle se opravdu těžko hledají slova. Určitě bych do popisu žánru přidala ještě komedie, jelikož není možné, že to mělo být myšleno vážně. Postavy absolutně nesympatické už od prvních minut, kdy se film ani nesnaží o nějaké sblížení s jejich charakterem, motivem, prostě nic, nezájem. Děj, kdy člověk celou dobu bloumal nad tím, jak vlastně má vesmír poct s tím, aby se obnovila energie na zemi, jelikož se nikdo ani neobtěžuje něco z toho vysvětlit. Soundtrack jak ze Star Wars, kdy se člověk musel opravdu místy zasmát a nakonec ten velkolepý závěr, kdy má divák asi udělat " wááááááu, ahááá ". Opravdu super, nemůžu se dočkat pokračovaní. ()

Kingjiri

Já teda nevim, ale kromě pár vteřinový závěrečný scény a slova Cloverfield v názvu nevidim s původnim bijákem žádnou souvislost (v tom je možná ten paradox). Možná bych byl ochotnej přihmouřit oči, kdybych se aspoň (víc) pobavil. Zmatený pobíhání po vesmírný lodi prokládaný scénama ze Země, na kterejch byl vidět skromnější rozpočet (výprava téměř nulová) nebo námětema, ze kterejch se i přes jejich potenciál nepodařilo vytěžit téměř nic (dilema Avy ohledně návratu "domu"), mě fakt nenadchlo. Jediný světlejší momenty měla první půlka (úmrtí postav nebo občas funkční hlášky Chrise O´Dowda). Tentokrát J.J. Abrams v roli producenta šlápnul fakt vedle, ani bych se nebál říct, že šlápnul rovnou do hovna. Za sympatickej casting (byť neměl co hrát) a první půlku, druhá hvězda. ()

Stíba

Vzhledem k místním hodnocením jsem byl připraven na leccos ale nakonec jsem byl celkem příjemně překvapen. Mimo pár momentů jako byl třeba ten s "ukradenou" rukou kdy se začínalo zdát, že film může sklouznout do úplného absurdna, to bylo celkem slušně zvládnuté vesmírné sci-fi futuristické drama. Povedený vizuál si nezadá ani s mnohem dražšími filmy a příběhově to v rámci žánru (kde se obecně pracuje s abstraktními a těžko vysvětlitelnými jevy) není nic co by mělo nějak pohoršovat intelektuální smýšlení diváka. Fanouškům vesmírných paradoxů tak lze určitě doporučit. 3,5*. ()

emdvojka

Pokračovanie Cloverfieldu, ktoré príbeh vracia na začiatok je solidne odvedená práca bez zbytočného riskovania odohraná dráma z dobrou atmosférou opustenej vesmírnej stanice a z nápadivou hrou na skoky v alternatívnej realite vysvetlujúca pôvod Monštra vyčinajúceho v naších kinách v roku 2008. Herci odohrali za čo boli platení a zbytok štábu to tiež nenechal na náhodu. Vzniklo stoho sci-fi z hromadou klišé a zo zbytočným citovým vydieraním diváka no na druhu stranu je to snímok, ktorý sa nehraje na nič a dokáže svojou dynamikou zaujať a zabaviť na celý jeho priebeh. ()

Hpatrik

Pro mě na stejné úrovni se sci-fi Život. Produkční kvality jsou na úrovni, je to herecky nadprůměrné a má to zajímavý nápad, který ale není dobře uchopen a je až trestuhodně promarněn. Slabší 3. ()

Sweat55

Rozhodně nejsem fanoušek téhle série. První Cloverfield se mi vyloženě hnusí, což ale můžu říct o kterémkoliv found footage filmu. Dvojka byla fajn, ale zbytečná nataženost a překombinované finále mi to ve výsledku zkazilo. Proto jsem o trojce neměl radši už žádná očekávání, hlavně po prvních reakcích, které si s filmem vyloženě vytírají zadnici. A to je škoda, protože jde o nejlepší díl série a já fakt nechápu, jak je možný, že hodnocení je horší (momentálně 51%) než u té vylízanosti Monster. Konečně se v tom vesmíru něco děje. Každopádně plus si zaslouží herecká partička, která odvedla výbornou práci. Efekty taky neuškodí, sice tu není nic jako přelet Merkuru ze Sunshine, ale to snad ani nikdo neočekával. Pořád tomu ale něco chybí a i když to ten Cloverfield vesmír, který svou tajemnost a záhadnost doteď ukrýval akorát tak za malým rozpočtem, celkem zajímavě doplňuje, furt nechápu oblibu tohoto universa. Snad to u čtyrky konečně pochopím. ()

mak.

Nesmysl za nesmyslem. Nevadí mi, když u sci-fi musím do určité míry přimhuřovat oči při popírání fyzikálních zákonů. Vlastně mě to fascinuje - nemožné se stává možným. Tady ale tvůrčí tým hodil na diváky a na logiku velký, vééélký bobek. Přitom námět měl obrovský potenciál, měli slušné produkční zázemí a obsadili do rolí fajn herce. Scénář je ale šit, kterému by nepomohla ani sebelepší režie a střižna. A ani jedno se Paradoxu nedostává. Vůbec se nedivím, že Paramount film prodal Netflixu. Pro mě velké zklamání - ztráta času. ()

LordMysti

Jak vidím tak jsem jeden z mála co se odvážili dát 4*, přesněji řečeno solidních 75%. Ano v mém hodnocení je zohledněno to, že mám přesně podobný žánr rád. Jasně bylo to čistokrevné béčko, ale bylo dost solidně natočeno a hlavně jsem se nenudil - film letěl od jedné scény k další a děj se hrnul kupředu. Zajímavé zápletky a zvraty se konaly jak se sluší a patří a celé to vyšperkovala poslední scéna kvůli které ta poslední hvězdička navíc! Ano je to vykradačka podobných filmů, ale bere si to lepší, přímočaré a efektivní. Za mě spokojenost! ()

vikino1

Značka Coverfield si u mě druhým dílem udělala určité renomé. Neříkám, že první díl je vyloženě špatný, ale z filmů točených na ruční kameru je mě na blití. Když jsem uviděl další díl, má sci-fi dušička zaplesala radostí. První půlka toho ještě slibovala hodně, bohužel tvůrci rozjeli dvě dějové zápletky, které nedotáhly do konce. Kdyby se věnovali bud lidem z alternativní reality nebo oživlé stanici plné paranormálních jevů - udělali by líp. Takhle máme od každého něco ale nic není dotažené do konce. Škoda, škoda, bral bych další (klidně remake) Rkovej, ponurej Horizont Události. Jo a úsměv na tváři mě mě udělalo angažmá Chrise O'Dowda, bohužel komu jednou přirostl k srdíčku IT Crowd, tak musel vidět, že on se na vážné role vůbec nehodí. Vůbec mě do posádky nezapadl, ba co víc, měl nejzajímavější scénu z filmu (ta s rukou) a já jsem se mu prostě musel smát jen když ho vidím :-). ()

Likan7

Nechci být nějaký hater, ale ono to bohužel moc nejde. Vemu to trochu zeširoka. Cloverfield je pecka, je stále pecka i po deseti letech a minimálně dalších 10 bude. Pak přišla "Ulice", která byla skvělý atmosférický thriller, jenže měla jedno obrovský mínus. Naprosto zbytečně se odehrávala ve stejným světě jako Monstrum a namontování mimozemšťanů na jedničku bilo do očí tak moc, že si to už nikdy nepustím. Teorie o mláděti, zvířeti nebo prostě obyčejným obrovským mimozemšťanovi, co ničí Zemi a je nezničitelný mě baví dodnes. A naroubování těch potvor s vesmírnými loděmi mi už nesedělo, i když jsem to ještě přežil. Proboha! Jenže to, co udělali ty trapáci ve trojce, je na přes držku. První polovina Paradoxu je ještě fajn. Není to žádný wow, ale spíš takový ok. Občas si to hraje na Život, občas na skvělý Sunshine. Ale někde od 50. minuty, se to zvrtlo v totální výplach, kde vědci jsou nejblbější lidi ve Vesmíru, jedno ve kterým, a občas jsem nevěděl, jestli to je vtipný nebo ne (scéna s rukou je vyloženě jako z jinýho filmu a místo hrůzy se mi spíš chtělo smát). Tady bych ale furt byl na nějakejch třech, protože se to ještě dalo přežít. Jenže pak přišlo posledních 20 sekund a já mam chuť někoho zabít. Takhle trikově odfláklý finále, který nedává vůbec smysl jsem dlouho neviděl. A pokud nad tim budu uvažovat alespoň 10 sekund, tak ani to příběhový našroubování na první Monstrum mi vůbec nesedí. Další tupý sci-fi, který mohlo být fajn, a místo toho je břečkou, kterou nechcete vidět. ()

Anayka

3* je absolutní maximum, možná i 2* je moc. Takže ve vesmíru hoří a je tam gravitace? Možná tak v jiné dimenzi. Vršící se WTF momenty všechny ty dobré nápady totálně pohřbily. ()

Psycho.R

Nechápu úplně tu nenávist vůči tomuto filmu. Myslím, že příběhově je to něco jako Horizont událostí, leč horší. Ale na jedno shlédnutí se to dá bez problému. Dokonce se mi asi tři věci zdáli celkem osvěžující. ()

Shaleman

Jo no. Oni všichni čekali nudnou komorní konverzačku, jakou byla Ulice, kterou s původním Cloverfieldem spojuje maximálně název a posledních 30 minut Rambo girl. A místo ni dostali trikově podařenou akční oddychovku, akorát tak dlouhou a se spoustou berliček a wtf momentů, jakých je dneska v každým akčním filmu třicet za hodinu. No hlavně aby se nezapomněli uhvězdičkovat u Rychle a zběsile, nebo tří hodinové kameře staticky namířené na páreček remcajících důchodců. ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)