Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

Hawaj

Děcka z Brooklinu taky zachraňují svět. Děcka hrají pěkně, atmoška 80. let je trefená, příběh a motivace botů je prázdná slátanina už po 150 a jenom záminka pro klišé řežbu monster, ale to dětem asi vadit nebude. Triky jsou skvělé. Na 43 min 51 sec je vidět 3D model Škody Octavia 1, krátce předtím než jí taky odnese výbuch. Úplnej závěr je cringe patetickej a asi ty minority na který je to mířený moc nenadchne. ()

Ivoman

Ale vlastně proč ne. Je to taková zkouška nastartování dalších filmů. Objevíme se v roce 1994 a sledujeme další nová setkání autobotů s lidmi. K tomu jsou tam robotí zvířátka, jiní zlouni než ohraní deceptikoni, prostě opět parádní digitální podívaná. Herci vybráni podle požadavku na výplatu a všechno ostatní šlo do CGi. Co čekat teda ? U mě dobrý. ()

Kebabkony

Když jsem poprvé viděl trailer, tak se mi to vůbec nelíbilo a krabicový Optimus už tuplem ne, ale v kině jsem byl příjemně překvapen. Sice se nejedná o pecku jako u prvních Transformerů, ale dle mého je to lepší než Poslední rytíř.  Akce je tady docela slušná a přehledná. Není tu milion výbuchů a jiných hovadin. CGI se od trailerů taky zlepšilo, ne o moc, protože to bysme chtěli zase od tvůrců až příliš,ale zlepšení tam vidět jde. Lidské postavy nejsou nijak zajímavé, ale dají se snést. Pokud v dalším díle zlepší akci. Trochu vizuál, tak si myslím, že by to nemuselo být tak strašné a upřímně se na další díl docela těším. 6/10 ()

Isag1

Neviem sa k tomuto absolútne vyjadriť... Po tomto Transformers asi fakt uvažujem, že Micheal Bay alebo Travis Knight mali mať stále vedúcu rolu, akým smerom sa bude táto filmová séria uberať. Absolútne mi chýba tá tínedžerská akcia s cool autami a krásnym ultra realistickým cgi. Tento film je narozdiel od Bayversu natočený s fakt podpriemerným IQ, absolútne nedorobeným CGI, ktoré miestami je fakt vidno a herecké výkony samotných, podotýkam, ľudských postáv sú na bode mrazu. Jediný Anthony Ramos mi nevadil prvú polovicu filmu. V druhej polovici filmu bola absolútne trápna nanútená friendship pasáž, ktorá tam absolútne, ale že absolútne nemusela byť. Pozor, jediná výnimka filmu a to následná finálna bitka, ktorá bola prepracovaná veľmi dobre. Čo na pomer filmu/rozpočtu bola adekvátna. Malé dieťa sa zabaví na filme, dospelý človek nie. Ak máš nad 13 rokov, chodiť do kina je zbytočnosť. Tento film zlyháva skoro v každom smere. 1/5 ()

PTomA

Krok vpřed pro sérii Transformerů. Změnil se především styl zaběhlé série - vypustilo se od armádní složky (i když konec vyhlíží jistým směrem mrk mrk) a zrychlilo se na tempu vyprávění. Stačí jednoduchá expozice jednotvárných, byť sympatických postav s dobrou motivací a vtipálka Mirage, abychom dostali vše, co od filmu chceme. Nabušenou zábavu od začátku do konce plnou výbuchu a solidních bitek - je zajímavé se pozastavit u bitek, které jsou od Bayových odlišné, více kinetické a pokrokovější. Zároveň ale Caple Jr. často kopíruje zaběhlé nápady již existujících známých sérii - Rychle a Zběsile, Transformers, Jurský svět, Indiana Jones (z jehož využití si dělají sami tvůrci srandu). Film proto nemá zcela vlastní ksicht, spoléhá se na znalostech a dovednostech zreplikovat tyto scény - často to Transformerům vychází. Právě děti kolem 10 let si to nejvíce užijí a přál bych si být jeden z nich. Taky oceňuji navázání na Japonsko a jak podobní jsou Transformeři Monster filmům (čti ne tak vážné a osudové, přičemž vizualita děl a přemýšlením nad ním je na stejné úrovni). Jsem nadšený a vlastně se moc těším na další pokračování. Teď jen čekat na výsledky BO. ()

Juraxin

Po celkom dobrom Bumbleebemu tu máme nových transformerov. Musím sa priznať že po zahliadnutí prvých traileroch som bol veľmi skepticky,lebo taká značka ako transformery je veľmi známa, a ako malý chlapec som na transformeroch vyrastal. A preto som od príbehu čakal veľmi veľa. A musím priznať že film naplnil moje očakávania. režisér Steven Caple Jr. vytvoril užasni príbeh,zdasa že obmena režiséra po veľkých neúspechoch štvrtej a piatej epizódy mala svoj význam a ukázal nám že príbeh o transformeroch môže znovu fungovať. príbeh je jedno obrovské klišé,ľudské postavy sú tu minimálne prekreslene,všetko sa tu deje stratke bez nejakého väčšie zmyslu. Maximali boli dosť pohode,aj kde zo štyroch pribehu boli poriadne zasadeny iba dvaja.Najviac sa mi páčil Airazor. Cybertoni sú tu dosť nevyužitý, príbehu majú nedostatok priestoru.  Ľudské postavy sú zaujímavé a Noach v kombinácii s Miragom funguje dobre a zatieňuje občas aj Sama s Bumblebeem. Optimus tu je veľmi zaujímavou postavou, prejde si určitým vývojom, aj keď určitých momentoch funguje ako iná postava. Zápletky sú veľmi jednoduché a primitívne. Súboje pôsobia ako jeden obrovsky digi bordel. Dizajn robotou je tu úžasný, je veľmi podobný pôvodnému kreslenému seriálu a vyzerá dobre.Humor tu funguje ale nejde o žiadny skvost,často krát pôsobi viac nutene alebo pubertacky. CGI efekty tu pôsobia zle,  ale to by som bral za chybu malého rozpočtu. Čo ma mrzí lebo filmy Michael Bay boli po vizuálnej stránke jeden velky skvost.Ale tak či taka aj napriek slabšim nezrovnavostiam pribeh funguje a je užasný.Zrelo odpuračam. ()

blazma

Nový restart a člověk by řekl, že se vyvarují stejných chyb. Jenže to se neděje. Nový restart neznamená, že tam jen přidáte nové roboty a je vyřešeno. Je potřeba prostě zajímavý příběh, aby to mohlo fungovat a to tady není. Herci absolutně nevýrazní a Transformeři ještě víc. Záporák je taky nevýrazný. Celý ten film je prostě takovou neslanou vlažnou polívkou. Na jednou kouknutí dobrý, ale pak to zapadne do dějin špatných Transformers filmů. ()

ESNYR

Kdyby to nakreslily a daly na čété:déčko, řekl bych si oukej je to pro děti, nemám problém. Jenže tohle je snad špatný vtip a nevěřím že to někdo pustil do kin s vědomím že to zaujme. Vážně by mě zajímalo kdo proboha sype peníze do takových filmů, když už z nástřelu scénáře muselo být jasné že to vydělá stěží půlku pytle co do toho nasypaly. Děj je těžko popsatelný zmatek, kdy jsem půl filmu netušil na co se dívám a proč jsem se vůbec dívat začal. Ani po 8 filmech (nebo kolikati) pořád nejsem schopný ze sebe dostat víc jak 2 jména těch aut a to si ještě nejsem jistý jestli jsou správně protože půlka se jich jmenuje něco jako Hřídel karbonitová, Kolečkovec pásatý, Pístovec kardanový, tedy jim jména počeštily a druhá půlka se jmenuje Grobelmudrgert, Bograsulfit, Primerus a podobně takže nemám pořád jak určit kdo kope za kerou stranu. Je záhada jak se na naší planetě dokážou skrývat když se tam v klidečku přemění kamion na obřího robota uprostřed parkoviště a po jakékoliv dálnici se ti další synchronizovaně skládají a rozkládají jak kdyby byly na spartakiádě. Ty kamiony a auta, ještě jsem jakž takž schopný tolerovat protože už jsem si na ně zvykl v předchozích filmech ale ty zvířata tomu teda nasadily korunu. Dám jednu za to že triková stránka vypadala dobře. ()

petrsponar

Popravdě není to vůbec zlé,má to rychlé tempo není přepatlaně debilní viz POSLEDNÍ RYTÍŘ,já se bavil,má to sice mouchy,ale já můžu s klidným svědomím říct lepších 6/10 ()

a0001 odpad!

Časy kedy Transformers boli zábavou pre širší záber vekovej kategórie sú pri tomto filme určite preč. Je to tupé a detinské. Žiaľ. ()

Facerr

Parodie na rasově korektní filmy (za debily jsou tu všichni bílý:) meets nuda stěží hodná dokoukání k závěrečným titulkům. Jako film sám o sobě by to byla taková průměrná šeď, která se vlastně docela dá, ale jako pokračování kdysi skvostných Transformerů, za který si člověk i rád připlatil v kině je to trochu ostuda. Vedle plechovejch zviřátek, který byly docela fajn, zapomnění hodný příběh, obsazení, muzika, atmosféra, vlastně všechno. ()

fimler

Bavilo mě to rozhodně více než Transformeři s Markem Wahlbergem, ale i tak totálně zbytečné a průměrné. Především scénář je celé jedno ohráté klišé. Herci mi nevadili vůbec, Primals se mi líbili, ale toto “pokračování” nenavazuje a ani jako divák nechápu jak a proč jsme dostali po sešti dílech Transformerů další v téhle podobě. Není to ani remake, jako sequel to nedává smysl, tudíž mi naprosto uniká podstata tohohle všeho (kromě vyždímání peněz). Jak to chtějí dále navázat, to mi rozum nebere. P.S. Nechápu, jak někdo může říct, že Bumblebee byl oproti tomuhle lepší, minimálně je to na stejné hladině špatnosti. ()

xxmurphyxx

Transgenders: Rise of the Niggers. Fuck that shit. Človek si príde po akciou nabitú rozprávku o robotoch, plnú špičkových efektov a pompéznej hudby a dostane vykastrovanú, nudnú homo kokotinu o utláčaných negroch a hispáncoch s nadpozemským IQ a odvahou, bojujúcich po boku priposratých plechoviek na zelenom plátne vzadu u starej mamky na záhrade s digitálnymi efektami z praveku a nonstop hrajúcim rapom, ktorý sem tam pretne orchestrálna hudba asi tak orchestrálna, ako najebaný harmonikár v terchovskej krčme pred záverečnou. Nefunguje tu absolútne nič, od nulovej charizmy medzi dvomi hnusnými čiernymi škretmi z ktorých jeden furt len narieka a druhý/á behá s otvorenou gambou a hrá sa, že zjedla Šalamúnov kokot múdrosti v hlavnej úlohe, až po dehonestáciu a prekrútenie charakteru Optimusa, ktorý tu nedokáže zajebať bez pomoci ani jednu ranu a film sa tým pádom nepribližuje Bayovej jednotke ani len na jeden svetelný rok. Preto ma vôbec ani neprekvapuje, kto túto sračku režíroval. Lebo ako hovorí jedno staré príslovie...negri filmy točiť nevedia. Aspoň nie tie kvalitné. ()

blondboss

Digitálny bordel ako sme zvyknutí. To je ale asi tak všetko, keďže v tomto pokračovaní už nefunguje takmer vôbec nič. Nesympatické postavy, katastrofálne dialógy, oceán klišé scénok a do toho síce namakaný, ale už dávno otrepaný vizuál. Ako prequel to mohlo fungovať fajn, keby sa toho uchytil schopnejší režisér, takto je to len podpriemerný blockbuster, ktorý vám akurát tak vypláchne mozog na dve hodky a vyšumí do stratena za hodku. 40 % ()

Fin_429

Čas na Odpady! Ne, tak strašné to nebylo. Bylo to jen brutálně otravné. Otravné, tupé, bez jakýchkoliv dobře napsaných dialogů a na konec klišé na každém rohu. Jednorázový akční výplach, na který ale nikdy nezapomenu. Bumblebee byl výborný 5/10 ()

jack_scott

Film není tak špatný, jak je tu vylíčeno. Když se pomine dnešní monerní BLM rasismus a šílený woke začátek, tak je to celkem zajimavý film, který prostě je jiný než kousky Michaela Baye - má narozdíl od nich více hlášek a vtipných situací. Některé scény, honičky, a souboje jsou taky fajn - a některé s Porsche 964 VELMI fajn. 60% a ***. ()

HanzoBureshi

Série Transformerů od Michaela Baye měla sice dost much, ale bylo to velké, epické, vtipné, zábavné a zatraceně dost SEXY! Do toho k tomu zasahoval epický soundtrack od Steva Jablonskyho. Jenomže v tomto snímku jsem z toho nenašel skoro vůbec nic. Chápu, že se snaží vzhled věrný animáku, ale proč to vypadá jako z Wishe? Když nastane konečně nějaký souboj, tak u toho musí hrát nějaké songy, které se podle mého názoru do toho nehodí. V minulém dílu byl problém v tom, že to vypadalo jako sci-fi hledání pokladu, a proto se tento nápad uskutečnil ještě jednou + tu máme horší vizualizaci. Z toho tedy plyne, že se pro mě asi jedná o nejhorší filmový snímek z této série robotů. Co mě opravdu aspoň překvapilo, je jen konečné známé hudební téma a možný a dlouho spekulovaný crossover, jinak je to velká bída. Mé hodnocení: 3/10 ()

kacir

Dobrá kokotina.. Mňa už jebne z tých nových hitov... Áno teraz je v móde dávať do filmov negrov, hispáncov, chodiace tučné ohavy a podobne...to na kastingu vyhráva asi ten s najkokotskejším ksichtom...vlastne celý film stojí za kkt. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)