Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Franta285

Můj nejoblíbenější film studia Ghibli(Moc jsem jich ale neviděl). Sice nemá takovou myšlenku jako například Cesta do Fantazie, ale měl jsem u sledování takový pocit, který nedokážu popsat. Snad chápete jak to myslím. ()

gumbo

Příjemná oddychová pohádka na vlahé letní večery. Já mám sice radši Miyzakiho, který jde trochu do hloubky, u tohohle si však člověk lépe odpočine :) 75% ()

Axident

Prostě nádhera, jak je tady mnohokráte zmíněno - gejzír upřímné a bezprostřední dětské fantazie v krystalické podobě, která není vůbec na obtíž a příjemně dojímá. Mazel, macatý Totoro, famózní kočko-autobus a mile praštěná, zvídavá, malá Mei. Paráda. (Mě naopak japonská uječenost holčiček vůbec nevadila, ale bavila mě, od tohoto filmu koukám na japonská anime jedině v japonštině a angličtina mi přijde k nim prznící.) ()

Colleague

KAWAI - to řeknou Japonci když někdo zmíní Totoro. Naprosto skvělý animák s ještě skvělejším Totorem. Scéna s dešníkem mi přišla absolutně fantastická. ()

Vakomlok

Tak poetický a nevinný film jsem neviděl už dlouho. Nejlepší na tom je, že ačkoli se na plátně neodehrává žádná vyloženě vtipná scéna, člověk se od začátku do konce musí usmívat. Což se ještě stupňuje pokaždé, kdy se objeví nějaká Miyazakiho příšerka. Pro mě za pět * ()

figliar

Japonci vážne milujú prírodu a všetko s ňou spojené, majú detského ducha a taktiež podľa mňa na niečom frčia. Fantázia a predstavivosť v Totorovi, detská nevinnosť Satsuke a Mei, milujúci otec, dobrácky lesný duch a úžasný mačací autobus, to proste nevymyslíš. Originálne, zábavné, pre deti aj dospelých... ()

Warlukyn

Čekal jsem blbost pro děti co mě nebude bavit, ale naopak to byla celkem i sranda nemám co vytknout....jinak potkat ted v noci v lese totora tak seru strachy a to že totera pořádně :D ()

BOURQUE

Jeden z ďalších skvelých a úžasných príbehov od majstra! Aj ja by som chcel mať svojho Totora a jazdiť na takom autobuse, aj keď mačičky nepatria medzi moje najobľúbenejšie zvieratá. ;) Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

dhejbal

Nádherný film s velmi sympatickou postavou Totora a místy fantastickou Hisaišiho hudbou. Jednu věc však nechápu: Kde se proboha v tom krásném prostředí najednou vzal ten příšerný Kočkobus? ()

loki5

Z Mijazakiho filmů ten nejvíc zaměřený na děti. A popravdě to vůbec nevadí. Jak si zde často stěžuji jak se některé filmy děsivě vlečou zde mi 1,5 hodiny připadlo jako 20 minut. A když najednou zničehonic naskočili titulky měl jsem pocit jako by to někdo utnul v prostředku. A klidně bych se na to díval další hodinu. Animace opět úžasná s velkým důrazem na detail a když si člověk vezme, že je snímek 30 let starý není to na něm ani v nejmenším poznat. Což se o současné tvorbě říct nedá. 80% ()

helloween93

“Throwback Thursday #27” - Po Naušice a Laputě třetí Miyazakiho throwback a Totoro se mi líbil z těch tří filmů líbil nejméně. Nápd s Totorem byl hrozně super, ale bohužel hodnocení filmu trochu sráží ty upištěné holky, hlavně mladší Mei a pak fakt, že jak Totoro, tak Kočkobus tu mají celkem málo prostoru. Filmu totiž v podstatě chybí jakýkoliv děj, podstatné se začne dít až v poslední dvaceminutovce. Kdyby byl v podobném duchu celý film, byl bych spoko. Nejlepší scénou filmu zůstává ta v dešti na zastávce. Animace se oproti Naušice posunula o dost dál a nelze jí co vytknout. Možná Totorovi ještě někdy dám šanci, dokud to bude na Netflixu. // po zvážení a poslechu titulkové písně Totoro dávám slabší 4*. ()

dokktor

prostě nádhera, kresbou počínaje a hudbou konče. připadám si jako bych omládl o 15 let, celá ta atmosféra musí každému nasadit úsměv od ucha k druhému. jenom pořád nechápu proč čeští dramaturgové stále dávají přednost šovinistickým animáčům z usa před bezstarostně pacifistickým myazakim. ()

mi-ib

Tak takhle si představuji dětšký film a nevadí, že jsem ho viděl až teď v době, kdy roztomilým animovaným zvířátkům tolik neholduji. Na druhou stranu se zde ukazuje, že Japonci roztomilé postavičky uměli a umějí. Filmy pro děti nemusí být přece jen od začáku do konce veselé a aby se neřeklo dá se do nich nějaká ta dojemná zápletka. V tomhle filmíku si ty nejmenší nejvíce užijí Totora a jemu podobné a ta odrostlejší dítka si uvědomí, že život není jen hra, ale přináší i smutnější okamžiky. Tam kde se jiné filmy snaží zahrát na mou citlivější strunu a mě je to jedno, tak Tonari no Totoro mě opravdu zasáh. Zatím co jsem viděl od Miyazakiho, všechno super. ()

don_mingo

Zas takové terno to není, i když chápu, že jde v první řadě o pohádku pro děti a jako taková funguje bezvadně. Všechny scény s Totorem jsou skvělé (a kočkobus s myšími světly jakbysmet), perfektně animované a lesní příšerky jsou bez výjimky naprosto cute, což měl být asi celý film, ale hlavně u "dialogů" to nefunguje ani náhodou - to neskutečně iritativní řvaní a ječení malých spratků umí asi ocenit fakt jenom Japonci. Hluboký metafyzický příběh jsem v tom určitě nehledal, ale aspoň nějaký tam mohl taky být... tak nevím. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami... ale kvůli těm potvorám to nechám na čtyřech, protože na ně nikdy nezapomenu :) ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)