Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

Brain-D

Trošku uřvané a brutálně mi to tím řvaním zhnusilo japonštinu. Na druhou stranu, když se zrovna mlčí řve tu Totora a vrní kočičí autobus, který je naprosto nádherný. Plyšáčci byly rozkošní a postavy na odtřel. ()

hroubek

Filmy Hayao Miyazakiho si nelze nezamilovat, jelikož krásně kombinuje náš obyčejný svět s krásným prostředím fantazie zvláště z pohledu dětí. Díky tomu se může objevit cokoliv. Samozřejmě to není to nejdůležitější. Nejdůležitější je to, že Miyazak je skvělý vypravěč příběhů, a já mu je baštím i s navijákem. To je prostě fakt, na kterém se nic nemění. I takový obyčejný příběh, jako je tento, ve kterém se nic výrazného nestane, dokáže velmi dobře prodat s naprostou elegancí a kouzlem. Kouzlem díky, kterému máte radost z toho co vidíte. To se mi na Miyazakiho filmech líbí. Krásná pohádka o dvou sestrách, jednom lesním duchu Totorovi a Kočkobusu. ()

fefee

Tí Japončíci majú neskutočné haluzné rozprávky, čarovne krásne, ale videl som aj lepšie ako je Totoro - Stromokocúr. ()

Hennesy

Hravé, plné fantázie a citlivo podané podobne ako iné Mijazakiho filmy. Ale v porovnaní s jeho ďalšími, dospelejšími a vyzretejšími snímkami je Totoro pre mňa také zahrievacie kolo. Optimistická jednohubka. ()

nevermore

Krásně aimováno, nicméně pořád je to pro mě jen pohádka pro děti, rozvleklá, skoro až nudná. Těžko se mi při sledování udržuje pozornost. ()

VasaX

Krásná pohádka o samotě u lesa a dvou tvrdohlavých holčičkách, z toho ta mladší je tuplem paličatá a hrozně uřvaná (pokud zrovna netrucuje, plus vypadá jako žába. Pak je tady Totoro, který zasahuje klíčově do děje aniž by vlastně měl nějakou motivaci, věděl co se děje. Tohle je hodně dětská pohádka - všechny mechanismy prostě *existují*, divák nic neví a jen se nechá táhnout dvěma cácorama. To samotné by bylo max na 3 hvězdy, jenže Ghibli umí opravdu krásné scény a scenérie, krajinky, domy, místnosti. A to vypadá tak hezky. Takže jedna hvězda navrch. říkáte mi nějaké argumenty, proč to má i navíc? Bohužel, přes uřvanou Mei vás neslyším. ()

PollyJean

Film je sice určen nejmenším divákům, ale obávám se že postava Totora si získá úplně všechny, zvláště pak jeho hrátky s deštníkem. Postavy rodičů mě přiměly přemýšlet, zda by takhle nějak vypadala Mononoke a Ashitaka nebo Nausika a její princ, až by dospěli... ()

Kalidor_

Krásný příběh (líbil se mi ten nádech dramatičnosti v dětském příběhu), překrásná animace krajiny (snad každý druhý záběr by se mohl zarámovat) a ideální délka. Už vím, proč jsou japonci z Totora hotoví, taky mně dostal :-) Hisaishiho hudba je kouzelná, v tomto případě songy se obzvlášť chytlavě vydařily. ()

Ravi

Z tohohle animáku mi běhal mráz po zádech. Japonská záliba v postavách, které svou obludností budí až odpor, mi dělá trochu problémy. Celkově zajímavé, ale pro mě to nemá moc do sebe. Kvality to má a za vidění to stojí. Zejména díky fantazii tvůrců. 60% = 3/5 ()

Kurikmoon

Rozprávka s absenciou násilia. Milé, optimistické, originálne, hravé. S tvorivou dávkou fantázie a s reálnym správaním postáv. Návraty k jednoduchej detskej radosti vždy rád uvítam. A vôbec nevadí, že to nemá nejakú hlbšiu dejovú kostru. Pretože sledovať pár dní Mei a Satsuke na vidieku Vám prinesie možnosť tešiť sa i z drobností. Naplno. ()

Gerret

K napsání komentáře jsem se odhodlal až po druhé projekci. Můj soused Totoro se mi hlavně zalíbil svou animací, kterou má Hayao Miyazaki perfektní ve všech filmech. Film je skvěle zpracovaný i po příběhové stránce a fantasy prvky jsou do filmu dobře vložené. Doufám, že se časem dočkám i krátkého pokračování Mei to Koneko basu, které je zatím k vidění jen v tokijském Muzeu Ghibli. Hodnocení 95%. ()

vyfuk

Můj vztah k anime byl vždycky spíše spojen s předsudky a záští, jelikož je s tím spojeno spoustu věci, které se mi nelíbí a také ty, které mě i děsili. Jako třeba Princezna Mononoke. Nakonec jsem mnoha z těchto předsudků překročil a překonal, ale stále si při sledování anime přijdu nejistě. Mijazakiho tvorba je ale na druhou stranu jedinečná a nezapomenutelná. Ale žánrově i jinými druhy to nebylo pro mne ono. Tento film mělo být prý něco úplně jiného. A taky bylo. Žádné násilí, žádná krev, žádné psycho, žádný nepřátelé. Jen láska a přátelství. Tento film je prostě trochu jiný a i když já asi nikdy nenajdu vztah k anime, tak nemůžu přehlížet kvality mistra Mijazakiho. ()

Ichabod

Malý a nekomplikovaný příběh, který zahřeje. Nádherná animace skvěle podává emoce obou holčiček. Jediné co brání dát vyšší hodnocení, je jednoduchost příběhu a vyprávění, na druhou stranu je to instantní zlepšovák nálady. ()

drackula

Hľadal som nejakú rozprávku, ktorú by som si užil spolu s juniorom. My Neighbour Totoro bola skvelá voľba. Synátor sedel relatívne dlho ako prikovaný a aj neskôr, popri hre, stále jedným očkom pozeral, čo sa to tam deje. Melódie ho nútili tancovať do rytmu a celkovo z celého pozerania išla veľmi pozitívna energia. Ani ja som sa nenudil, keďže to bolo milé, vtipné a originálne. A animácia na to že je z roku 1988, tak klobúk dole. 80% Netflix ()

blackJag

Poetika obyčejnosti, fantastika bez potřeby složitého mýtu v pozadí, a funguje to. Kdybych nebyl alergik, neměl obavu z klíšťat (a kdyby nebyl podzim), já bych se snad rozběhl do hájů a lesů a nasával všechnu tu okázale obyčejnou epiku přírody. Sice bych ve svých letech vypadal trochu těžkopádně, ale čert to vem :-) 90% ()

Luksa

Nádherný animák pro celou rodinu, plný hravé dětské fantazie a laskavého humoru. Miyazaki je Disney východního světa. ()

Pecival

Zaměření na malé děti bych rozhodně nevyčítal, stejně jako absenci příběhu. Celé to jako obvykle zachraňuje naprosto dokonale milá, pozitivní animace a celkové pohodové vyznění. Proto opravdu nechápu poslední "dramatickou" třetinu - děcka začnou být až nepříjemně uječená a milá atmosféra je ta tam. Tak, tak za čtyři a to jenom díky dokonalýmu Totorovi a jeho "autobusu". Škoda, vypadalo to ze začátku hodně nadejně. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)