Anihilace

• Veľká Británia Annihilation (viac)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

stret

Tuší niekto, prečo mal byť taký problém do tejto oblasti "z ktorej sa nikto nevrátil" poslať trebárs tisíc dronov alebo to prípadne vybombardovať? Prišlo mi to ako by predlohu napísala žena pre ženy. Nudné, problematické, a v druhej polovici značne béčkové. ()

Bogrant

Annihilation má výhodu v tom, že neznalec knižnej predlohy, nevie čo má od nej čakať a práve v tom spočíva jej tajomstvo (úspechu? asi nie), ktoré dobre dopĺňajú hudobné motívy. Opticky a myšlienkovo inteligentné, ale na záver dosť divné sci-fi, ktorého kameň úrazu padá na príliš veľké množstvo dialógov, otázok a málo odpovedí a faktov. A okrem záveru a brutálne dobrej scény s medveďom (alebo čo to bolo), je vlastne ten zvyšok vcelku neškodný. Film, ktorý stojí za pozretie, ale veľkú dieru do sveta neurobí. ()

Andy.222

Dobrá atmosféra, dobrá Natalie, dobrý vizuál. S příběhem je to horší. Chápu že to mělo být: "Pokud si chytrý, něco si v tom najdeš a pokud ne, tak se za svou hloupost styď." V tomto případě nevím, jestli jsem opravdu tak hloupý já, nebo jestli tím jenom maskování tvůrců ve stylu "Císařových šatů" - že tam vlastně nic není a divák si to musí sám vymyslet místo nich. Také postavy mi přijdou nevyužité - na co mít v týmu fyzičku atd. když vám vlastně nic neřeknou, Zóna jsem čekal že bude vypadat spíš jako něco z Pandory, ale nakonec byla vlastně celkem chudá, pomineme-li barevné plísně a celkově by nebylo od věci, kdyby něco vynechali a s něčím si naopak vyhráli - třeba to, jak se jim ztrácí čas by mě zajímalo více, než nevěra s kolegou z práce atd. ()

dr.francin

Škoda, že se film více nedržel knižní předlohy, a to především části objevení věže/tunelu, kde se stane to podstatné. Výsledkem úprav, které měly postavy více zpřístupnit divákům, je klišé. 3* za vizuální zpracování a hudbu. ()

Milole

Tak musím sa priznať, že som si nemyslel, že ma ešte nejaký sc-fi film niečím prekvapí - v pozitívnom zmlysle slova. A prekvapil. Za mňa - premyslené, s dobrými hereckými výkonmi a naozaj prekvapujúcim nápadom. ()

90125

Päť dobrovolníckych prípadov pre psychyatriu vyšle ľudstvo formou turistického čundru so samopalmi na pleciach, preskúmať neznáme, pravdepodobne mimozemské úkazy. Tak by mohol znieť podtitul tohoto filmu. Anajalejšn, po slovensky nezvládnuté. Nezvládnuté ako sci-fi horor, nezvládnuté ako psycho-dráma. Od Alexa Garlanda som čakal iný level. Ten príbeh nefunguje tak ako by mohol a mal. Je rozprávačsky málo rozvinutý a nedotiahnutý, hlavne jeho postavy. Záver síce čosi do seba má a pripomenulo mi to (hlavne hudbou) nádhernú zvrátenosť Beyond the Black Rainbow, ale nemastný, neslaný pocit ostáva. Ale kedže mám pre takéto sci-fi námety slabosť, je moje hodnotenie dosť zhovievavé. 68 % ()

mato331

Na úvod poznamenávam, že zjavne som tu jeden z mála ľudí, čo čítali knižnú predlohu a mal som teda istú predstavu, do čoho idem. A rovno vám môžem povedať, že film má s knižkou spoločné len veeeeľmi málo (a ubezpečujem vás, že to nie je ani z polovice taký mindfuck ako kniha). No prekvapivo to absolútne nevadí. Garland je proste pán, ktorý vie. Spolu s filmom Blade Runner 2049 sa jedná o jeden z najlepších scifi filmov za posledné roky. Akurát škoda, že sa tu zišla hromada ľudí, ktorí očakávali akčný scifi horror a potom, čo dostali niečo úplne iné, tu tomu kurvia rating. ()

Iron_Man_703

Promarnena sance? Trailer v kine me nadchnul. Vizualni stranka a naprosto ojedinela elektronicka hudba davaly filmu nadeji na Sci-fi roku, minimalne na mem zebricku. Dostatecne inovativni, neokoukane, mysteriozni. Prvni pulhodina cloveka prikova k zidli, ale ouuuuuuuha. Pak uz se film zvrtne jen v obycejne becko, ovsem s nekolika nadhernymi vizualy, napady, prekvapenimi. Je Tezke film ohodnotit. Vizualni strance a nekolika napadum by slusela 5*, ale beckovy survival tak za 2*. A perlicka na konec. Jsou 2 typy otevrenych filozofickych zaveru. V prvnim pripade si z toho divak sedne na zadek(prekvapenim, zamyslenim), jeste tyden mu film lezi v hlave a prehrava si ho v uplne jinem kontextu. Vsechno sedi a na konec zbyde jen otazka, co musel scenarista vyhulit, aby na tohle prisel. V tom druhem pripade se clovek ani k hloubani nedostane, protoze scenar je deravy jak cednik a spis nachazi dalsi a dalsi trhliny. Kdyby se v celem duchu nesl i film, tak bych to Garlandovi snad i zral. Ale po tom becku, aby to nebyl uplny propadak se snazil o nejaky ten filosoficky presah. Bohuzel ten nejproflaklejsi, ze hlavni zaporak prezije a dostane se mezi lidi. Strih, tutulky, nuda, konec. Bohuzel artovi nadsenci jsou schopni filosofovat i nad tim, co chtel reziser rici fontem titulku. Pokud mi nekdo ten konec vysvetli, pojdte do me, ale pozor. budu mit otazky, tak aby Vam tam vsechno sedelo :-) ()

redme

OBSAHUJE SPOJLER !!! Sci-fi zbožuju a na tenhle film jsem se moooc těšil. Knihu jsem nečetl a asi to byla chyba. Vizuálně to opravdu byla lahůdka, jak tvůrci slibovali, ale jinak ... herecké výkony nic moc, spíše průměr. Místy nuda a konec mi přišel takový nijaký. Nevím jak v knížce, ale ve filmu to bylo takové rychlé a zvláštní (skoro jako by se jednalo o záběr z Hvězdné brány, goauldí problesknutí záře v očích a šlus). Každopádně je to film, který si zaslouží kvůli efektům velké plátno a 3D verzi. Škoda, že se Netflix rozhodl film nepouštět do kin mimo Ameriku. 3 * za vizuál . ()

Drkolnov

tyhle natahovaný rádoby scifi nemám rád, byť se herci snažili, tak výsledek je nudný a nedomrlý. Scénář se měl více zaměřit na děj a obsah, než na rádoby nerdské rozbory ptákovin ve flashback provedení. Asi je to aktuálně nový styl Holywoodu - nudit za nízké náklady s velkým ziskem. Interstelar nebo Příchozí využily potenciál mnohem lépe. Navíc Natálka jako vojanda, to už přehánějí s tou všestraností herců - málem se zlomila, když tahala lehkou M16 případně M4. ()

karelhura

Ježíši to se táhlo, ta slátanina byla bez konce. A k tomu ty kecy, bla bla bla. Jediné pozitivum byl vizuál. Jako sorry Natálko, s kladivákem ti to sedlo líp.Nechce se mi věřit že tuhle srágoru má na svědomí tvůrce Ex machiny. ()

vega1

Tom Hardy to povedal za mňa a ešte k tomu krajšie...Ja pridávam hviezdičku za Portmanku, ktorá tentokrát neafektuje, ale poctivo hrá, čo teda už tu v jej poňatí dlho nebolo... ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (viac)

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

07.01.2021

Režisér Ex Machiny nebo Annihilation Alex Garland si zřejmě konečně vybral svůj další projekt. Původně se zdálo, že se filmař po svém posledním seriálovém projektu Devs uchytí v televizi, nakonec… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz