Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

LizianShaw

Zatímco ohlasy na první sérii byly rozporuplné (někteří si sérii užívali, zatímco jiní naopak – mně osobně se líbila velice, ačkoliv chápu, že pro nečtenáře mohlo být přeskakování napříč časovými liniemi docela matoucí) tak na druhou sérii jsou veskrze negativní. A já to celkem dost chápu a bohužel i souhlasím. Naštěstí sledujeme jen jednu časovou linku, avšak v každé epizodě je tolik nelogičností, že jsem se opravdu někdy chytal za hlavu. Henry Cavill je snad ten největší hollywoodský gamer, vlastně i nerd (hraje tucty her či sbírá figurky Warhammer, za což má mou úctu) a několikrát bylo prohlašováno, jak při jeho přijetí do role Geralta, udělal ze Sapkowskiho Zaklínače svou každodenní bibli před spaním. Proto vůbec nechápu, jak mohl být s tak stupidním scénářem spokojený. Na druhou stranu Henry je jen herec, a určitě nemůže diktovat showrunnerovi, jak má vypadat výsledný scénář (což by ideálně byla přesná adaptace). Někdy ty odklony chápu… třeba co si pamatuju v knize, tak když Geralt se Ciri dorazil do Kaer Morhen, strávili tam s Triss několik kapitol, ale vlastně tam vůbec žádná akce nebyla. Což se pro seriál vůbec nehodí, protože když nemá 1 epizoda, alespoň jednu akční scénu (ať už s monstrem nebo ne), tak se divák začne nudit, a to nikdo nechce (mimo čtenáře knížek :)). Ale udělat z Kaer Morhen bordel…. To už je jiný level. Co si tak pamatuju, tak v Kaer Morhen bylo v knize stráveno pár kapitol, a pak už jsme se snad nikdy s Vesemirem ani Eskelem neviděli. Proto mi bylo tak nějak jedno, co s Eskelem udělali, protože mi vůbec nepřipadal, jako nějaká ultra-důležitá postava. Měl vůbec nějakou roli v knize, mimo nějaké hlášky a občasné průpovídky s Geraltem? Nemyslím si… Druhá série mě tedy štvala buď kvůli kompletní přestavbě děje knihy (1. epizoda skončila úplně jinak, než její zdrojová povídka, neměl náhodou Nivellen jakýsi happyend, poté co byla kletba poražena? Zatímco tady za sebou Geralt luxusně prásknul dveřma, jako v nějaké telenovele) , a nebo komplet novou vymyšlenou linkou, která vůbec není zajímavá (čímž myslím Yennefer, scény s ní byly úplně o ničem, ačkoliv jsem rád, že Cahir dostává víc prostoru). A v mnohých případech mi připadalo, jakoby showrunner chtěl rozradostnit čtenáře knih a hodili do random scén zmínky událostí, které v knize opravdu byly, a hrály v něm nějakou roli (vtip s uvázaným čmelákem, Falka, Ciri a její ‘’dny’’). Už tu tucty řádků popisuju chyby této série, ale to je asi tak to, co mě nejvíce zaujalo. Najde se zde něco pozitivního? Napadá mě jen perfektní prostředí, kulisy, kostýmy i hlavní obsazení, či design monster. Takže nic nového, protože totéž by se dalo říct o první sérii. Seriál i přesto nabízí působivou akci, a někdy to opravdu zabaví (finále mě pro změnu celkem bavilo). Potěšilo mě, že dali více prostoru Triss, a dost ji přiblížili ke knihám (kde si ji tedy pamatuju jen jako někoho toužícím po Geraltovi), Rience byl asi nejvíc sympatický bad guy (ikdyž si ho v knize už vůbec nepamatuji) spolu s Dijkstrou. Jsem zvědavý, jak přemění Cahira, protože zatím se netváří, jako by se měl stát členem Geraltovo pozdější tlupy. Není to katastrofa, ale doufám, že to do příštích sérií vyšperkují, protože jestli jich má být ještě pět, tak by měli udržovat aspoň nějakou kvalitu (vždyť stačí jen kopírovat knížku…). 75% () (menej) (viac)

cpt.Lynch

První sérii jsem dokázal ledasco odpustit a tolerovat a těšil jsem se, že ve druhé to bude lepší. Žel nestalo se. Sapokowského předlohy jsou natolik kvalitní, že seriálový zaklínač mohlo klidně sesadit  krále fantasy – Hru o trůny z trůnu. Nestalo se a tak zoufale promarněná šance se jen tak nevidí. Fanoušci předlohy jsou vesměs naštvaní, nefanoušci zase nemůžou chápat, o co v seriálu jde. Casting hlavních postav je super a některé scény taky, ale to je tak všechno. Svět je až kolotočářsky barevný, oproti celkem temné předloze. A co je nejhorší, jsou ty násilné kvóty na obsazení černošských herců. Takhle to Sapkowski nepsal. Ale budiž, je to fantasy takže přebarvit nějakou vedlejší postavu asi snese každý, třeba Istredd je super. Ale to zlé jsou tady až povinné kvóty na černé herce. Hlavní postavy si zatím přebarvit netroufly, ale vedlejší – kvóta 40%. Komparz – kvóta 40%. A černí elfové mě prostě nemůžou nadchnout. ()

DeathTheKid

Nevím, proč jsem zvládl první sérii, možná to bylo ještě pravidelným přísunem sexu, ale teď ten netflix blackwashing prostě nedokážu vystát. Jestli fakt Cavill opravoval štáb, aby byl seriál věrný předloze, tak mu muselo mrdnout v pale, protože tady je to jak z nějakého randomizéru, ať už u barvy pleti, motivů postav nebo v ději celkově. Sapkowski je posraný pokrytec, když se vysmál hrám, které ctí svět, ale tohle si prej pochvaluje. Hlavně že to v měšci cinká, že, ty šmejde?! Pořád platí, že Cavill, Allan a Batey byli dobrou volbou + nyní i Vesemir a příšerky taky vypadaj líp. Pro zaklínačem nepolíbeného diváka je to asi fajn, ale já už se teď otáčím v hrobě. A to budu zpopelněn. ()

Soweek

Druhá série se odklání od epizodického formátu různých zaklínačských zakázek a soustředí se na hlavní dějovou linku. A to je právě špatně, protože hlavní linka nikdy nebyla tolik zábavná, jako malé "sidequesty" s vlastním příběhem, díky kterým vlastně Zaklínač získal onu popularitu. Také výrazně ubylo soubojů a bestiář se nám od první série moc nerozšířil, což je také škoda, protože slovanská mytologie toho má stále světu hodně co nabídnout a scénář z této silné karty pramálo těží. Pochválit naopak musím casting nových postav, které v první sérii ještě nebyli a vlastně i tu odvahu autorů se v určitých pasážích odklonit od knih a jet si vlastní příběh, protože jak už jsem zmínil, hlavní dějová linka v knihách není to, co na Zaklínači milujeme nejvíce. ()

MsUtahraptor

Přesně tři věci se mi na celé sérii líbily:  setkání Triss s Ciri (pasáž asi nejvěrnější knize) ;  Vereena (půlka té hvězdičky náleží Agnes Born- bruxa na jedničku) ;  Yenneskier (Od objetí po hašteření, Yennefer měla nejlepší chemii s Jaskierem. Zlí jazykové pravili, že Yennefer měla lepší chemii s Cahirem, než s Geraltem, a člověk jim musí dát za pravdu.)  Zbytek se pohybuje na stupnici od "Naaah!" po "Zabte mě, prosím... *zuřivě buším do PAUSE*".  Co to provedli s Eskelem? Vesemirem? Franceskou? Klepna zdechla jen proto, že děj byl tak slabý, že emoce z ničeho jiného vytlouct nemohli. Hudba ztratila slovanský nádech- sem tam nějaké motivy z předešlé série zůstaly, ale změna skladatele rve uši. Nepodstatné postavy dostávají dějové linky jiných, nebo zcela nové jen proto, aby zůstaly v ději (a udržovaly americké barevné kvóty)- Istredd, Dara. Jsou vytvářeny zcela nové, absolutně nesmyslné zápletky (Kaer Morhen, Voleth Meir...), zbytečně měněna fakta (Coën není Gryf, Čtrnáctá z pahorku...), vzdálenosti redukovány dle toho, jak se to momentálně hodí (Kear Morhen je z Cintry co by kamenem dohodil.). Emhyr haleká na celou svoji armádu, že je Ciri jeho dcera, nejsilnější okamžiky knihy jsou zprzněny kompletní změnou situace, za které jsou příslušné citace pronášeny („Moje,“ odpověděl bez zaváhání. „Moje, Zigrine.“) a slovansky buclatou Nenneke hraje hubená černoška...  Je dobře, že už jsem měla tu čest se seriálem, jehož druhá řada stála za ho*no a třetí byla překvapivě snesitelná. I když všechno už pak nezachrání ani sebelepší scénáristé. Dám tak i třetímu Zaklínači šanci. Do té doby Viva la FanFiction! ()

psychoJoa odpad!

Tahle série začíná i končí prvním dílem. Pak už se jedná jen o parodii, která se ke všemu ani nepovedla. Lauren měla radši napsat svou vizi na wattpadu - třeba by s tím protazila podobně jako autorka série After. Velké rozpočty, velké zklamání. Zajímalo by mě, za co ty peníze utratili, za scénář to nebylo. Bohužel. Pokud dokázali po dobré jedničce zvednout rozpočet, ale o to snížit úroveň, doufám, že se trojky nedočkáme. V zájmu zachování nějaké kvality ve fantasy žánru a z úcty k předlohám (doufám, že v tomhle seriálu nikdy nebude Regis. Jeho předělávku bych nezvládla). Amen. ()

Maynard.

Asi bych mohl napsat na chlup to stejný jako u první série... Taky sem se nedočkal nějakýho lepšího vyústění. Tentokrát to nebyl jeden velkej trip, ale spíš vejletění ze sídla Zaklínačů. Víc se do příběhu vmíchali elfové, ale moc taky nezasáhli. No, sem docela rád, že sem se na to s mou polovičkou podíval, páč přecijen fantasy serošů až zas tolik není. ()

Firebug

Nechápu to a nudí mě to. První epizoda je nejlepší, protože interpretuje jednu z povídek a funguje samostatně. Po konci třetí episody bych se na celou 2. sérii vykašlal, protože je to strašlivá nuda. Naneštěstí to má žena chtěla dokoukat... A já se tak dostal k scenáristického znásilnění mých oblíbených postav i fikčního světa. Nechápu pro koho to je. Lidé neznající svět zaklínače se v množství postav/jmen/království ztratí (nebo ho minimálně plně nedocení) a fanoušky knih to muže leda tak nas*at. Na 3. sérii dlabu.... (a navíc to fáááákt velkááá nuda!!!) ()

Kienast

Ale Joo ... Knižní předlohou jsem nedotčen, takže je to moje "výhoda", že to nemám s čím srovnávat. Od druhé série jsem, ale prostě a jednoduše čekal víc než recyklaci série první, ta navíc měla originální styl časového vyprávění co tady již není, ale zase je víc nestvůr. Prostě je to klasické pokračování akčnější, ale taky o něco hloupější, epičnost skoro vymizela, přibylo náhod v podobě "najednou se někdo někde objeví a zachrání někoho". Pořád je to fajn fantasy, ale zůstala divná pachuť o nevyužitém potenciálu. 6/10 ()

Wotan

Naivně jsem předpokládal, že druhá série bude lepší jak ta první a opravdu zázraky se dějí! Třeba vůbec jsem nečekal,  že v šestým díle uvidím Michaela Jacksona na vozíku. V téhle verzi zaklínače nejsou bariéry, které by moderní tvorba ze zámoří nepokořila. Ať už je Henry fanda herní nebo knižní předlohy tak klobouk dolů, že to v půlce nepoložil. Tohle má s knížkou společnej akorát první díl. Nepochopím, že kvalitní předlohu dokáží scénáristi tak dokonale zprasit. Ale abych jenom nekritizoval tak Dijkstra se jim povedl a Ciri má nový obočí. ()

Chmur

Jedním slova katastrofa. Už k první sérii jsem měl celkem dost výhrad, ale ta ještě jakž takž fungovala. Druhá série je naprostá marnost. Pro fanouška knižní série se v podstatě jedná o utrpení. S knižní předlohou má tahle sračkovina společné snad jen některé postavy. Přitom Krev elfů je docela jednoduchá kniha, která je plná akce a výborných dialogů. Nejedná se o žádnou mnohovrstevnou hru o trůny s mraky důležitých postav. Scénáristi si ale radši vykonstruují vlastní příběh, který je ale naprosto otřesný, nudný, plný hloupých rozhovorů. Už mě ani moc nevzrušuje, že jsou mnozí elfové černí jak asfalt a trpaslíky hrají lidé s achondroplazií, i toho Filavandrela s podbradkem jsem rozdejchal, ale co nedávám, je naprosté sprznění důležitých charakterů. I vztah Geralta, Yennefer a Ciri je dost problematický. Přeci jen v knihách je to interakce na úrovní dítěte a rodiče. Mezi Allan a Chalotrou je ale věkový rozdíl pět let. Tohle prostě nefunguje. Dalším problémem je samotný Cavill. S hloupým scénářem ještě více vyniká jeho herecká neschopnost. Tam kde v knize Geralt střídá různé nálady a stavy, zůstává Henry v jedné poloze přiblblého bručouna. Úplně mimo knihy je i vykreslení charakteru Cahira, Vesemira hraje italský kolotočář (přitom v Mostu měl Bodnia celkem charisma) atd. I akce je na nic, hudba je taky nevýrazná. Zůstávají snad jen pěkně lokace. Třetí série mě už asi mine. ()

DavidS.

Druhá série je přehlídkou scénáristické a vypravěčské nemohoucnosti s defilé vedlejších postav bez jakéhokoliv charismatu i účelu...Ošklivý a oplácaný elf by měl být oxymoron, stejně jako ušaté dcery a synové Wakandy...V čistě evropské mýtotvorbě a pohádkářství zcela cizorodý prvek...Jsem vděčný, že Jackson natočil Pána prstenů před 20 lety, protože představa, jak by touto optikou dnes vypadala třeba Roklinka, je děsivá... ()

NifKor

Na tohle zklamání jsem čekal 2 roky a fakt toho lituju. Největší problém není, že seriál se nedrží knížek jak předtím slibovalo ale v tom, že tady nefunguje ani to o co se sami snaží a vymýšlí totální píčoviny. Perfektní příklad je nesympatický Eskel a Lambert, kteří jsou totálně vypatlaní a nechápu o co se tvůrci snažili. Tím, že Eskel je nesympatickej kokot, tak zde nefunguje ani dobře jeho smrt, která je co si budem totální výplach a působila zde strašně na sílu. Příběh je totálně zdlouhavý hlavně kvůli Yennefer, která zde má tolik zbytečných scén, kterým pomáhá dojebávat díl samotné retardované střihy. Neskutečně se seriál chová někdy nelogicky, že to bije do očí perfektní příklad je borec, který se portne do Kaer Morhen a jenom popálí Vesemira udělá nějaký sračky sebere nějakou mrdku, která mu je k hovnu a jde pryč..... Co to kurva bylo??? Další otázka je: K čemu kurva je ten ohnivej píčus???? Další totální za mě sračka je celá ta retardovaná ježibaba, u které jsem se chtěl tak strašně moc zasmát, protože toto je z jiného světa jako ty příšery co tam vyvolává. Jediné pozitivum co seriál má je za mě skoro perfektní 1. díl, který ano je dost upravený oproti knize ale ono to oproti ostatním dílům prostě funguje skvěle. Marigold je skvělá postava a dokáže to společně s Geraltem tahat nahoru s jejich herci. Lambert má sice skvělého herce, ale nedokáže tuhle postavu zlepšit ani o trochu, protože je nesympatická, tupá a chtěl jsem ji dát několikrát pěstí. Eskel jak jsem zmiňoval předtím je hovno, do kterého nechcete šlápnout. Vesemir je taková jediná neutrální postava ze všech zaklínačů co se v sérii objevily ale také má své tupé momenty. Yennefer a její linka je zbytečná a samotná postava ten seriál kazila. Triss je tu lepší jak v 1. sérii ale pořád nic moc. Ale abych tu jen nebyl negativní tak musím uznat, že soundtrack je pořád skvělý a měl jsem u něj skoro snad pořád husí kůži. Větší rozpočet zde jde vidět a díky tomu i ti draci vypadají skvěle a celkově CGI vypadá fakt dobře. Akce je stejně skvělá jako v 1. sérii. Pár scén s přírodou byly fakt pěkné a to jsem ještě nezmínil skvělý pocit, který jsem měl, když se tam objevili zase trpaslíci. Nejsem zastánce toho, že by se seriál měl těžce držet knih a už u 1. série jsem dokázal odpustit černou Fringillu nebo upravený díl s Ježkem, ale když jsem na tuhle sérii čekal 2 roky a uvidím takovej výplach sraček, tak to prostě nemůže snad nikdo odpustit. Neskutečné zklamání a je smutné, že jsem 2. sérii dokoukával na sílu a 3. možná ani nezkouknu.... 5,5/10 ()

Ondra16

Burn Butcher Burn! Místo fanouška, který se zájmem objevuje postavy a hraje si s celým světem, se z tvůrců stali rutinéři, kteří prostě jen potřebují odvyprávět další část příběhu a netrápí se úplně, jak to bude vypadat. Jednotlivým epizodám chybí výraznější vyvrcholení a s výjimkou té se opouští povídková struktura, díky které původních osm dílů nikdy nenudilo. Místo toho nastupuje románová osudovost, která tam ale prostě není a z celého zastřešení povídačkou o Voleth Meir a dramatického oblouku Yennefer je cítit potřeba tuhle sezónu nějak vyplnit, aniž bychom se vlastně někam zásadně posunuli. ()

Rudinsky

Pachuť. Úplne rozumiem pene na hube fanúšikov Sapkowského. Takto im sprasiť Kaer Morhen a zaklínačskú kultúru - to chce naozaj odvahu. To, čo mohlo byť korením celého filmu totiž ustupuje woke tendenciám (a už to začína byť na Netflixe naozaj veľmi intenzívne). Preto sa pripravte na černošských elfov, bollywoodskeho Vilgefortza, "inakosť" a feminizmus - samozrejme v poľskej stredovekej fantasy (pozdravujem Jacksona s jeho nekompromisnou víziou). Mrzí ma aj odklon od klasických efektov na úkor digitálnych, ktoré sú síce obstojné, ale postrádajú onu intenzitu (nezabudnuteľná Striga) - a pri tom, úvodný diel je dôkaz, že sa to dá urobiť veľmi šikovne. Potom ale navštívime azylový dom zaklínačov, kde to vyzerá ako harašenie v Troškovej rozprávke - navyše s tonou logických bláznovstiev - a nadšenie opadne natrvalo. Ťažko povedať, kde sa to posralo najviac a či sa rezignácia scenáristov na vrstevnaté rozprávanie jednotlivých poviedok v čase vyplatila. Nosný príbeh, ktorý to mal z pohľadu US diváka zjednodušiť a zdynamizovať, totiž neponúkol zhola nič - a je napriek krátkemu rozsahu prekvapivo riedky a bez šťavy (a to má k dispozícií tonu možností a fajn postáv).  A vôbec - fanservingu je v druhej sérií bolestne málo, čo značne oslabuje temnú atmosféru a Cavillov cool faktor (takže začína so svojim chrchlaním motivačných citátov pôsobiť komicky). Čo je škoda, pretože Dijkstra sa fakt podaril, ženské protagonistky stále veľmi fajn a úvodná poviedka čarovná (najmä skvelý Kristofer Hivju). Ak ale Netflix plánuje servírovať každé dva roky iba 8 dielov komerčnej nudy a politiky, asi nepokračujem. Medzi 2-3 ()

WathanajX

Já chudák malá netušila, že po tom, co jsem zkritizovala některé části první série na ně budu po zhlédnutí tohoto paskvilu ještě hodně ráda vzpomínat. Klady: Nakonec si říkám, že vlastně ty první díly nebyly až tak k zahození. Alespoň na začátku se seriál držel z části předlohy a měla jsem tak pocit, že se skutečně dívám na Zaklínače. Musím také uznat, že přeci jen mě Ciri na rozdíl od první série vážně potěšila a jsem za ní nakonec moc ráda. S obsazením jsem se ale smířila tak maximálně s motorkářem Vesemirem, ale se zbytkem ať jde Netflix někam, a to neodvolám a hotovo. Co ale chtě nechtě pochválit musím je podoba tohoto fantasy světa. Kaer Morhen je snesitelný i mnoho dalších lokací. A Geralt? No Henry Cavill se snaží a je to utrpení se dívat, jak moc se snaží ale do jeho finální podoby prostě musela ta kráva, co to zpatlala kecat tak dlouho až v některých zásadních situacích Geralta prostě nepoznávám. Zápory: Kdyby někoho zajímaly detaily, nechť směle spěchá navštívit můj profil a začte se do komentářů k jednotlivým dílům. Zde pro úsporu shrnu jen to podstatné. Za prvé kromě prvních pár dílů je tato série naprostým pohrdáním knižní předlohy. A proč? No, jelikož se zde nachází postavy, které tu jednoduše nemají co dělat, probíhají tu události, které nejsou vůbec podstatné a tvůrci si hrají s chováním a obecnou logikou postav, jak se jim zachce. Monolity, pitomé nestvůry, pitomá Baba Jaga, pitomí elfové atd. To vše tu nemá své místo, postrádá to logiku a ve světě zaklínače se děje mnoho zajímavějších věcí a není tak třeba tento seriál "obohacovat" všemi těmito nesmysly. Za druhé nám tu opět spoustu věcí přebývá. Jako je neobhajitelné množství zaklínačů, stupidních dialogů, nesmyslného a nezáživného politikaření nebo snad dějové vaty bez logiky, kterou tvůrci nacpali druhou sérii k prasknutí. Sem patří i Yennefer a její ztráta schopností nebo také můj oblíbený bard Marigold, kterého někdo ukradl a vyměnil za ubohou verzi přisprostlého pitomého opilce. Za třetí souboje. Nevím, co mě pobavilo víc. Či Yennefer ohánějící se klackem, nebo to, jak Geralt jen ta náhodou při boji zapomíná meče? V první sérii jsem si v mnoha pranicích libovala a nezapomínala je kladně hodnotit. Chudák Cavill trénoval zbytečně. Je to až děsivé, jak parta tvůrců, většinou nezkušených v čele s pitomou Lauren si nedokáží přečíst knížku a na takto solidních základech stavět ale místo toho stvořili s prominutím sračku, která nemá právo nést název Zaklínač. To si raději měla vymyslet vlastní debilní svět s Babou Jagou a černými elfy a raději se nepouštět do tohoto pro ni očividně náročného díla. Je mi smutně až nasraně, a i když po posledním díle pláču nad mou sbírkou knížek a v ruce pevně svírám svůj zaklínačský medailon snad už jen kvůli Henrymu se budu snažit dokoukat co nám naservírují dál… Hodnocení: (2*) za snahu Cavilla udržet Geralta Geraltem, pěkné lokace a prvních pár dílů ()

iXtr3m3

UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Zmena v rozprávaní, menej skákania v čase, viac intrig, asi chceli dobehnúť GoT. Kaer Morhen vynikajúci, len ten opuchnutý Vesemir mi nejako nesedel. Niektoré časti mali doslova hororový feeling v určitých momentoch, takže za mňa spokojnosť, nie nadšenie, ale určite dobrá spokojnosť. Som zvedavý aj na pokračovanie aj na Blood Origin. ()

Teg

Odklon od knižní předlohy bych seriálovému zaklínači nijak extra nezazlíval. To, že je hlavní příběhová linie méně oblíbená než povídkové knížky je známá věc. Proto už u první série bylo jasné, že tvůrci půjdou cestou jinou. Čekal jsem více Geralta a méně keců, ale dostal jsem bohužel pravý opak přesně v duchu Krve elfů, ačkoliv s ještě nudnějším příběhěm (ano, je to možné). Zkrátka z toho příliš čiší nenasytnost platformy a snaha udělat něco jako GOT. Sorry, ale narazíte. SPOILER ALERT: P.S: a taky tam Gerald nikoho neosouloží, sorry jako... to není zaklínač :-) ()