Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Mancunian

Hodně velké zklamání. Bohužel, stejně jako v první sérii, fajn první díl, ale pak jde kvalita výrazně dolů. Nespokojenost s obsazením trvá, příběhově slabé a nezáživné. Plusové body asi jen za Cavilla a jeho Geralta (bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby tam nebyl a nemluvil do toho). Tentokrát jsme se nedočkali ani zajímavých soubojů, či chytlavé písničky. Příšery taky nic moc, a to hlavně spíš z hlediska atmosféry. Škoda, svět zaklínače má hodně co nabídnout, ale takhle to působilo jak béčkové fantasy, na které bych se asi bez názvu Witcher, nepodíval. ()

kokofek

Ve druhé sérii jsem se definitivně smířila,že seriál s knižní předlohou nesouzní. Hamlet se také dá předvést v různých provedeních a pořád to bude Hamlet. A když jsem si přečetla,že Andrzeji Sapkowskému se to líbilo včetně hlavní postavy tak proč ne!! ()

Kushina

Ohh fuck. Sotva to po 2 letech začalo, tak už je zase konec. Prostě příběh a prostředí ve Witcherovi je přesně to, co mě baví a oplývám nevídanou touhou vidět stále víc a víc. Příběh se různě vyvíjí a chápu, že pro lidi, kteří četli knihy a hráli hry tohle není to, co očekávají, ale stejně ruku na srdce Cavill je naprosto dokonalý zaklínač, Freya Allan je zase skvělý Cyrilla. Já tomu prostě nemám co vytknout, jen že občas je povídacích pasáží více, než by člověk chtěl, ale nějak se s tím příběhem seznámit musíme. Tahle série byla sice o trošku horší, jak ta první, ale stále kvalitní a stále nadrženě budu čekat na tu další, která nám nepopsaných knihy a hry přinese spoustu nečekaného a vzrušujícího. 80% ()

HNTR

Fajn, nebavilo mě to tolik jako první série, ale umím ocenit prohloubení dialogů a to, že se děj někam posouvá. Ciri a Geralt jsou skvělá dvojka i když jim to skřípe. Stačí furt jen nedržkovat o rasách a o tom, že to není zfilmovaná knížka... To je věc, kterou by si měl každý uvědomit, že knížka není scénář k seriálu a někdy by to nedávalo smysl! Rozhodně se těším na další sérii a jsem rád, že tahle neskončila cliffhangerem. ()

Illithune

Tak na úvod bych rád řekl, že jsem se velmi těšil na to, co vznikne po první sérii. Ta pro mě byla spíše průměrná a myslím si, že tam byla spousta věcí, která se dala udělat lépe. Šlo o adaptaci povídek a tak jsem předpokládal, že autoři ve druhé epizodě navážou prvním dílem ságy a budou se víc držet knižní předlohy, což dokonce i slibovali, pokud si dobře vzpomínám. Jako dítě jsem koukal na ČT2 s tátou na polský seriál Zaklínač, poté jsem v jednom výtisku herního časopisu Level viděl preview ke stejnojmenné hře, které jsem po jejím vydání absolutně propadl a okamžitě jsem si musel v knihovně obstarat všechna díla o zaklínači. Tímto vlastně chci říct, že Zaklínač je tady se mnou již slušnou řádku let, a tak jsem měl jisté představy o filmové adaptaci. Často se tu lidé dušují, jak je nemožné něco filmovat dle knižní předlohy, nicméně z hlavy mě napadá spousta fantasy děl, u kterých to nebyl problém. Třeba takový Harry Potter má první tři díly téměř dokonale natočeny dle předlohy. Stejně tak Pán Prstenů, ačkoliv je psán velmi komplexně a odpovídá téměř sto let starému standardu psaní knih, byl až na pár drobných odchylek zfilmován téměř identicky. Také Hra o Trůny a její první řada odpovídá celé první knize. Odklon od předlohy by mi ani nevadil za předpokladu, že by vše dávalo smysl, byla by to povedená adaptace a bylo by to minimálně stejně poutavé, jako právě ona knižní předloha. Jenomže to se v tomto případě nestalo. A to by mi ani nevadila hyperkorektnost či zabíjení některých pro seriál a knihu vedlejších, avšak pro hru třeba důležitých postav. SPOILERY První epizoda se v podstatě nesla v duchu první série, došlo k adaptaci jedné z povídek. U adaptací povídek mi děsně chybí taková ta hlubší, až filozofická myšlenka, kterou si čtenář najde právě v knize. Zároveň se mi líbilo porovnávat si povídky s jejich původní verzí, v tomto případě by tedy šlo o Kráska a Zvíře. Dost mi třeba chybělo Nivellenovo vyprávění o tom, jak mu zdejší kupci vozili své dcery pro peníze a tak dále. Zároveň středem pozornosti u povídek je u verze Netflixu vždy Geralt, naopak v knize vždy působí jako pouhý průvodce a řešitel problémů, čtenář si tak vždy oblíbí a i pochopí postavu, kterou se povídka zabývá, což v tomto seriálu zcela chybí. Povídkové postavy jsou divákovi ta nějak jedno, a místo toho zde například dostal až přespříliš překombinovanou linku s Yen, která je velmi zbytečná a tak nějak ani nedává moc smysl. Druhou epizodou tedy začíná adaptace ságy, a to je bod, kde jde seriál dolů kopcem. Příběh mi přijde velmi překombinovaný, postavy cestují tam a zpět v rámci několika minut jenom pro to, aby někde měly absolutně plytký dialog, který se sestává zejména z nudného small talku, nucených keců, které musí být v každém fantasy díle a chabých pokusů o to diváka zasvětit do spletitých pletich a politiky (které však absolutně chybí). V podstatě mi to připadá psáno jako něco pro děti v duchu Narnie, akorát s tím rozdílem, že to pro děti být nemá. Zároveň autorka trpí nějakou psychózou nebo jinou poruchou, protože musí do každé druhé epizody dávat jinou realitu/sny/vize/výlety do mysli a tak dále, které to ještě více překombinují. Do toho tam Geralt běhá v divočině a zabíjí pterodaktyly a velociraptory z Wishe. Autorka se snaží také zakomponovat co nejvíce příšer, aby to nějak korespondovalo se hrou, ale cpe je tam strašně nuceně (lešij, divoký hon atd.). Prostě absolutně do té scény/epizody nepatří. Místo toho mohl Netflix přijít třeba s epizodou o tom, kde Geralt řeší nějakou zakázku, na jejímž konci bude lešij a bude to mít nějaký poutavý příběh. Opakovaně se objevují nedůležité postavy na náhodných místech, kde se snaží něco řešit jen aby se za 10 minut objevily na druhém konci světa, kde budou řešit něco jiného a následně z celého příběhu zmizí. Spousta věcí nefunguje (zaklínači absolutně nic nepoznají při příchodu Eskela nebo Ciri nebo moment, kdy Ciri opět jako v každé druhé scéně něco rozmrdá, v Cintře jim prasknou hradby, za 10 sekund je u Ciri s Yen několik vojáků, kteří umřou... mezitím si ostatních x vojáků asi žere popcorn na těch hradbách, nebo já nevím... a samozřejmě když mají na mále, se najednou přes celý svět objeví Geralt a skvadra trpaslíků, načež je zachrání a v následující minutě se Geralt  s Yen opět objeví v nějaké jiné sféře), nedává smysl (Yen se s Ciri teleportuje do chatrče mrtvých lidí, avšak mají před ní připravené koně k odjezdu), nebo přijdou otázky, které se nezodpoví (opuštěná vesnice v první epizodě). Freya Allan se snaží hrát, a docela jí to i jde, Henry má ušitou těžkopádnou neemotivní roli a zbytek postav Vám je absolutně ukradený. Z 60 minut epizody tedy koukáte na překombinovanou směs bojů s náhodnými příšerami, kvantem zbytečných a nudných keců jen proto, aby jste v posledních deseti minutách viděli vyvrcholení epizody, které je často děsně hloupé a nesmyslné a působí dojmem, jako kdyby jej psalo pětileté dítě. Autorka je zcela nekompetentní a nejspíš absolutně postrádá nějakou sebereflexi, nejhorší je, že se štáb Netflixu teď plácá po zádech za to, jakou mají sledovanost. Vždyť když absolutně neumím psát, tak to alespoň udělám podle knižní předlohy, nebo snad ne? () (menej) (viac)

kreion

Kým sa 2 séria drží kníh (princíp Aen Seidhe) a požičiava si z hier (Ciri na Kaer Morhen) tak všetko funguje, ako má. Celé sa to však začína nejako rozpadať pod rukami, keď si začne vymýšľať a vrstviť nové príbehy / pravidlá / dejové linky. Či už ide o samotnú brázdu  - a pridanie tak seriálu na fatálnosti hlavného hrdinu -  alebo absolútne nezvládnuté spracovanie myšlienky rasizmu, ktorý je prekrútený na túžbu po sebaurčení národa a vytvorení vlastného elfského štátu. Sapkowski sa nikdy nesnažil vytvoriť extrémne komplikovaný svet, jeho spôsob písania je veľmi priamočiary, naturalistický a kritický. Väčšina jeho postáv / sveta sú len veľkou kulisou pre duo Geralt / Ciri. Kým hry sa tejto schémy dokázali držať a zároveň prinášať úplne nový príbeh, seriál sa s touto sériou začal uberať uplne opačným smerom. A až ďalšia sezóna ukáže, či to Netflix a jeho oddelenie na čísla pošle inou cestou. Zhrnutie: niekedy je menej viac. Viď Mandalorian. Alebo tak úspešný Stranger Things. Alebo GoT kde sa muselo osekávať aby sa to vôbec dalo natočiť pod 20 sezón. 3/5 ()

vetinary

Celkem jsem počítal, že budou chtít zpracovat příběh mezi ságou a povídkami, aby to víc propojili, takže je to spíš samostatný příběh než začátek ságy, ale to propojení se jim dost povedlo. Ač příběh není od sapkowského, ale spíš vlastní, dost do světa sedí. Neměl jsem pocit, že by mi tam něco chybělo, spíš se prostě přidávalo než ubíralo, krev elfů toho vlastně tolik nemá aby sama o sobě stačila na sérii seriálu. Jedna z mála věcí co mi vadila na první sérii, bylo občas trochu divné tempo, to se tady dost napravilo, mělo to víc spád a neměl jsem tolik pocit, že usekli kus epizody, aby to nebylo moc dlouhé. Hodně se tu cílilo na vývoj jednotlivých charakterů, ať už těch známýh, nových nebo rozvinutí těch kteří neměli velkou roli v rámci knih. Celkově hezké, ale je to furt spíš mezistupeň na přípravu charakterů než se to opravdu rozjede do ságy. Obzvlášť ciri, yennefer, geralt, rience, zaklínači a marigold byli skvělí jak charakterově, tak herecky. Přidaná politika kolem elfů a nilfgaardu velmi zajímavá, bylo to takové hezky nejednoznačné. Bylo tam v podstatě dost věcí, které na mě na začátku působily trochu divně, ale pak to do sebe na konci hezky zapadlo. Akorát tam dle mého názoru nebyl tak silný souboj jako geralt vs renfri, ale geralt obecně jel méně proti lidem a dost se mi líbily nové marigoldovy písničky. Řekl bych, že třetí série zas pude víc podle knížek, jelikož čas opovržení má celkově víc materiálu, který se dobře zpracovává a tahle série všechny linky celkem dobře nasměrovala do toho, aby se rozjela válka s nilfgaardem. ()

B0mb4st1c

O dost slabší než předchozí řada. Tady je sice kontinuální průběh děje, ale měl jsem radši, když se vyprávěl příběh na pozadí povídek. Tady je jen první díl povídka a pak už se jede podle vlastního scénáře, takže se jenom kecá, pak se zabije rychle monstrum aby se neřeklo a je hotovo. příběh se vleče a moc se neposouvá, co se dozvíme, že je Ciri důležitá? To už všichni dávno víme. Jinak akce, když tam je, tak se nechá, ale je jí fakt málo. Takhle to asi nepude. 5,8/10 ()

Dr_Berry

Jako absolutní neznaboh původní knižní či herní předlohy jsem nadšen. Byly nudné pasáže, ale velmi převažují zajímavé až šťavnaté chvíle, kdy jsem byl jak na jehlách. Série o příjmutí svého osudu byla parádně zpracovaná a jsem rád, že mě netíží znalost předlohy jako GoT a můžu si v klidu vychutnávat tuhle verzi. ()

Rian_witcher

Zjednodušené vyprávění v jedné časové linii seriálu výrazně prospělo. Překvapivě ubylo bojových scén s meči na úkor magie a politikaření. Není to ale vůbec na škodu, svět je díky tomu daleko živější a zajímavější. Scénáristé se i začali mírně odklánět od knižní předlohy a začínají vplétat i vlastní dějové linky. A to velice zajímavé dějové linky. Vzniká zajímavý mix původních příběhů z knih, počítačových her a vlastní invence. Už aby byla třetí série... ()

tomino28

Trochu mě u druhé série mrzí, že se stala spíše konverzačkou. Tvůrci kladou důraz na rozvíjení příběhu, který je velmi sporadicky prokládán nějakou akcí. Většinu epizod se "jen" putuje odněkud někam a u toho se má vnímavý divák dozvídat střípky příběhu. Ok, beru to, ale pokud sleduji Zaklínače, tak čekám na nějakou akci, které by mělo být o něco více než šafránu. Finále se mocně snaží dotahovat hendikep získaný během celé série, ale samo o sobě je to trochu málo. Uvidíme, co se bude s projektem dít dále. ()

stnly

Je mi jedno, pokud se autoři nedrží předlohy jako klíště. Pokud si ji dokáží přizpůsobit, změnit ve prospěch svého média, tak fajn. Jen do toho. Viz povedené herní zpracování. Ale tady se autoři odvázali totálně přes čáru. Úplně se utrhli původní látce. Což by nemuselo být špatně, pokud by dokázali nabídnout něco v podobné kvalitě. Upřímně, jak mohlo někoho napadnout, že je to dobrý nápad? Kde došlo k tomu selhání úsudku? Tady už se dostáváme do podobné oblasti, jako idea zasadit adaptaci glukovského metra do Washingtonu DC (nedělám si srandu). Nabubřelost, falešné sebevědomí, nedostatečná úcta a citlivost vůči původní látce. Neschopnost vytáhnout z ní silné motivy a ty rozpracovat. Však my vymyslíme něco víc cool než na čem pracoval ten polák celej život. Autoři druhé série Zaklínače si v rámci preprodukce sedli ke stolu a řekli si — vybrakujeme sapkowského svět. Necháme pouze původní postavy, lokace a zbytek nějak poslepujem. Však to bude šlapat jak hodinky, máme Henryho. Něco kolem něj vymyslíme. Mohlo tohle dopadnout dobře? — ne. Užil jsem si tak jen první díl, kterému nelze upřít slušnou kvalitu. Ale od druhého už jsem vyloženě trpěl. Během šestého odpadnul definitivně. Tohle nestojí za Váš čas, škoda. ()

jirka25

Chybí tomu ty střety "dobra" a "zla" z 1. Dílu 1. Řady. Celkově to má slabší děj. Chybí víc ty postranní mise o duši příšer proč se jima stali jako Striga, anebo Zrnko pravdy atd... začíná tobejt tuctový :-( ()

SamGee

Jeden z najsledovanejších seriálov roka 2019 na čele s Henrym Cavillom sa vracia s druhou sezónou, v ktorej prepája dejové linky mnohých postáv.   Geralt odvádza princeznú Ciri (Freya Allan) na Kaer Morhen, útočisko pre zaklínačov, aby ju ochránil pred nebezpečím. Zatiaľ, čo Ciri odhaľuje svoje schopnosti, kráľovstvo Nilfgaard uzatvára spojenectvo s elfami a Sever prenasleduje čarodejnicu Yennefer (Anya Chalotra). Na Kontinent však prichádzajú nadprirodzené sily, ktoré ovplyvnia jeho osud.    Tentokrát sa príbeh odohráva lineárne, čo zjednodušuje divákom sa orientovať v udalosťiach. Showrunnerka Lauren Hissrich Scmidt obohacuje seriál hlbším rozvíjaním fantasy sveta aj politického aspektu. Avšak toto obohacovanie niekedy pôsobí prebytočne.   Trojica Geralt, Ciri a Yennefer sú pilierom tohto seriálu. Henry Cavill odkrýva svoju zraniteľnú stránku, Freya Allan si prechádza charakterovým vývojom a Anya Chalotra má skvelú interakciu s kolegami. Staré postavy z 1. sezóny sa objavujú v novom svetle a nové charaktery ako aristrokrat Nivellen (Kristofer Hivju), Geraltov učiteľ Vesemir (Kim Bodnia) a elfka Francesca (Meca Simson) podávajú uveriteľné výkony.   Druhá sezóna Zaklínača je výrazne lepším a prekvapivejším počinom ako predchodca. Zvlášť treba pochváliť brutálne akčné sekvencie a technické prevedenie celého seriálu, od grandióznych kulís až po prepracovaný vzhľad monštier. Soundtrack je rovnako emočný ako epický.     Príbeh: 8/10, Herci: 8/10, Hudba: 8/10, Akcia: 10/10 Kostýmy, kulisy, dizajn, počítačové triky: 9/10, Celkovo: 9/10. ()

kolly13

Těšil jsem se jako malý kluk a jako velký kluk jsem si nachystal repráky a volný čas. A jako dospělý jsem místy čekal na další kvalitní stravu a jako vyzrálý musím uznat kritiku, že to fakt není tak dobré, jak nám říkají. .... a jako malé dítě se opět těším na další pokračování, protože mu věřím. ()

Hlavonozec

Od první série jsem nic neočekával a vlastně jsem se docela bál, že to skončí absolutním fiaskem, proto mě nadmíru překvapilo to, jak moc mě nakonec (až na pár kiksů) bavila. Proto je pro mě až velkým zklamáním, jak sinusoidně si udržuje kvalitu druhá série. Dvě hvězdy jsou spíš za první epizodu, která byla povedena v mnoha směrech, za opravu charakteru Marigolda a za povedenou bojovou choreografii, kterou Cavill nacvičil. Opravdu jinak žádný pořádný tahač, co se týče postav a charakterů. Všechny charaktery v hlavních rolích jsou pokřivené, nesympatické, chaotické a neměl jsem k nim žádné projevy sympatie. Světlou výjimkou byly postavy Djikstry a Emhyra (byť se v této sérii byli jen v málo momentech). Není to tak příšerné, abych nad seriálem definitivně zlomil hůl, ale stálo mě opravdu hodně sil tu sérii dosledovat. Jak jsem už jednou slyšel, v první sérii bylo pár průšvihů, které ale nakonec nevadily tolik, protože mě celek velice bavil. V druhé sérii je několik momentů, které mě neuvěřitelně baví, ale jako celek je to docela průser. ()