Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

Wiikii

Měl jsem obrovsky vysoké očekávání, toužil jsem, aby mě první díl tzv. vyš*kal mozek z hlavy, ale to prostě nešlo a tak můj feel byl trochu nižší, než by si samotný první díl zasloužil. .. Ale nutno dodat, že na začátek seriálu je zde velmi slabé poznávání universa s Geraltem, vidíme jednu kikimoru a toď vše + hned se rozjíždí několik prolétajících se příbšhů, které nemají žádný žáklad. .. Těch chyb na které bych si chtěl stěžovat je více, ale je pravda že v celkovém kontextu je to velmi dobrá podívaná. ... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

rakovnik

Tak jsme vyzkoušeli první díl kultovní série. Knihu neznáme, takže jsme se ztráceli v množství postav, přeskakujícího děje, propletence vztahů a intrik. Některé scény byly pěkné, ovšem celek mě za srdce nechytil. Nemám moc chuť pokračovat. ()

Lenka.Vilka

V prvním díle bylo všechno. Lehké seznámení s postavami, pokud o Geraltovi nevíte vůbec nic, trochu vám...teda svýmu koni...ale vám, řekne sám. Nevím, proč se mi sem první komentář neuložil, ale psala jsem, že se mi první díl zdál spíš komorní (až na počet useknutých hlav a toho, že je bitva hned v prvním díle). Asi proto, že se dost děje stane ve městě a tam si nemuseli vyhrát s vizuálníma kudrlinlama okolí. A vy si řeknete: "Hele, to se přece může stát i v lese za našim barákem." Prostě temné a drsné. (Jenom blázen se na ti podívá s dabingem, protože Henry fakt valí.) Přesto jsem byla překvapená, že je díl dost mimo šablonu prvních netflix věcí. Což mi vyhovuje. První díl splnil očekávání. ()

Sabrewulf

Opravdu jsem v první minutě, prvního dílu, první série viděl, jak se tvůrci snaží bitku dramatizovat ala "Děcka, pozorte, Geraltovi vypadl meč, bože, on na něj nemůže dosáhnout, ta příšera ho zabije!" Jako vážně? Proč to tam dali, vždyť to působí hrozně pitomě. To jako čekají, že divák si vážně bude myslet, že by se mu mohlo něco stát? O čem by byl zbytek seriálu? Druhý díl o tom, jak se ostatní Zaklínači dozvěděli, že Geralt umřel, třetí díl by brečeli, čtvrtý chystali pohřeb, pátý by byli na pohřbu, šestý by z pohřbu odcházeli... nebo jak? No nic, dál. Uvedení do tohoto světa zatím odfláklé, prostě je tam nějaký Zaklínač a už jich prý na světě moc není a co já jako s tím, když nevím co, kdo, proč, jak. Království tam mají docela fajnové, mají krále, královnu, princeznu, vojsko, ale nemají žádné hradby a vojáky na nich, takže když nějaká armáda vyhraje bitvu na poli, tak si prostě jen tak nakráčí k hlavní bráně, aniž by museli čelit třeba lučišníkům bránícím hrad. Jediný, kdo se tam zmůže na odpor je nějaký borec, co vykouzlí neviditelný štít... ehm... proč vlastně? Pochopím, když by udržoval ze všech sil šít, protože by například měla dorazit nějaká posila, nebo aby získal čas pro princeznu a zraněnou královnu, aby měly obě čas na útěk nějakou tajnou chodbou. Smůla, žádná tajná chodba není, žádné posily, nic, tak k čemu celá ta šaškárna? Jo, chápu, bez štítu by přece vojáci naběhli do hradu, všechno vyplenili, všechny zabili. A díky tomu štítu vojáci o nějakou chvíli později... naběhnou do hradu, všechno vyplení, všechny zabijí... Ano! A co je úplně nejlepší- víte, že je otázkou času, kdy k hradu dorazí armáda, víte, že celé město vypálí a všechny zabijí a víte, že princezna musí přežít a dostat se do bezpečí. Přes to všechno celou dobu - nevím z jakého důvodu - sedíte na prdeli jak pecky, vykecáváte se a TEPRVE až celé město hoří a vojáci jsou už dávno za hradní zdí, necháte, aby princezna uráčeně vystrčila rypák z hradu, nasedla na koně a jela pryč. Uff! To psal přímo Sapkowski, nebo to je práce Netflixu? Jinak je to naprosto výpravné a epické a to až tak, že ve hradě je asi pět poddaných. Působí to jak od Sy-Fy. Většina postav protivných a arogantních. Cavilla mám rád, ale to jeho monotónní mluvení (které asi mělo vypadat tvrďácky a tajemně) mi už po chvíli lezlo krkem. Myslel jsem si, že když neznám knihy ani hry, budu odproštěn od srovnávání a seriál si užiju, ale moc dobře to nezačlo teda. Uvidím další díly, ale tenhle trefně shrnul sám Geralt slovy:" Tváříte se moudře, ale přitom mluvíte nesmysly." ()

Remivsremi

Řezník z Blavikenu je zrozen. Zaklínač je tady a první epizoda o sobě dává rázně vědět. Hned na začátku musím říct, jedná se zdařilý vstup. Henry všem jasně ukázal, že ví co dělá. Nemůžete na jeho výkonu najít negativa. To se ostatně týká i zbytku ansámblu. Vizuální stránka je inspirovala herní sérii, a to není výtka, ale pochvala. Další pozitivum, zejména pro hráče třetího dílu, je hudební podkres. Přijde vám povědomí a budete si ho užívat. Mám jenom jeden problém s první epizodou. Zejména cintránská linka mohla být více prokreslená. Zasloužila by si samostatnou epizodu. Takto bylo dost ztrácená a docela uspěchaná. Úvod se povedl a pokud se i zbytek série ponese ve stejném duchu, máme tady další důležitý, seriálový milník fantasy žánru. 80% ()

andriy

Nechtěl jsem hodnotit jednotlivé díly, ale po shlédnutí pilotu udělám výjimku - fakt mě to strašně navnadilo na zbytek série. Vypálení Cintry a závěr v Blavikenu byla neskutečná jízda! Neznám knižní předlohu, hrál jsem jen první hru, ale za mě naprostá spokojenost. Jsem zvědavý, jestli udrží takhle vysoko nastavenou laťku. ()

Mrkvič

Parádní začátek. Takový rozjezd jsem nečekal. Dobytí Cintry, řezník z Blavikenu a postupné seznamování s hlavními postavami. Při masakru parádně natočená bojová scéna - na jeden zátah - což se u seriálů moc nevidí. Prostředí je krásně špinavé, nasvícení přírodní a už došlo i na lehké nahotinky a sprostá slova, která u Geralta nemohou chybět. Kdo si stěžuje, je s ničím nikdy spokojený vocas. ()

BROKEN_

První díl a už teď to miluju! Nehrál jsem hry, nečetl knížky ( ale někdy bych rád ), i tak se mi to neskutečně líbí. Henry Cavill je v roli Geralta výborný, a s mečem to umí náramně, Furdík nelhal, Cavill je nejlepší šermíř, kterého kdy viděl. A na mně neskutečně zapůsobil, zíral jsem s otevřenou pusou. Vizuálně je to pěkné, ale cítím, že by Netflix mohl dát do tohohle seriálu více peněz, což by se mohlo zlepšit v další sérii. Hudebně velmi dobré. Celá část kdy Ciri opouští svoji babičku mě dostala. Opravdu to na mě zapůsobilo, měl jsem husinu. Tenhle seriál má obrovský potenciál, a věřím, že to naplní. Zatím velká spokojenost. :) ()

Eleanor05

SPOILERY K TÉTO EPIZODĚ! Amatérismus. Jak na poli scénáristiky, tak na poli režie, střihu i herectví (čestná výjimka - Lars Mikkelsen - Stregobor). CGI je špatné a ještě větší hrůza je, co provedli s Lvicí z Cintry. Ano, odehrává se to zhruba podle knížek, respektive zatím povídek, ale odehrává se to podle předlohy tím způsobem, jakým by děj podalo asi jedenáctileté dítě. "Tahle knížka pojednává o Geraltovi z Rivie, je to super cool týpek, kterýho si lidi najímaj, aby zabíjel monstra. Jednou přijde do vesnice Blavikenu, kde ho starší týpek - čaroděj, kterej žije ve věži, poprosí, jestli by mu nehelpnul s holkou, co se narodila při zatmění slunce a je proto špatná. Geralt odmítne. Pak ho ta zakletá holka poprosí, jestli by jí Geralt nehelpnul s tím čarodějem a on odmítne i ji. Pak se s ním ta holka vyspí, Geralt ráno holku a její kumpány zabije a lidi z Blavikenu ho za to odsouděj. A od té doby se mu začne přezdívat 'Řezník z Blavikenu'." Jako je to zhruba shrnutí děje jedné z počátečních Sapkowskiho povídek, ale je to shrnutí povrchní, úplně osekané, bez jakéhokoli přesahu a bez prostoru k zamyšlení nad morálkou, nad lidskou povahou, nad dobrem a zlem. Je to okleštěno o to, co především dělá Zaklínače Zaklínačem. Linie s Ciri je příšerná a nudná, nic nevypovídá ani o Cintře, ani o povaze její babičky Calanthé. Dialogy většinou zní jako nabubřelá heslovitá zobecnění, hodící se nanejvýš do trailerů, a ne do přirozeného rozhovoru. A Henry Cavill fakt neumí hrát... Celé to působí jen jako ochotnické divadlo, levné a na efekt. Bez hloubky, bez vykreslení jediného charakteru. Srovnání s GoT nechápu. Pusťte si znovu první sérii Hry o trůny, když si nepamatujete její epičnost, její úroveň, její uměleckost, její velkolepost, moudrost jejích dialogů a hutnou středověkou atmosféru, čili vše, co tady té slátanině chybí. Slabé 2*. PS: Četla jsem všechny knížky o Zaklínači, kromě Paní jezera a Bouřkové sezóny, ty mě teprve čekají, a hrála jsem Zaklínače 2 (dvakrát) a Zaklínače 3 (třikrát), takže si připadám jako člověk, který se ve světě Geralta z Rivie už vcelku dost orientuje, a je tedy dostatečně erudován k tomu, aby mohl kritizovat tuto seriálovou adaptaci. ()

Sany33

Na pilot sa jedná o veľmi slušný filmový počin. Niektoré postavy mi trocha nekorešpondujú s mojou predstavivosťou ale podobný problém som mal aj s hrou. Dosť veľké množstvo vecí sa udialo hneď v prvej časti ale tipujem že sa to bude každou ďalšou časťou vyvsetlovať lebo teraz je to pre nezainteresovaného diváka, ktorý nepozná knižnú predlohu trocha mätúce. Uvidíme čo príde ďalej ale ja som nanajvýš spokojný. 90% ()

ghatos

Jak zpívá český umělec Řezník: "seriály pro mileniály..." a z toho vyplývají důsledky, ale to tady řešit nebudu. V prvním díle bylo hodně keců, patosu, nehezké CGI...myslel jsem, že to bude lepší. 53%. ()